Nechce sám kakať. Čo mám robiť?

nataly
3. apr 2008

Prosím vás poraďte mi čo mám robiť, malý nechce kakať. Je kojeny + nutrilon Ha. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Polovicu dňa strávime masírkovaním bruška a cvičením a nič. Niekedy vykaká také strašne husté a zelené, ale len trošku a potom dostane takú koliku, že pomôže len rektálka a potom cez ňu nakaká aj 3 plné plienky. Dík ☹

dika
3. apr 2008

nataly a nemoze to byt z toho nutrilonu? mozno mu nesedi....
My sme tiez v tom veku zle kakavali - pomahala len rektalna rurka, aj to len raz za tyzden kakala. Este kamilkovy cajik riedi stolicu, ale zase na druhej strane take male dieta este cajik nepotrebuje..... tak neviem, skus zmenit ten nutrilon..

kitty68
3. apr 2008

kolik mu davas toho nutrilonu? pridej mu do toho vice vody nez by melo byt at to ma ridsi

kitty68
3. apr 2008

a jak casto kaka?

xjanex
3. apr 2008

nataly: my používali Nutrilon HA,asi do čtvrtého měsíce,a měli jsme podobný problém,někdy nekakala třeba devět dní,i když říkají že to je normální,tak mě to teda nepřišlo,nutrilon jsme vyměnili za Bebu HA a bylo po problému,některé děti ten nutrilon moc nesnášejí tak být tebou vyzkouším něco jiného 🙂 držím palečky ať je vám lépe

nataly
autor
3. apr 2008

kitty68 už sme ho skúšala robiť aj redší, ale nepomohlo, niekedy nekaká aj 4 dni a potom sa to už nedá vydržať, tak mu dáme rektálku. Malý poprdkáva stále, on aj tlačí, až je bordový a nič, skúsim vymeniť to mliečko, uvidíme.Díky 😉

kili
3. apr 2008

nataly, máš IP 😉

gedren
3. apr 2008

Muze to byt obsahem zeleza v tom UM. Zkus neco, kde zelezo neni nebo je ho min...

luckaa
3. apr 2008

Tak my jsme po narození také používali Nutrilon,ne teda Ha,ale obyčejný.2 měsíce a řekla jsem dost,malá týden jen plakala,nešly ji prdíky,tak jsem vyzkoušela Sunar,bavily jsme se o tom s maminama v poradně a zjistila jsem,že hodně dětí Nutrilon kvůli těmhle problémům nemůže a za 3 dny jsme byli ok.

jasminke
3. apr 2008

Nataly, my sme to tak mali tiez, akurat malicky je cisto kojeny.. Co nam zabralo je davat vecer dve tri cajove lyzicky fenykloveho cajicku, poctivo masirovat.. Ked budes jest nieco, z coho naduva, daj si ten cajik aj Ty. Vysledok sa zacne prejavovat tak o tri dni. A nasmu malickemu sa niekedy dobre kakalo, ked som mu drzala nozky vo vzduchu - nie vsak vzdy, a potom sme ho trosku stlacali, nozky sme mu dali na brusko - chvilku podrzali a uvolnili, to je vsak cvicenie, ktore mozes robit preventivne - nie ked ma akutnu koliku. A potom nam pomohla mast Pupik - na brusko.
A este jedna vec, uzivala som homeopatikum lycopodium - to je vsak na koliku, ktora sa zacina podvecer, okolo stvrtej a o desiatej ustava a dietatko potom spokojne spi. Pocas trvania koliky je dietatko placlive, nevie zaspat, obcas place az do vycerpania.
Ta kolika je kvoli toku, ze mu zacinaju - naozaj - pracovat crievka, uz si vie daleko viacej pobrat z mliecka, tak ziaden strach, mudre hlavy dokonca tvrdia, ze toto kolikove obdobie je velmi podstatne pre traviacu sustavu

vaness
3. apr 2008

Nataly, my sme mali rovnaký problém a vyriešil sa sám po treťom mesiaci. Aj sme menili mlieko, ale v tom to nebolo. Keď je len z časti kojený tak musí piť aj iné tekutiny ako mlieko. Nám pomáhalo keď viac pila čaju alebo prevarenej Lucky.

