Mrvenie pri dojčení. Čo to znamená?

terkaa
23. apr 2008

ahoj mamky, mliecko si odsavam, maly pije z flasticky, ale ak ho niekedy prilozim k prsniku, ze ho nakojim, tak sa pekne prisaje, mliecko mu ide, ale strasne sa pritom mrvi, kope, mava rucickami akoby chcel prsnik odseba dat prec. pri piti z flasky to nerobi, nevie niekto co to moze znamenat?

blumka
23. apr 2008

ahoj terkaa, mozno mu tecie pomalsie ako z flase alebo rychlejsie alebo si chce odgrgnut. moja terezka to robi ked chce grgat alebo sa chysta nalozit do plienky 😉

jesssie
24. apr 2008

Ahoj terkaa,
ja môžem potvrdiť to čo píše blumka. Nikolka sa mrví ako divá keď si chce riadne odgrgnúť alebo sa chystá kakať. Takže ju zdvihnem a to si buď riadne odgrgne a ideme ďalej papať alebo nasleduje to druhé. 🙂

jesssie
24. apr 2008

Ešte ma napadla jedna vec. Pri pití z dudlíka sa dieťa naučí iný spôsob satia a keď po chvíľke ťahania z prsníka nie je jeho snaha odmenená začne sa vzpierať. Pre bábo je ľahšie piť z fľašky pri prsníku sa musí viac namáhať. Prečo mu dávaš mliečko z fľašky?

dobko
25. apr 2008

Terkaa, ja som z flasky zacala davat az v stvrtom mesiaci ale pri kojeni je nepokojna od narodenia.Najpr behla rucickou hore dolu takze som mala vzdy poskriabany dekolt.Specialitou bolo ze sa riadne pricucla ale rukami ma zaroven odtlacala, tazke ma dobre ponatahovala.Teraz kopcuje nohami a rucickou ma nikdy nedrzala tak pekne ako to deticky zvyknu robit ale ma kmase za koselu a najnovsie ked kojim na gauci tak spodnou rucickou skriabe nechtami po potahu asi sa jej paci ten zvuk. Relativne najpokojnesia je v noci a ked ju kojim poleziacky

elize
25. apr 2008

Terkaa nas Maxik robi to iste. Tiez ho krmim odsatym mlieckom z flasky, pretoze sa narodil predcasne a nedokaze si vytiahnut zadne mlieko. Ja si myslim, ze si navykol na flasku. Z prsnika mu netecie tak lahko ako z flasky a preto pri kojeni trosku protestuje. My teraz prsnik pouzivame len na upokojenie a zahasenie smadu. Inak fungujeme s flaskou.

terkaa
autor
26. apr 2008

jesssie

z flasky mu davam, lebo jeden cas som nemala tolko mliecka, nebol nasyteny. kojila som aj hodinu, no vzdy bol nespokojny. tak teraz to mame vyriesene tak, ze za den dostane raz, dvakrat UM a ja si v pohode nazbieram ostatne davky mliecka 🙂

qtinka29
26. apr 2008

naša malá ma tiež pri kojení búcha ručičkou,alebo sa vrtí,naťahuje mi tričko...atd,má 6mes. a z fľašky mi pre zmenu -nechce piť čaj-cucne si len trošku a potom sa s fľašou iba hrá.To vrtenie pri kojení som nikdy neriešila-zdá sa mi to prirodzené-pokiaľ sa dieťatko dobre naje,je to ok

martina46
27. apr 2008

nasa bubina sa tiez mece, treperucickami, isty cas ma aj mlatila pastickou 😀 teraz sa rucickami odtlaca, kazdu chvilu nieco nove. isty cas si cucla, pohlad na mna a uskrn, cucla.....a tak dokola.... potom sa iba vyskierala, tvarila som sa, ze to nevidim, ale ona trpezlivo cakala, az sa pozriem 😉 potvorka 😀

jesssie
27. apr 2008

terkaa: tiež sme najký čas dávali UM ale stiekačkou aby si nezvykla na dudel. Ona ten dudel aj tak nechcela strašne sa mu bránila aj keby sa mi niekedy zišiel aspom na zaspinkanie. Po tom UM ale dosť grckala a tak som si jedného pekného dňa povedala, že končím s UM a odvtedy ju čisto iba kojím. 😎