Naliate prsia a mliečko nikde

katkashine
21. sep 2016

Dievčatá, pomóc!

Mám 4. deň po pôrode, nenormálne naliate prsia - miestami hrče (masírujem ich) pod pazuchami hrče - dnes na ne dám kapustový list (na prsia aj hrče pod pazuchami). Ako dosiahnuť spustenie mliečka? Malý Mareček saje, mordujeme sa , keď stlačím prsník mám na ňom kvapku vodičky, na jednom dokonca mliečko ...asi ide o kolostrum. Čo mám robiť aby som ho úplne vyčerpaného a zúrivého nemusela dokrmovať "akože mliekom zo škatuľky"? Ako si mám spustiť mlieko? :(

kikuskar5
21. sep 2016

Ja som mala tento problem u oboch deti, pri prvej to skoncilo silnym zapalom, pri druhom som u vedela ktora bije. Mne pomohla len odsavacka. Popri prikladani som odsavala kazde 3 hodiny a spustilo sa. Neskutocna ulava. Ale vysledok nastal az po cca 2 dnoch odsavania, kazde odsavanie bolo viac a viac, zacalo kvapkami, skoncilo aj 2dcl na jedno odsavanie a potom som len kojila 😉 pri druhom som zacala hned s odsavackou, zasa zapal, ale hned v zaciatku sa stopol a rozbeh bol rychlejsi a menej bolestivy.

vilica
21. sep 2016

ahoj ja som mala podobny problem, v nemocnici mi dali oxytocinove kvapky do nosa. dve kvapky a plieko tieklo prudom. neskor doma som mala podobny problem, vela mlieka maly odber, pouzila som klobuciky, lepsie maly chytil prsnik, a vytiahol co sa dalo.

anjelicek26
21. sep 2016

@katkashine sestra nemala vyvod z prsnika z niektorych zliaz von, vraj sa to stava, spravil sa jej tam mega absces, ziadne rozmasirovavanie, kojenie, odsavanie, nic jej nepomohlo (ako by aj, ked nebol vyvod), museli to operovat, az stvrty!! lekar s tym nieco spravil, dovtedy ju nechali sa trapit... spytaj sa na to.

kikuskar5
21. sep 2016

@vilica hej, pred dvomi rokmi som tiez mala oxytocin do nosa, davala som si pred idsavanim na spustenie, dost to pomohlo. Teraz mi jedna sestricka dala, ale uz to mali zakazane, tak som si chodila pytat injekcie, aby nemala pruser a namiesto kvapkania mi pichala pred odsavanim injekciu oxytocinovu a bolo to omnoho lepsie 😉

janifer
21. sep 2016

Ak su tam hrce tak to mlieko tam uz je, mozno vznika zapal, upchal sa mliekovod. Ten kapustny list pomoze alebo este ucinnejsie su obklady z bieleho vina, nastruhany surovy zemiak...mne pomohol aj Paralen len neviem ci pri tak malom babu sa moze. No a skus odsavat s elektrickou odsavackou, ja som mala od Aventu. Maly sa asi jeduje mu netecie, resp ak je zapal im to mlieko nechuti. Urcite to treba riesit cim prv, drzim palce. A pozor na studene pocasie, prsia treba drzat v teple, ziadna rozopnuta bunda, treba tielko alebo aj plienku do podprdy. A odporucam skusit aj ine polohy na kojenie, babatko vybrat z perinky, mat ho len v plienke/ decke ak je zima a najlepsie na holy hrudnik a aj jemu vyzliect vratvu mne v perinke zaspaval a nechcel tahat.

janifer
21. sep 2016

@katkashine a ked sa podari mliecko spustit fakt zruste flasku, idealne aj dudel. zarabate si na dalsie problemy do buducna, pocnuc kvasinkami, hryzanim bradaviek a zlym sanim co doost boli vsetko. A vrchol je nervozne babo- z flasky mu ide lahsie. Moj aj ked vypil napr 120ml odsateho mlieka z flasky stale sa musel ududlat na ciciku, oni to prso potrebuju na ukludnenie. Ja som flasky aj dudle zrusila a nelutujem. Ked mu babka dala potajomky dudel tak hned som to zistila pri dalsom kojeni ze mal na vychadzke dudel.