deina
3. apr 2008

Ako casto by deti na UM mali kakat? Nas krpec uz druhy den akosi nekaka, ale netvari sa, ze by ho nieco trapilo, vyzera spokojne. Davame mu aj cajik (fenyklovy) a dnes som mu spravila kamilkovy, mozno pomoze. Je Nutrilon HA - zeby som mala zmenit mlieko?

nataly
autor
3. apr 2008

jasminke, malému je po fenyklovom čajíku ešte horšie, po ňom sa nemôže ani vyprdkať, a presne tak s ním cvičíme, ako si napísala, dufam že to prejde 😢

jasminke
3. apr 2008

Skuste aspon tu masticku, ta nam trosku zabrala.. Ale na Tvojom mieste by som vyskusala aj nejake homeopatikum, v Bratislave je najlepsia lekaren v TESCO v Petrzalke

vaness
4. apr 2008

Dieťa na um má kakať tak raz za 3 dni, ale keď aj je to dlhšie tak nevadí.Nám povedala dr. že keď nebude kakať 3 dni máme prísť prehmatá jej bruško, len že ju musí vidieť doktor. Niektoré deti majú spomalenú funkciu čriev. Aj naša kakala tak raz za 4 dni a to sme na Ntrilone Comfort a ako prešli 3 mesiace pomali mizli koliky a kaka každý deň. Takže mliekom sme to nemali.

vaness
4. apr 2008

Nataly a na gastre ste boli?

vaness
4. apr 2008

A ešte som zabudla. My sme malej tiež dávali rúrku každý druhý deň, lebo sme si mysleli , že keď plače tak sa nemôže vykakať, le potom sme zistili, že ona bude plakať tak či tak ( bolesti bruška) a dr. nám zakázala dávať rúrku na kaknie, vraj ju máme použiť len keď má naduté bruško, že má pacientku, čo sa nevykaká sama a to ide do škôlky. Takže opatrne s tou rurkou. A keď sme prestali tak sme zistili, že kaká pekne sama bez plaču ale až na 4tý deň. Zistite to tak, že ak tú rúrku držíte dlhšie v zadočku a až potom sa vykaká- to znamená, že to vy umelo posuniete. My sme boli na rúrke do 2 mesiacov.Viem, že je tp ťažké obdobie, ale nebojte ono to fakt prejde samé a to sme vyskúšali všetky dostupné kvapky. A fenyklový čaj je pravda že najskúr pomôže ale ak sa používa dlhšie tak robí opačný účinok - nadúva. Veľmi si chvália kvapky baby calm - aj na gastre nám ich odporučila.

vaness
4. apr 2008

Zle som napísala - má kakať tak max. raz za tri dni - to je ideálne

luciia
4. apr 2008

my sme mali podobný problém, nakoniec nám zistili nemocničnú nákazu- infekciu tráviaceho traktu ktorú schytala po pôrode, s rúrkovaním sne skončili až 7-8mesiac ale išlo to samo od seba.na tvojom mieste by som u pediatričky trvala na vyšetrení stolice a konzultovala s ňou výmenu mlieka až potom.

matar
4. apr 2008

nataly, my sme mali podobný problém, ked som malého v 4. mesiaci musela začať dokrmovať. dávali sme nutrilonAR, lebo strašne vela grckal, ale ten mu nerobil dobre. začali sme kombinoať obyčajný nutrilon a nutrilon comfort (odlahčený, práve pre deti čo maju problémy s bruškom) a je po probléme. inak, feniklový čaj môjmu malému robí zle 😒

urka19
4. apr 2008

Nataly my mate taky isty problem. Zacalo to pred troma dnami. Dovtedy mal pekne kazde rano plnu plienku. Teraz hned od rana sa vzpiera, krci nozky a nic. Vcera po troch hodinach placu a mojich prasknutych nervov som zacula nadherny zvuk;)-pokakal sa. Ale ta stolica bola taka zvlastne zelena a velmi zapachala. skusim vysadit ten feniklovy caj, uvidim co to urobi.

