Nechcem dojčiť

mim987
14. jan 2018

Prosím o radu. Moj syn má týždeň a ja som sa rozhodla, ze ho kojiť nebudem. Mám odzačiatku ukrutné bolesti. Cely cas pri tom plačem. Ešte aj dve hodiny pitom to bolí. Odsávačka je ešte horšia tak si odstriekavam prsia len rune aj ked to ide len po kvapke. Mlieka mám veľa ale malý sa nechce prisať (vpáčené bradavky). Bola u mňa už aj laktačná poeaskyňa. Skúsila som naozaj všetko až kým som nezkončila v nemocnici so zápalom a opuchnutými mliekovodmi a tam mi navrhli ukončenie lajtácie . V tom zúfalstve a bilesti som na to pristúpila. Teraz sa však bojím aby to naozaj bolo úspešné. Dávam si parlodel ráno a večer ale mlieko sa stále tvorí. Sťahujwm prsia ovazom. Co ešte môžem urobiť ?

deny81
14. jan 2018

@mim987 pi salviovy caj, chlad prsia, obklad z kapustoveho listu, malo pi. Ps: ja som ten parlodel nejedla nakoniec kvoli tym pripadnym moznym vedlajsim ucinkom. Drz sa

maciatkolulu
14. jan 2018

Inak ked ma dieta iba tyzden,tak to tak niekedy byva. A to si fakt toho postihala za ten jediny tyzden tolko? Porodit,prist domov,opat nenocnica,aj laktacna. No neviem na rozbehnutie normlaneho kojenia tyzden zarucene nestaci. Ale urcite ti v nemocnici poradili a dali aj lieky....

lucka227
14. jan 2018

@mim987 ahoj vpacene bradavky prekazkou nie su.Ja som.kojila obe.Ak chces napis ip su aj homeo

deti95060810
14. jan 2018

eštwe skús homeopatika na ukončenie tvorenia mlieka - kúpiš v lekárni

luckarisko74
14. jan 2018

Treba par dni vydrzat...obviazat prsia a menej pit...

kakake
14. jan 2018

Ja som bola tak isto pri oboch detoch, tiez zapalene prsia vysoke horucky pohotovost,antibiotika ale mne povedali lekari aby som neprestavala s kojenim pojde to len naozaj vyzaduje to obrovsku trpezlivost a bolesti prejdu ale na to tyzdne nestacia.
Mne pri prvom trvalo aj dva mesiace kym si prsia zvykli a pri druhom stacilo mesiac.
Neni to vobec jednoduche laktacna aj umna bola dala mi dobre radi ale ak nemas sebe vytrvalost prejst cez vsetkymi bolestami tak moze prist barskto ta presvedcit ze dojci.
Viem o com pisem ak by som nemala pri sebe partnera ktory ma podporoval tak to vzdavam hned pri zapale.
Aj ja som vela krat plakala mala som krvave bradavky ale prinieslo to svoje ovocie.Prveho som kojila do 3r. a druhy ma 9mesiacov a je stale kojeny
Oplati sa prejst cez to vsetko zlo.
Ale samozrejme kto ako citi ak naozaj chces stym prestat a uz nemas dalej silu tak aj to je pochopitelne.Drzim palce

domca444
14. jan 2018

nie som psycholog ani mamilamaniacka, ale uz ten nazov-nechcem dojcit, vela napoveda.. mlieko sa tvori, ale mas problemy, keby si mozno napisala-nemozem, fakt to nejde, ale ty mas problem mozno v psychike a preto aj na tele..ked naozaj nechces a myslis si, ze to uz dalej nevydrzis, tak navstiv este raz lekara, skus sa s nim poradit. ja kojim 4tym rokom a na zaciatku boli vselijake problemy, ale niekedy musis proste vydrzat.. ale ked nechces, to je o inom...

ivanameskova1
14. jan 2018

@maciatkolulu suhlasim, mne sa malý tiež nechcel prisať, odsavala som a dokrmovala, kým sa prisal na prsník trvalo dlhšie

vikusss
14. jan 2018

Ja.som.plakala pri každom dojčení tri týždne a.to doslova že revala nie ze plakala a.vpacene bradavky nevadia dojčiť sa.dá v pohode ako aj normálne ja.som ich tiež mala a.mala si ich časom vytiahla... Viem znie to šialene ale čím viac budeš kojiť tým menej problémov budeš mať a.bolesť prejde len predychavaj a a počítaj mne to pomáhalo aspoň po psychickej stránke 🙂

beky1813
14. jan 2018

Ja nechaoem, pyta sa autorka, aby ste jej dali rady, ako dojcit? Nie, nepyta, tak sa skuste raz preniest cez to, ze nie kazda je paf z dojcenia a dajte rady, alebo si nechajte svoje kazanie pre niekoho, kto ho chce pocut.

