Nechce piť z prsníka. Poraďte

mirjan
14. apr 2008

Mám malý problém. Mám 8 týždňového chlapčeka, ktorého plne kojím. Do včera bolo všetko OK. Ale poobede, keď sa vrátil z prechádzky a chcela som ho nakŕmiť, odmietol mi prsník. Tak som ho nechala tak, lebo od hladu neplakal (aj keď mi to bolo divné, lebo naposledy jedol pred tromi hodinami). Asi po polhodinke už začal od hladu plakať. Opäť som mu ponúkla prsník - nechcel. Tak som myslela, že je smädný. Dala som mu čaj - vypil celú fľašu. Po chvíľke opäť hlad. Opäť prsník nechcel. To už plakal strašne.Tak som utekala rozmraziť mlieko, ohriať a dala som mu ho vo fľaške. Vypil bez problémov. Podobný cirkus sa opakoval aj pred spaním. V noci a ráno bolo všetko OK,v pohode pil z prsníka. A teraz zas plakal od hladu, prsník nechcel, z fľaše v pohode vypil.
Neviem čo sa stalo, z fľaše ho vôbec nekŕmim - pil z nej mlieko možno 2x keď som ho nechala pri kamoške, lebo som potrebovala niečo vybaviť. Inak ho naozaj len kojím - aj v meste, v aute na parkovisku, nerobí mi to problém.
Bojím sa, že je to nezvratný stav...poraďte... ☹

alififi
14. apr 2008

mirjam skus nakuknut do temy Bojkot kojenia - mozno tam nieco najdes
ale myslim, ze to nie je trvaly stav

a urcite nedavaj nic pit z flase, lebo bude zle - nebude chciet tahat z prsnika

ked tak lyzickou

bambusko
14. apr 2008

mirjan, nedavaj flasu ☹ skusila si zmenit polohu?

jabber
14. apr 2008

mirjan - moje neteř pila z láhve jednou jedinkrát, když se švagrová nestihla vrátit od doktora, a od té doby byl s jejím kojením konec! Už jen lahvičku 😖 . Taky se obávám, že je to už nezvratný, protože už zjistil, že to jde i snáž.
Držím vám palce.

mirjan
autor
14. apr 2008

bambusko, polohu som zmeniť neskúsila. môžem...vidíš...lebo cez deň ho kojím po sediačky a v noci položiačky. vyskúšam ešte toto... zatiaľ Ďakujem, potom napíšem

sivocka
14. apr 2008

Mirjan, neviem ti nejak konkretne poradit, akurat mam osobnu skusenost s tym, ze po okuseni flase bol koniec aj s nasim kojenim pri starsom synovi. Teraz, pri druhom synovi, som sa zaprisahala, ze flasu nie....aj ked som ju preistotu kupila, ale zatial sa nam dari kojit....drzim palce aby ste to zvladli bez flase....

mirjan
autor
14. apr 2008

teraz poobede keď sa zobudil sme sa nakojili po ležiačky...keď si odgrgol a chcela som ho dokŕmiť posediačky, tak zase hádzal hlavou zo strany na stranu a z hora nadol...tak asi budem kojiť poležiačky. radšej tak ako vôbec 🙄

alififi
14. apr 2008

ono sa to spravi. treba vydrzat a ziadnu flasu radsej 😉

manka76
14. apr 2008

to zalezi aj na babatku,moja sestra kojila a ked chcela dat malemu troska caju z flase tak ju nechcel a ani cumel nemaval do stvrteho mesiaca.moja mala pije aj odomna aj s flase nema s tym problem.

zuzi7
14. apr 2008

mirjan,
moja Hanka mi uz tiez asi dva tyzdne odmieta pit posediacky, co predtym nerobila ... a tak sa krmime aj cez den po leziacky.
Tiez som najskor nechapala kde je problem, ale ked jej je to pohodlnejsie po leziacky ja sa kludne prisposobim, hlavne ze pije moje mliecko.

bambusko
14. apr 2008

mirjan, super 🙂 skus aj bocne - futbalove drzanie, vtedy ma dieta iny vyhlad, mozno aj to sa mu bude pacit 😉
http://www.mymamy.sk/dojcenie.htm#polohy

hellosona
14. apr 2008

mirjan: mne sa to stalo uz 2x... u nas to bolo preto, lebo uz bol strasne, strasne unaveny a uz sa ani nevedel prisat. ten plac bol strasny 😢 potom som ho upokojila tym, ze som mu dala k telicku rucky aby sa nemetal a cez hlavicku som mu prehodila plienku (od vtedy zaspava uz len s plienkou na hlave 😅 )... a raz sa mi to stalo preto, lebo som mala hrudky v prsniku a nemal silu to vytiahnut... 😔
ono preto, ked si mu dala flasku, bolo to tahanie pre neho jednoduxsie... urcite to nevzdavaj a skusaj prikladat...

boden
15. apr 2008

Ahoj Mirjan, niekedy sa stava, ze babo odmietne pit z prsnika, vobec to nie je ojedinele. Pozri si tuto stranku, na kojenie je super a presne tam pisu o odmietani prsnika: http://kojeni.net/databaze.php?mc=130
P.S. Preco davas babu pit caj od smadu? Flasou si kojenie iba pokazis a plne kojene dieta nepotrebuje ziadne ine tekutiny, iba v pripade ak ma horucku alebo je von velmi teplo. Ine tekutiny ako materske mlieko sa u kojenych deti zavadzaju az v 9-10 mesiaci. Na uhasenie smadu je tzv. predne mliecko. Ak ho budes prikladat tak ako si zaziada tak nemusis mat starosti ci je smadny alebo nie... Takze cajiky rozhodne nie!

stenli
15. apr 2008

mirjan, keď chce piť poležiačky, môže byť aj to, že posediačky mu mlieko veľmi rýchlo tečie a to mu vadí, ten čajík asi naozaj nie je potrebný, iba v lete pri veľkých horúčavách a nie z fľašky ale po lyžičkách, držím palce

mirjan
autor
16. apr 2008

ďakujem za rady, kočky. zistila som, že je problém s prisatím keď je už veľmi hladný - napr. keď sa nestihneme včas vrátiť z prechádzky. ale v každom prípade som už fľašky odložila 😎