Môžem si dať paralen keď kojím?

tynushqa
17. mar 2009

Ahojte, zakladam temu ktora tu uz urcite je ale nemam sil to tu hladat. Som chora, teda aj moja malinka je ale tej som dala paralenovy cipok a uz nema teplotu. Ale ja sa citim ako zbity pes! vsetko ma boli. Chcem sa opytat ci si mozem dat paralen lebo ja uz tu asi od bolesti odpadnem ☹
Dakujem

sinuhe
17. mar 2009

Ahoj, ja som si paralen obcas dala, ked mi skakala teplota pri nalievani prs...
Pocula som, ze paralen sa moze...malinkej sa rozhodne nic nestalo..

basado
17. mar 2009

kludne si ho daj. ale keby ti to neprechadzalo tak radšej chod k dr. ten ti da aj take lieky pri ktorych možeš kojit. prajem skore uzdravenie

kamilka12
17. mar 2009

Paralen ( panadol) sa može určite 😉

mirela
17. mar 2009

paralen mozes urcite, takisto môzes aj ibuprofen, ale len 200. Paralen je na utlmenie bolesti, ibuprofen je aj protizapalovy

annag
17. mar 2009

tynushqa a rozhodne nezanedbaj svoj stav a ak bude teplota vysoká a bude treba aj antibiotickú liečbu, tak aj vtedy dojčiť môžeš. Smelo navštív lekára, dojčiť Ti nezakáže 😉

fifinna
17. mar 2009

tynu, aj homeopaticke lieky kludne môzes, ak by si mala kasel a pod.

mami.sk
17. mar 2009

mňa tiež napadli ako prvé homeopatiká 😉 mne veľmi pomohol na boľavé hrdlo Homeogéne 9 😉

erikasadek
17. mar 2009

homoepatika ti odporucam , a aj , paracetamol...

ale ibubrufen, nie.. osobne tu je zakazany v tehotenstve a pri kojeni... 😉

tynushqa
autor
17. mar 2009

Dakujem baby, uz som si ten paralen dala, uz mi je lepsie ale neviem co s malou :( nechce vobec ani papat, teraz mala teplotu 38,5. Doktorka je zajtra u seba az o 14. Neviem co mam robit ci ist radsej na pohotovost. Je mi jej hrozne luto :(

danu
29. dec 2009

tinad • 1d • Dnes o 09:59
Maminky, chcela by som sa spytat ci si mozem davat paralen ked kojim mesacneho synceka.. ide na mna chripka a neviem ci mozem paralen alebo co take? prosim poradte mi.

barbina182 • 33tt • Dnes o 10:00
asi nie..lebo to co beries ti tak aj malinky

lucula73 • 1d, 33tt • Dnes o 10:14
ahoj,
práveže paralen možeš,nič iné.....ten sa može aj v tehu a može ho aj mesačné bábetko... 😉

vefi89 • 2d, 33tt • Dnes o 10:16
tak tak, paralen môžeš, ale iba detský, myslím, že to je 150.

smarti • Dnes o 10:16
Paralen určite môžeš, ja som ho brala tiež, keď dcéra mala mesiac a dostala som vysoké teploty. Odporučila mi to aj detská lekárka aj gynekológ.

lucula73 • 1d, 33tt • Dnes o 10:21
vefi-ale tá 150 jej nezaberie,ak bude mať teplotu... 😉

renatkas • 33tt • Dnes o 10:21
tinad zbehni do najblizsej lekarne a opytaj sa tam, ked na teba lezie chripka tak skus radsej veeeela oddychovat a citrony s medom.

ci sa smie paralen po porode to neviem, mne ho zakazala lekarka aj pocas tehu.

ja by som si ho nedala bez rady odbornika.

vefi89 • 2d, 33tt • Dnes o 10:37
lucula, ja som tiež počas tehu brala len 150, a tiež som mala teploty a zabral mi. Neviem teda, či bol môj lekár taký opatrný. Ale nehádam sa 😀

veronikapp • 2d • Dnes o 15:29
mne poradili ze jednu tabletku jednorazovo, potom uzivat len 1 den, a nakoniec uzivat podla odporucania v pribalovom letaku... Tak si vyberme 😒 . Ale myslim ze je to ozaj jeden z mala liekov, ktore by sa mohli. Len neviem, ci ho chces brat iba na znizenie horucky , alebo preventivne- to by som ja asi neriskovala.

