Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

pitipitipa
1. júl 2012

@1ivanka1 ahoj moja, ked vidis, ze ta to unavuje a si z toho nervozna, nekoj malu a len si odsavaj pravidelne a krm ju z flase. To ze nervacis posobi aj na produkciu mliecka. Odsavaj pravidelne aj v noci aj cez den kazde tri hodiny, dufam, ze pouzivas elektricku odsavacku 15min kazdy prsnik, pred odsavanim si ho pomasiruj. Ver mi, mliecko sa ti rozbehne, len to chce pravidelnost. Poriadne sa stravovat a vela tekutin. Aj ty budes spokojna a aj mala...snaz sa odsavat predtym ako krmis malu, ak sa ti v noci nebudi, odsavaj aj napriek tomu a skladuj si mliecko v chladnicke.
Ja som 19hodin po cisarskom odsala 2ml prvy krat..a nasledujuci den 50ml a o dva dni 200ml, po 5dnoch liter...ako vidis mam dvojcata...moje dvojcata boli na mojom mliecku 8,5mesiaca...cim bude mala vacsia, cas krmenia sa zmeni, nebude papat kazde tri ale kazde 4hodiny a tak prisposobis aj odsavanie...
Drzim palce, hlavne klud, lebo to neprospieva ani tebe ani malej..a ani mliekcu 😉

pitipitipa
1. júl 2012

@katrenka111
Tiez som mala avent elktricku a mozem odporucit 😉 perfektna odsavacka..a mam aj medelu, aj ta je super...avent sa mi pokazila, budem musiet kupit novu, ale jednoznacne si ju kupim, lebo ma rozkojila ako dojnicu, zaco som jej vdacna 😀

dadda02
1. júl 2012

@1ivanka1 Hlavne sa upokoj, nestresuj sa. Kolko mas, tolko mala dostane. Predpokladam, ze sa snazis zvysit produkciu, ale nie vsetky mudre rady kazdemu zaberu. Este ma len 2 tyzdne, vela veci sa moze zmenit. Ak to pojde k horsiemu, netrap sa. ja som si tym presla: mala sa neprisavala (dovod: porodnica), tak som jej odsavala. Bolo to umorne, trapila som sa s prikladanim, makrmila mojim odsatym, ked nebolo tak UM. Hocikedy mi moje mlieko vsetko nevypila, ked som ho liala do umyvadla, neraz mi bolo do revu. Tiez som bola podrazdena, citala som, hladala na nete vsemozne rady. Laktacna prisla, skonstatovala, ze mala nema dostatocne vyvinuty saci reflex, ze mam v pokoji prikladat a zatial odsavat, pouzivat cievku. Ze casom to prejde. Nepreslo. Naucilo ma to, ze niekedy vazne neplati ta okridlena veta "ked sa chce, vsetko sa da". A hlavne necitaj tie sproste clanky o tom, ake uzasne pocity ma zena pri dojceni a dieta a pod. Je tam casto kopu kravin, ktore Ti uplne znicia ego, sebavedomie... Baby, ktore si tymto presli, by vedeli rozpravat. Takze skrz tuto moju kopu postrehov si hlavne zapamataj: Uvolni sa, nestresuj, bude ako ma byt. Nepodcenuj sa, si dobra maminka. Babo potrebuje hlavne spokojnu mamku, usmiatu... aj ked bude na UM alebo len na troche Tvojho mlieka. O par mesiacov a duplom o par rokov sa na to budes pozerat ovela triezvejsim pohladom a zistis, ze si to naozaj nemusela brat tak vazne. 🙂 Drzim palce.
A @pitipitina Ti dobre radi, kazde 3 hodky, vstan aj v noci - aspon 2 krat, odsavaj elektrickou (potom ju predas). Ja som mala Medelu aj Avent, odporucam Avent - citliva k prsiam, nastavitelne sanie, tichsia, atd.

pitipitipa
1. júl 2012

@majamat ta elektricka avent sa nastavit sila odsavania...ja som ju mala na zaciatku nastavenu na "nezne" odsavanie, kym si bradavky zvykli a potom som uz bola profesional, tak som si nastavila na "poriadne" odsavanie 😀

majamat
1. júl 2012

@pitipitipa ja som mala problem s rucnou, ked som moc potiahla piest, nie s elektrickou.

luba41
1. júl 2012

@1ivanka1 máš ešte maličké bábo, nechceš sa skontaktovať s laktačnou poradkyňou? v takomto veku by ste určite rozbehli ešte normálne kojenie. 😉

majamat
1. júl 2012

@dadda02 to s tymi clankami si fakt vystihla. su tam riadne sprostosti. "dojima ma" , ked napisu ako sa upevnuje vztah medzi dietatom a matkou pri kojeni. ako keby nekojene deti, resp. adoptovane a pod. nemali dobre vztahy s matkami.

