Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ladybirds
30. jún 2012

@1982zuzka moja, vydrz este. urcite sa ti pekne rozbehne... vyskusaj aspon tyzden, uvidis, ze budes mat plno mliecka... ja som zo zaciatku odsavala po 40-60, tolko co som odsala, maly hned spapal.. a stale dookola. viem, je to narocne aj na cas, ale urcite si najdes system a mliecka budes mat aj v zasobe... a ak ti mozem poradit, bud v pohode. ja som na sebe spozorovala, ze ked nie som v pohode, tak mi vobec mliecko netecie.. ale staci sa ukludnit a hned aj tecie.. 😉

ladybirds
30. jún 2012

@vierka0 normalne ti zavidim, ze uz mate 7mesiacikov a koncis s odsavanim.. dufam, ze aj ja aspon tolko vydrzim.. a s tym spanim mas pravdu,, joj uz sa tesim.. 😉

av
30. jún 2012

jeeej ahojte uplne nahodou som objavila tuto temu a tak sa pripajam ak smiem , moj malicky ma 7 tyzdnov a tiez odsavam a tak krmim , zatial to zvladam v pohode iba v noci mi to ide na nervy, zvlast teraz ked malicky uz prespi celu noc a ja aj tak musim vstavat 2x lebo mi idu prsia prasknut

av
30. jún 2012

moc som vas neprecitala ale postrehla som , ze niekto to tu vzdava, nevzdavajte sa baby , my sme mali kriticky 2tyzden a to som strasne plakala, ze mi to nejde ale navzdala som a rozbehla som, potom sme cestovali k nasim na 5 dni ked mal maly 5tyzdnov a tam sa mi zacalo tiez mliecko stracat (ine prostredie , stres) a prisli sme domov a uz nemam ani do coho zamrazovat tolko mam mlieka ,ze vcera som musela 200ml vyliat. chcem tym iba povedat, ze treba odsavat aj ked nic nejde , ja som si mliecko tak rozbehla , ze som s placom tu odsvacku stlacala a stlacala a stlacala kym som s nej nedostala aspon 20ml a postupne viac a viac ako maly potreboval

vierka0
30. jún 2012

@ladybirds ta predstava ma motivovala cely cas co som odsavala 😉
@av ked mas nadprodukciu mliecka, daruj do nemocnice, ja som tak davala, jedine co treba je, ze ti urobia stery (hrdlo, nos, konecnik - to som si mohla urobit sama 🙂 ) a zoberu krv, sestra z mliecnej banky z porodnice chodila po mlieko ku mne domov, je to lepsie ako vyliat do umyvadla 🙂

cherry1981
30. jún 2012

@av Moja ty odsavas? To som nevedela, ked som pisala do nasej temy, tak som myslela, ze len ja odsavam 🙂

av
30. jún 2012

@cherry1981 ano moja odsavam a uz iba odsavam 😒 , ked sme to riesili v nasej teme tak som 2 dni akurat kojila som myslela, ze sa k tomu vratim , ale bohuzial vzdala som to neslo to , tak makam ako ty a odsavam 😉
@vierka0 nad tym som rozmyslala,alebo , ze by som to darovala nejakej mamicke a prosim ta kolko musim odovzdat a ako casto? lebo niekde som ciatala, ze chcu 500ml denne ale ja by som mohla dat tak 200ml zatial

vierka0
30. jún 2012

@av to nie je pravda, mne dali 500ml sterilne flase (ale dali sa aj 250ml), kolko som mala navyse som naliala do flase a dala do mrazaku, potom som doliala ked som mala dalsie mliecko navyse, normalne k tomu zmrazenemu (ja som sa snazila davat tam tak max 2-3 davky, aby tam nebolo mlieko z prilis roznych dni), ked to das do nemocnice, daju ti prispevok na "stravu", 6,60 za liter mlieka, ja som rada, ze som dala, aspon som pomohla detickam v porodnici 🙂 bola to fakt pohoda, som sa tiez bala ake to bude zlozite..

av
30. jún 2012

@vierka0 dakujem pekne za rady , staci tam zavolat a popytat sa co a ako?

