Najskôr pekne papá, potom sa odtrháva. Je spokojná?

alex1983
1. feb 2013

Ahojte maminky. Prosim Vas o radu. Sice som prvu dcerku dojcila 21.mesiacov, neviem si rady. Druha dcerka zacala treti mesiac a je plne dojcena ale... Pri kazdom dojceni cez den, zhruba kazde 3 hodiny, zacne najprv pekne papat, potom sa zacne odtrhavat a dostavat zachvaty placu. Tak skusim premenit prsnik ale zopakuje sa to iste.Dam ju aj odgrgnut aby sa jej ulavilo a potom este skusam prilozit, ale place o dusu. Ked ju dam prec z bradavky tak je klud. A niekedy hned zaspinka,alebo si len tak pozera... V noci sa budi od narodenia 2x a to sa koji v pohode. Inak je cez den kludna, aj spinka dobre. Pri prvej dcerke som kojila kazdu hodinu, tak som rada ze pri druhej sa aspon vyspim, ale aj tak mam obavy ci jej to mliecko co si pri tak kratkom dojceni vytiahne staci 😝 Na druhj strane si hovorim ze keby bola hladna tak bude zla a da mi to najavo placom. Co si o tom myslite vy?

jankasz
1. feb 2013

@alex1983 nebude mat nahodou reflux? aj mne to maly robil, skus ju kojit vo zvysenej polohe, napr. si podloz vankus,aby mala hlavicku a hrudnik vyssie...

alex1983
autor
1. feb 2013

@jankasz a ako sa zisti ci ma reflux?

danielaaa212
1. feb 2013

ked vygrckava von mliecko.. pripadne ak velmi slini a odgrguje tak smradlavejsie a pcha si rucky do pusy.. nas ma reflux... a tiez ked ho piekla zaha.. lebo sa mu vracalo jedlo naspat do pusy ... tak zacal zle papat a plakat po jedeni.. lebo jeho to pali . noooooo ja som mu zacala davat gastrotuss sirupcek, ktory vlastne sa da po jedle.. a ked to jedlo ma nahodou chut ist von :D... tak najprv vylezie ten sirupcek.. a ten nedrazdi zahu ...

jankasz
1. feb 2013

@alex1983 bud si stym pohovor s lekarkou alebo chod na vysetrenie do gastroenterologickej ambulancie...tyto nijak nezistis, vysetruju to sonom....mne maly tiez zacal papat a po chvilke sa zacal jedovat az bol cerveny a po odgrgnuti aj vygrcol mliecko.

alex1983
autor
2. feb 2013

@danielaaa212 no dobre a maly bol inak spokojny ci nekludny cez den?

danielaaa212
2. feb 2013

@alex1983 nooo takto. my sme zacinali s tym,ze stale grcal.. takze nam diagnostikovali na gastre reflux.. no ten ustupil nakoniec... vsetko bolo krasne v pohode... po 9tich tyzdnoch prestal mat koliky... dieta krasne usmiate cez den... krasne spinkal v noci ... s tym,ze zaspal o osmej zobudil sa o tretej rano, napapal sa a spal do pol siedmej... tri tyzdne uplna pohoda... dokonca sme prestali davat ARmlieko.. potom len pol na pol.. cize uz nebolo huste.. a nevracalo sa mu.. ked len trosku.. a zrazu jeden den ze hlieniky, slinky... ja pozeram.. ze neni mozne tak male dieta aby zuby.. tak reku , co to moze byt... zacal horsie papat.. reku vymysla asi... fanty ma... ale zrazu vypil malinko.. zacal plakat.. v puse mal slinky... spal dobre... no cez den mrzuty.. lebo akonahle tie sliny som videla.. to znamenalo ze a mu vracia mliecko a ho drazdi .. zaspal.. na chvilu ale hned hore... poplackaval.. tak mrncal... akonahle sme zacali davat sirup.. nevygrciaval... a tym padom ho nemlao co drazdit a do dvoch dni.. ho prestalo palit. Ono moze sa to zdat ako rovnaky problem.. mozno to je u vas nieco ine... ale mozno vyskusat.. tie refluxy a somariny okolo vedia prist a odist kedykolvek do roka... tak moze to byt kadeco. ja som dufala ze ked sme sa zbavili bolesti a grcania .. ze to preslo a ze ten traviaci system je na tom lepsie... no potom prisla zaha. ked som sa pytala pediatricky, cim to mohlo byt sposobene.. envedela mi povedat.. ze to moze byt kadecim. mohol mat hlieniky z nachladenia.. mohlo ho jemne boliet hrdlo.. mohli mu stekat sopliky.. a s mlieckom to urobilo svoje.. niekedy mam pocit :D ,ze tej lekarke vysvetlim viac ja co ponastudovavam... podedukujem. ked som si pozrela tu stranku o paleni zahy.. som vedela podla priznakov.. ze vetko na nas sedi.. a sirup zabral dokonale. Je pravda.. ze maly ma novu zabavku vtipne ho vypluvat :D . drzim palce a kazdopadne dajte vediet , sama som zvedava co vam povie pediatricka.. pripadne, ak by ste skusili sirup, ako zaberie. na tom sirupe je super to ,ze je ciste prirodny.. a za skusku nic nedate. teda date 8 eur :D .. ale co clovek pre dieta neurobi. my ho kupujeme teraz kazdy tyzden, lebo po kazdom papani to da zabrat :D.