@mim987 malo pit, salviovy caj, su aj homeopatika na zastavenie laktacie

ave17
14. jan 2018

Bože nechápem tieto mamičky,ako sa tuchvalite,ako vas to bolelo,ako ste sa trápili,ako ste revali,to kvôli tomu,aby ste sa mohli potom chváliť,že ste to vydržali??? No mohla by som sa na to vysr...,nie som masochistka. Autorke držím prsty,neprikladaj,vytláčaj iba do uvoľnenia.Telo to pochopí;)

evamaruskova
14. jan 2018

Ja som po sekcii a následných komplikáciách chcela veľmi kojiť, bola som ubolená a malý mal len 2630 gramov a nevládal ťahať. No vedela som, že pre imunitu bába je veľmi dôležité moje mliečko. Skúšala som a skúšala a nešlo. Tak som odsávala a odsávala a zohrievala moje mlieko vo flaštičke. Neskôr dokrmovala nutrilonom. Vydržala som odsávať 9 mesiacov, aj vďaka podpore môjho okolia a vyplatilo sa, malý vyše 2 rokov nebol temer vôbec chorý. A prsníky som mala aj ja zapálené, treba ich nahriať, vymasírovať olejčekom a bolestivo odsať zrazené mliečko, potom sa ti uľaví a ide sa ďalej, len potrebuješ podporu psychickú i fyzickú. Vydrž, držím palce.
Druhé bábo sa hneď v pôrodnici prisalo a pokiaľ to, čo len trošku ide, tak každej mamine to odporúčam. Je to neuveriteľný pocit a to puto, ktoré vtedy medzi matkou a bábom vzniká sa nedá opísať.
Ešte raz držím palce, rozprávaj sa o svojich problémoch, píš, aspoň trošku sa ti uľaví a možno nájdeš hľadanú pomoc, či radu. 🙂

ave17
14. jan 2018

@beky1813 presne, masochistky,ale zvládli to!!!! A teraz to môžu všade rozprávať,ako sa obetovali!🙂

beky1813
14. jan 2018

@ave17 asi tak nejak, si to vystihla. Ako keby len to dojcenie bolo dolezite a nie chvile s babatkom

lindusss2016
14. jan 2018

@ave17 nemyslim sI, ze je to o chvaleni sa, ktora co pretrpela pre svoje dieta, ale skor sa snazia mamicke vyjadrit podporu, ze nie vzdy to ide lahko a bez problemov.
Ja somsom si sice tiez presla kojenim.svoje a nakoniec to naozaj stalo za to, lebo plusy milionnasobne prevazili minusy, ale suhlasim s @beky1813 ze mamicka sa uz asi v sebe rozhodla, ze kojit NECHCE a nie NEDOKAZE, ze to skor bude o jej psychike a naladeni a tam su asi rady na uspesne kojenie zbytocne, teda treba radsej poradit, ako strati to mlieko, aby nemala dalsie problemy a bola plna energie, lebo tu bude este potrebovat

evamaruskova
14. jan 2018

@lindusss2016
Ok, tak mne zabrali po nutnom ukončení kojenia druhého dieťaťa ( mal vyše 2 rokov ) pre zdravotné problémy homeopatiká voľne prístupné v lekárni a viazanie prsníkov. A samozrejme obmedzenie prísunu tekutín.
Držím palce. 🙂

malasandrika
14. jan 2018

Mamila gang si ešte nevšimol túto tému? Škandál 😂

lindusss2016
14. jan 2018

@evamaruskova to si asi mne nechcela adresovat. Ja som tiez nutne ukoncila kojenie v 18 m 😉

lindusss2016
14. jan 2018

@evamaruskova a to som uz mlieko ziadne nemala, kvoli dalsiemu tehu, takze ja ozaj nvm, ako.sa zbavit "navretych ceckov" 😂 len som tym chcela povedat, ze jasne treba skusit dat mamicke podporu a rady, ale zas ked sama vie, ze.nechce, cez to vlak nejde a netreba jej nic vycitat, odchova si dietatko aj na.UM, nebude prve ani posledne

ukulela
14. jan 2018

tak riesit, ze ako to bolelo, ale prebolelo, aj mne pripada cez ciaru. ale preco sa nesnazit podporit babu v dojceni, ked ma mlieko? najma, ked po tyzdni vyhlasi, ze nie - a mlieko pri tom je. po tyzdni este bradavky pri dojceni bolia, nie su zvyknute na ten tah - treba skusit lanolin, na bradavky, naplaste proti bolesti. samozrejme iny pripad su vazdne zdravotne problemy, ktore sa s dojcenim nezlucuju.
mne ako kamoska zavidela, ze dojcim a ona nemoze? nie pre ten pocit, ze dieta na cecku, ale uz len pre tie prachy, ked si zratala, kolko € vrazila do nutrilonu a ja som to mala "zadarminko" - to nie je o tom, ze by chcela ukracovat svoje dieta. ale dojcenim realne setris nemale prachy a v niektorych rodinach obracaju kazde €.
po tyzdni od porodu vyhlasit ze skusila vsetko - no nie, neskusila. bud si vymysla, alebo si voli kratsiu cestu. OK - jej rozhodnutie. Salviovy caj, matovy caj, menej pit, nasadene lieky, odstriekavat len po ulavenie od bolesti.
ja by som skusala aspon odsavat/odstriekavat a davat z flasky materske, kym sa da - aj odsavanie/odstriekanie chce cvik. to sa nenaucis za 2 dni doma ...