katrenka111
30. jún 2012

Caute babulky no ako sa tu rozrastame....
Baby ja som na nervy total mi nesaje odsavacka už...už asi vypotrebovana.... ani rucnou mi nic nejde.....
Tak teraz musim odsavat rucne, ale už len 3x denne a zvysok kojime.... no niekedy sa stane že malý nechce vobec cicik a len place tak ked nemam mlieko musim dat UM.....je to tak 2x za den ale stve ma to, no neviem, zda sa mi že už mam aj menej mliecka.... neviem ci sa mi oplati kupovat este odsavacku novu elektricku...poradte....kedže chcem kojit este 2-3mesiace....
to odsavanie rukou strasne boli....

bajboj
30. jún 2012

@katrenka111 Ja som tiez mala jednu, ta vobec nesala.tu ma MK som kupila elektricku od aventu a som s nou spokojna.Poriadne som si ju vysterilizovala a bolo.Ma dobry tah, vobec ma to neboli.Ked ju uz nebudem potrebovat tak ju predam.ak mas pocit ze uz nemas mliecko, kup si homeopatika ricinus kommunis, pi vela vody, vineu al cierne pivo a mala by sa ti zvysit tvorba mliecka-mi to teraz tak praktizujeme, bo doktorka mi povedala ze medzi 1a 2 mesiacom moze prist laktacna kriza.nemam uz tak naplnene prsniky ale mliecka je asi dostatok ked maly neplace 🙂 prajem vsetko dobre... 🙂

katrenka111
30. jún 2012

@bajboj no ja pijem vsetko možne....
aj homeopatika som mala...ved uvidime, ale este chcem vydržať....
No neviem asi kupim novu teda

canama
30. jún 2012

@katrenka111 ja som si prvy mesiac odsavala rucnou odsavackou kym sme sa naucili s malou sa nakojit z prsnika a potom som v odsavani pokracovala lebo som mala dost vela mlieka a mala som pocit ze rezerva v mrazaku bude dobra. postupom casu som zlenivela a na odsavanie som sa uplne vykaslala, ale minule som zobrala odsavacku ze idem po kojeni odsat druhy prsnik lebo sa mi zdalo ze citim akusi hrcku. no a skoro nic mi neslo, odsala som maximalne 20 ml, tak som skusila dat na prso z ktoreho som dokojila a zase nic (to sa mi predtym nikdy nestalo). pritom mlieka mam urcite habadej, mala zachvilku strojnasobi svoju porodnu hmotnost a este nema ani pol roka a vidim ze pri kojeni pije a prehlta dost. 🙂 a uz mi ani vobec nevyteka mlieko medzi dojceniami, aj ked mam prsia dost naliate. pride mi, ze na to aby z tych prs nieco tieklo uz treba poriadne velku silu tahu....mozno je to normalne, neviem, nikde som sa o tom nedocitala. inak tiez odporucam ricinus communis a byt v co najvacsej pohode, lebo tiez som raz zazila stresovu situaciu a uplne sa mi zastavilo mlieko. ☹ no a este v tychto teplach vela vela pit.

1982zuzka
30. jún 2012

@ladybirds
@vierka0
@vierka0 no a zas sme na 200ml - a humor viete kde bola chyba? Pokazena odsavacka resp.upchata a ja koza som si to nevsimla!!!! V tom teple mi fakt nefunguje mozog 🙂

vierka0
30. jún 2012

@av urcite ano, normalne do porodnice zavolaj a sa opytaj..
@katrenka111 ak mas pochybnosti, ci ti bude vyhovovat, skus sa popytat v okoli, ci ti niekto nepozicia, napr. na tyzden, aby si zistila, ci ju chces..

vierka0
30. jún 2012

@1982zuzka tak ty si aka radikalistka 😀 to by si sa tak hned vzdala??

katrenka111
30. jún 2012

@1982zuzka akože upchata???