terezka1947
22. sep 2016

@katkashine mne masirovanie velmi nepomohlo...ale super skusenost som mala s tvarohom...kapustovy list je taky specificky,nemozes ho davat stale a studeny
tvaroh mozes mat nonstop....samozrejme nie ladovy
skus obklad z tvarohu,nechaj aj dlhsie,odsavackou poodsavaj,aby sa pouvolnoval prsnik....a skus maleho prikladat
je to na dlhe trate,najma na zaciatku...dietatko sa uci papat,ty kojit
mlieko z naliatych prsnikov moze striekat,babatku to prijemne nie je....
musis sa obrnit trpezlivostou a fakt sa trosku potrapit.....ale ono to postupne pojde
ja som po dvoch cisasrkych mala rovnake problemy,dokonca po prvom to bola hroza,uz mi personal nemocnice hovoril,nech sa netrapim-aj laktacna
nikomu tie dni nezelam a prezila som to snad iba kvoli modlitbe
ale nakoniec sme kojili...bohuzial pri prvom iba asi 6mesiacov plne-s dvoma tyzdnami odsavania-vynuteneho
a potom uz som aj UM pouzivala,ale tiez zo speci dovodov
a pri druhom som kojila cca 9mesiacov,neskor uz aj UM ...ale syn sa mi pri prvych zuboch odstavoval postupne sam
no...som strasne stastne,ze som vydrzala tolko
bude dobre,vyskusaj vsetko,co ti sadne najviac
kazda sme ina a kazdej pomoze nieco viac,nieco ine menej
ale urcite skus aj laktacnu...mne velmi pomohla

terezka1947
22. sep 2016

@janifer suhlasim so vsetkym,moji cumlik nemali...ale prvy syn zvladal flasu a prsnik....druhy iba prsnik,flasu ani za svet- a to mu ju davali v nemocnci,lebo mal silnu zltacku a chceli do neho nasilim dostat caj...nepodarilo sa,musel si "vyrabat: moje mliecko po kvapkach 😀
takze aj deti su vselijake....ale ak to ide a nie su speci probolemy,urcite suhlasim nekombinovat nic,iba prsnik

terezka1947
22. sep 2016

@katkashine este mi napadlo....mas na zaciatku asi tie mliekovody upchate prave opuchom,teda su stlacene...prave tvaroh pomaha opuch stiahnut a poodsavat si odsavackou,tie hrce si pomasiruj pri odsavani,tlac na ne.....a opat,zabal a odsavacka-do uvolnenia,ak citis uvolnenie,prestan
resp.poodsavaj a priloz babatko
sice rpve dni asi nic ine robit nebudes,ale pokial babatko nema silnu zltacku a nie je spave....prip.nema nejake ine problemy,bude to ok

sardinka336
22. sep 2016

Ja som zase neni az tak proti dudlom, je to individuálne to že niektorým z vás sa to ,,nezdá,, neznamená ze to je problém, to je len vas nazor. Ja kebyže nemam dudel pri mojej malej tak nespin ani hodinu v noci asi. A ,,zial,, musim rano fungovat, deti chystať do školy. Svagrina to iste, ak by nebolo dudla tak ma dieta non stop na prse - a ma 4 deti tak si to asi nemoze dovolit ze? A normalne koji aj s dudlom a x kamosiek tiez - koja a maju dudel a ziadny problém to nie je. Chvala bohu ze uz nie som prvorodička. 😀 lebo tieto niekore ,,rady,,
A teraz k veci - nahrievať tou bio lampou, horským slnkom a masirovat do ,,omdletia,, pod teplou sprchou nahrievať, mali by pomoct aj kvapky do nosa..oxytocin na spustenie, odsavačka medzi kojeniami aby sa tie mliekovody ,,rozťahali,, alebo zavolat aj laktačnu poradkynu aby pomohla sa malemu prisat. Mlieko sa spusti, chce to čas, evidentne je takze zial troška sa potrapite ale pojde to.

lydia15
22. sep 2016

Teply obklad a mazas v sprche.odstriekavat alebo odsavat. A prikladat babetko.drzim palce.

