Môžem jesť banán, keď dojčím?

denulienkad
8. mar 2014

Moze banan dojciaca matka?Laktacna poradkyna mi povedala,ze mozem jeden denne.Ja som si jeden dala a malicky mal s toho bolest bruska.

vulka
8. mar 2014

Ako si prišla na to, že to bolo z banánu? To si nič iné cez deň nejedla?

sense
8. mar 2014

ono to mohlo byt a nemusi,...moja mala z bananu vzdy grcia, najprv sme si mysleli ked ho dostala v mesiaci ze je este mala potom sme skusili neskor a tiez ....

lenkadenisa
8. mar 2014

Práveže moje kamošky jedli banány, aby mali dobré mlieko

macka84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaasd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keziah
8. mar 2014

@denulienkad to je predsa jednoduche, treba odsledovat, ak babatku skodi, tak nejest 🙂

inkinka
8. mar 2014

@zuzkaasd dátum prihlásenia dnes, účelovo zrejme len kvôli lobbingu za tvoje male slniecko 😒 vidím ťa už v tretej novej téme s touto žiadosťou, to si tak málo veríš ?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denulienkad
autor
9. mar 2014

Tak rano som zjedla banan a ceralie.A na obed som mala cestoviny so zeleninou.Tak asi preto rozmyslam,ze je to s bananu.Aj tvrdu stolicu s toho mal.

bronia13
9. mar 2014

ja ked som kojila tak som jedla absolutne vsetko!!! nikdy im nic nebolo, aj palive,kysle,horke...jedlo nejde do krvi,z krvy sa tvori mlieko - tak mi to vysvetlila laktacna poradkina,aj par kamosiek co mam jedli vsetko neobmedzovali sa a im detom nic nebolo

sunshineka
9. mar 2014

ja neviem,kde chodite na taketo laktacne poradkyne.vedecky je dokazane,ze do mlieka sa dostane mizive percento z nasej stravy.poznam aj matky,ktore zjedli klobasu,nakojili dieta a ked maly zaplakal,tak obvinovali z toho klobasu,no ale logicky ako sa moze za 5 minut dostat klobasa do mlieka?

filipal
9. mar 2014

@sense v mesiaci si davala babätku banan???? a to iba grcalo? tak toto je uz na ohlasenie na socialku!

sense
9. mar 2014

@filipal asi tam nastal preklep az v 5 mesiaci.....do konca 4. sme boli len na mlieku....

filipal
9. mar 2014

@sense no fajn, uz som sa zlakla 😉

sense
9. mar 2014

@filipal to by som svojmu dietatu nemohla nikdy urobit..... 😉 lebo ako si napisala to by uz bolo na socialku

emocia
9. mar 2014

@denulienkad ahoj 🙂 Píše ti laktačná poradkyňa: Prosím, buď spokojná, tvoj malý nemal bolesť bruška z banánu 🙂 Ako sa prejavovala vraj bolesť bruška u tvojho dieťatka? Napíš a môžeme sa nad tým zamyslieť. Každopádne však je prospešnejšie konzumovať ovocie, ktoré rastie u nás. Takisto zelenina je pre organizmus každého človeka, t.j. aj dojčiacej matky veľmi cenná. Mám na mysli surovú zeleninu. Napr. hlávková kapusta obsahuje látky podporujúce všetky prsné žľazy ženy. Je veľmi cenná a šťava z nej pomáha ženám pri "škaredých" nálezoch v prsníkoch. Ak človek nezvldáa odšťavovanie, čo je fakt niekedy tortúra, tak je cesta papať túto zázračnú zeleninu vo forme šalátu. Ale nie decentnú malú mištičku, ale riadnu misku kapustového šalátu s trochou mrkvy a s jemnou cibuľkou, s pár kvapkami sezamového alebo oliv. oleja a jemne zaliate poctivým citrónovým nálevom so štipkou hnedého cukru alebo stévie. Táto pochúťka k hlavnému jedlu ho urobí stráviteľnejším a človeku-mame dobije energiu, je to dávka vitality ako vyšitá. Zabudni na hlúpe mýty o tom, že jedlo ovplyvňuje mlieko. Je to nezymsel, na potvrdenie môjho tvrdenia uvádzam to, že kedysi ženy rodili aj 10 detí za život a medzi pôrodmi dojčili, takže približne 20 rokov 🙂 🙂 by sa museli obmedzovať v strave... Nikto tak nerobil, lebo si to väčšina žien v minulsoti ani nemohla dovoliť, narp. strukoviny boli veľmi dôležitou súčasťou jedálnička, mäso nie, dnes sa konzumuje často a ešte som nepočula, že by niekto označil mäso v strave matky za pôvodcu koliky či iného problému dieťatka 😉 Dieťatko má problém, ak nedostáva to, čo potrebuje, t.j. pozornosť matky a takisto vždy matkinu reakciu na svoje potreby. Je to skutočne o tomto. Daj dieťaťu seba, svoju pozornosť, blízkosť, komunikáciu, spev a opäť spev – sladký hlas 😲 a samozrejme balzam na všetko: dojčenie na požiadanie. Neobmedzuj dojčenie, nedojči podľa akéhokoľvek časového rámca. Vždy prisaj, ak dieťatko dáva signály na dojčenie. Tak nebudú nijaké problémy aj keby si jedla dva banány denne 🙂 🙂 Krásnu nedeľu vám prajem, Alena BA p.s. dojčenie na požiadanie veľmi uľahčuje šatka, ošatkuj si bábo! 🙂