besinecek
4. apr 2008

ahoj, já měla ten samý problém, malá nekakala i týden, byla jsem z toho zoufalá, měla bolení bříška a tak. Upravilo se to až s příkrmy, šťávičkami, ovocem. od sedmého měsíce jsem musela začít podávat bílý jogurt activii a kaká jedna radost, dvakrát denně. Holt jsem musel dřív začít s jogurty, prej malá měla zpomalený zažívání. Dnes ji je deset měsíců a jedna radost. Takže hlavu vzhůru.

nataly
autor
4. apr 2008

Díky moc všetkým. malý sa včera aj dnes sám vykakal, tak som z toho celá natešená, ale ako písala urka, smrdkala celá izba a stolica bola zelená .Nám doktorka povedala že je to normálne a upraví sa to ked začne papkať aj niečo iné, dávame Sab simplex 6x15 kvapiek, Biogaiu, skúšame všetko možné. už 4 dni papkal výživku, možno to pomohlo. 😀

zumar.go
3. mar 2010

ahoj mamky, mame problem...mala nakakal 12 dni,je plne kojena...cez den si prdka, ale večer mava bolesti,neviete poradiť čo dalej??? som zufala...

meleri
3. mar 2010

ahoj měli jsme s tím taky problémy, když byl kojený..ale nikdy jsme nečekali dýl jak 5 dní a dali čípek. pak se vykadil, byla to povodeň, ale pak mu zas bylo pár dní dobře...neboj ono to po čase přejde, ale vím , jsou to nervy..

momin
3. mar 2010

zumar nam bylo receno ze 10 dni je v norme... Ve vasem pripade bych sla redeji k lekari....

aponchie
3. mar 2010

MM se vstrebava celkem vsechno,ale vykajdit by se uz trosilinku mohla..

jaky cipek davate prosim????meleri...

pohlad ji brisku a roztahni prsty na jeji bricho a druhou rukou poklepej ty druhe prsty jestli se bude ozyvat zvuk jemnej nebo duneni jakoby ..ale po jidle se to nedela to duni jinak jestli nerve netlaci nerudne tak bych to nechala bejt

r.ferraro
3. mar 2010

Ahoj zumar aj moj maly mal problemy s kakanim. Niekedy nekakal aj 10 dni a ak sa vykakal tak sme doslova oslavovali. Ked som to povedala doktorke tak mi povedala, ze dokonca aj kakat sa male deticky musia naucit....fakt bolo, ze maly stahoval ritku ked chcel kakat a nie vytiskal. Ale teraz je to uz ok. Ja so pouzivala aj cipky na prehananie pre male deticky

meleri
3. mar 2010

Aponchie

byly to glycerinové čípky, ale už je to dlouho tak nevím jméno. prostě čípky pro kojence..zabralo okamžitě..

zumar.go
4. mar 2010

a ešte, moje prsniky už niesu tak naliate,ako na začiatku,a mala poťaha tak najviac 5min.a viac nechce otoči hlavičku a koniec. potom pije zase až o take 3hod. stači jej to ??? začal jej 4mes. nemam skusiť dokrmovať,a ak ano ake mlieko je naj??? a tie čipky aky je presny nazov??vopred diky

mirka907
4. mar 2010

Zumar, ak si pyta az o 3 hodiny urcite jej to staci. V ziadnom pripade nedokrmuj, lebo to je cesta k odstaveniu...Mne mala cez den je asi tak 3 minuty a to na zaciatku aj hodinu bola na mne zavasena. Cim su deti starsie , tym vedia tahat rychlejsie a napr. pre tu moju je vsetko zaujimavejsie ako jedenie, tak to chce mat vybavene raz dva.
A co sa stolice tyka, tak u nas bolo aj take, ze 10 dni nic a potom to prislo vo velkom style. Vsetko som musela prat.