danielaaa212
2. feb 2013

aaa este mi napadlo... mozno je to bolest bruska... pripadne... mozno hlad.. aleeeee ja myslim,ze maminka vyciti ... co asi... aky ma pocit.. u nas sme na zaciatku stale plakali , celeee dni... a sme po prevazeni zistili.. ze maly nepribera.. tak skuste po kojeni prevazit .. pripadne u pediatricky kazdy tyzden.. ak nebude priberat... tak jej nestaci mliecko... aj to moze byt problem .

22janulienka22
2. feb 2013

@alex1983 u nás to bolo presne to isté, ked mala dcérka 6 týždňov, začalo presne to, čo opisuješ. odťahovala sa, kričala a nechcela piť, ked som ju dala od prsníka preč, hned bolo po plači, nevidela som na nej žiadne známky mrzutosti, pekne zaspala...ale museli sme ju začať prikrmovať, lebo niekedy sa úplne v kľude prisala a napila, mne pila každé 4 hodiny a niekedy bol len plač. troška nám schudla, tak sme museli pridať UM.

alex1983
autor
2. feb 2013

@danielaaa212 praveze mala pekne pribera,je len dojcena. Prvy mesiac pribrala vyse kila a v druhom mesiaci za 3 tyzdne 500g. Ved uvidime... Budem ju sledovat a vidim co dalej. Ale moc si vazim rady 😉

jananinka
2. feb 2013

mne robila prva dcera to iste a dr mi povedala, ze jej to asi pomaly tecie a ze preto place, jeduje sa 😠 , ale teraz uz viem, ze to je blbost, podla mna mala skryty reflux, nemusi grcat, mlieko sa jej vracia naspat hore a ze to hrozne boli. ako prvorodicka som si nevedela rady, ale teraz by som s nou isla na vysetrenie a nedala by som sa odbit, lebo ona hrozne plakavala a to teda nebol plac jedovity, to bol plac, ze ju nieco boli. Po troch mesiacoch nam to preslo, ale zaujimave bolo, ze ked som jej davala pit v noci, tak sa pekne najedla a spala, v noci mi nikdy neplakala, takze ona sa vzdy v noci dojedla, lebo cez den toho moc nenapapala.

cacika
2. feb 2013

@alex1983 mne to robil syn, tiez okolo troch mesiacov. vtedy sa asi naucil rychlejsie alebo silnejsie sat, alebo co, a uz mu jednoducho stacilo take kratke dojcenie a viac nechcel. strasne sa hneval ked som chcela aby este pil. neviem ci je toto tvoj pripad, ale pokial je inak spokojna, tak kludne moze byt.

alex1983
autor
2. feb 2013

@cacika aj mne sa zda ze to bude nieco ine, nie reflux . no uvidime 😕

danielaaa212
2. feb 2013

tak ako pise jananinka , nemusi ist o reflux ale o skryty reflux... a to je len to.. ze trosku mliecka vyjde aj ked nezvracia .. ale podrazdi to hrdlo a boli to.. a to je aj u nas... v noci pohoda.. nepotrebujeme ani sirup ale cez den bol plac. uvidis.. moze to byt v podsatte cokolovek.. ale ked pribera pekne... tak len bud to satie.. alebo ta zaha najskor.. alebo je maly pajednik :D a trenuje mamku :D

adkaa
2. feb 2013

@alex1983 ahoj, moze aj nemusi to byt reflux, ci bolenie bruska- ale vela problemov s dojcenim sa schovava za tieto dve ,,diagnozy". Tazko to zhodnotit takto na dialku, dojcenie treba vidiet osobne, najlepsie, ak by si si skusila zavolat laktacnu poradkynu. Ale vyzera to, ze treba zvysit tvorbu mliecka a odstranit priciny, ktore k tomu viedli-cumlik napr. ... Maminka znizeny tok mliecka ani nepostrehne, zato babatko ano. Skuste byt co najviac v kontakte koza na kozu-kedze mas aj starsiu dcerku, mozno by bolo dobre pouvazovat aj nad satkou, a skus jej stlaacat prsnik pocas dojcenia, ked zbadas, ze uz nepije, len saje naprazdno-dudluje. A teda co najskor zavolat laktacnu, mozno staci upravit polohu a prisatie a malinka si vytiahne mliecka, kolko potrebuje ;) http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...