vierka0
1. júl 2012

@katrenka111 no mojej tiez umele zachutilo viac ako materske 🙂 nam zabralo miesat, ze dala som napriklad 60tku MM, doliala som 30tku vody a nasypala jednu odmerku UM, skus takto

dadda02
1. júl 2012

@majamat Vacsina tych clankov hranici s fanatizmom, ale to som si ovplyvnena hormonmi, neuspesnymi pokusmi a vsetkymi okolnostami okolo noveho cloviecika uvedomila az neskor. Tolko som sa kvoli tomu natrapila, hrozne stavy, brrr. Sama daleko od rodiny, hladala som info o tom ako skombinovat MM a UM, co a kolko skladovat atd. A vsade len tie dristy a premudrele zenske pod kazdym clankom. No, poucenie do buducna 😉

majamat
1. júl 2012

@dadda02 nie ze by povzbudzovali, ale skor deprimuju.

1ivanka1
1. júl 2012

@luba41 laktačnú som tu mala, požičala váhu, nie som si istá či dobre vážila, ale váhu sme si už kúpili, a požičala mi suplementor, ten som skúsila ale teda neviem nejako mi neprirástol k srdiečku....ale budem bojovať ďalej..keď tu bola tak malá akurát spinkala, tak veľmi že nechcela piť a nepozrela poriadne to prisatie.. ☹ ale myslím, že som s laktačnou poradkyňou ešte neskončila...

1ivanka1
1. júl 2012

@katrenka111 no nechápe..absolutne nechápe ten princíp...no trpezlivá som, ale niekedy mám k tomu už totálnu nechuť.. 😒 😒

1ivanka1
1. júl 2012

@pitipitipa
@dadda02 ďakujem baby za rady, najhoršie na tom, že už z kojenia mám stres, že koľko si malá potiahne a koľko bude treba dokrmiť, už to vo mne burcuje zlé pocity, uplne takú nechuť ☹ ☹ ☹ až do takej miery sa to dostalo...strašne by som chcela mať mlieko a dať jej cucnúť hocikedy si vypýta,,,, ☹ ☹ vždy keď zarábam sunar tak mi je na nič, a najhoršie všetci sa pýtajú kojíš? nekojíš? a mne je z toho na nič, keď poviem, že sa snažím ale skôr máme UM ☹ ☹ podla mňa mám málo mliečka, aj to málo sa stráca lebo som z toho vystresovaná a príliš nad tým rozmýšlam
@dadda02 a máš pravdu, tie články sú ubíjajúce, hlavne tie vety každá môže kojiť, keď chce.. 😒 neviem prídem si potom ako neschopná matka..kedysi všetci naokolo mali nutrilon, teraz každý naokolo kojí..aj ja chceeem 😒

pitipitipa
1. júl 2012

@1ivanka1 preto ti vravim, ze nestresuj...ak stale chces davat malej materske mliecko, odsavaj...kazde tri hodiny a ono sa spusti...a krm z flase, budes vediet kolko mala vypije...mozno na zaciatku budes musiet dorkmit kym sa ti mliecko rozbehne...ale sa rozbehne...len odsavaj pravidelne, cez den aj v noci..ved si len dva tyzdne od porodu..krasne sa rozkojis...nevzdavaj to...ked vidis, ze prave to prikladanie ta stresuje, neprikladaj ju stale...priloz ju ked vies, ze mas zasobu mliecka a mas dobru naladu, skus si ju prilozit a mozno sa pekne chyti..
Alebo skus pouzit klobucik..mne sa jeden z dvojcat nechcel prisat..tak som pouzivala klobuciky a krasne sa prisali, lebo ta akoze bradavka na klobuciku je velka, dlha...a ja som mala tak naliate prsia, ze si nemohli chytit bradavku...
Musela som prestat kojit lebo ma velmi vycerpavali, kojila som kazdu hodinu po tyzdni som nevladala ani stat na nohach, tak som len odsavala...lebo som zakazdu cenu chcela dat moje mliecko...a verim, ze prave kvoli tomu sme zdravucki, neboli sme chori...klop klop klop 😉 aj ked sme predcasniatka

ladybirds
2. júl 2012

ahojte, ako si mozem zvysit produkciu mlieka?? pijem rozne caje na podporu, odsavam kazde 4hod ako maly papa a aj v noci, ale stale som na tom istom... pred par dnami som mala upchaty mliekovod a od vtedy mi z toho prsnika tecie menej mliecka ako z druheho.. odsavam aj na prazdno a nic.. zatial len treti den, mozno je to kratko. za aky cas by sa to malo zlepsit??? ako ste si zvysovali produkciu, ak si babatko pytalo vacsiu porciu?? poradte nieco, co mate odskusane a vam zabralo....pls 😢

majamat
2. júl 2012

@ladybirds mne trvalo zvysenie produkcie 2-3 dni, ale niektorym mamickam ttusim aj dlhsie. nezufaj, urcite sa to zlepsi, len pokracuj v odsavani.

