Musím prevárať plnotučné mlieko pre 2 ročné dieťa?

z.k
9. feb 2009

Ahojte
potrebovala by som poradiť,malá bude mať v marci dva roky naša lekárka povedala že od dvoch rokov možme prejsť z Nutrilonu na plnotučné mlieko.Je potrebné toto mlieko prevárať?Ktoré je lepšie trvanlivé,alebo 5 - dňové?Môžem jej ho ochutiť napríklad grankom čokoládovým,alebo banánovým?ďakujem za rady. 🙂

elise
9. feb 2009

ahoj trvanlivé mlieko netreba prevárať stačí ohriať. preváraš iba mlieka mimo tetrapakového obalu. 😉 ja kupujem malému rajo plnotučné alebo v kauflande červené 3,5 %. mlieko. granko pijeme aj caro, aj koktejliky robíme takže v pohode. len najskôr vyskúšaj či mu mliečko sadne 😉

titkovamiriam
9. feb 2009

najlepsie je cerstve mlieko-5dnove a ja ho prevaram 🙂 -tetra pak este marekovi nedavam a obcas granko.

alon111
9. feb 2009

ja pre istotu prevarujem kazde mlieko.istota je istota

sakura77
9. feb 2009

5 dnove asi treba prevarit-trvanlive je pri takej teplote pasterizovane,ze uz viac sa asi ani neda 😅 -takze to uz je zbytocne 😉

titkovamiriam
9. feb 2009

pasterizovane je len od 70-80st,

junovka
9. feb 2009

ja budem prevarat aj take aj take, a bolo mi povedane, ze najlepsie je take co ma najkratsiu spotrebu-cize nie trvanlive 😉

junovka
9. feb 2009

Z.K., neviem ci si zo Slovenska, ale ja napriklad uz do UM davam Frapko bananove a vanilkove 🙂

titkovamiriam
10. feb 2009

bananove a vanilkove-to je same farbivo-urcite nieco take nedam aspon do 3r.

sakura77
10. feb 2009

trvanlive sa pasterizuje pri 135 stupnoch-je to ultravysokotepelny ohrev-UHT-je to aj na krabici 😉 ale kto chce ,nech prevara,to je kazdeho vec 🙂

lienka79
10. feb 2009

Ja daam plnotucne,tetrapak..netreba prevarar..Istota,je istota..v tomot pripade vobec nema zmysle..nakolko mlieko je pasterizovane 😀
SAmozrejme,najlepsie je mlieko skratkou dobou trvnlivosti,je cerstve..to by som urcite prevarala...
Kedze uz ma 2 roky..kludne mozes granko,baban...co mu bude chutit..My ficime na kakae..
No a stymi farbivami....pre pana jana..ved su vsade....to nejedia ani cokoladu,ani ekkdy...?? 😕

sakura77
10. feb 2009

veru,farbiva su skoro vsade-aj kdeby to clovek vobec necakal-napr aj v celozrnnom pecive-na "vylepsenie"farby-aby vyzeralo este "celozrnnejsie" 😅 je tazke sa tomu vyhnut-aj ked to uz je ina tema

lienka79
10. feb 2009

ospravedlujem sa za preklep..keksy..
suhlasimz,e farbiva su UPLNE VSADE a nema zmysel koli tomu dietatu nedavat hento,alebo tamto..
Samozrejme tym nemyslim "colove napoje" a pod...aby ma zase 4niekto nechytil az slovicko 😅
Farbiva su v jogurtoch,susienkach,pecive,caji..no prosto vsade..a nedavat koli tomu kakao?
Tpo by museli zit zo vzduchu...aj to asi len kdesi na Severnom pole 😒

quetka
10. feb 2009

sestra u nasho pediatra, ked sme este chodili na poradnu, vravela, ze kravske mlieko by sa malo davat az od troch rokov :/. No ja som po roku prestala kojit a sunare odmietal, takze sme presli rovno na klasicke plnotucne mlieko a prevarala som.

