Môžem ísť do solária ak kojím?

bea111
3. máj 2007

Ahojte.Chcem sa len opytat ci sa moze chodit do solaria ak kojite.
Hlavne mi ide o to,aby sa mi nestratilo mliecko nakolko ma malinka tri mesiace.Dakujem

bellasandra
3. máj 2007

Bea- ja kojim a do solarka chodim.

tinni
3. máj 2007

caute, aj ja kojim a chodim do solarka... a este aj jem betakaroten

hanka274
3. máj 2007

baby, a bojite sa slniecka??? Nech nevyzerate v 40-tich ako 50-tky 😀 😀 😀

maca793
9. dec 2007

ja by som v čase, keď kojím, nenavštevovala solárko a ani potom. je to škodlivé. radšej to prírodné ale s mierou. tiež by som chcela vyzerať ako černosko po celý rok. 😀

katka76
10. dec 2007

ahojte, na margo solarka, v anglicku ich chcu zakazat zakonom, nakolko sa preukazal nadmerny vyskyt rakoviny koze. minuly tyzden to cely cas bezalo v spravach na rakusakoch.

tanja61
26. máj 2008

je vela nazorov na solarium,ale teraz uz niesu tak skodlive ako ked sa s tyn zacinalo,nie?samozrejme ze nemam na plane chodit do solarka pravidelne cely rok ako niekto ale len tak troska farby chytit.... 😉 len neviem ci je to vhodne pocas kojenia

kuky8
29. máj 2008

ahojte, ja tiež váham - isť, neísť... mám dobrý pigment, tak snáď tri návštevy (ktoré mi stačia) by neuškodili... 😕

tanja61
29. máj 2008

ja som sa rozhodla ze pojdem ale nebudem to prehanat 😉

womenne
29. máj 2008

Ahoj ja idem zajtra prvy krat do solarka,ale dostala som M.a teraz neviemči ist či nie,vy chodite ?aj mam dost pigmentu tak si myslim že my budu tak zo 3-4navštevy stačit.

tanja61
29. máj 2008

no ja som pocula ze pocas menstruacie by sa chodit nemalo ale neviem preco 😒 ja nechodim a ani som nechodila vobec do solaria ale troska ma to laka kvoli farbe ved ide leto a som biela jak vapenka 😀

kuky8
13. jún 2008

womenne - ja som normálne chodila aj počas M. Mne to robilo dobre na bruško ale hlavne kríže sa mi výborne prehriali. Chodím len na 10 min., turbo, na stojáka.

kisska
13. jún 2008

kuky8 - ja by som bola po 10tich minutach ako prasiatko - krasne doruzova 😎 .
Ja by som ako kojaca mamina riesila farbu pokozky samoopalovcim mliekom. Teraz tie telove mlieka "s kvapkou samoopalovacieho mlieka" su celkom fajn a ked date pozor na staru kozu, tak robia aj celkom peknu farbu 😉

kuky8
13. jún 2008

kočky, moja švagriná pracuje s veľmi kvalitnými značkami kozmetiky (radšej nebudem menovať) a vyskúšala niekoľko samoop. krémov. No to ste mali vydieť 🙄 Keby som za to vysolila toľko peňazí, čo to stálo, tak by ma asi porazilo, keby som ostala oranžová... Tie "s kvapkou" používam, ale u mňa to len do určitého odtieňa funguje a potom nič. Takže nie opálená, skôr "zdravá" farba 😉

sylvie
13. jún 2008

kuky a zdrava farba ti nestaci? 😉
ja som chodievala do solarka, ale uz nechodim.. nechcem si zbytocne poskodzovat plet, len kvoli docasnemu bronzovemu odtienu.. aj tak to uz nie je tak v mode ako kedysi..
uplne mi stacia tie kremy s postupnym opalenim..
a pocas kojenia by som urcite nechodila do solarka..

