Náušnice a šírenie infekcie do tela u dievčat

luy
20. jún 2013

Chcem sa opýtať ,stretol sa už niekto s infekciou / na ušku v mieste prepichnutia lalôčika/ ,ktorú nebolo vidno,teda,že ucho nezačervenalo a hnis išiel z dierok len sporadicky,ale telesná teplota dieťata bola neustále vyššia?V odbornej literatúre sa náušnica považuje za piercing.Našla som aj toto k tomu ....Môžete mať v ranke infekciu a po vybraní vám tak zarastie len koža, nie tkanivo vnútri. Hnis a iné produkty infekcie sa nebudú môcť dostať na povrch kože a budú sa šíriť do okolia.Hľadám niekoho,kto má s piercingom takúto skúsenosť,a hlavne či sa už niekto s takým niečím stretol.Ďakujem.

cikyta
20. jún 2013

@luy Ked som bola v puberte, urobila som si dierku v uchu zicherkou. Stále bolela, tak som ju nechala tak...akože zarasť. No doteraz tam mám malu tvrdu hrčku, z ktorej si občas vytlačím trošku hnisu ☹

akiram
20. jún 2013

@luy ja mam alergiu na zlato, akékoľvek, akonáhle by som si dala zlaté naušnice, začne mi dierka hnisat, a to je už niekoľko rokov zahojená, klárka to má po mne, zlato neznesie, a nechceli sa jej uška zahojiť...raz som bola s kamoškou v tetovacom salone, kde robili aj piercing...a ten nam povedal jednu zaujímavost, ak telo neprijme piercing tak sa ho samo zbaví tým, že ho začne samo vytláčať von...viem, že to nie je moc k tvojej otazke, ale tak ma napadlo, či sa neopýtať niekoho takeho, kto denno denne s tým robí a musí mať isto nejake tie info.

mamainprogress
20. jún 2013

Mala som prepichnute usi v nemocnici a zhtuba do 15 rokov z lavej dierky mi sporadicky tiekol hnis. Zvykol zaschnut na zadnej strane ucha. Mama mi dala dole nausnice, ale aj tak to hnisalo, dierky sa napriek tomu ze som nemala nausnice nezrastli. Nic ine sa s tym nerobilo takze ti neviem poradit.
Pamatam si ten pocit na lavom uchu ako dieta ze mi ta dierka strasne vadila. Ked raz budem mat dceru preto jej piercing usiek neurobim:(

matozazzo
20. jún 2013

Zaujimave, osobne som sa s tym nestretla, ale asi nieco na om bude. Napr. mne v rakusku nechceli prepichnut dcerke usi, ze az v 3r a nastrelit... Doktorka to zhodnotila len tym, ze je to kvoli akupresurnym bodom a je to lepsie a lahsie sa hoja dierky.

lesana88
20. jún 2013

uska su plne akupresurnych bodov, teda za mna osobne nausnicky malym detickam urcite nie... je to cudzie teleso v tele, tak organizmus na to aj tak reaguje.. skus vytierat harmancekom alebo repikom, mali by to vysusit... sleduj teplotu, ked bude mat neustale vyssiu, chod k lekarke, moze ist o infekciu.

to uz mozeme deckam rovno pupky a nosy prepichnut 😖

andrejka1974
20. jún 2013

mne lekarka povedala, ze detom sa maju prepichovat usi az vtedy, ked ma dieta za sebou aspon dve ockovania voci tetanu, takze starsej sme dali prepichnut uska az v 8 mesiaci a mladsej sme este nedalui 🙂 🙂 🙂 🙂

evabb35
20. jún 2013

@luy Pokiaľ sa prepichne náušnica na správnom mieste - v správnom akupresúrnom bode, tak nehnisia.

mimi
20. jún 2013

@lesana88 a v akom veku je to najvhodnejsie? ja som dcerke este nedala prepichnut uska, teda zvazujem nastrelit, ale neviem, akosi sa nemam k tomu.

ela2710
20. jún 2013

Neviem, moja Nelly nausnicky nema, aspon zatial nie, dame jej, ked bude vacsia, o takomto dovode som nepremyslala, mna skor odradilo nastrelovat nausnicky hned po narodeni to, ze Tomasko velakrat potiahol nausnice mne, teda by mohol malej Nellynke nechtiac natrhnut usko, prip. aj Nelka sama sebe, kedze si stale chyta usi, skuma co, to je a natahuje si ich 😀 teda preto som sa rozhodla pockat, nausnice nie su nevyhnutne a vzdy lepsie je byt bez nich, ako potom behat po lekaroch s nejakymi zraneniami...

