Nalievavanie prsníkov vs. tvorba mlieka počas dojčenia

malfea
10. júl 2019

Ahojte. Čítala som tu v jedenej odpovedi odborníka v poradni, že sa postupne mlieko začína tvoriť až počas dojčenia, prsia sa už toľko alebo aj vôbec nenalievajú. V akom časovom horizonte sa toto deje?

Kojím 5. týždeň. Veľakrát už nemám naliate prsia a bojím sa, či neprichádzam o mlieko. Malý sa vždy raz do dňa, najčastejšie doobeda, jeduje, že nič netečie. V noci, keď prespí v kuse 2-3 hodiny mám prsia plné a dobre sa dojčí. Ráno bývam vsak vycicaná a ako by prsia nestíhali.

pininka1
10. júl 2019

@malfea na večer a v noci sa väčšinou vždy viac nalejú, skús to podporiť častejším prikladánim, mne sa tvorba mlieka začala ustalovat až tak okolo tretieho mesiaca. Dovtedy som ich vzdyala naliate ako melóny a mala toľko nepila,lebo dobre spala. Hlavne dávaj pozor aj na to,či stíhaš ješ a dostatočne piť. Moja sestra napr keď sa na večeru poriadne nenajedla tak večer a v noci mala prsia ako sušienky. Na každého žiaľ platí niečo iné. Mne nepomohli pri prvom ani homeopatiká, ani čierne pivo, ani vinea ani caro kava. Ale malý sa jedoval v kuse, nie len raz za den

malfea
autor
11. júl 2019

@pininka1 ďakujem, prikladám stále, aj to sa bojím, či robím dobre, lebo on si vždy aspoň trochu cucne a prsia sa teda neplnia, lebo ich vždy trochu odsaje. Potom, keď by sa chcel najesť viac, nie je tam toho veľa. Beriem aj moringu, pijem čaje.... skúsim viac jesť, možno tam bude problém...len pri ňom je aj dať si raňajky heroický výkon 🙂