Môžem súrne darovať krv, ak dojčím dcérku iba dvakrát za deň?

zeytin
6. apr 2013

Dcérka má už 15 mesiacov a iba ráno a večer si dá trochu mliečka. Súrne potrebujem darovať krv, mám A Rh negat a tých je málo. Krv je pre bábo s leukémiou... Poradíte mi? Na webe píšu, že sa krv nemôže darovať, pokiaľ žena dojčí, ale ak je to výnimočný prípad ako tento a dojčím už iba trochu... snáď by to nevadilo, nie?

marcelatje
6. apr 2013

Spýtaj sa priamo na tansfúznej stanici. Mne povedali že môžem darovať až 9 mesiacov po ukončení dojčenia.

liwka
6. apr 2013

ja chodím darovať krv pravidelne a viem, že podmienka je, že posledných 6 m by si nemala dojčiť- neviem, či by ti dali výnimku- ja by som skúsila zájsť na transfúzku a možno by si ich "ukecala" 😉 potom daj vedieť, som zvedavá, či sa to dá

aadulik2110
6. apr 2013

z darcovstva krvi sa vylučujú ženy počas menštruácie a počas ťarchavosti (žena môže darovať krv až 1 rok po pôrode, ak nedojčí....
http://www.redcross.sk/co-robime/darovanie-krvi...
skôr by som si zavolala na nejaké transfúzne oddelenie...

darinkazv
6. apr 2013

no, výnimka. treba si zistiť, prečo je tá podmienka, že až 6m po skončení dojčenia. že prečo sa nemôže počas dojčenia. zavolaj si na transfúzne odd, kde chceš ísť a nech ti povedia, prečo sa nemôže.

dadulienka
6. apr 2013

To by ma zaujímalo, že prečo sa nedá počas dojčenia??...
😨

saranata
6. apr 2013

krv mozeš darovat len ak aktuálne nedojčíš, alebo ak si 6 mesiacov po pôrode alebo ukončení tehotenstva a bez kojenia
ked prestaneš dojčit mozeš darovat krv hned
a k otazke:
kedze je uz tvoje dieta staršie , a teda nie je pre tvoje dieta zakladnou zlozkou len mlieko , mozeš sa sama rozhodnut a mali by ti dovolit darovat krv , ak budeš splnat dalšie obvykle podmienky pre darovanie krvi

kedze dojčíš uz len trochu tak nie je problem

katka1981
6. apr 2013

Spytajte sa laktacnej poradkine, ale ja som citala, ze mlieko sa tvori z krvi, zeny, kt. stratia pocas porodu vela krvi, maju problem z rozbehom mlieka. Cize mozno by vam ta krv chybala a mohli by ste stratit mlieko, resp. sa jeho mnozstvo moze znizit. Ale nemam to overene.

egyptanka
6. apr 2013

Urcite nie, pytala som na toto priamo pri darovani krvi a kedze dojciaca zena ma znizenu hodnotu hemoglobinu, ktora sa este darovanim este znizi co moze mat za nasledok anemiu u zeny a taktiez ma nevyrovnany hormonalny profil tak urcite by som neriskovala nejake darovanie krvi.
A presne ako pise @katka1981 tvorba mlieka je zavisla na krvi, tak ked tej krvi bude menej organizmus sa bude snazit vytvarat novu krv a na mlieko neostane a tak sa jeho tvorba moze znizit.

dulkagabulka
6. apr 2013

môžeš darovať

opicaskorica
6. apr 2013

Ja som tiez citala, ze nie...

maja1982
6. apr 2013

Myslim ze to bude zavisiet od hodnoty hemoglobinu a od lekara... Takze najlepsie sa spytat rovno na transfuzke... Na tej nasej kazdu situaciu individualne zvazi lekar. A najma pri "ackach", ktorych je naozaj malo 😉

katarina1662
6. apr 2013

Ja som tiež chcela darovať krv počas dojčenia (20 mes), ale odmietli ma, aj keď som sa na to cítila. .Podľa slov lekárky na transfúzke by to nebolo dobré pre moje zdravie a krv by tiež pravdepodobne nespĺňala kritériá. Skús osloviť ľudí okolo seba, určite sa nájde niekto vhodnejší na darovanie. Držím palce

zuzsko
7. apr 2013

Ahoj, ja mam tiez A neg., dojcim a tiez uvazjem o darovani asi pre toho isteho chlapceka ako ty. Moja mala ma buduci tyzden iba 6 mesiacov a plne ju dojcim, tak neviem...ak nieco zistis, daj vediet, asi skusim zavolat tu u nas na transfuznu...

mamina2208
7. apr 2013

ja som chodila pred tehu tiež darovať a keď som sa pýtala či môžem isť aj keď kojím tak mi bolo povedané že nie.

francesska2
18. nov 2014

Fu, tak ja uz nekojim ale pocas kojenia mi robili rozbor krvi a boli az prekvapeny ako kratko po porode a pocas vylucneho kojenia mam perfektnu krv a hemoglobin ako zavodny sportovec.... nebola som vtedy darovat krv, ale podla mna podla vysledkov z krvi by mi ju isto vzali.... cize podla mna treba skusit, nie kazda zena po porode a pocas dojcenia musi byt anemicka...
Ja zas tiez potrebujem ist zajtra surne darovat krv ale prave som dostala menstruaciu.... myslite ze to mozem risknut? Darovala ste uz niektora pocas menstruacie aj ked viem ze sa to neodporuca?