Nádcha a kojenie. Čo zaberá a môžem to užívať?

monika77
19. mar 2009

čo by ste mi dobré poradili na nádchu ... mám ju už vyše týždňa .. týždeň som užívala homeopatiká, už sa mi zdalo že sa to zlepšuje ale stále nič ... pobolieva ma ešte hrdlo a trápia ma sople resp. hlieny, ktorých sa nemôžem zbaviť ... jediné čo teraz robím, pijem čaje a máčam nohy v horúcej slanej vode (vraj to pomáha) ... mohla by som nejaké lieky užívať, keďže kojím? ... dala som si asi zo dva krát iba modrý panadol

alon111
19. mar 2009

ja ked som bola nahladena a kojila som brala som sinupret a ak ma trapil kasel brala som hedelix.

dididi30
19. mar 2009

monika, mohla by si paralen, alebo panadol...inak ja som bola chora cele tehu aj teraz som a maly je tiez chorlavy, nic nezabera, beriem echynacea, aj ked kazdy ma na nu iny nazor, cize ci sa moze ci nie pocas kojenia je diskutabilne, ale vsade som sa docitala,ze sa moze, je to na posilnenie imunity aj ked mne uz asi nic nepomoze, lebo ja som astmaticka 😒

monika77
autor
20. mar 2009

a počuli ste oniečom takom ako bioparox?

cestovatelkaandrea
20. mar 2009

monika bioparox nepoznam ale mne pomaha kloktanie slanej vody. tiez byvam casto prechladnuta a bolieva ma hrdlo, a slana voda s paralenom ma daju do poriadku tak do tyzdna.

zuzanka07
20. mar 2009

Bioparox je lokalne ATB, strieka sa do nosa aj do hrdla.

fifinna
20. mar 2009

monika, mame doma ten bioparox a o dojciacich zenach tam nevidim nic napisane, akurat, ze v tehotenstve sa treba poradit s lekarom. Ja som si na nadchu davala vzdy kvapky do nosa Pinosol, to mi odporucili v lekarni ako dojciacej, tak skus. Na bolest hrdla ak si este neskusala homeopatika Homéogéne 9 , tak skus. A proti nadche je homeopatikum Coryzalia.

alon111
20. mar 2009

ja ho poznam brala som to ked som mala zapal nosnych dutin.je taky oranzovo biely a strasne chuti za kvetmy

ingulka
20. mar 2009

monika77 ... ja ked som bola chora, tak som si nasadila cesnakovu dietu 😉 na rano, obed aj veceru po 3 struciky cesnaku.. tiez som kojila, takze som tabletky nechcela 😉 a troska som sa bala aj ako bude malej chutit cesnakove mliecko od maminky, ale hravo pila dalej.. nevadilo jej to a ja som sa z toho za par dni dostala tiez...

zelam skore uzdravenie 😎

monika77
autor
20. mar 2009

fifinna - tie homeopatiká som brala týždeň a nezabrali

ingulka - ten cesnak sa bojím, veď ten sa neodporúča pri kojení

zuzula25
20. mar 2009

monika bioparox kludne mozes-ten ako jedine atb neprechadza do mliecka,ja som ho uzivala hned ako sme prisli z porodnice a za dva dni som bola ok,na nadchu som si davala nasivin-tan je aj pre kojencom.homeopatika su sice dobre,ale nepomozu,mne nikdy nezabrali

monika77
autor
20. mar 2009

zuzula dúfam že aj mne čím skôr zaberú, bo mi to už ide na nervy celá nádcha

potapko
20. mar 2009

Monika, ja by som sa na tvojom mieste o uzivani bioparoxu poradila s lekarom. Nie kvoli kojeniu, ale kvoli tebe. Naco brat antibiotika (aj ked lokalne), ked to nie je nutne (inak mna z neho neskutocne napinalo na vracanie). Skus si dat normalne kvapky do nosa. Ak ich nebudes uzivat mesiac, tak sa nic nestane. Skus ten nasivin, ako pise zuzula. A skus aj nejaky roztok do nosa napr. Sterimar z morskej soli alebo Vincentku. A Sinupret su vyborne bylinkove kvapky, ktore ako dojciaca mamina 100% mozes. Ale tie musis brat troska dlhsie, aby zabrali. Tak tyzden. Vyskusaj a uvidis.

dendika
23. mar 2009

monika77, ja by som ti poradila určite Nasivin sirup, mne velmi pomohol, je to vyslovene na nadchu a dutiny, je to bylinkové, takže sa vôbec nemusiš obavat ani pri kojeni, ja som ho tiež použivala, a mne zabral velmi rychlo, hned po tretom raze, viac som si ani nemusela dat.