Musím nahradiť po odstavení kojenia materské mlieko umelým?

lelacrima
26. dec 2012

Chcela by som sa spytat, ci je potrebne pri odstaveni 21 mesacneho dietata nahradit materske mlieko umelym mliekom? Dakujem najma za odborne odpovede.

vefi89
26. dec 2012

dľa môjho názoru je lepšia voľba kravské, resp. kozie

luba41
26. dec 2012

žiadne mlieko už nemusí piť

slavinka9
26. dec 2012

dcreka ma 29 mesiacov. raz do dna ma sunar-270ml. ale mava aj kravske bud s medom, grankom, ciste, kasu, podla toho na co ma chut. presriedame to rano naobed vecer. dufam ze ma tu teraz nezlincuju 😀

bubulka722
26. dec 2012

Určite nie. V tomto veku by som vôbec nerozmýšľala nad UM. Celé generácie pred nami vyrastali na KM a nikto pred komunizmom nemal dôvod tieto veci okolo KM nejako zvlášť dramatizovať. UM je len fajn biznis pre výrobcov, preto tlačia matkám do hlavy, že nič lepšie neexistuje a tým si zabezpečujú stále zisky. Ak KM, tak jedine pramo od kravy, nie z tetrapaku, alebo je tiež fajn alternatíva kozie alebo rastlinné mlieko. Moja dcérka má 24 mesiacov a je stále kojená a tak skoro ani neuvažujeme prestať.

anjelicek26
26. dec 2012

Ako pise @luba41 - uz nemusi pit ziadne mlieko.Max je uz takmer mesiac bez mlieka, ma to aj pozitivny efekt -papa vela jogurtov, co doteraz nedal do ust. Telo si vezme, co potrebuje.

Kravske s medom (?) ci Granko rozhodne netreba... idealne rastlinne mlieko (ovsene, mandlove, sojove, ryzove), ak zivocisne bud ciste kravske, kozie, umele (ak je dieta slaby jedak), to uz je na tebe, ak mas pocit, ze to mlieko musi byt, lebo ono uz v tom veku fakt nemusi.

zeytin
26. dec 2012

Mne sa starsia dcerka odstavila v 12 mesiacoch a UM mi nechcela pit. Vyskusala som vela znaciek. Pytala som sa na to pediatricky a ona mi povedala, ze by mala pit UM aspon do 2 rokov (to, co uvadzaju vyrobcovia UM - ze do 4 rokov vobec nie je potrebne), ale ze ak ho nechce, mam jej davat viac mliecnych vyrobkov v podobe jogurtov, acidofilne mlieko, mliecne polievky a pod. Ale ze je to v pohode, nic sa jej nestane, ak nepije UM 🙂 Kozie mliecko a jogurty su tiez super.

katy1979
26. dec 2012

Kludne kravske plnotucne a co najkratsou trvanlivostou. Ja mam dve deti a teda nechcu ziadne mlieko. Jedia mliecne vyrobky a varim z mlieka

1234lubka
26. dec 2012

no uz urcite nemusis umele, nasa lekarka vravela ze od roka mozeme davat kravske s kludom....idealne je take co nema dlhu trvanlivost...najlepsie s tych mliecnych automatov....

lienockaa
26. dec 2012

Mlieko pit nemusi..syn sa odstavil v 24m sam,ale nechytil sa na ziadne mlieko,takze vlastne mlieko nepil vobec,az v skolke kakao sem tam vypije,doma mlieko vobec nepyta,ani kakao,zje mliecne vyrobky..dcera ma 26mesiacov,stale dojcim a zial vyzera,ze mliecne vyrobky netoleruje-od poslednej choroby,ked dostala po atb hnacky-nemoze nic mliecne,neznesie ani bezlaktozove jogurty,ani smotanu v jedle,takze sme uz dva mesiace na bezmliecnej strave a ma len dojcenie na poziadanie..vyzera to na alergiu na BKM..skusala som rastlinne mlieka,ale dcerka ich odmieta,nechutia jej..takze ked sa odstavi,nebude pit ziadne mlieko..s odstavenim cakam na nu,ked sa sama rozhodne..

zuzanka.h
26. dec 2012

nie.... malý vôbec nemal UM ešte počas kojenia som mu začala dávať aj kravské mlieko

puhinka
27. dec 2012

Môj Igorko prestal piť mlieko tiež asi v 18 mes,vynahrádza si to jogurtami,zje mi aj 4 za deň 🙂

kattie1982
27. dec 2012

UM nepotrebuje, ale aspon raz do dna by pohar mliecka vypit malo, resp. ak nie mliecko, tak jogurty a ine mliecne vyrobky 🙂

susanerose
27. dec 2012

načo umelé? veď daj kravské. a keď nie mlieko, tak mliečne výrobky úrčite áno, kvôli tomu, aby malo dostatok vápnika.

cany1
27. dec 2012

ja mam sice 3rocnu dceru...ktora mi nechce jest mliecne vyrobky, okrem tvrdeho syra..a denne ktomu vypije minimalne liter kravskeho mlieka. Mladsi syn pol na pol, zje a vypije vsetko co sa mu ponukne.