1982zuzka
30. jún 2012

@vierka0 to je podla mna stres z toho vsetkeho - malemu aj zacala kolika a aj hrozne grcal posledne dni. Clovek chce pre dieta len to najlepsie a niekedy ta snaha skor vycerpa ako pomoze.
Najhorsie je ze to grcanie mu sposobuje kombinacia umeleho mlieka a materskym lebo u mna stale pretrvavaju vykyvy mnozstva takze stane sa ze musim dokrmit UM a vtedy mi hned grca :( teraz sme len na nutrilo a ziadna grcacka, ziadne prejavy koliky, ja uz neviem - uz som z toho zmatena. Mlieka celkovo nemam tolko aby sme sa zasytili cely den lebo maly papa kazde dve az dve a pol hod pocas dna a v takychto intervaloch si odsajem menej ako on spapa.
A vraj je kojenie jednoducha vec, je to cela veda! 🙂

1982zuzka
30. jún 2012

@katrenka111 ja mam medela a ta cast z ktorej mlieko vyteka (je tam taka jemna biela gumicka ktora dolieha k plastu) tak pod tou gumickou bola velmi mala vrstva zaschnuteho mlieka a teda gumicka nedoliehala a nevznikal tak potrebny saci tlak. Ta vrstva bola tak tenka ze ju skoro ani vidiet nebolo. Sranda ze znizenie tlaku pri odsavani som si moc nevsimla.
@katrenka111

vierka0
30. jún 2012

@1982zuzka hlavne klud, ono ked zena odsava (neviem, mozno to plati aj pre kojace zeny) ma pocit, ze cely den je v jednom behu, ze furt sa toci okolo krmenia, uspatia, rychlo rychlo uspat, nech mozem ist odsavat, no hroza, normalne nechapem, ze som to vydrzala 😀 ked nechces davat kombinacie, skus odsat dve davky a tak mu dat jednu celu, mliecko mozes skladovat v chladnicke kludne tych 24hodin, medzitym davaj umele..kolikam sa asi nevyhnes, my sme si tym tiez presli, skus fenyklovy cajik - malinko, po lyzickach, maly sa vyprdi a trosku aj uvolni brusko..s tou grckou si nic nerob, ten system sa babatku este len vyvija, zvierace nefunguju este uplne dobre, moja nevrackala vobec a teraz mi zacala, dnes ma uz dvakrat ogrcla 😀 to sa prosto u deti stava, raz je dobre, potom si fajne grcne 🙂 sleduj, ci s nim nehybes prilis prudko, niekedy staci, ze sa s nim rychlejsie prejdes po byte a uz mu dvihne zaludok..a ked na teba pride odsavacia kriza, povedz si, este potiahnem dva dni, az potom to vzdam, no snad to prejde a ono to vzdy prejde 😀 no ja verim, ze sa budete kojit, to prajem vsetkym babam tu, odsavanie (najma dlhodobe) je omnoho narocnejsie ako kojenie a cim je dieta starsie tym je to narocnejsie, kym je babatko malinke, vela spinka, este sa to da, no potom je casto hore, nechce zaspat, place a pod, strasny stres pre zenu, co musi este stihat odsavat..

1982zuzka
30. jún 2012

@vierka0 dakujem za rady, asi to tak spravim, ze budem odsavat a ked nazbirram dostatocne mnozstvo tak budeme aspon dva tri dni na materskom...a potom zas nutrilon a zas budem zbierat 🙂

vierka0
30. jún 2012

@1982zuzka a hlavne klud, pohoda, odporucam urobit si nejaky rezim 🙂 ja som zase bola v strese, ze co ked budem musiet dokrmit, no neskutocne ma to stresovalo, mala bola ciste na materskom mlieku do 5,5mesiaca a ked som jej prvykrat dala UM normalne mi az slzicka vysla..treba sa na to divat tak, robim co mozem, urobim pre to maximum, ked nestiham s mlieckom, prikrmim, pre teba to bude lahsie, lebo vy uz teraz prikrmujete 😉 ja som si musela opakovat: UM nie je otrava 😀
inak s tym mlieckom pozor, idealne je nezlievat mlieko z roznych odsavani, skladovat ich osobitne, aby si vedela, dokedy ich spotrebovat (24hodin) takze radsej zmiesat az vo flasi pri ohrievani..