lolalita
22. sep 2016

V pôrodnici na 3 deň som mala prsia naliate na prasknutie, bolesti horšie ako pôrod a mlieko nikde. Dali mi oxitocin do nosa pred dojčením a krásne sa spustilo. Dávala som si pred dojčením teplé obklady. Mala som tie vankúšiky do mikrovlnky a prikladala som si ich.

terezka1947
22. sep 2016

vidim,ze radite teplo...a mne to nikdy nepomahalo...ja celkovo teplo nemusim....a asi hormony po porode este znasobovali moje neznasanie tepla...ale urcite to pomaha...aj mamickam na izbe to pomahalo

sono2
22. sep 2016

Nechaj muža podudlat. Ja som to fakt čítala. On má väčší ťah. Možno pomôže😊

jahodka11
22. sep 2016

Mne pomohla odsávačka na zaciatku....ono sa to ustali, tie začiatky sú vzdy tazkeeee

katkashine
autor
23. sep 2016

Babizne, rozchodila som oba prsníky krásne sajeme ďakujem za rady a podporu :*

Teraz mi však vyskočili asi uzliny pod pazuchami, veľké a mierne citlivé na dotyk. Masírujem ich v sprche + po sprche 2x denne ....zmizne to? mám ešte ku kojeniu pridať odsávanie? mám s tým ísť k lekárovi? neviem...dobré je na to teplé? mám skúsiť alpu? och neviem :/

barbora1522
23. sep 2016

Mala som podobny problém. Treba si dieťatko prikladat co najčastejšie k prsníku. Ja som maleho mala stale na prsniku prve dni. Bolo to dost narocne hlavne ako prvorodička!, nevedela som ako ho správne prikladat, ako dlho atd... v prvom rade aby sa dobre prisal a dobre tahal, to je jedno ako dlho bude na prsniku ci 5 min. abo 30min. dieta si samo urci kedy je napapane. kolostrum siel prve dni stale, laktacna poradkyna mi dost pomohla nad tym ako sa ma spravne prisat k prsniku. Prve dni som myslela ze mam prsniky az pod pazuchami. Ale treba urcit spravnu polohu kojenia, hlavne prijemnu pre dieta a teba ( mne najlepsia poloha bola ked som lezala na boku a mali lezkal tiez a sal z prsníka) tuto polohu kojenia som praktizivala takmer stale.., asi do 1 roka maleho.) Myslim ze nemala by si ho zbytočne dokrmovat UM, radsej sa potrap a koj.! Viem.podľa seba zaciatky niesu lahke ..

dahra
23. sep 2016

@katkashine - ked si budes odsavat este zvysujes tvorbu, mas asi to co ja. Mne tiez pri vsetkych troch ostali doslova z hodiny na hodinu totalne na prasknutie naliate, deti ani nedokazali vsetko vytiahnut. Odkojila by som pokojne aj stvorcata na zaciatku. 😝 Tiez tazko slo von na zaciatku, takze mne pomohla sprcha, rozmasirovat a potom odstriekat, hrce polavili. Treba trosku odstriekat -iba k uvolneniu, nie k vyprazdneniu. Aj odsavacka bola slaba, s tou som dokazala manipulovat po rozmasirovani len. {Pri prvom sa mi cca po 3-4 tyzdnoch mlieko tvorilo podla dopytu, dalsia asi 2-3t a teraz pri krpani som mala uz po tyzdni vcelku ok produkciu.} Urcite je lepsie nieco teple, alpu som neskusala, mne stacila voda, tie hrce su stale na rovnakom mieste?

katkashine
autor
24. sep 2016

Hovorila som s gynekologom, menej piť ( 3l čaju pre dojčiace ženy som dala denne -na tvorbu mlieka) ...tak asi na tom bude niečo pravdy. Vodou si regulujem množstvo mlieka - uvidím hádam prídem na správne množstvo. A masáž slivovicu -skusim 🙂

janifer
24. sep 2016

@katkashine tie uzliny pod pazuchami to mozu byt aj mliecne zlazy, znama mala takto. A ano odsavat zbytocne neodsavaj lebo si len zvysujes tvorbu mlieka. A vysad caj pre dojciace matky ako sama pises. Male babo je na prsniku nonstop, asi aj on stimuluje tvorbu mlieka, mozno ho potom viac nosit? Inak ja som bezne kojila aj 40min z jedneho prsa. Jasne ze sa aj ukludnoval.