Navrel mi prsník. Čo pomôže?

danuella
19. júl 2013

ahojte maminky, vcera vecer mi navrel prsnik zapal nemam- to poznam uz som prekonala 2. mam tam taku hrcku, je to bolestive akokeby upchate ale nerozumiem preco tak dlho, zmenisla sa sice ale stale tam je po nahrievani termofalsou. co pomohlo vam???prikojeni ma to neboli ale ani nechce nejako prec sa vstrebat. co ste si davali vy???

xlucia
19. júl 2013

velmi teplou vodou nastriekat aby povolilo, hrcku rozmasirovat, a trochu mlieka odsat, alebo nakojit. to mas upchaty mliekovod

kikuleenka
19. júl 2013

mne pomohli az antibiotika :( mala som 2 hrce vyse tyzdna, bez teplot, mlieko mi neslo odsat ani odstriekat rucne (max. 10 ml a potom nic, pricom prsnik som mala uplne na prasknutie), ani po nahriati v sprche, plienkou...boleto to ako fras a az druhe antibiotika mi zabrali :( ale mala som tam nejakeho streptokoka, to zistili po punkcii a steroch z toho prsnika...tak snad u teba je to iba ta "klasicka" retencia, ta by mala ustat aj bez liecby do 2 dni myslim, treba z toho prsnika kojit tak, aby brada babatka smerovala k hrci, tu su nejake info k tomu http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcenie-a-mli...

grundia
20. júl 2013

Mne sa to tiez casto vrati,raz na jeden,raz na 2hy..vzdy mi zabral list z hlav.kapusty.Jemne ho naklep aby pustila stavu a priloz si ho do podprdy tak na 30minut.Opakuj aj po hodine.

nativanativa
20. júl 2013

Davaj pozor na to aby sa ti neurobil absces, to je už na vyoperovanie alebo vyťahanie hnisu

danim
20. júl 2013

obklad z burow alkohol- kupis v lekarni- daj na vreckovku, podloz druhou a sup do podprsenky na tu hrcu- maj to aj 24 hod. mam s tym XY skusenosti- je to retencia- nesmie byt hrca viac ako 2 dni- bacha na to !!!

dush
20. júl 2013

je to upchaty mliekovod...vacsinou sa to same da doporiadku do 48h http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
tu si o tom precitaj viac

donkacik
20. júl 2013

ahoj, ja som bola riadne hrčatá, pomohla mi masáž po dosť dosť horúcej sprche. ale tá masáž, ktoré prelomila ľady, trvala 6 hodín. neskôr som sa aj nasvecovala soluxom po horúcej sprche a následne masírovala a to bola bomba.

reni1512
20. júl 2013

skus rozmasirovat, teplu vodu v sprche a tiez kapustny list si priloz...na zapal pomaha aj potierat prsnik kminovou palenkou a trosku si z nej aj na lyzicku dat