1982zuzka
30. jún 2012

@vierka0 dakujem za cenne rady a podporu - kazda mame obcas krizove dni a dom rada ze su tu normalne kocky ktore vedia pomoct podporit a poradit

vierka0
30. jún 2012

@1982zuzka tu sme same normalne 😀 😀 ja ta chapem, ja som tiez potrebovala podporu, tu (nielen v tejto teme) som ju nasla..drzte sa a odsavaniu zdar 😀

ladybirds
1. júl 2012

@katrenka111 ahoj, moja prva rucna bola hroza... ruka ma neskutocne bolela.. tak som kupila elektricku, ale ta mala zase silny potlak. dala sa na nej nastavovat sila sania, ale len na maxime mi tieklo mlieko.. bradavky som sa nemohla ani dotknut.. potom som kupila avent (elektricka a rucna v jednom) a neviem si ju vynachvalit... teraz pouzivam len rucnu, lebo ma otravoval kabel. 😀 a ide uplne lahucko... keby som vedela skor, tak by som urcite kupila len rucnu 😉

majamat
1. júl 2012

@ladybirds ja som mala prvu rucnu z tesca a bola to hroza. tiez ma strasne prsty boleli, rozpadavala sa mi. potom som si kupila rucnu avent a super. len tak dlho rucnou odsavat je dost pracne. pouzivala som ju asi 11m. potom sa mi zlomila. pozicala som si piestovu. tusim tak sa vola a to bola hroza. nieco som aj odsala, ale tam sa moc vela mlieka nezmestilo a chvilami mi isla naprazdno. skusala som aj rucne, ale boleli ma z toho prsia a aj ruky a dlho to trvalo. potom som si pozicala elektricku a to bola parada. z rucnej aventky ma trochu obcas boleli bradavky, ked som moc potiahla packu, ale elektricka ide rovnomerne a aj ked mna moc netahala, aj tak odsala viac ako hociktora ina odsavacka. nastastie mame na vyber. ked to porovnam s nasimi mamami, tak to mali teda dost zle.

vierka0
1. júl 2012

@majamat no ako piestova odsavacka je podla mna uplna katastrofa 🙂

katrenka111
1. júl 2012

No baby mne je dnes už do placu a strasne mam nervy, tak ta moja odsavacka vobec netaha, aj ventil som vycistila a vse a nic, ten motorcek nejak slabo ide už ci co.....
Strasne ma bolia prsia, kedže už par dni musim odsavat len rukou bez odsavacky, asi zakupim novu el. Aventku....
lebo malý tiež nechce jest stale z cecku, sa jeduje a place tak musim dat UM, zaujímave inak je že moje mlieko ked mu dam nevypije vsetko a UM vypije a este by aj chcel navyse...už som hotova, mam zle mlieko alebo co alebo slabe??? ja netusim.....
už mam 100chuti s tým niekedy skoncovat taktop krmit dieta, raz tak raz tak, raz z flase odsate, raz umele, potom cecok, odsavat....no horor...

1ivanka1
1. júl 2012

@katrenka111 bohužiaľ aj ja takto fungujem, mliečka mám minimum, malá ešte u toho spí, tak to krmenie je horor, raz UM, raz moje, potom cicík tam nič nie je, tak znova UM...a včera sme sa s mojim kvôli tomu tak strašne pohádali, že som zostala uplne na nervy z toho a bezradná, bezmocná, pripadala som si ako tá najhoršia matka, ktorá nemá mliečko ☹ ☹ ☹

katrenka111
1. júl 2012

@1ivanka1 a preco?? co to nechape??? no ja som praveže mala celkom dosť mliecka,odsavala som a malý bol vždy na mojom mlieku len na noc dostaval UM, ale teraz sa to nejak zhorsilo, to bude asi tým že nemam odsavacku tak rukou tolko neodsajem a ani ma to už nebaví poviem pravdu..... 40-60minut si stlacat surovo prsia neni buhvico....potom ma stale bolia....
Takže asi idem objednat novu....
Neboj musis byt trpezliva, skusaj stale aj prikladat, odsavat a uvidis že to bude ok....len to nevzdavaj....