evamaruskova
14. jan 2018

@lindusss2016
Ja som napísala najprv moju skúsenosť, ako kojiť, alebo aspoň odsávať mlieko pre bábo. A reagovala som na to, že ty si upozornila, že dotyčná maminka nechce podobné rady, skôr chce radu ako ukončiť laktáciu, tak som v tvojej odpovedi pridala moju skúsenosť ako ukončiť laktáciu. Takže, nech si každý vyberie svoju cestu.
Nikoho nemienim hodnotiť, ani písať o sado-maso, zdá sa mi to nevhodné. Treba napísať svoju skúsenosť a mamička nech si vyberie to, čo sa jej bude zdať najlepšie, tak ako to ona cíti.
Sto ľudí, sto názorov, je to normálne.

lindusss2016
14. jan 2018

@evamaruskova ano, suhlasim, ja som svojim prispevkom nnereagovala konkretne na teba, len som.chcela upozornit na to, nech si mamicky zbytocne nedru prsty, ked potom maju byt osocovane, ze sa predbiehaju, ktoru to viac bolelo. Je mi jasne, ako ste to vsetky mysleli, moja prva reakcia na autorku tiez bola, aby to nerobila, ale tak asi vie sama, co preto urobila a co nie 🤔 ja by som kazdemu babstku dopriala materske mliecko, niekedy su ozaj relevantne dovody, preco to nejde a niekedy to mamicky proste len vidia ciernejsie, ako to naozaj je. Ale chapem, kazdy mame inu hranicu, co este ano a co uz je na nas vela. Preto nejdem sudit, ked sa niekto takto rozhodne, snad vie, preco to urobila a ze im tak bude lepsie.

slimstar
14. jan 2018

Mna to bolelo tri mesiace, mala som horučky 38,5 a zápaly, ale vydržali sme to do 5,5 mesiaca, spravila som to pre syna. Bolí to každú, časom sú bradavky absolutne necitlivé. Ešte na mna pozerajú cez prsty, ved oni kojili dva roky, blázni. Je to každého osobná vec, ale dojčenie je ako modla pre niektoré. A to že druhé napíšu, že ich to bolelo, no a ? je to pravda, čo si budeme klamať. Ja som mala také nervy, bárskto cudzí na ulici sa ma pýtal či kojím a čo je koho do toho. Urob ako to cítiš a ako to bude najlepšie pre teba. Môj je na um od začiatku, nemala som tolko mlieka, bolo to pol na pol. Priberá a je pekný, už vyzerá ako ročný a má len pol roka. Prospieva a je zdravý a ja som spokojná, lebo sa vyspím. 🙂

slimstar
14. jan 2018

Ja som používala na tie bradavky Bephanten Care, to mi hodne pomohlo. Pekne si ich daj do poriadku..

redlola
14. jan 2018

Možno ta bolia aj kvôli tuhým uzdickam bábätka, aj kvôli tomu, že v živote si nedojcila, je to všetko nové a telo nezvyknute. Po tyzdni od porodu riešiť, že to nejde... zvláštne... Len mi príde cudne, že prídeš z nemocnice, údajne vyskusas všetko na svete, stihnes si odkrutit zápal prsníkov a aj si uvedomiť, že to nejde🙂 to si stihla veľa za možno tri dni. Iné riešia dojčenie aspoň po dobu šestonedelia, kým sa upravia hormony, utrasie režim a nová rodina si zvykne na iné povinnosti. Možno chceš mat všetko hneď alebo si si to inak predstavovala. Ale tvoja vec. Držím palce nech ste spokojní. Len prosím ta nerozhlasuj, že si vyskúšala všetko, lebo reálne si nemala šancu. Všetko si vyžaduje svoj čas. Aj dojčenie, aj materstvo.

mamaaaaaaaaaaa
14. jan 2018

Ver tomu že na začiatku to boli každu aj mna to bolelo bala som sa ze sa mi mlieko nezacne tvorit .. teraz ho mamna rozdavanie. Urob to preto dieta, pretrp to .. ja musim obcas maleho aj zobudit co mam tak plne aby ma vycucal 😁 bolia o dusu a hlavne ked su take plne ani uchopit sa nedaju kdd idem kojit a ked maly zacne tahat az nohy zatinam a som po porode tyzden aj 4 dni 🙂

luciahaluskova
14. jan 2018

Menej pit a obviazat prsia,za 3 dni som mala pokoj

aduska121
14. jan 2018

@mim987 ahoj citronove a grepove štavy mi kazali piť ked som prestavala kojiť ja ..samozrejeme mi dali aj tablety tam mi stale zvysovali davku a obväz mat nonstop...a od blesti mne nepomohlo nič len repikove obklady

gulisko
14. jan 2018

Mne pomohli až injekcie ale to mal malý 18 mesiacov a my sme chceli druhe babo mala som vysoky prolaktin ak som chcela babo musela som s tym prestat

katche
14. jan 2018

menej pit, neodsavat, jedine ak uz bude napatie a bolest neznesitelna. do tyzdna sa mi prestali prsia nalievat