Nechce spinkať. Poraďte mi prosím

stelam
13. jan 2011

ahojte, moja malá má 9 mesiacov a strašne málo spí, cez den max. 2-krát po hodine, celý den chodí na nôžkach okolo nábytku, hráme sa, tak si myslím, že by mala byť aj unavená, a večer ju dávam spať okolo ôsmej ale s tým, že sa jej vôbec nechce, ale ked zaspí, tak spí vkusu max. 3 hodiny a potom sa budí celú noc každú hodinu, začne ryť hlavou do periny a plače, kým jej nedám prsník, alebo sa celkom preberie a potom trvá také 3 hodiny kým ju zase uspím.............neviem čo mám robiť, už som z toho tak unavená, a čím je staršia, tým je to horšie........v postielke už skoro nespí, lebo zaspávam na posteli s nou ked ju kojím, a už mi aj šmykla s postele, našťastie sa nič nestalo..........poradte mi prosím

luciana157
13. jan 2011

@stelam ahoj,no co viem,tak mamicky co koja to takto maju stale az kym neprejdete na flasku.moja mamaratka sa takto nevyspala 14 mesiacov ☹ a co sa tyka toho ze cez den ti nespi,skus v izbe urobit uplnu tmu.ja malinku nekojim takze mi spinka krasne,rano taku 1 hodinku a poobede 2 az 3 hodinky,ale tiez sa stane ze nechce spat aj cely den a potom ju nenutim.ved ona sa raz unavi,neboj 😉

stelam
autor
13. jan 2011

ale ja si nemyslím, že je to tým, žeby bola hladná, akôr chce vnoci môj prsník ako náhradu za cumlík, bhohužial, cumlík vôbec nechce........

stelam
autor
13. jan 2011

@luciana157 ale ja si nemyslím, že je to tým, žeby bola hladná, akôr chce vnoci môj prsník ako náhradu za cumlík, bhohužial, cumlík vôbec nechce........

lenica81
13. jan 2011

@stelam u nas rovnako... 😅 takze neporadim... mam fakt pocit, ze cim je starsi, tak horsie spi... 😀

stelam
autor
13. jan 2011

@lenica81 a tiež kojíš???

luciana157
13. jan 2011

@stelam tak potom by si s nou nemala zaspavat na posteli,mozno si to vyzaduje aj cez den a nechce byt sama v postielke.skus len dat napapat a ulozit do postielky a nechat ju trosku si aj poplakat.ja som tak nasu malinku ucila od malicka.ona mi v nasej posteli nezaspi,je tam nervozna,je zvyknuta hrozne na svoju postielku.a co sa tyka poobedneho spanku,od narodenia som ju navykla,ze hned po obednom papani ide do postielky ci sa jej chce alebo nie....ona sa tam trosku hrajka a sem tam aj trucuje ale nakoniec aj tak zaspi.

stelam
autor
13. jan 2011

@luciana157 no ja ju vždy dávam do postielky, len v noci, ked už nevládzem, tak ja zaspím pri nej na posteli, ináč ona nemá problém v spaní v postielke............už som skúšala asi všetko, aj ju nechať vyplakať, ale proste nič nepomáha, bud si ju dám ku prsníku, alebo nebudeme spať, cez den to nevadí, len tie noci

luciana157
13. jan 2011

@stelam asi si ju teda naucila zaspavat s prsnikom,tie vstavania v noci su narocne a miminy si to chcu ulahcit tym ze lezia pri kojeni a zaspavaju.ja ked som kojila tak som prave preto radsej vzdy sedela.ale ako vravim,to kym kojis to budes mat take vselijake.ale co sa tyka papky tak je to to najlepsie pre nu....ozaj davas jej zrejme uz aj kasicky nie?tak skus jej dat vecer viac napapat.

stelam
autor
13. jan 2011

@luciana157 tak počkáme kým prestanem kojiť, ale bojím sa aj toho, že potom jej budem musieť zohrievať v noci mlieko min. 5-krát........no ale uvidím, asi máš pravdu............kaše jej už dávam, papká pekne a myslím že aj do sýta

olivi
13. jan 2011

ahoj, tak mi máme tiež taký istý problém. Malá cez deň spinká max. pol hodinku niekedy aj 3x, občas sa jej podari aj hodinka a v noci je hore každé dve hodiny, ale stáva sa že aj po hodine sa mi budí. Tiež ju kojím, aj väčšinou uspávam na prsníku. Som strašne nevyspatá. Ona síce vydrží spinkať aj do 8, ale starší syn je hore už o 6 a to ešte aj v noci príde za nami a musím ho ísť uložiť naspäť do postielky.. neviem čo s tým, ale kojiť kôli tomu neprestanem

