Nedá sa mi odsať mlieko, mám dať umelé?

nikacosta
27. jún 2009

Asi o mesiac ideme na svadbu a malinky by mal ostat so svokrou, ale problem je, že v noci papa tak dvakrat, ale jednoducho sa mi neda odsať mlieko, skusala som to aj tak ze malinky zacal cucat, trocha mi to rozbehol, ale akonahle som zacal odsavat ja sama tak mlieko prestalo tiect..maly ma 4 mesiace a neviem ci by bolo spravne dat mu na ten jeden vecer nejake UM..hm?..nevedeli by ste poradit?

ivana82
27. jún 2009

Nikacosta - jednoznane sa porad s pediatrom/pediatrickou, ak to chces riesit UM tak by som ti poradila dat UM viackrat a zistit ci to babatku nevadi, ci nevyzvracia a pod. a az potom nechat svokru s babatkom samu. Drzim palce 🙂 a na svadbe prajem vela zabavy 😉

martao
27. jún 2009

nikacosta,
do svadby je mesiac. Skús po troške zbierať Tvoje mliečko, možno sa Ti podarí toľko nazbierať. S UM sa poraď s lekárkou, ale myslím, že by nemal byť problém. Neviem ako je malý navyknutý byť bez Teba. Skús to vyskúšať ešte pred svadbou.

My sme mali rovnaký problém s prostredným synom. Vydržal plakať až kým nezaspal od únavy.

saska.t
27. jún 2009

ja by som to UM neriesila je to 1 krok k odstaveniu a ak nepozna flasu a cumel tak to ani nemusi prijat 😉

jananinka
27. jún 2009

ja by som sa tiez pokusila postupne nejakym sposobom odstriekat, lebo nasa mala bola tiez iba kojena a ked som jej chcela dat z flase, tak nevedela a ani nepila, iba sa s tym hrala.

ditka1
27. jún 2009

martao...nazbierat za mesiac?vsak MM vydrzi v chladnicke 24hodin 😅 a z vlastnej skusenosti viem,ze ked ho da do mraznicky tak uz nie je potom dobre lebo bod mrazu by mal byt -19stupnov,aby mlieko vydrzalo a aj to len 3mesiace.

nikacosta
autor
27. jún 2009

no malinky cumle ani flasky moc nepozna, tiez ked som skusala tak to len tak hryzkal..myslite zeby mohol byt problem aj v tom ze by mal ostat bezo mna v noci?to ma ani nenapadlo..

ededik
27. jún 2009

Nika, ja odsávam už 9 mesiacov a malá iné mliečko ako moje /z fľašky/ ani nepozná...
Je pravda, že dieťa si vytiahne ľahšie a viac, ale ver mi ide to....Len musíš byť trpezlivá
a skúšať to viac krát. Môžeš skúsiť odsať po kojení ten zvyšok, čo ti v prsníkoch ešte zostal.
Je to fakt otázka zvyku...teraz keď skúšam kojiť, tak Adelka sa mi z toho len rehoce....
tak vidíš, ja mám opačný problém.... 🙂

vanja
27. jún 2009

nepíšeš koľko máte mesiacov, ja som tiež nevedela odsať dostatok, a keď som malú musela nechať cez deň s babkou tak jej dala UM Nutrilon z fľaše, nebol žiaden problém, stalo sa tak párkrát a dnes má 17 mesiacov a stále kojím ďalej

martao
28. jún 2009

ditka,
ja som s mliekom z mrazáku problém nemala. Teda pokiaľ bolo uložené mimo ostatných potravín. Neviem ako si skladovala mlieko ty.

zuzula25
28. jún 2009

ja som tiez raz dala UM a nebol ziadny problem,nadalej kojime.bez MM nevydrzi viac ako hodinku,dve a potrebovali sme aby vydrzal aspon tri,nakolko sa mi tiez neda vobec odsat a to som sa s tym mordovala vyse mesiaca,tak sme dali UM a v pohode,ale vtedy este vedel chytit flasku,teraz by to uz bol velky problem 😝

ditka1
28. jún 2009

martao...v mojej mraznicke nebol taky mínus -19 tak sa mi zdalo,ze bolo trocha kysle uz,nie je spravne skladovat ak mraznicka tak sino nemrazi.

macka23
28. jún 2009

Nas maly tiez nevie pit z flasky, raz ked som mala krizu a skusala som mu dat zo zasob z mrazaku, samozrejme manzel ho chcel nakrmit, ale tak strasne plakal, ze ho nedokazal utisit, utisila som ho az ja a nejak sami podarilo dat mu z flasky, to uz bol vsak velmi unaveny, v polospanku a hlavne hladny.
Myslim, ze len dojcene deticky su dost viazane na maminy a ak nezvyknes davat malinke strazit rodicom castejsie, tazko povedat ako to zvladne. Ja osobne by som mojho maleho nevedela nechat celu noc u mamy, nie to este u svokry 😀 😀 😀

dididi30
28. jún 2009

ja som tiez neodsavala, proste som to nezniesla a mala som potom bolave prasniky ☹ no a umele som aj tak nedala 😉 , som si odsavala rucne pri sprcovani, alebo do umyvadla 😀

jamaat
28. jún 2009

Nikacosta, keď ti nejde odsávať, skúšala si odstriekavať rukou? chce to trošku cviku, najskôr mi to tiež nešlo, ale teraz už v pohode.

martao
29. jún 2009

ditka,
ja som balila ešte do alobalu a vydržalo mesiac, potom nebolo síce kyslé, ale nebolo to ono. Každý musí podľa seba a hlavne, tej potvory- mrazáku.

zitaje
29. jún 2009

Ja som takto zbierala po troskach (tiez mi neslo odsavat) a prilievala do flasky v mrazaku. Ono sa to nema, lebo vraj sa to zamrazene mleiko trochu rozmrazi od tych par kvapiek cerstveho, ktore tam prilejem - no neviem, mne to prislo ako lepsie riesenie, nez UM.
Inak ak tvoje dieta nie je naucene na cumel a flasu, moze byt problem v tom, ze nebude chciet vypit mleiko vo flasi, ja som mala taku starsiu dceru, ta proste tu gumu / silikon v puse nezniesla, revala az hroza. Ale mala nema problem.
Este ma napada - nemozes zobrat aj svokru na svadbu? Nech ti strazi babo, a keby nieco, zavola ti, ty dobehnes, nakojis, a pokracujes v zabave. Mozno je to nerealizovatelne, len ako napad. 😅

martao
29. jún 2009

zitaje,
s flašou sme mali aj my problém a to všetky 3 deti. Inak súhlasim s tebou, zobrať svokru s malým. Ja osobne by som obetovala večernú zábavu, ako riešiť problém s UM.