Nastupujem do práce. Mám ukončiť kojenie?

janajanajana
13. júl 2009

V septembri nastupujem do prace, na MD ostava manzel, dcerku stale kojim, ale kedze mliecka nemam dost, tak po kazdom kojeni aj prikrmujem. V septembri bude mat malicka 6 mesiacov, cez den ju uz neplanujem kojit, kedze moja praca mi to neumoznuje, avsak neviem ako vyriesit noc, kedze v noci ju stale kojim, a to 2 - 3 krat. Vecer dostava po kojeni UM, napriek tomu sa v noci budi na kojenie. Mam jej to kojenie v noci nahradzat cajikom , alebo ako to riesit? Mala sa pravdepodobne nebudi od hladu, len si chce podudkat, co mi zatial neprekaza, kedze spinkame spolu. Cumlik samozrejme odmieta, neviete poradit ako to poriesit?

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

nieeeee. odstrekuj ak sa ti da. ja som tak tiez robila ked som musela ist do prace ked mal Damian iba tri mesiace. v jaslach ho nakrmili s odstriekanym mlieckom.
inak v skolke budu malej vediet zmiesat aj materske mlieko s umelym aby mala komplet porciu, neboj 😉

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

inak ja si myslim, ze ked nebudes kojit cez den, tak ti bude odchadzat postupne laktacia, cize nebudes mat dost ani na noc casom. mne tiez mliecko postupne odchadzalo, ked som prestavala odsavat pravidelne cez den a odsavala som len rano, cez obed a vecer.
ale viac o takychto veciach by ti vedela poradit annag

janajanajana
autor
13. júl 2009

Ved prave, ze ja nebudem moct odsavat pravidelne, nemam stabilny pracovny cas, takze s odsavanim to nepojde, snad len docasne, no pokial ju nakojim v noci a cez den neodsajem, tak sa zblaznim z tej bolesti, tak neviem, ako to poriesit

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

a neda sa ti v praci odsat. mne moj zamestnavatel vysiel v ustrety a mohla som odsat aj pocas pracovnej doby

annamary
13. júl 2009

ja som isla do roboty po mesiaci, maleho som kojila len 2 týždne aj to som len odstrekovala a pani doktorka nas dala na umelu bez problemov a malý prospieva, absolutne ziadne problemy nema, do roboty chodim v noci kedy spinka a aj muž a ked nahodou tak nie je problem s umelým a nevidim v tom kojení az také výhody akurat robota navyse. Takto pekne papka 150 ml na jednu davku a nebudem mat ani ovisnute cecky 😀

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

annamary ako mozes take nieco napisat 😒 ze nevidis v kojeni vyhody a ze je to robota navyse. a o tych ovisnutych ceckoch by som pomlcala tiez. ja som odsavala mlieko malemu 9 mesiacov a prsia mam take iste ako boli kedysi, ziadne ovisaky. a ze to je robota navyse tak to by som tiez pomlcala. mozno len o niekolko minut navyse, lebo ja som mala jednu davku odstriekanu s elektrickou odsavackou behom 10-15 minut.
podla mna je blbost ak ma matka dost mlieka a jednoducho sa rozhodne prestat z pohodlnosti. a to nie som fanaticky zastanca kojenia.

janajanajana ak mas problem s odsavanim v priebehu dna, ked nastupis do prace, tak to skus riesit teraz ked si doma. jednoducho vynechavaj kojenie pocas dna a davaj teda UM. a na noc mozes davat caj. nas maly nepil mlieko od tretieho mesiaca a to bol krmeny len odstriekanym mliekom. mozno miesto caju by bola lepsia prevarena voda.

kasis
13. júl 2009

janajanajana, v prvom rade, je na tebe, ci chces aj nadalej dojcit dcerku, alebo uplne prejst na UM. Aj male mnozstvo MM je pre dieta prospesne, i ked je na UM. A ak chces skoncit s dojcenim, mas este dost casu, aby si mala zvykla .
Nepisem z vlastnej skusenosti, ale mam dve kamosky, co isli do prace od 6 mes. mimina. Vsetko zavisi od dohody so zamestnavatelom,resp.sefom. Jedna byvala blizko svojej prace a na kojenie jej dietatko nosil manzel,ktory bol na RD a takto to riesili az do dcerkino roku. Druha odsavala aj pocas pracovnej doby kazde 3 hodiny, tusim az do 18 mesiacov. Myslim, ze je to aj v zakoniku prace umoznit dojciacim matkam cas, pocas pracovnej doby na kojenie, resp.odsavanie, ak nie, tak by to urcite malo byt.

katka.m
13. júl 2009

kasis: Myslím, že je tam uvedená pol hodinka na dojčenie 😉 počas pracovnej doby.

zitaje
13. júl 2009

Podla mna tiez neukoncuj dojcenie, prave naopak. Ak sa ti bude dat, urob zasoby do mrazaku. Ale ak sa ti neda odsavat, tak potom to asi nepojde. Vtedy, ked nebudes moct ty, dostane babo UM, a ked budes po ruke, das svoje mliecko. Ja by som sa snazila vydrzat pri dojceni co najdlhsie, ono tym ze budes casto mimo, aj tak ti mlieko zrejme casom odide a nebudes dojcit do dvoch rokov, ale cim dlhsie, tym lepsie! Drzim palce!