abbey1
13. jan 2011

Kočky,ktoré veria,že sa spanie dieťaťa zlepší po ukončení dojčenia sklamem.mám 3.dieťa a je to rovnaké ako s prvými.ale malá spáva ozaj minimálne.3krát denne max 30min.bohužial spanie sa nezlepšilo u starších prechodom na normálnu stravu.Sú proste deti,ktoré potrebujú minimum spánku a ich maminky jediné-pevné nervy.Neviem to upraviť a už sa ani nepokúšam.dobre mienené rady ma skôr popudia,pretože kto to nezažil ,nepochopí.To nie je o tom,ako sme si deti naučili.Proste sú také.A metódy tipu "vyplakať" nie sú vôbec pre mňa.Malá je celý deň vysmiata a dobručká,i keď náročná na pozornosť.Spí 20min a vstane vysmiata a vyspinkaná ako po 2hod.Som rada,že nie som jediná,kto má také dieťa.I keď to teda ani jednej mamine neprajem.Ale snáď sa tu aspoň spolu trošku vyžalujeme a bude nám lepšie na duši,i keď s kruhmi pod očami.

mamutka
13. jan 2011

nieco podobne 😝
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/dcerka-nevie-spat-co-s-tym/
ved ked sa zobudi, daj rovno prsnik, ked ti tak rychlo zaspi, je to najlepsie. neda sa ti prisunut postielka k posteli, nech nemusis vstavat? ja som dlho kojila v noci tak, ze som sa vdaka tomu nemusela ani poriadne prebrat a rano som si nevedela dlho spomenut, ci sme vobec boli hore...
a nedaj na reci, ze ked si naucis na zaspavanie na prsniku, uz sa neoduci a budes mat problem, to su hovadiny, ved kazde dieta je ine....ja som sa koli takym kecom desila, lebo maly 2 roky len na prsniku zaspava a hadaj co? ked som si povedala, ze skusime zaspat bez, prvy krat si polhodinu pospevoval, potom zaspal, postupne sa to skracovalo...stacilo vysvetlit, ze prsia spinkaju 😀 vacsie dieta uz vela chape...

tul1p
13. jan 2011

ja riesim to iste posledny mesiac. nebolo to ruzove ani prve 3 mesiace, ale teraz od stvrteho po zaspati na prsniku (inak nezaspi - skusala som) spi presne 3 hodiny a potom sa budi kazdu hodinu alebo aj menej. zoberiem ho na prsnik a o 5 minut spi. neberiem ho do postele k sebe. vzdy ho prenesiem do jeho. kojim po sediacky, takze ani by to nemalo nejaku vyhodu spat s nim spolu. ma uz takmer 8 kilov, takze po takom cviceni mam rano dost. zaspi okolo 8.30 a rano je hore okolo 6.30.
co sa mi zacalo osvecovat - ale nechcem zakriknut je, ze pri kojeni si rad zabara hlavu do zupana, ktory mam na sebe a zaspi. tak som skusila mat pri kazdom zaspavani cez pleco chlpatu decku. on si k nej prisunie polku tvare a ked zaspi dam mu ju do postielky pri seba. pevne verim, ze toto bude pre neho nahrada za mna a postupne sa nebude budit s tym, ze nema v ustach prsnik. skusala som aj plysovu hracku. ta efekt nemala ziadny. niektore deticky zaspavaju s plienockou. moja neter s vysivanou deckou! a to dodnes. ma 12 rokov.
este ma napadlo ci nie je v noci hladny a ci by som ho nemala prikrmovat. ale na takmer 5 mesiacov je 8 kilov dost. tak neviem. prekonzultujem s doktorkou.

kdezee
13. jan 2011

ja som mala dost podobny problem...tiez ho uspavam len kojenim, len my sme mali postielku spojenu s nasou postelou a ja som kojila medzi nimi a ked som tam zaspala tak som sa zobudila dost dokrcena so zalezanym krkom ale ked som nezaspala tak som sa len odvalila a cela postel pre nas 🙂 lenze toto nevyriesilo to ze maly tiez spal tak 3hod vkuse a potom ked sme si lahli tak sa len budil..u nas to vyriesil odchod zo spalne..spi tam len maly a my v obyvke 🙂 skus, mozno pomoze...a btw s tym buntosenim v noci ti neporadim, ja som si to prezila v lete ked mal pol roka a potom to same preslo o dva mesiace cca...

