Môžem ísť do solária ak kojím?

bea111
3. máj 2007

Ahojte.Chcem sa len opytat ci sa moze chodit do solaria ak kojite.
Hlavne mi ide o to,aby sa mi nestratilo mliecko nakolko ma malinka tri mesiace.Dakujem

cukricek7070
14. mar 2010

chcela som sa spytat preco sa nemoze chodit do solarka pocas menstruacie?je to az take nebezpecne?

brisilda
28. máj 2010

ahojte ja tiez zvazujem ci ist alebo neist do solarka mam este volne minuty z min. roku kym som este nebola tehotna v lete som si dala pauzu a na konci leta som otehotnela teraz by som ich chcela minut uz ked som si zane zacvakala len neviem aky to ma vplyv na mliecko 😖 predsalen ide o ozarovanie ☹ aj ked mne solarko velmi pomohlo na moju problematicku pokozku no na druhej strane vyhodili sa mi netak znamienka ale nieco ako mini male bradavicky 😠

zuzika2426
17. aug 2011

Zdravotné kontraindikácie:
albinizmus (t.j. absencia kožného pigmentu) a keltský typ pokožky (nápadne svetlá pleť, pehy
a rozmnožené pigmentové materské znamienka), tehotenstvo, nádorové ochorenia kože ( aj
v príbuzenstve ), rozsiahlejšie zápaly kože (fotodermatózy), opary (herpes), čerstvé
a chronické jazvy na koži, alergia na slnečné žiarenie, akútne a infekčné ochorenia ( aj
prechladnutie), stav po operácii očných šošoviek alebo ochorenia zraku ( šedý zákal ),
užívanie niektorých skupín liekov (tetracyklínov, sulfonamidov, antireumatík, antipsoriatík,
antiepileptík, orálnych antidiabetík a hypoglykemík, fenotiazínových prípravkov, umelého
sladidla Cyclamat,
antikoncepčných prípravkov, tricyklických antidepresív podľa
upozornení v návode na užívanie liekov. Mimoriadnu opatrnosť pri ožarovaní je potrebné
dodržať po operácii očných šošoviek a pri chorobách zraku (šedý zákal a iné). Aj vek do 18
rokov – u detí a mladistvých je koža tenšia a citlivejšia na účinky ÚV žiarenia.
V prípade nejasností vzhľadom na zdravotný stav je potrebné konzultovať, príp. vyžiadať si
vyjadrenie ošetrujúceho alebo odborného lekára.

dobco
2. jan 2012

@bellasandra TAKZE V POHODE A NESTRACA SA TI MLIEKO KED NIE TO JE SUPER UZ SA NEVIEM DOCKAT KEDY TAM POJDEM

petulka1536
9. feb 2012

Ahojte ja som dva mesiace po cisarskom porode a chcela by sm vediet ci mozem uchodit do solarka ci to neskodi neako tej jazve . Dakujem

adnil5551
28. feb 2012

ahojte dievčatá chcela by som sa vás opýtať či by som po porode mohla začať chodiť do solária ?a užívať betakaroten pritom ?ďakujem

danielllka
28. feb 2012

@adnil5551 ahoj, kedy po pôrode máš na mysli, v akom časovom horizonte? ja som rodila v marci a v solárku som bola asi v máji, nepamätám si presne, tiež som sa bála, aby mi to nejako neovplyvnilo či tvorbu mlieka, alebo kvalitu, ale malej nič nebolo, mlieka bolo dosť- takisto som si hľadala o tom na nete, nikde som nenašla žiadny zákaz, dr. sa vyjadrovali, že škodiť to neškodí- ale samozrejme, všetko s mierou 😝

adnil5551
28. feb 2012

hej hej jasne ďakujem ti a ako často si chodila ja by som chcela neviem v apríly mám termín tak asi mesiac na to ?lebo mi to už chýba heh 🙂 a ako často si tam po porode chodila?a aj betakaroten si brala?