Inac mam jeden problem, keby ste mohli pomoct :
Cely rok do dvoch rokov mi rano vecer vypil 200ml, ale teraz ked mu ubehli dva roky, mi vecer nechce velmi pit mlieko. Dam mu tak 150 a 30-50ml mi vrati.
Myslite, ze mi prestane pit uz mlieko ? Rano este tych 150 vypije. Myslite, ze by to mohlo byt tym ze sa riadne navecera, alebo sa mu znechucuje mlieko? A ak mi prestane pit uplne, co mu potom dam ? 😒

junovka
10. feb 2009

ries to potom stravou bohatou na bielkoviny, ako napr. strukoviny....a ked nechce, tak nedavaj mu mlieko, skus dat mu na veceru nejaku kasu, alebo chlebik s niecim, trebars so syrom..... 🙂 😉

martina46
10. feb 2009

quetka,
ja si pamatam, ze som pijavala mlieko aj vecer po veceri a casto som sa v noci budila, ze mi je zle, potom som ho prestala pit a zrazu bol pokoj, cize ak je po veceri, moze mu robit problemy a intuitivne ho odmieta.

no ale k tomu prevaraniu, ved aj cerstve par dnove mlieko je pasterizovane, nie? a ja, ak by som mala pit prevarene, tak 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

titkovamiriam
11. feb 2009

k tym farbivam-ja som nemyslela ze nedavat nic ale nedavat ak netreba-ved bananove mlieko sa da spravit s bananom a jahodove z jahod. 😀 - a k cokoladam a keksom-kedze mame doma diabetika tak u nas sa velmi malo.jedava ju hlavne najstarsi syn lebo ine tuky donho nedostanem. 😀 marek cokoladu nejedava vobec,kekse moc nekupujem kedze peciem vseliake kolaciky ale samozrejme ked ich niekto prinesie tak sa na ne nevrham a nehadzem ich psom.urcite nekupujem nic polske ani turecke ako predavaju v lidli ked tak orion ,figaro a keksiky sedidu.

doma sme priserne mliekovy u nas sa bezne vypiju aj tri l.denne-milan odstredene a zvysok rodiny polotucne.najcastejsie kupujeme mlieko taranske v 5 a 10l.-obaloch 😀 -toto mlieko prevaram.

lienka79
11. feb 2009

martina...to prevarene..ono sa necha prevarit a vychladnut...chuti to rovnako...ja v rom nevidim problem,ved drobec asi tiez pije teple mlieko a nie z chladnicky..nie?
Teda nas aspon pije teple kaako.....

miriam...no z jahod..teda ak myslis take v lete,zo zahrady so za...v inom pripade dam fakt radsej to frapko (aj ked nas to nepije)...nakolko tie dovozove jahody okolo jahod ani nesli...a navyse su plne kadejakych konzerv.latok a bohviecohoaby vydrzali prevoz

quetka...no ak maly mepije mlieko po veceri,je dost mozne,ze je plny..nas ked sa lepsie naje..tak potom vypije menej,ako zvycajne...ak by odmietal mlieko,nahradis mu to strukovinami,syrmi,syr.polievkami, jogurtami,pudingami atd

titkovamiriam
11. feb 2009

no ved zo zahrady a potom ked su zamrazene,ci kompot-tie dovozove to su len tvary jahod

quetka
11. feb 2009

dik baby, len problem je, ze puding, kasu alebo syr neda do ust, ale na vecer skoro zvycajne zje krajec chleba s maslom a niecim....
ale ide aj oto, ze on si to mlieko pyta, len ho nevypije 🙂

titkovamiriam
11. feb 2009

tak ho nehaj nech skusa,je kopec deti co nepiju mlieko a potom zacnu a aj opacne.

