Môžem papať karfiol keď kojím?

liana8
13. apr 2011

Počula som, že kojace matky by nemali jest zeleninku začínajúcu na písmeno K - kaleráb, kel, kapusta... Aj karfiol tam patrí? a čo vravíte na brokolicu?

vejinka
13. apr 2011

ja som jedla a stale jem(dojcim zatial neprikrmujem)vsetky druhy zeleniny aj na pismeno k.takze nic si neodopieraj iba preto ze kojis.ak si v tehu jedla vsetko tak by babo nemalo mat problemi ale aj tak zacni po troske a sleduj ako to znasa male.a potrebujes vitaminy co su v zeleninke takze pomaly ale treba papat vsetko.

gumimaci
13. apr 2011

ahoj, tak ako pise vejinka. po troske mozes. sleduj, ci to nebud vadit. naozaj su aj deticky, pri ktorych sa daju jest len suchare. napr. u nas viem, ze nemozem kapustu (calamadu, varena nevadi) a kel. s ostatnym K problem nemame, ani s inou zeleninkou ci ovocim. praveze dojcis, tak by si mala mat vyvazenu stravu 🙂

miracle
3. máj 2011

skus najprv trosku - ruzicky nafukuju ovela menej ako hlubova cast. U nas bola karfiolova polievka v pohode, karfiol alebo brokolica ako hlavne jedlo mu robilo problemy.

murinka
3. máj 2011

mozes len ruzicky poriadne oddel od hlubikov lebo tie nafukuju

jedina30
3. máj 2011

...mnam-mnam...ja kojim a v pohode si ho davam..najprv som skusala iba trosku a ked dcere nic nebolo do 6 hodin,tak som si na nom v pochutnavala.. 😉 😉 😉

dariakeriova
3. máj 2011

ahoj 🙂 vidím, že si "čerstvá mamina". Prvých 6 mesiacov som si dávala veľký pozor nato, čo zjem, takže žiadna "nafukovacia"zelenina. Mne sa to osvedčilo, pretože malá nemala ani raz koliku alebo hocijaké iné problémy s bruškom. Potom som postupne začala pridávať do svojho jedálnička všetko 🙂 , aj kávu (lebo bezkofeinová bola len na oklamanie nepriateľa). Doteraz malú kojím a jem všetko, čo nezje mňa 🙂

stvura
3. máj 2011

Naozaj zalezi od dietatka...ja mam obe deticky velmi citlive na potraviny a hoci som prve tri mesiace jedla len maslovu vianocku {to doslova}, tak obe mi mali koliky. Asi od pol roka pomalicky skusam a je to uz lepsie, ruzicky karfiolu som uz mala v polievke, i ked kapustu a kel este neriskujem 😉

kvetinka211
3. máj 2011

@liana8 ahoj. tiez som bola na zaciatku zmatena z tych uzasnych rad, podla ktorych by som nemohla nic jest. my uz mame odskusane asi vsetko ... brokolica, kapusta, karfiol, sampiony, sosovica, cicer, tofu, vsetka bezne dostupna zelenina a ovocie okrem citrusov a v pohode 😉 samozrejme, kazde babo je ine ... mozno prve tyzdne je dobre pockat a potom skusat co to urobi ... prinajhorsom budete mat nevyspatu noc ...

katecameron
3. máj 2011

ved vyskusaj a uvidís ale mna brokolica strasne nafukuje ked budes skusat tak iba jeden druh zeleniny

edie63
3. máj 2011

Je to velmi individualne, treba vyskusat, ako bude dieta reagovat. Ja som jedla vsetko uplne od zaciatku a bolo to OK.

zlatka10
3. máj 2011

ja som jedla všetko, ale začínala som len s malinkými porciami zeleniny aj ovocia, postupne som pridávala každý deň a nikdy mu to nerobilo najmenší problém. Myslím si, že keď postupne zvyšuješ porcie, dieťatko si zvykne a môžeš ho kojiť bez problémov (neskôr ako väčšej jej tá zeleninka aspoň nebude robiť žiadne problémy, keď ju bude papať sama) 🙂.

