Nádcha, zápal hrdla a dojčenie.Čo môžem užívať?

katarina12
25. sep 2007

Ahojte. Poraďte mi prosím, čo môžem užívať počas dojčenia,ak mám zapálené hrdlo a nádchu. Mám 2 mesačnú dcérku a nechcem ju nakaziť.Potrebujem niečo, čo rýchlo zaberá na zápal hrdla. Prosím.

izy
25. sep 2007

na boleni v krku kloktat vodou se solí🙂 jinak nevím, co se pri kojeni muze

mouse
25. sep 2007

No a so solnym roztokom si preplachovat nos, pomoze to v zaciatkoch..

lefika
25. sep 2007

katarina a neboj sa, ze malu nakazis. ja som pocas kojenia bola chora niekolkokrat a mala to ani raz odo mna nechytila
ale ked ti bude zle, mozes si dat aj polku paralenu

pietra
25. sep 2007

pri nadche skus pouzit aj nosovy sprej Mar plus, je urceny ako doplnok pri liecbe nadchy a mozu ho aj tehotne a dojciace zeny

ivaz
25. sep 2007

katarina, na hrdlo je dobré aj kloktať šalviou, ale skús sa spýtať v lekárni určite ti poradia. a neboj kojiť môžeš v poho.

pietra
25. sep 2007

mohla by si skusit aj homeopatika. Na nadchu CORYZALIA a na bolesti hrdla HOMEOGENE 9

katarina12
autor
25. sep 2007

Ďakujem veľmi pekne za rady.Kloktam aj šalviou,beriem homogene9,tak dufam,ze to pomôže.Chytilo ma to len včera. Vďaka

wladka
25. sep 2007

katarina, ja malu doteraz kojim, a nadchy a hrdlo som mala hodne krat, mala sa ani nenakazila.. mne kazali hodne vitaminov papat, ovocie hlavne 😉, troska kyslej kapusty, nech to dostane v mliecku.. a ja som mala sirup na prirodnej baze.. HEDELIX.. skus je to aj proti kaslu 😉 ..

pipisek
25. sep 2007

v době nemoci maminky se kojení dokonce doporučuje, údajně do mléka přejdou obranné látky ....

musko
25. sep 2007

Možeš Hedelix na kašeľ, šalviové a jitrocelové pastilky na bolesť hrdla. Ja som si dávala do nosa, keď so nemohla dýchať aj Olynth nas sprej, alebo Nasivin kvapky - tie sa možu dávať aj detičkám. Varievala som si detský čaj pri nachladnutí a kašli a ten bol fakt výborný. No a homeopatika - v lekárni Ti poradia. 😉

carodejnica
26. okt 2009

Ahojte, otváram znova túto diskusiu, mňa dnes príšerne bolí hrdlo, nalievam sa bylinkovými čajmi a rozmýšľam, že si skočím kúpiť do lekárne Strepfen, kedysi mi to super pomohlo, teplotu nemám. Oveľa viac sa bojím, že chorobu prenesiem aj na moju 4-mesačnú dcérku, ktorú dojčím..
Aké máte skúsenosti? Môže dojčiaca žena jesť takéto cmúľacie pastilky od bolesti hrdla? Je pravdepodobné, že sa choroba prenesie aj na dieťa?
Vopred ďakujem !

evabelk
26. okt 2009

Při kojení co vím, je z léků povolený jen Paralen, nebo léky co obsahují Paracetamol a to při teplotě nad 38. Třeba Ibuprofen a ten obsahuje spousta léků na cucání - třeba Strepfen- Ne! Není to z mé hlavy 🙂 dělám na gyndě. Tak to aspoň doporučují naši doktoři. Ale pokud jde o něco vážnějšího, tak se ty léky stejně normálně dávají i ATB. Je dobré si ale vždy přečíst příbalový leták. Já mám zkušenosti s cucáním Septisanu, ten se při kojení může a pak taky Preventan Quatro. Do nosu pak kapky Pinosol. Dále je dobré si kloktat nebo i šplíchta do nosu Vincentku a vlastně se také prodávají pastilky na cucání. Určitě je i spousta babských receptů - nějaká ta cibule s medem....při těchto virozach co se to šíří kapénkově, tak se doporučuje brát si roušku, ať člověk přímo na mimčo nefuní 😉 ale co vím, tak to nikdo nedělá! Určitě se ale protilátky, co vytváří maminka, když je nemocná, přenáší mlékem k mimču. Tak i když je nemocná mamka, tak mimčo nebývá. Navíc si myslím, že je i dobře, když postupně děti přichází do styku s nějakými bacily, aspoň si vytváří nějakou imunitu. Pak přijde do kolektivu a stůně pořád....

rena28
26. okt 2009

Ahojte, ja mam doma 7 mesacneho chlapceka. Pred tyzdnom som mala nadchu a pobolievalo hrdlo .Snazila som sa to zahnat septisanom {tabletky na cmulanie) a tiez som si dala asi 2 x paralen. Bala som sa ze ked kojim aby som malemu s niecim neuskodila. Hmm ale dnes som uz skoncila na atb. ☹ Lekarka mi dala take , ktore sa mozu aj pocas dojcenia. Teraz je tych prechladnuti velmi vela. Drzte sa a vela zdravicka .

