Môžu sa pijavice aplikovať počas dojčenia?

miresta
13. okt 2009

Všetkým babám, ktoré majú skúsenosti, ale aj ktoré aspoň niečo vedia či už len z počutia, píšem a rada by som bola, keby mi dali niejaké typy a rady.
Teraz vám napíšem čo ma trápi. Som v siedmom mesiaci tehotenstva a mám hrozné problémy s nohami, krčovými žilami a praskajúcimi cievkami, noha mi už mesiac úplne modreje. Lekár mi nemôže nič silné napísať, beriem len Anavenol, a Detralex.
Počula som že sú na to dobré pijavice, viete niektorá či sa dajú aplikovať pri kojení? Lebo vraj vypúšťajú látku, ktorú pri tehotenstve nemôžem, čiže teraz viem že by som nemohla ísť na pijavice.
Ďakujem všetkým za rady a typy.

ikke
13. okt 2009

nie je lepsie pockat, ci sa to po porode samo nezlepsi, pripadne ich dat operovat? 😨

miresta
autor
15. okt 2009

ikke - no na krčové žily chcem po pôrode ísť určite, ale ja mám veľmi popraskané cievky, a nato že čo je dobré.

Nemáte žiadna skúsenosti? ?????

zvedavamt
13. nov 2011

@miresta
Pijavice lekárske sa v tehotenstve nepoužívajú,kôli tomu,že zvyšujú prekrvenie v celom tele. Počas kojenia tiež nie,lebo látky z pijavice lekárskej posilňujú imunitu a môžu prejsť mliečkom dieťatku a ovplyvniť aj jeho ešte sa vyvíjajúcu imunitu.
Inak po skončení kojenia je to najúčinnejší spôsob na odstránenie kŕčových žíl. Na rozdiel od chir zákroku riešia cely žilový systém a dlhodobo, lebo málokto si uvedomuje, že oslabená žilka na nohe nieje v tele jediná oslabená ...