00vladka00
4. máj 2011

ja som jedla všetko.a nebol žiadny problém

dulkagabulka
4. máj 2011

v minulosti bolo Slovesnko chudobnou krajinou, ženy mali vela deti a kedže boli chudobne, dlho ich dojčili...a z čoho pozostavala strava takych matiek? nuž čo bolo lacne: strukoviny, kapusta, kel, zemiaky.......matky v Indonezii jedia v tehotenstve koreniste jedla a veru ich jedia aj ked dojčia..

ako ti tu už vraveli..možeš jest všetku zeleninu..nie je žiaden dovod na to,aby si sa obmedzovala ..

babatko37
26. júl 2011

Ja som jedla všetko, lebo mliečko má byť výživné. Ale vôbec som nebalila, ani do rýchlozavinovačky, iba do spacieho vaku, takže stále sa mohli pohybovať koľko chceli a kolika nebola.

marci2305
27. júl 2011

Ja by som sa nikdy nedržala rád v časopisoch. To by sme potom ako kojacie mamičky nemohli jesť nič. Iba cereálne rožky, maslo...čaj..🙂 Potom mamičky nemajú mlieko a skôr prikrmujú, pretože majú buď slabé mlieko alebo žiadne. Ja som jedla všetko..najviac zápraškové čerstvé polievky..zo všetkej zeleniny ba dokonca aj strukoviny..No čo môjmu malému vadilo, tak bola kyslá kapusta...A inač ani čaje s feniklom a harmančekom sme nedávali, pretože som mala pocit akokeby mu koliku skôr vyvolávali bolebruch. Ja som sa držala rád mojej mamy..A nebanovala som. Kojila som síce iba rok..No oproti mojím známym a kamarátkam som vydržala najdlhšie....🙂

jaruska8
27. júl 2011

Doteraz dojčím, keď mávala malá koliky, tak som nejedla skoro nič o fazuli som mohla snívať. Potom po 4. mesiaci som postupne vyskúšala všetko, aj plno ,,alergénov", napr. aj morské plody atď.takže ja hovorím vyskúšať a počkať si na reakciu, ak bábo nemá nejaké tráviace ťažkosti, tak maminka podľa mňa môže všetko!! 🙂

lussyp
27. júl 2011

akurat treba vyrezat z karfiolu a z brokolice stopku, ta nafukuje. inak ruzicky su OK 🙂

kukucg
27. júl 2011

Ja som teda vela veci musela vynechat kvoli kolikam, ale vobec to neznamena, ze by som mala menej mlieka a skor dokrmovala, naopak, dojcila som skoro dva roky, takze nie je to problem aj ked vynechate vela veci.... hlavne prveho pol roka by som teda ja vynechala urcite a potom treba pomaly postupne skusat pridavat potrvainy a ked nebude problem, nevidim dovod preco nieco vynechavat... ale ako kocky pisali, najlepsie je z karfiolu a brokolice vyuzivat len ruzicky, menej nafukuju 😉

bianca
27. júl 2011

musis skusit ty sama co malej bude vadit ale velmi opatrne.Velmi opatrne lebo sa ti moze stat ze tvoje dieta na to velmi zle zareaguje.Daj si trosku a uvidis.

brisilda
27. júl 2011

@liana8 v pohode mozes jest vsetko !!! pozor treba davat iba na zaciatku kedy je babo male no postupne treba skusat konzumovat vsetko a sledovat ako babo na to reaguje 😉 ja som uz v porodnici jedla citron 😀

crazybabenka
27. júl 2011

ja som sa tým riadila....žila som len na zapraženej polievke a 2dňových rožkoch....malá málo priberala....a mala stále problémy s bruškom....teraz jem všetko, ale s mierov.....skús po malých dávkach.....a uvidíš....ak maličké zareaguje negatívne....tak vysadíš....ak nezareaguje....hneď máš pestrejší jedálniček 😀 😀

diusik
27. júl 2011

Ja som jedla od zaciatku absolutne vsetko,aj jahody aj kapustu aj fazulu,no ako keby som ani nekojila a malemu nikdy nic nebolo.Jedine co nejem su pomarance a mandarinky a podobne dzusi.Inak vsetko.

kaja73
27. júl 2011

Každe dieta je ine-co jednemu vadi,drhuemu nie.Ja mam dve deti a každe bolo ine-pri jednom som mohla jest vsetko a kojila som takmer 2 roky-to bol prvy syn a pri druhom som bola 7m na morke,ryži,mrkve a zemiakoch-inak sa vyhadzal a zhoršil sa mu ekzem.Takže testuj a riad sa svojim babenom,nie nami tu na fore 😉