danielllka
28. feb 2012

@adnil5551 zozačiatku tak dva-trikrát do týždňa, kým som chytila farbu (4 minúty, 5 minút.. a tak som zvyšovala, ako na začiatku treba..), no a potom už len raz do týždňa, na udržanie.. a samozrejme v lete vôbec, to som sa už chodila opaľovať ku vode 😝 Betakarotén som nebrala, toto neviem, či je vhodné (mám pocit, že nie..), pred otehotnením som ho ale brávala.. teraz by som nerizkovala 😕

danielllka
28. feb 2012

@adnil5551 ale samozrejme záleží, či budeš kojiť, alebo nie- lebo keď nie, tak si môžeš chodiť koľko chceš a aj betakarotén brať 😀

adnil5551
28. feb 2012

hej hej jasne ďakujem ti veľmi pekne za radu 🙂 som myslela že nemožem vobec chodit ale tak konečne ma niekto potešil že niečo možem ehhe 🙂

adnil5551
28. feb 2012

a ked budem kojiť možem chodiť nie

danielllka
28. feb 2012

@adnil5551 jasné, občas môžes 🙂 Nieje nikde preukázané, žeby to malo dieťaťu škodiť 😎

simik1998
19. mar 2013

Ahoj.... Môžem ísť do skládka ak mám 15 ?? 🙂

sili83
24. jan 2014

tu je odpoved od odborníka.
z hľadiska dojčenia a z hľadiska vášho syna nepredstavuje to, že by ste išli do solária žiaden problém. Toto neznižuje tvorbu mlieka, neprídete o mlieko a pre synčeka to nie je žiadne riziko. Betakarotén nie je takisto žiaden problém

muro1401
17. máj 2014

Ahojte ja som po cisárskom pôrode ..... A chcem sa opýtať kedy asi môžem ísť do solaria ???? Neskodi to názve ?

99miska66
27. júl 2016

Síce je toto už stará diskusia, ale niekomu môže aj tento príspevok pomôcť. Takže prikladám text zo stránky mamilla.sk, myslím, že ak sa niekto vyzná do dojčenia a vplyvu akýchkoľvek faktorov na dojčenie sú to práve oni.
,,Z hľadiska dojčenia a z hľadiska vášho syna nepredstavuje to, že by ste išli do solária žiaden problém. Toto neznižuje tvorbu mlieka, neprídete o mlieko a pre synčeka to nie je žiadne riziko. Betakarotén nie je takisto žiaden problém."

anakristina
7. aug 2016

Solarko je podla mamily ok

evittam
7. aug 2016

@99miska66 😀 😀 Neskutocne si ma pobavila -mamila.sk je jeden komercny "dojcoweb" s par laktacnymi s vikendovym kurzom v Tatrach (cest vynimkam). Tam ti odobria hocico ale len a len dojcit za kazdych okolnosti.

evittam
7. aug 2016

@anakristina Podľa mamila.sk je všetko ok len treba dojčiť aj keď fajčíš, piješ, berieš silné lieky, môžeš brať Costi a neviem čo všetko, 😒

anakristina
7. aug 2016

@evittam hej,divne ale vraj tak malo prechadza do mm....

evittam
8. aug 2016

@anakristina ...vraj..... 😒 Vieš, najskôr sa budúce mamičky strachujú a vypisujú tu na MK či môžu jesť tamto a toto ak sú tehotné, potom to isté ak dojčia a že do seba začnú "pchať" liek na predpis, ktorý má len vedľajšie účinky zvýšenie laktácie a je úplne na niečo iné a je to len svinstvo, tak to už im vôbec ale vôbec nevadí.....Ale to je na každého uvážení.

anakristina
12. aug 2016

Na tych bylinkach je napisane ze na podporu tvorby mlieka.ja som si vybrala dojcenie a nelutujem aj ked to nie je bezproblemove

szekely
7. jan 2018

ja chodim do solarka uz roky cez zimnu sezonu a kto sa ma dotkne povie ze jemnejsiu pokozku este ani nedrzal co lichoti este od chlapa ...:D moja mama bude mat 50 rokov vypada na 36 a jej pokozka je ako babatko tiez..... staci vam sa natierat aj tvar deckym olejcekomci je leto ci je zima ci ste na slnku ci na suchu !!!:.. a nikdy sme nepouzili krem na opalovane vzdy olejcek !!!.....nemate zaco :D