ela2710
20. jún 2013

@mimi veru zatial ani ja 🙂

svetlankat
20. jún 2013

podla mna je to mozne, ale ten hnis by sa prejavil, palenim, zacervenanim, proste ine prejavy, nie len zvysena teplota

lesana88
20. jún 2013

@mimi, neviem kedy je to najvhodnejsie..ja by som to nechala na nu, ked bude starsia, ci vobec bude chciet nausnicky...

lubina
20. jún 2013

nasa starsia sa rozhodla sama ked mala tri roky a doteraz lutujem, ze sme to dali. Jedno usko sa jej hnisalo, chodili sme po chirurgii par mesiacov.......nakoniec povedali ze je alergicka na zlato. Tak ma teraz strieborne.........mladsia ma uz 4 roky a zatial nausnice nechce, tak ma potesila. Ked bude starsia sama sa rozhodne.Ja ju nejdem s nimi ani trapit........

luy
autor
21. jún 2013

@svetlankat ak sa utvorí cysta nemusí bzť prejavom začervenanie,tá cystička sa naplní a praskne a naplní a praskne

luy
autor
21. jún 2013

@cikyta nemáš tam akobz hrudku?nie je to cystička?

luy
autor
21. jún 2013

@akiram volala som kade tade aj tetovacie štúdia aj ušného,je to podla nich možné

akiram
21. jún 2013

@luy a čo sa da s tým robiť, s tou infekciou a hnisom ked sa nedostane na povrch, ako sa to vylieči, zahojí?

luy
autor
21. jún 2013

@akiram tak v prvom rade som si zohnala výterovku,stlačím jej to a vytlačím hnis a pošlem do labáku,dôjde či je to infekt či nie a nasadia sa príslušné atb

akiram
21. jún 2013

@luy prajem, nech prídu malej na to čo jej je...malej aj Timkovi skore uzdravenie

usiko
21. jún 2013

ahoj, asi by som sa radsej isla opytat na nejaku stranku zameranu na piercing....tam toho najdes asi haldu.....

cikyta
21. jún 2013

@luy Ano hrudku.

cikyta
21. jún 2013

A čo sa týka mojej dcerky, tej som dala prepichnuť hned v pôrodnici. Zahojili sa rýchlo a nemáme žiadny problém. Má malinké zlaté náušničky, ktore sa nikde nezachytávaju a su zamknuté. 🙂

Ja si nemožem dať iné, ako zlaté. Každé "plechove" mi z uší urobia hnisave žiarovky.

ladyzs
21. jún 2013

@mimi Ahoj ja som malej dala keď mala 3 mes. prestreliť bolo to raz dva trošku si poplačkala a hneď aj zabudla. Ušká sa nám vôbec nezapálili mala náušničky z chirurgickej ocele odporúčané je ich nechať aspoň 1 mesiac a potom sa môžu vymeniť za iné... Ušká sa jej zahojili za týždeň a môžem ozaj povedať, že nemáme žiadne hrčky ani nič občas malej náušničky vyberiem očistím aj ušku a dám znovu naspäť ...

luy
autor
21. jún 2013

@ladyzs aj moja mala prestrelené,bez komplikácii,až teraz skoro 2 roky po nastrelení su komplikácie

cikyta
21. jún 2013

@luy Aké nosíte náušnice ?

evabb35
21. jún 2013

@luy A kde si jej to dala prestrelovať?

dionyzka
21. jún 2013

@luy tak ja osobne by som isla ihned k lekarovi. Kozna Ti predpise a ukaze techniku dezinfekcie, pripadne vas pozrie chirurg. Usko je citlive, hnis sa moze dostat i do uska otacanim, chytanim a urobit peknu sarapatu i vo vnutri ucha.

ladyzs
21. jún 2013

@luy A aké má náušničkyo zlato, striebro ? Dúfam, že Vám to skoro prejde určite je to nepríjemné...

luy
autor
22. jún 2013

@dionyzka ja som bola u lekárov troch,plus som zdravotnik viem to ošetrit

luy
autor
22. jún 2013

@evabb35
@ladyzs dik za debatu,ja osobne to mám pod kontrolou,vyšetrená bola,viem o čo ide,diskusiu som založila,aby som našla niekoho kto sa s tým stretol a ako postupoval,a aké boli výsledky,len pre porovnanie prognóz a liečby