Nechce piť iné mlieko ako Nutrilon HA

susika
8. aug 2008

maminy poradte.malej som dnes skusila dať mlieko hami a nechce ho. je podla mna trochu sladšie, do teraz pila nutrilon ha2 a už sa minulo.čo poradíte? idem vyskušať či jej bude chutiť plnotučné, lebo už má rok, ale ak ani to nie, tka neviem.kupovať nutrilon nadalej?a aký vlastne? ha-čkový, či obyčajný? neviete, či chutia rovnako?neexistuje nejaký recept, ako detičky naučiť piť aj iné mlieko?

petrulla
8. aug 2008

Susika neviem ti poradit a tiez som rozmyslala ako budeme pokracovat s mliekom.
Doteraz ficime na nutrilone HA na recept. Ale po roku neviem neviem.
ATen HA je preto ze mame atopicky ekzem. Viem ze je aj 3ka, ale myslim, ze na recept sa da vyberat len do roka. A zase platit celu sumu ... 😒
Ale urcite mu nebudem davat kravske mlieko aspon do 3 rokov. Moj nazor.

Pravdepodobne zostaneme na nutrilone a skusime obyc. a uvidime.
Inak chutovo su podobne, My sme presli z obyc na HA a pohoda, Maly to ani nezbadal .

elinka27
8. aug 2008

susika, klasicky Nutrilon je tiez sladsi ako Ha, viem to my sme tiez pili HA ale uz mame klasicky.Nastastie teda ale presli sme na neho bez problemov.Este aj teraz mu dam obcas HA a ci klasicky alebo HA vypije bez kecov 😀

susika
autor
8. aug 2008

ved práve, tie mlieka sú sladšie ako HA-čkové, a ona mi nič slaké nechce. ani sladký granulovaný čaj.ledva sme ho minuli. akurát soim jej z toho mai urobila obed a zjedla to, ale z flaše len slzu a tvárila sa, ako keby som jej dávala citron a naťahovalo ju teda riadne🙂

adetka
8. aug 2008

Mrika pila Bebu HA az do 15 mesiaca... a potom prestala pit akekolvek... ani HA, ani normalne UM, ani normalne mlieka... 😅 .... takze neporadim... my sme platili celu sumu od narodenia... takze 2.000 korun mesacne... 🙂

janinah
9. aug 2008

skús dať do dávky Nutrilonu trocha plnotučného mlieka,postupne ho pruidávaj viac a menej Nutrilonu,ale ja som s plnotučným počkala do 1,5 r.,odporúča sa až od 3.rokov,to asi vieš

susika
autor
10. aug 2008

janinah-diky, už som to počula, aj pri prechode na iné umelé mlieko, ale bojím sa toho, ked sa 2 umeleé mliečka pomešajú.....