katrenka111
2. júl 2012

@1ivanka1 moja chapem, aj ja som preživala to iste, ale musis si verit.... nevadi že aj dokrmujes, hlavne je aby si jej davala aj tvoje mliecko.... mne je tiež na nic ked mu musim dat UM, ale co sa zabijem, ved ho nemožem nechat hladneho....

katrenka111
2. júl 2012

babyyy, elektricka AVENT odsavacka je už na ceste, zajtra už dorazi tak sa už vytesujeeeeeem, bude dufam zasa vela mlieckaaaa 😀 😀

katrenka111
2. júl 2012

@1ivanka1 no to sa cudujem, moj napriklad mi nadaval ked som mu nechcela davat UM ked som sa trapila a videl že mliecka je menej.... niekedy aj take dni boli a niekedy uplne super že UM som vobec nepotrebovala....

katrenka111
2. júl 2012

@vierka0 no to som neskusala ale teraz je celkovo taký umrncaný, tieto horucavy, celýje mokry, spotený,placka, mlo spi a zubky sa mu tlacia....davam mu aj Chamomilu vulgaris rano a večer, aj homeopat.gelikom natieram hryzatka davam, ale hrozne co robi chuda moje, rucky si pcha až do hrdla....
Inak ake UM papkate????

vierka0
2. júl 2012

@katrenka111 babylove z DMdrogerie..som spokojna

1ivanka1
2. júl 2012

@katrenka111 tiež si to hovorím, že či sa mám zabiť alebo čo, ale fakt sa snažím, ale hladnú ju predsa nechať nemôžem... 😒

1ivanka1
2. júl 2012

@katrenka111 no on nechce aby som ho krmila umelinami...ale teda nech si to skúsi.. 😒 😒 ako keby som to ja chcela že? 😒

katrenka111
2. júl 2012

@vierka0 no pocula som že to je dobre, ja davam Sunar Nutradefense ale asi skusim na noc Nutradefense Extra lebo sa skoro budi....hlados jeden.... 😉

katrenka111
2. júl 2012

@1ivanka1 ach tí chlapi....ale ved to nie je otrava, co maju povedat tie ženy co kojit nemožu a nemaju ani mlieko,....

1ivanka1
2. júl 2012

@katrenka111 tiež si nemyslím, že by to bola otrava...ale niekomu nevysvetlíš proste..

jarabica123
2. júl 2012

Ja mam stale malo mliecka, a snazim sa zvysit jeho tvorbu ako sa len da, ale nejak to nejde,malu nonstop prikladam, striedam prsniky, pijem caje, uzivam homeo, vela pijem:( Ked aj odsavam, tak malicko, a malej to nestaci, snazim sa odsavat kazde tri hodinky, lebo skor sa mi prsa nenaleju, lenze je to narocne, na malu som sama, MM je v praci, malicka spi maximalne hodinku a ked sa zobudi place na retu od hladu:( Vtedy mi nic ine nezostava, len dat UM, niekedy sa podari, ze spinka dlhsie, tak aspon vtedy odsajem maximalne tych 60ml, ale stale si hovorim, ze aspon nieco. Viete co ma najviac stve:??Ze prsia mam velke ako melony a mliecko sa v nich tvori malo, porazi ma. tak rada by som len kojila, ale co uz, mozem byt rada, ze jej davam aspon tu trosku mojho mlicka

vierka0
2. júl 2012

@1ivanka1 no akoze ked nemas velmi podporu od manzela, je to odsavanie naprd..ja musim povedat, ze nebyt mojho muza, uz asi neodsavam ako mi pomahal s malou..tiez ma velmi povzbudzoval jeho obdiv voci tomu, ze odsavam, videl kolko ma to stoji energie a bolesti..

vierka0
2. júl 2012

@jarabica123 treba len vydrzat, mliecko sa este len rozbieha, ja som prvy mesiac nemala vela mlieka..dobre je tiez pocas odsavania pekne masirovat prsniky, sleduj tok mliecka, ked pritlacis na zlazu, tok sa vyrazne zosilni..

katrenka111
3. júl 2012

Caute baby, tak ja mam už novu Avent odsavacku....jupíí, ide super, ovela lepsie ako Medela..... 😀