tanja61
14. jún 2008

aj pocas kojenia sa moze ist do solarka ale davat pozor na prsia... 😉 je vela nazorov ale uz je na kazdej co spravi ja chodim teraz momentalne a aj kvoli pleti lebo mam vyrazky takze uvidime ci to pomoze 😉

mirka8429
14. jún 2008

ja som pred tehu bola par krat v solarku ale to len na chytenie farby...pocas tehu nie a ani teraz ked kojim nechodim..radsej sa vycapim trochu na slniecko...je to lepsie ako byt zavreta ako v truhle 😒 tam by som mozno zasla v zime aj to len par krat...lebo tiez si myslim ze to dost skodi na plet...

magda22
14. jún 2008

tak ja by som za kojenia do solarka nesla, pride mi to zo strany matky strasne sebecke, ved to sa musi na tom mlieku nejako odrazit predsa

emjee
15. aug 2008

martina48 • 1d • Včera o 14:44
Mohli by ste my v tomto poradiť??...zúfam,pretože pri mojom skoro 7 mes. mimi nemám čas sa chodiť na pár hodin niekam slniť 😎 😒 ..a ja zbožňujem slnenie 😀

sonoga • 2d • Včera o 15:24
martina, zboznujes slnenie alebo zboznujes byt opalena. lebo pokial mas rada slnenie, tak solarko ti asi nepomoze, ze?
ale vraj sa tehotnym a kojacim zenam pobyt v solariu nedoporucuje.
ved aj pre netehotne a nekojacie zeny nie je solarium zdrave.

annabell
17. aug 2008

ahojte ja mam solarko ale teraz ked kojim by som urcite nesla a ked tak do nevyhriateho,na minimum a prsia niecim zakrit nech sa neprehreju

krista
17. feb 2009

anico • 1d • 20. únor 2008 ve 23:37
ahoj maminy.potrebuju radu.mam mesic po porodu a chci se zeptat jestli muzu chodit na solarko.me tam rekli ze jo.ale i tak se radeji zeptam jestli mate nejaka s timhle zkusenosti.

ketka • 1d • 21. únor 2008 v 01:10
anico, http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=96

Jinak já kojim a na solárko chodim a úplně v pohodě

krista
17. feb 2009

sponka26 • 36tt • Dnes v 17:13
ahojte.chcem sa opytat ci ma niektora skusenosti so solariom po porode.ked sa mala narodi chcela by som sa troska opalit ale neviem ci to nieje skodlive keby som kojila.pred tehotenstvom som navstevovala solarium.dakujem 🙂 🙂

habibi78 • 1d • Dnes v 17:19
ešte budeš mať v tele zvýšenú hladinu hormonov po pôrode, ak pojdeš do solárka, pravdepodobne budeš mať pigmentové škvrny... ale táto téma tu už je, skús pohladať.....

sponka26 • 36tt • Dnes v 18:21
a nevies kde najdem tuto temu.dik moc

meleri
17. feb 2009

holky vy máte teda starosti. 😀

radka.m.
17. feb 2009

nedávno byl ten samý dotaz na netu kojení a p.Mrázková tam jasně odpověděla,že solárko kojení v žádném případě nevadí,kdo chce,tak to najde v databázi otázek a odpovědí. 🙂

krista
27. feb 2009

staninkaaadamko • Včera ve 14:54
Ahojte, viete mi poradit ci mozem chodit do solaria ked kojim? kojim uz len vecer a v noci,a male ma 11 mesiacovv. Moze mu to uskodit?

felixko • 1d • Včera v 15:03
toto som našla:
Solárium deťom ani dojčiacim matkám v žiadnom prípade neodporúča.

Neexistuju ziadne upozornenia na vplyv alebo skodlivost solaria na dojcene dieta. Zakrytie prsnikov nie je nutne, ale kedze pokozka prs nie je zvyknuta na slnecne ziarenie, pozor na spalenie.V teple a uvolneni moze zacat mliecko vytekat, preto si nezabudnite zobrat uterak.

