Myslíte, že si babätká uvedomujú, čo robia?

susik77
29. jan 2008

Ahojte, mala ma skoro 6 mesiacov a najviac sa bavi, ked ma taha, hryzie za bradavky pri kojeni alebo taha za vlasy 😎 .
Myslite, ze je to skodoradost?Alebo sa na tom smeje nevedomky? 😀 😎

mata79
29. jan 2008

Susik77, tiez niekdedy zasneme, co ten nas maly dokaze. 🙂
Hlavne deti nieco nove objavuju a hlavne zistuju, ze ked nieco urobia, ma to nejaky dosledok. Ja kusnem, mama zakrici.... 🙂
Uz sme si zvikli na skusky nasho maleho a pre lepsie pochopenie ho berieme ako rovnocenneho partnera v rodine...
Ale poviem Ti, ze vzdy prekvapi......
Je to uzasne......

susik77
autor
29. jan 2008

mata, tak s tym prekvapovanim tiez zasnem 😀 vobec ma niekedy nenapadne, co by mala mohla vymysliet 😎
minule podstrcila v lehatku hlavu cez hrazdicku 😔

dadulka19
29. jan 2008

susik,škodoradosť určite nie 😠 ...ved to dieťa nevie,že ťa to bolí,alebo ti to nie je príjemné.A vlastne ani nevie,čo spôsobuje bolesť,alebo ako môže niečo urobiť zle... 😒

susik77
autor
29. jan 2008

preco sa teda na tom tak bavi?ved inokedy sa tak nesmeje...

susik77
autor
29. jan 2008

nemyslela som to v zlom, viem, ze mala to zle nemysli...

mata79
29. jan 2008

Ja som to zacala chapat, ked mal maly par tyzdnov. Boli sme vonku pospinkat si. Boli horucavy. Nas maly bol taky hlados, ze ked sa zobudil zacal velmi platat az kricat, kym nedostal jest. Tak som letela domov, cela upachtena som ho vyniesla na 2.poschodie, potom este kocik, len som vyzula slapky, uchytila misku s melonom, sadla do kresla, podlozila vankus na kojenie, prilozila Mateja a kedze som mala volne ruky, vzala som si misku s melonom a zacala sa osviezovat aj ja. Matej len zdvihol rucku a odtlacil moju ruku s melonom, ktora bola nad nim.... Pochopila som, ze mu vadi a rusi ho ked ho kojim a ja pri tom jem a od vtedy sa pri dojceni venujem len jemu... Je to taka nasa chvilka, ktoru nam aj tatino moze zavidiet....
Verim, ze to urobil vedome.... 🙂
Su mali ale bystri.....

susik77
autor
29. jan 2008

mata: 🙂
aj my to vidime na veronike: ked sa s manzelom objimame a mala je pri nas a vidi to, zacne mrncat a je nespokojna 😎 nepaci sa jej, ze ona nie je stredobod pozornosti 🙂

dadulka19
29. jan 2008

susik,jasne,že nie v zlom 😉 ...páči sa mu to,tak sa baví.... 😉

mata,ani mne malá nedovolí jesť,ked kojím 😅 ...vyrušuje ju to...a myslím,že aj tvoj malý len "odstraňoval"to,čo inokedy pri kojení nebýva a čo ho ruší... 😉

deťúrence sú úžasné.... 😉 a je dobre,že sa tak prejavujú,čo chcú,čo nechcú.... 😉

tanja61
29. jan 2008

no hej to mate pravdu,deturence podla mna rychlo vycitia co mozu a co nie....nas anjelik ked sa mu nikto nevenuje tak zacne narokom kaslat az kym si ho nevsimneme a potom sa zacne rehotat 😀 a tiez ked chce ist na rucky tak bude kricat,plakat ze myslim si niekedy ze mu nieco je ale v momente ked ho zoberiem na rucky tak by ste mali vidiet ten spokojny usmev a tahanie za vlasy,ze to mas zato mamina ze ti to tak dlho trvalo 😀 😅

zuzanocka
29. jan 2008

ahojte,
pekna temicka 😵 😵

ja sa chcem spytat, ci si myslite, ze by mojej nelke mohla vadit aj farba oblecenia, ktoru mam na sebe, ked ju kojim... normalne mam blby pocit, ked mam nejake cierne tricko a ona nan hladi, ked papka... zda sa mi vtedy akasi cudna.. 😕
ked sa jej pocas kojenia prihovaram, spokojne si hmm-ka 😵 😵

ivka19
29. jan 2008

ahojte,tak urcite nie skodoradost,babtka to asi este nepoznaju,ale urcite vedia byt prefikane a dokazu si presadit svoje 😅 ale to tahanie vlasov a kusanie,to robi aj nasa mala,takze je to nieco asi o com ani nevedia,ze to robia,je to take spontane 🙂

zuzanocka,urcite farby velmi vplyvaju na dietatko,tak ako aj na dospelych,nemyslim si,ze jej vadi cierna farba,ale skor nevidi nic s cim by sa mohol je zrak a um pohrat,oni sa s farebnymi vecami dokazu aj hadat,tak to robi moja mala 😀

susik77
autor
29. jan 2008

suhlasim s ivkou, farby vplyvaju aj na dospeleho aj na dieta...farby maju energiu...
inak, este som si vsimla, ze ked malu davam do hracieho lehatka ked ranajkujem a dlhsie mi to trva, tak je taka sklesla a smutna.a ked sa s nou zacnem rozpravat, hned sa usmeje a uz je dobre 😉

dadulka19
29. jan 2008

zuzanočka,zo začiatku som ani ja nemohla mať na sebe niečo tmavé pri kojení 😒 ...Lindula bola nespokojná....,teraz je to už o.k.

lul
29. jan 2008

k nazvu temy - myslim si, ze babatka si neuvedomuju, ze robia zle. ked vam nahodou spravia zle, zapamataju si vas vyraz tvare a na tom sa bavia. vedia, ze ked to spravia znovu, zase spravite ten "xicht" alebo co ste robili vtedy tak to opakuju, lebo sa im to paci 🙂 myslim si... 😉

susik77
autor
12. feb 2008

ahojte, este som si spomenula, ze mala uz asi od 4.mesiaca si drzi hore nozicky, ked ju prebalujem 😉 robia to aj vase? 🙂

wienika
12. feb 2008

ahoj susik, ano aj moja mala drzi pekne hore nozicky, ked ju prebalujem...ako keby vedela, ze ich nema dat dole...a tiez si myslim, ze mala nevie, ze mi robi zle, ked ma taha za vlasy alebo za nos. len sa pri tom tak zvlastne tvari, mam pocit, ze pozoruje moje reakcie...
Tanja, aj moja zacne kaslat, ked si ju nevsimam, akonahle sa na nu pozriem, prihovorim alebo usmejem, tak prestane a zacne sa usmievat alebo mi nieco blabotat....

andrea78
12. feb 2008

je to tak, vedia si "vynútiť" pozornosť, napr, malý mi včera strašne plakal, lebo bol sám v izbe, ja som dobehla čo sa mu stalo a on sa začal rehotať a "rozprával" mi, aj podrážedne, to mi asi nadával 😀 , potom pokojne niečo vysvetľoval

ale určite nevedia šticovaním alebo driapaním, bitím, ubližovať zámerne, na to sú ešte maličkí, nezvedomujú si to ako ubližovanie, tak sa snažia maminy dotýkať, ale ručičky zatiaľ neposlúchajú....