@stelam

ynez75
13. jan 2011

@stelam ahoj.ja mam 8 mesacnu dceru a tiez som si vcera zalozila diskusiu o tom,ako ju neviem uspat 🙂 od narodenia spavala cez den 2-3 krat po 15-20 minut.teraz len raz,niekedy 2 krat.vecer ju ukladam presne o 20hod.zaspi,ale o polhodku je vyspata.zacne vrieskat,dusi sa od placu,cela zmodrie...spava s nami,nakolko mame maly byt a starsiu dceru,ktora sa potrebuje vuspat do skoly.kedze spavame na vyvysenej posteli,nehrozi,aby som ju tam samu nechala.stojim na gacuci a hodinu ju sledujem,co robi.po vyse hodine idem k nej.dlho ju neviem utisit a ked sa mi to podari,zostanem s nou,robim sa,ze spim,nereagujem na jej dzavotanie a ona si aj 2-3 hodiny keca a potom sama zaspi.no po hodine je hore a takto to je u nas celu noc.budi sa kazdu hodinu niekedy aj 3-4 krat za 45 minut.za celu noc je to aj 15-20krat.tiez som zufala,nevyspata a totalne bez energie,nakolko sa mi neda ani cez den lahnut,kedze mala maaaalinko spi a ja mam aj ine povinnost.takze som ti isto nepomohla,len som chcela napisat,ze nie si v tom sama.prajem ti kopec sil vydrzat.asi nam ine nezostava

stelam
autor
13. jan 2011

@mamutka to ma veľmi potešilo............už som sa bála, že budem kojiť do 7 rokov

lenica81
13. jan 2011

@stelam ano, kojim... 😉

stelam
autor
13. jan 2011

@ynez75 dakujem

mamutka
13. jan 2011

@stelam mne tie reci o dlhodobom kojeni a naslednom bezproblemovom odstaveni prisli take idealisticke, ale vidim, ze to je vazne tak - vysvetlim - dudky spinkaju, par krat zopakujem a mlady sa zvali, klopka si prstekmi, pospevuje a zaspi 😎 a to bol fakt zavislak zamladi 😀

abbey1
13. jan 2011

U nás je spanie 3 hod v kuse sci fi.Maximálne 1,5hod a to si hovorím akú máme super noc.Ale vydržíme.

zuzkaremiaska
13. jan 2011

@stelam ahoj,Stelam.Moja Stellinka má 5 mesiacov,a robi presne to iste. cez den malo spi, v noci je kazdu chvilu hore a vyzaduje si prsnik. tiez klasicky cumel nechce.spi so mnou v posteli,lebo v noci uz nevladzem sediet.takisto neviem,ako ju mam naucit spat v postielke.od narodenia tam nechce spavat.a vecer?vzdy od 20.00 do 21.30 vkuse kojim.môj chrbát....

stelam
autor
14. jan 2011

@zuzkaremiaska tak už nám ostáva len vydržať, kým z toho vyrastú...............

freefamme
15. jan 2011

Aj u nas podobne :( ked pospi v noci 2h vkuse, tak sa skoro pocikavame od radosti, a takto uz to je 3.5 mesiaca - od 4. skoro na den. Vecer sa nafutruje kasou a horko-tazko zaspi (na prse, na 20x) a o 40 minut je uz hore revom a zase uspavat :( Najnovsie sa okolo 8 vecer zobudi a reve, reve, reve, nic nepomaha, ani prso nechce, jedine co pomoze je zobrat ho k nam do obyvacky a tam je aj 3h hore, usmievka sa, rozprava, ale brhli oci a natahuje uchale; lenze ked vojdeme do spalne, spusti ryk ako pavian a uspavame sa zase aj hodinu. A do rana je hore aj 8-10x :( Podla pediatricky to nie su este zubky.
Kamaratky na mna kukaju ako keby som bola z Melmaku, ved vsetkty ostatne deti v okoli spinkaju ako Ruzenky :( a najhorsie su navstevy, po kazdej ceste niekam sa zase mesiac utriasame.
Uz by som si chcela dat rano mega kavu, vecer flasu vina a spat 12 hodin vkuse 🙂 (alebo 4) Ako dlho este, co myslite???

ynez75
15. jan 2011

@freefamme my mame doma presne to iste.v jej 8 mesiacoch zacinam skusat metodu podla jednej knihy,dat do postielky,v pravidelnych intervaloch ju treba chodit pozerat a pohladit a vraj sa nauci...no ja ti neviem.zatial to skusam len druhu noc.vrieska a vrieska a vrieska.a ja uz tiez nevladzem.v noci byva aj 15-20 krat hore a ked zaspi,o polhodku je hore.to robi aj cez den a ja uz zacinam mat pekne depky z toho,ze neriesim nic,len plac a nespavost

abbey1
15. jan 2011

Tak my sme dnes hore od 14.30 a spať sa jej nechce.Ale ani nedúfam,že by preto lepšie spala v noci.
@freefamme To isté,ak spí 2 hod sme happy!!!

abbey1
15. jan 2011

My zaspíme behom pár minút,ale musí sa jej chcieť,inak ani neskúšam.Našťastie je pokojná a neplače.to by som ja občas slzu uronila,čo by som spala,alebo aspoň pár minút nečinne sedela.