biba12
30. dec 2009

Ahoj,

paralen urcite mozes, mozu ho aj tehotne, akurat si treba overit tu davku, ktora neuskodi dietatu u lekara. Hovorila som o tom s gynekologickou prednedavnom. A ked ma bolel chrbat a kojila som maleho, doporucila mi neurologicka paralen.

erikasadek
30. dec 2009

tinad paralen je jediny liek ktory moze deti a aj tehotne a kojacie matky.. 😉
v ziadnom pripade ibubrufen ten uz je ina molekula a ten moze mat , ine negativne nasladky. 😉

annalena
30. dec 2009

Paralen (ucinna latka paracetamol) sa moze, je to liek volby v tehotenstve a aj pri kojeni. Ak su potrebne lieky aj s protizapalovym ucinkom (napr. pri reume) tak sa moze aj ibuprofen (v studiach neboli dokazane neziaduce ucinky na babatko).

http://www.embryotox.de/paracetamol.html

http://www.embryotox.de/ibu.html

Samozrejme vzdy treba konzultovat s lekarom.

katarina.banska
26. sep 2010

takze mame tu chripkove obdobie, manzel je chory, malinka ma sopliky, ale teplotu chvalobu nie.
a mna dnes zacalo boliet hrdlo a mam plny nos. teplotu nemam, no citim,ze na mna nieco ide. hrdlo si kloktam vodou so solou a na nos som si dala malej libenar. lebo vraj sa kvapky nemozu ked kojim, tiez sa vraj nesmu ani ziadne lieky.
no ja by som si chcela dat aspon paralen plus, nech ma postavi na nohy. alebo radsej nie, ked nemam teplotu? mozem jej nejako ublizit ked si dam paralen plus? poradte, co pomaha vam ked na vas nieco lezie a kojite?
vdaka

latvia
12. okt 2010

@katarina.banska vitaminy, hlavne Cecko, paralen taktiez mozes,ak ta bolia klby alebo svaly alebo mas teplotu, inac je ti na figu 😉 libenar je mierne slana voda, nema ziadne zasadne ucinky na nadchu,tak si ho nechaj pre malu. ty mozes kvpaky do nosa, ale tie,co mozu deti vo veku tvojej dcery. cize nasivin napr. pre novorodencov a deti do 1. roka kludne mozes.

domushka20
28. okt 2011

paralen ano

anasstazia
29. mar 2012

Ahojte. Znova som chorá, aspoň piatykrát už mám chrípku, za ten čas čo syn má 7 mesiacov. K tomu ma aj bolieva hlava. Dnes už tretí deň beriem panadol 500 a to dvakrát denne.Keďže kojím, tak panadol si dám na noc a potom po 9-10hodinách dojčím a teraz zasa ráno o deviatej a dojčím okolo štvrtej, prípadne siedmej. Antibiotiká, ktoré sa môžu brať počas dojčenia sú pre mňa nevhodné, lebo som na ne alergická. Takto do mesiaca užijem niekedy aj 8-10 panadolov, lebo buď je to hlava alebo zas chrípka. Myslíte si, že to nevadí synčekovi? Dojčiť nechcem prestať za žiadnych okolností.Od hrdla beriem septisan. V lekárni mi na imunitu dali kolostrum, prírodné vitamíny, ale v letáku zas bolo, že počas dojčenia len po konzultácii s lekárom.

adulik1976
31. mar 2012

ahoj ja som mala tyzdnove babatko dostala som vysoke teploty zimnicu mam susedku ktora robi na porodnici poradila mi ibalgin 200 ale pokial mi teplota neklesla som nekojila az asi za 3hodiny sice mala si poplakala manzel mal co robit ale pomohlo mi to

wewuska292
20. apr 2012

ahojte chcem sa opytat ci pocas kojenia mozem uzivat ten caj teraflu dakujem

iwesska
20. apr 2012

@wewuska292 Nie, treba si precitat pribalovy letak 😉

fordikford
20. apr 2012

nie ten sa nemôže uživat ak sa koji ja som chcela a lekarka mi zakazala povedala že radšej nech si dam polovičku paralenu alebo calcium nakolko som stratila aj hlas a ked som čitala pribaleny letak tak tam to pišu že sa nema uživat 😉

kamilka22
20. apr 2012

@wewuska292 urcite nie, konkretne pri chripke jedine co som mohla uzivat bol paralen 3 x za den.

simi1871
16. feb 2017

Ten paralen pomoze aj pri nachladnuti....mozem aj 500 cely.Dakujem:slight_smile: