Nechce sám kakať. Čo mám robiť?

nataly
3. apr 2008

Prosím vás poraďte mi čo mám robiť, malý nechce kakať. Je kojeny + nutrilon Ha. Ja už fakt neviem čo mám robiť. Polovicu dňa strávime masírkovaním bruška a cvičením a nič. Niekedy vykaká také strašne husté a zelené, ale len trošku a potom dostane takú koliku, že pomôže len rektálka a potom cez ňu nakaká aj 3 plné plienky. Dík ☹

zumar.go
4. mar 2010

mirka, vieš mna napadlo, že ked mala tak malo ťaha,že sa jej nič do črievka nazvyši a tym sa navykaka.bojim sa aby jej to hrube črevo nezlenivelo. a aka stara 😵 je tvoja mala??? a dokedy mam čakať???

senja
4. mar 2010

zumar, porad se s lekarkou, ale v tomto veku miminko uz ji mnohem rychleji nez predtim. Take jsem puvodne kojila i 40minut, zvlast ze zacatku, to maly u kojeni spal a jeste spatne pribiral. Pak zniceho nic zacal asi ve 3mesicich sat za jedno kojeni jen tak 5 min. z jednoho prsu. Ja jsem se toho take zalekla a vykaslala na kojeni podle hodin, to maly pak rychle nabral tu vahu, ktera mu chybela do idealniho pomeru s delkou. Zkus se vykaslat na rozvrh kojeni a prikladat casteji, jak ti to prijde vhodne. A zkus odsavacku, ta napomaha zvyseni tvorby mleka. Mezitim zkus dokrmovat po kojeni nejakou umelou vyzivou - to se porad s doktorkou, ale ja za sebe mohu doporucit Nutrilon HA 1 (hypoalergenni), prodava se i v saccich po jednotlivych davkach, abys nemusela kupovat rovnou celou pixlu. Nam doktorka rekla, ze poznat, zda mas pro mimi dost mleka jde takovym zpusobem, ze po kojeni mu vzdy rovnou nabidnes lahvicku s UM. Pokud bude sat se stejnou chuti, pak asi mu to tvoje nestaci.

mirka Nevim co je spatneho na dokrmovani. My jsme obcas dokrmovali Nutrilonem HA, kdyz moje prsa mivali slabou chvilku a dodnes kojim. Hlavne u dokrmovani nezpohodlnet a soustavne makat na zvyseni tvorby mleka a neustale prikladat. V tomto veku ti dite uz neodmitne prs kvuli dudliku.

meleri
4. mar 2010

holky fakt už nevím jak se to jmenuje, ale na předpis to není, stačí se poptat v lékárně, glycerinové čípky pro kojence nebo tak něco.

já si pamatuju že jsem kolikrát ani nevěděla co dělat, jak to přišlo jak velká vlna, naštěstí u toho býval manžel, takže jeden držel nožky, druhý bodýčko, pak se to nějak utíralo, už ani nevím no byla to fuška! 😅

mirka907
4. mar 2010

Senja ja netvrdim ze je na dokrmovani nieco zle, len u zumar nevidim dovod s tym zacat. Ked jej mala taha 5 minut a je zasytena na 3 hodiny, tak urcite dokrmovat nepotrebuje. Ja som tiez ostala v soku ked sa mala prvykrat tak rychlo najedla. To som si od kamosky hned pozicala vahu a zistovala som kolko vobec stihla zjest.
Proste cim su deti vacsie, tym saju rychlejsie.
Zumar mala ma 6 a pol mesiaca. A kratsie zacala papat tiez okolo 4 mesiaca. Prsia cez den nemavam naliate vobec.
A mne doktorka vravela ze bez stolice moze byt dieta tak do dvoch tyzdnov ale ze potom to bude vsade 😀 . Skus este kupit slivkovu stavu(ta je pre deti od 4 mesiacov ..ma ju napr. firma hipp) a ta by tiez mohla pomoct.

mirka907
4. mar 2010

aby som sa opravila, od ukoncenych 4 mesiacov....

zumar.go
5. mar 2010

mirka,senja a všetky mamičky , dnes sme sa konečne vykakali 😅 , 14 dni ,poviem vam boli to riadne nervy 😢 ,neprajem nikomu. všetkym vam dakujem,aj za psychycku podporu...zuzu

aponchie
8. mar 2010

glycerinove cipky jsou ale pro dospele..detske jsem nenasla zadne jestli nekdo dava ten co se ma davat dospelakum tak to je spatne to ani polovina cipku nesmi se dat pac ten je min na 40kg takze pul davky je 20kg 😝

aponchie
8. mar 2010

http://www.lekarna.cz/suppositoria-glycerini-le...

jestli nekdo mysli tohle tak to nesmi davat!