lienka79
11. feb 2009

qetka...tak skus povedzme nieco zapecene so syrom..zapekany syr je fajn....alebo ak ma rad paradjkovu polievku,nastruhaj do nej syr...prip.do zeleninovej...skratka mu ho "schovaj",..alebo nasemu zo zaciatku nie,teraz peklne spapa, cestoviny so syrovo-smot.omackou....Nas puding vareny nezje,ale zato kupene aaaaaaaaaaano 🙄
Ja si myslim,ze je to mozbno prechodne..a zase pride mliecku na chut

martina46
11. feb 2009

lienka79, prave ze rovnako nechuti. prevarene ma taku hnusnu chut (ja to tak citim).
ked budem davat kravske, tak asi iba zohrejem.

kvietky
26. júl 2011

ahojte, rada by som vam aj napisala o mojich skusenostiach s mliekom
Moje dievcence dostavali materske mlieko do 2 mesiacov - odsavala som, potom sme presli na Nutrillon, no a kedze to bola pre nas dost velka financna zataz, presli sme uz po 1. roku na trvanlive mlieko - polotuk a to som im do dnesneho dna prevarala. Lenze toto mlieko moje dievcata ako 1 a polrocne uplne odmietli - ako napoj. Skusala som vsetko mozne, ale nedostala som ho do nich - jedine vo forme zaliatych cerealnych guliciek Nesquick a po vyjedeni guliciek ho z misky vypili. Inak vsetko - mliecne vyrobky, tvaroh - smotanove polievky a omacky konzumuju bez problemov.
Len z toho mliecka som bola dost nestastna - lebo v ich veku by este mali rano aj vecer mliecko pit - moj nazor.
A preto som nasla na MK tuto temu a som rada, lebo som tu nasla pomoc 🙂
martina46 - plne s tebou musim suhlasit - prevarene chuti inak ako neprevarene, ale len ohriate
Pred dvoma dnami som mlieko prestala prevarat, len som ho ohriala a moje dievcata si zacali same pytat mliecko - Aleluja 😉 Najzarytejsi odporca vsak bola Danielka a ta dnes vypila na veceru az 2 detske salky Granka - tu 2 salku si pytala sama. Tak sa velmi tesim a som rada, ze som mohla cerpat z vasich skusenosti. Prajem vam aj vasim detickam vsetko dobre a nech im mliecko chuti 🙂

lillika
2. aug 2011

ahoj.
kazde mlieko by sa zo zaciatku malo prevarat,ak nasim drobcom nechceme ublizit.

kvietky
2. aug 2011

myslim si, ze uplne staci prevarat do tych 2 rokov - ako som teraz prestala s prevaranim, tak nase bambulky sa krasne opat chytili pit mliecko - som velmi stastna - a chcela som sa opytat, ci mate skusenost s podavanim acidofilneho mliecka - ja som im ho skusila dat prvykrat - reakcia bola dobra - zatial pili len jogurtove napoje a kefir (ochuteny)

lucia1205
16. aug 2011

ahoj... moja malá má 15 mesiacov a mlieko jej nepreváram, len jej ho prihrejem.Prevárala som jej ho asi tak do 13. mesiaca (ja jej ho dávam už od 7. mesiaca). a acidofílné mlieko sme nedávali, na to sme ešte maly 🙂

zuzikmeduzik
18. aug 2011

ahojte, malému mliečko nepreváram a to pije to päťdňové...je tu ešte taká mamina? lebo Vás čítam a skoro všetky prevárate, to ale máte menšie detičky

k_a_j_k_a
18. aug 2011

@zuzikmeduzik starsia ma 2r 8m a neprevaram jej mlieko, ani take dvojdnove. Iba zohrejem. Mladsej to zatial prevaram, no MM ho neprevara ani mladsej. Inak, ja som trvanlive neprevarala nikdy, iba ak islo do kase. Deti mi piju kravske mlieko od cca 11-12 mesiacov.

beton
23. aug 2011

naco pasterizovanie mlieko prevarat, sak ono je uz samo o sebe prepreprevarene 🙂 prevarat vsak urcite z mliecneho automatu.