Musím prevárať plnotučné mlieko pre 2 ročné dieťa?

z.k
9. feb 2009

Ahojte
potrebovala by som poradiť,malá bude mať v marci dva roky naša lekárka povedala že od dvoch rokov možme prejsť z Nutrilonu na plnotučné mlieko.Je potrebné toto mlieko prevárať?Ktoré je lepšie trvanlivé,alebo 5 - dňové?Môžem jej ho ochutiť napríklad grankom čokoládovým,alebo banánovým?ďakujem za rady. 🙂

caterine
17. jún 2012

ahojte maminy..... viete mi poradit či treba prevarat polotučne mlieko to 5-dnove. Dcerka do dva a pol roka pila nutrilon, potom sme prešli na plnotučne trvanlive, lenže doktorka mi poradila, že to 5-dnove je lepšie, len som sa jej zabudla spytat či ho treba ešte prevarit alebo stači iba zohriat. Na obale je pisane vysoko pasterizovane tak neviem či je treba ešte prevarat..

kalifa28
18. jún 2012

nie, netreba už prevárat. ja už dlho nepreváram mlieko, jedine to z automatu.

monikakatanikova
28. okt 2014

Ja kupujem mlieko z automatu viem ze je cerstve a neni napchate s kade cim aby dlhsie vydrzalo.

missgabriela
25. apr 2017

Zdravìm vás baby 😉mojej malej som začala dávať čerstvé mlieko asi tak od roka a prevarala som ho.Po dvoch rokoch som prestala prevárať a pije mi ho rovnako ako predtym,niekedy aj častejšie by som povedala.Ale tak tiež neviem ,či to mlieko nemám radšej ďalej prevárať...čo myslíte?☺