mami.sk
26. okt 2009

ja som mala hroznu nadchu a bolave hrdlo 😝
nastastie som nemala teplotu 😉
v lekarni mi poradili vyborny sprej do nosa Quixx - je vhodny aj pre tehotne a kojace matky a aj pre dojcata 😉 obsahuje morsku sol a je super 😉
na hrdlo som si davala homeopatika Homeogene9 a do troch dni som bola OK 😉

lynn77
26. okt 2009

carodejnica, muzes paralen jak holky pisou, ale nemusi to byt jen u teploty nad 38C, kloktat slanou vodu a do nosu taky neco s morskou soli - physiomer, sterimar apod. je toho spoustu, ja kdyz zrvna nemam, tak davam i tu slanou vodu do nosu, dobre je se nahrivat na d ohratou vincentkou, to je na rymu, na to cucani nevim jestli je neco vhodne z lekarny, no a babskych receptu je spousta, ale takovou cibuli kdybych si dala, tak mala vybouchne 😀

eatygrenee
11. nov 2009

ahoj, mám 5,5 měs. dcerku a plně kojím. Dnes mě začal bolet krk a mám teplotu 38 stupnů, doktorka už má zavřeno u nás :( Co jsem pochopila, tak můžu jen paralen?a kolikrát denně? neublížím malé tím, že ji nakazím když bude se mnou?píšete, že ne, ale nevim.... ☹

susik77
11. nov 2009

ahoj, mozes Paralen tak 3-4x denne 1 tbletu, do nosu Vincentku spray, al. Sterimar a podobne...Do krku striekat Bioparox spray-je to lokalne antibiotikum, moze sa v tehu aj pri kojeni. Ja som este cucala pastilky Propolisky, Su super. Ale ak nemas alergiu na propolis. Inak este mozes pastilky vincentka...

susik77
11. nov 2009

A prave je super ked si chora a kojis, pretoze k malej sa dostanu od teba protilatky a je chranena 😉

vieraj
11. nov 2009

hedelix a kloktanie so sodou bicarbonou 😵

susik77
11. nov 2009

hedelix je skor na kasel a uvoln. hlienov...

meckat
11. nov 2009

mne veľmi pomohli homeopatiká KORIZALIA A NOSOVý SPREJ

meckat
11. nov 2009

nosila som aj rúško, ale boli sme nakoniec obaja chorí - chvalabohu bez teploty, CORYZALIA,QUIXX,MULLEROVE PASTILKY S ECHINACEOU A VIT. C

miau
15. mar 2010

ahojte,
neviete mi poradit ake kvapky sa mozu uzivat pri dojceni? a ako vlastne mozu babatku skodit?

dakujem

lizatko1009
15. mar 2010

ja mam tiez teraz nehoraznu nadchu uz od soboty aa zatial maly sa neobral, aj velka x som bola chora aj hnis som mala v hrdle a neobral sa, mozes, bioparox, najlepsie kloktat so slanou vodou a morska voda do nosa a naparovat sa harmancekom.

hanka274
15. mar 2010

miau, skoc do lekarne a mas vybavene...
zasadne mozes tie, ktore aj male deti, napriklad Libenar, ten je od narodenia, ale na nadchu asi nie su, iba na zvlhcenie sliznice...tusim, neviem.
a nadparovat ako pise lizatko...aj sinupret mozes, aj ten mne pomaha, aj na kasel aj na soplik.

lizatko1009
15. mar 2010

aj paralen si mozes dat na noc, teply caj, ja mam kvpaky do nosa mar, aj ten sinupret co pise hanka aj hedelix.

janush
12. nov 2011

neviete ci pri nadche mozu dojciace matky uzivat aj echinaceu? ja ma od dr. theissa a tam sa pise ze tehotne a dojciace nie....

syvasi
28. dec 2011

ahojte, viete mi poradit co na skrabanie a palenie v hrdle pocas plneho dojcenia? kloktat so slanou vodou alebo propolisom? a citrusy (vodu s citronom) asi radsej nie, ci? vdaka

stvura
28. dec 2011

@syvasi preco vodu s citronom nie? dojcim uz velmi velmi dlho a ako som bola chora som pila citronovy caj na hektolitre...inac ja beriem len homeopatika pri chorobe (som dojciaca a tehu spolu 😉 ), tusim paragripe a homeovox sa to vola 😎

syvasi
28. dec 2011

@stvura odporuca sa vyhnut sa citrusom do jedneho roka babatka tak preto vodu s citronom nie. aj ked inak som to praktizovala takto - naliat sa citronom s vodou a vitamin C v prirodzenom stave 🙂 navyse lepsie s vodou kedze caj je teply a Ccko sa trochu znehodnoti teplom. homeopatika som tiez brala a teraz ked dojcim tak premyslam ci je bezpecne. maly bude mat 6 mesiacov o nejaky tyzden tak uz mozno aj ano. co je dobre na lokalnu bolest hrdla? bez teploty a soplenia?