Môžem v období dojčenia chodiť plávať?

verus
21. aug 2006

Dievcata, ktore dojcite, chodievate si zaplavat? Mne to strasne chyba, ale trocha sa bojim, ci by dlhy pobyt v tej studenej vode nemohol znizit tvorbu mlieka, tak som si doteraz netrufla... Mate s tym niekto skusenosti? Vdaka.

tilly
21. aug 2006

ja som plávala každý deň, a teraz ako sa nám ohriala voda začnem zas, kúpeme sa aj s malým a ten sa z toho veľmi teší, aj pre nás je to výborný relax a spôsob, ako sme aspoň tú hodinku spolu, tak sa toho nemienime vzdať... a na tvorbu mlieka to nemá vplyv, chodieva k nám aj suseda, tiež kojaca a ani jedna sme nezbadali, že by sme mali menej mliečka, možno si treba vždy prezliecť mokré plavky, ale to ja robím od puberty, lebo keď si ich raz neprezlečiem, tak mám potom dva týždne problémy a to nepotrebujem

verus
autor
21. aug 2006

tilly, dik, super. len doma mate asi teplejsiu vodicku, nie? teda aspon tu babatka plavaju vo vode, co ma 37 stupnov, ale v normalnom plaveckom bazene je dost studena... ale strasne ma to tam taha...

tilly
21. aug 2006

my sme mali počas tých najväčších teplôt okolo 28 stupňov, stále sme dopúšťali studenú vodu, aby to nebolo také teplé a neriasilo sa to, teraz máme urobené prekrytie, tak tam máme cez 30 stupňov a kúpeme sa tam aj s krpcom, inak sme sa kúpali aj v 24 stupňovej vode a aj malý sa v nej kúpal... a nič sa mu nestalo, ani mliečka nie je menej

verus
autor
21. aug 2006

tak fajn... ja to asi skusim... pri drobcovi sa mi to beztak prilis casto nepodari 😎

sue
1. mar 2008

...dík Zuz, ty si rýchla 😀
Tak ako maminy? Máte aj ďalšie nejaké súsenosti?

zuz11
1. mar 2008

dadka212 • 1d • Dnes o 17:36
Ahoj Sue 🙂

ja som začala chodiť plávať keď mal malý 5 mesiacov a mliečko mám dodnes 🙂 tiež som sa bála ale mne sa nič s mliečkom nestalo a malému chutilo rovnako

bihan
1. mar 2008

Chodíme plávať (MM s malou v teplej vode a ja "vedľa") od troch mesiacov, na dojčenie to nemalo žiadny vplyv 😉

niki2
1. mar 2008

Ahoj, mam ctyrmesicni miminko a uz jsem byla parkrat plavat a kojeni je uplne v pohode. Naopak si myslim, ze to je dobry cas, kdy nejsem omezovana v tom, kdy do vody muzu a kdy ne 🙂

sue
1. mar 2008

Ďakujem babulky 😵 tak sa snáď čoskoro vyberiem 😵

sonulik1
8. mar 2008

ja tiez chodim pravidelne plavat a mliecko v pohode...

syrael
8. mar 2008

Tak ja mela podobne obavy, ale protoze jsme polozili bazen, tak jsem neodolala a vyzkousela to...Plavala jsem bez problemu cele leto a na tvorbu mlicka to nemelo sebemensi vliv a to musim rict, ze obcas byla voda dost ledova. trochu bych se ale bala c¨hodit na verejny bazen kvuli ruznym infekcim...Mozna mam jenom smulu, ale prakticky vzdycky, kdyz jsem se tam vydala jsem si neco pritahla ☹ Ale studena voda kazdopadne neva, takze vesely plavco!

bledulka
8. mar 2008

sue- chodím s prcekem do bazénu a jednou jsem po návštěvě bazénu měla z chladné vody retenci v prsu...(někdo je na ten chlad citlivější) tak doporučuji jen po bazéně trochu pohlídat prsa (pohmatem..),zda se tam nějaká retence netvoří a včas to rozmasírovat...

zuz11
6. máj 2008

katka.m • 2d • Dnes o 22:09
Mám 8 týždňové bábo, ktoré dojčím. Strašne by som chcela začať chodiť plávať, len neviem, či mi to nemôže poškodiť. Nerada by som dostala zápal alebo infekciu. Máte s tým skúsenosti?

tanja61
7. máj 2008

tiez sme rozmyslali nad tym ze si ist zaplavat...ake mate skusenosti s tym ked ste isli plavat aj so svojimi detickami ake boli prve reakcie a neboli potom chorucke?