Takže toľko.
Podľa môjho názoru je dôležitý aj technický stav a parametre solária.
Tiež je rozdiel, či sú návštevy pravidelné alebo občasné.
Zvážte teda sama, ku ktorej z alternatív sa prikloníte alebo ak zvolíte kompromis, aký bude.

simour1 • 3d • Včera v 15:55
Přesně jak píše felixko,záleží na době strávené v soláriu,jak často budeš chodit,na kvalitě solária.Mlíčko bude v teple určitě vytékat 🙂

peppapig • 1d • Včera v 19:47
Solarium extreme skodi i netehotnym a nekojicim zenam a muzum!

simour1 • 3d • Včera v 19:59
pep,tak to je jasný,určitě by bylo nejlepší nechodit tam vůbec 😉

peppapig • 1d • Včera ve 20:07
sim.. je to tak, taky jsem byla milovnik, ne kazdodenni celorocni, ale obcas, sem a tam, je to uz davnicko. Pak jsem videla program o solariich (zareni, kuze, rakovina atd) a uz bych si pod solarko nikdy nelehla. 😖

sonarisa • 2d • Dnes v 07:04
Ahoj!
já o solárku taky přemýšlím, člověk vypadá trochu líp,když je opálený. Taky ještě kojím, malej má 8m.
Asi o tom popřemýšlím.

radka.m. • 4d • Dnes v 08:55
ahoj,do solárka můžou chodit klidně i kojící maminy,není to o nic víc škodlivější,než když jde do solárka normální žena,na netu kojení byl ten samý dotaz a bylo odpovězeno,že při kojení se klidně může používat solárko,nemá to na mm žádný vliv.to,jestli je solárko všeobecně škodlivé,to je věc názoru,někde jsem taky četla o rakovině kůže a podobně,jinde jsem zase četla,že kožaři na různé jizvy třeba zase solárko doporučují,že větší zlo udělá obyčejné slunko.ale s kojením to nemá nic společného 🙂 🙂 🙂

pospecka • 12tt • Dnes v 09:22
Ahoj mamky, řešíte tu solarko při kojení. Já jsem ještě na druhém břehu a miminko mám zatím v bříšku. Chodily jste na solárko v těhotenství?
Díky za odpověď a hodně zdraví Vám i mimčům.

gabrielamikes
28. feb 2009

Viděla jsem pořad s dermatoložkou která důrazně ríkala že solárko v těhotenství i při kojení v žadnem případe nedoporučuje je to škodlivé........záleži co vám je přednější.Já myslím ře lezt v tehle případech do solárka je fakt velka kravina.

pospecka
28. feb 2009

gabriela: já jsem to chtěla zkusit, protože se mi teď hrozně zhoršila pleť a pracuju se zákazníkama, tak to není zrovna příjemný vypadat jak 13ti letá puberťajda. A když jsem chodila na solárko, tak jsem s tím problém neměla. Díky za názor.

gabrielamikes
2. mar 2009

Mám dobrou zkušenost s acnecolorem je to taková mast ale vypadá jako make up používala jsem to občas i když nemám problém s pletí napsala mi to na recept dětska dr.doplácí se něco přes kilo

monika77
3. mar 2009

holky a čo ak mám strie, po solárku nebudú náhodou ešte viac viditeľnejšie?
po akej dlhej dobe po pôrode ste začali chodiť do solárka?

katarinagk
3. mar 2009

monika.... opalenie strie naopak troska zjemni.. nie su take viditelne.............. ja ich mam na stehnach, rychlo som vyrastla a ked som opalena, je to ovela lepsie................

frzeiovn
11. mar 2010

Ahojte, ja chodím do solárka už 10 rokov, nie samozrejme celý rok, ale iba na jar, tak na 5-10 x aby som chytila bronz, zatiaľ som nemala problémy, len mi vyskočilo pár znamienok. Začala som ale používať aj solárnu kozmetiku. Teraz aj kojím bola som už 2x v solárku ale len na 6 min. Chcem podotknúť, že počas menštruácie sa nesmie chodiť do solárka, papa majte sa kočky....A teraz sú už tie solárka kvalitné....
Klaudia