Môžu sa brať homeopatiká, keď ešte kojím ?

martinabarak
10. apr 2008

Ahojte baby. Som alergicka a prave zacina moje obdobie 😖 . Chcela by som zacat brat nieco (hocico), lebo ked chodievam s malym na prechadzky, tak kycham a soplim az hroza. Kojim este v noci a rano, tak neviem, ci sa mozu brat homeopatika na alergiu. Ked som bola tehotna, Dr. mi ich zakazala brat.

gerena
10. apr 2008

ahoj. oficialne sa to nezakazuje...........skus ich uzivat tesne po kojeni, aby do dalsieho kojenia sa vylucilo z tel

bihan
10. apr 2008

Homeopatiká sú jediné lieky neškodné pre mimčo, ktoré sa môžu brať počas tehotenstva a dojčenia, pretože ak aj prechádzajú do mlieka, pôsobia len v správnom riedení na určitý problém, čiže na osobu, ktorej nie sú určené (alebo zle predpísané) jednoducho neúčinkujú.

martinabarak
autor
10. apr 2008

Bihan, na vacsine homeopatik, co som brala na nadchu, alebo na kasel, bolo napisane, ze mozu aj tehotne aj deti no na tych co su specialne na alergiu je napisane, ze sa treba poradit s lekarom......

gerena
10. apr 2008

nie celkom neskodne, musi sa urcit presne davkovanie a riedenie..............beries rhinallergy?

bihan
10. apr 2008

Ak máš špeciálne homeopatiká predpísané homeopatom, tak pravdepodobne vie o tom, že dojčíš a nepredpísal by ti niečo, čo by mohlo ublížiť drobcovi a v tom prípade nechápem, prečo sa neopýtaš priamo jeho 😉 Určite ti bude vedieť lepšie poradiť ako ktokoľvek vo fóre.

martinabarak
autor
10. apr 2008

Este neberiem, len som si kupila Rhinallergy pred rokom v lekarni.

luminkasp
10. apr 2008

Ja som brala, kupila som si v lekarni a spytala som sa tam

martinabarak
autor
10. apr 2008

A co si brala Luminkasp ?

bihan
10. apr 2008

Práve som našla na jednom homeo fóre, že sa tieto homeo predpisujú aj dojčiacim maminám, prípadne na upchatý nos a protí kýchaniu pomáha Nux Vomica 9CH, na peľové alergie Poumon histamine 15CH systematicky 2-4x denne.

bihan
10. apr 2008

Pri akútnom prejave alergie Poumon histamine 9Ch 2xdenne, pri jarných peľových alergiách Pollens 30CH raz denne a našlo by sa toho ešte oveľa viac na konkrétny problém 😉

martinabarak
autor
10. apr 2008

🙂 Bihan a kde si to nasla ?

martinabarak
autor
10. apr 2008

😨 😕 😨

😀 .....viem len anglicky 😒

martinabarak
autor
10. apr 2008

A dakujem, skusim sa este spytat v lekarni ci to u nas vobec maju.... 😉

bihan
10. apr 2008

http://www.boiron.sk/clanok-nadcha.htm

Len si daj pozor na to, čo ti v lekárni povedia, lebo väčšinou nemajú o homeopatikách ani poňatia. 😉

sonoga
12. apr 2008

o polykomponentnych homeopatikach mame ponatia a na monokomponentne nie sme skoleni. na to su skoleni homeopati lekari. a ti vedia potom predpisat homeopaticky liek podla priznakov, ktore ma kazdy pacient ine.

bihan
17. apr 2008

Sonoga, nemyslela som to tak, že by lekárnici mali mať informácie o tom, aké homeo na aký problém - na to sú bez debaty homeopati - ale možno by stačila maličká otázočka: viete, ako ich užívať? a nebolo by napr. na koníkovi milión tém s otázkou ako ich užívať https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Tak isto sa mi stalo to, že som si pýtala homeo a keďže nemali mnou požadované riedenie 9CH, lekárnička mi ponúkla 2x 5CH a povedala, že je to to isté. 😖

sonoga
22. apr 2008

no tak to je fakt blbe, ale myslim si ze lekarnici, ktori nemaju absolvovani zakladny kurz homeopatie nevedia, ze to nie je to iste. ku nam do lekarne chodia pacienti, ktorych uz lekar homeopat poucil, ako ich treba uzivat, pretoze vacsinou si ich chodia objednavat a maju ich predpisane na recepte. ale stale sa pristotu opytam, ci vedia ako uzivat a vysvetlim im. teda, pokial ide o monokomponenty. a zas na poly maju vo vnutri navod ako.

bubicek
19. mar 2009

Ahojte chcem sa spytat ci niekto nema skusenosti s liekmi rhinalergy alebo pycnogenol ci sa mozu brat piocas kojenia.Dakujem... 🙂