Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katrenka111
4. júl 2012

@majamat no ja si myslím že to je aj geneticky dane ako casto bude dieta chore a o vrodenej imunite....tiež kamosky co maju deti boli plne kojene a stale chore....

majamat
4. júl 2012

@katrenka111 moze byt. inak mala sa strasne podoba na moju sestru, ked bola v rovnakom veku. sestra tiez byvala chora, ale ona ma nejaky imunitny problem. aj teraz ju choroby dlho drzia. ja som naopak byvala odolna dost. imunita sa musi aj pestovat.

katrenka111
4. júl 2012

@majamat tak tak lenže ako, hmm??

majamat
4. júl 2012

@katrenka111 zdravy zivotny styl, pohoda, ak zle zvladame stresy, to tiez neprospieva, ale u dietata sa to asi moc neda ovplyvnit, otuzovanie. niekde som citala, ze smiech podporuje imunitu. dobre su prechadzky na cerstvom vzduchu. mne osobne nevadi ani dazd. to mm sa tvari akby bol z cukru a v dazdi by sa roztopil. ked som jazdila na bicykli do prace a zmokla som cestou domov, to bola parada. bolo mi super. s tym otuzovanim som to myslela tak, ze netreba deti prehnane obliekat. u malych deti je to tazko, lebo nevedia povedat ako sa citia, ale jedna moja kamoska mala dceru - 6m vo fusaku a aj dost naobliekanu a vonku bolo 20°C. tak to sa mi zda prehnane. a takych pripadov som videla viac.

katrenka111
4. júl 2012

@majamat no tiež som videla chudence deti riadne naobliekane v teple.... treba ich obliekat tak ako aj my sme no nie....a este v týchto horkách chudatka....
no a ten smiech a imunita to je zaujímave....budeme sa vela smiat 😀 😀 😀

majamat
4. júl 2012

@katrenka111 😀 ale netusim ci to az tak dobre zabera. urcite nedokazeme uplne zmenit imunitu. co sme zdedili a aj to, ako nas ovplyvnuje znecistene prostredie.

happy8051
4. júl 2012

caute kocky, chcela by som sa poradit. plne kojim a mam vela mlieka, chcela by som davat do mliecnej banky, mam za sebou vysetrenia vsetko ok. teraz rozmyslam, aku odsavacku si mam kupit. nikdy som mliecko neodsavala nemam s tym skusenosti, preto skusam tu. dakujem za tipy

majamat
4. júl 2012

@happy8051 ja som skusala len Avent a to aj manualnu a aj elektricku. s oboma som bola spokojna a elektricka sa da prerobit na manualnu. ja som mala tiez vela mlieka, az mi bolo luto, ze som ho musela vylievat. jedna mamicka odo mna chcela mlieko, ale to uz som bola dlhsie po porode a navyse, ked som nemohla davat oficialne, tak som sa aj bala.

sasena033
4. júl 2012

@katrenka111 ja mam m,edelu elekricku a jke uzasna odsavam 3x denne a vnoci kojim uz nepapam nic namlieko sa mito dajak ustalilo takze potiahnem do 6mes a potom uidime ako bude 🙂 a tiez sa da regulovat intenzita odsavania

sasena033
4. júl 2012

@happy8051 ahoj prvom rade zavidim v dobrom k tolkemu mlieku 🙂 no ja mam medelu elektr.a spokojna mam ju od sagrinej a ucel plni na 100%

michaelka5
4. júl 2012

@happy8051 pri prvom som mala medelu el., a odavala dobre, je ale hlucnejsia ako avent...a pri druhom mam Event elektr.-da sa prerobit na rucnu ked surne musis odsavat mimo domu(záhrada, kupalisko...🙂), a je podla mna omnoho lepsia.tichucka, nebolia ma prsia a mne taha celkom rychlo. 10min. a jeto.- no len je drahsia. idelane by bolo keby si vies u niekoho odskusat...

zarabono
4. júl 2012

@katrenka111 no my mame este do prikrmov daleko.uz som aj ja rozmyslala,co a a ko dalej.teraz ma ukrutne bradavka boli a aj ked sa maly prisaje,tak je to des,ze by clovek najradsej s tym prastil 😒

katrenka111
4. júl 2012

@michaelka5
@majamat baby a mate na tej Aventke aj ten masažny nastavec???

majamat
4. júl 2012

@zarabono toto som zazila a bola to hrozna bolest. strasne som trpela a palilo ma az v prsiach, nielen bradavky.

@katrenka111 ak myslis ten silikobovy, tak ano, mala som. to sa predava spolu s odsavackou.

martina646
4. júl 2012

Ahojte maminky, chcem sa vas nieco spytat: Moju 6 tyzdnovu dcerku kojim, ale budem potrebovat odcestovat, na poobedie, takze sa bude varovat a vynechame 1 az 2 kojenia. Mliecko uz nejake mam odstriekane v mraznicke a stale postupne odkladam. Mrazim ho v 50ml nadobkach. Neviem, kolko mliecka mam nachystat=rozmrazit pre MM, kolko asi moze takto stare dietatko vypit na jeden raz. Nechem, aby vytiahla co nachystame a bola este hladna (lebo narychlo asi dalsie nerozmrazime), ale zase nechcem vylievat, ak by som ho nachystala vela. Staci tak cca100 ml na jedno krmenie? Dakujem.

vikinkaamaminka
4. júl 2012

ahoj baby nechcem vás strašiť ani nič podobné pretože každá sme iná ale ja som kojila dva mesiace a potom som skončila v nemocnici pretože mi malá uplne zničila bradavky, doktory mi poradili najprv si to doliečiť (najväčšia chyba :o( ) a potom začať odsávať a občas si skúsiť bábätko priložiť no dodnes to lutujem postupne som prichádzala o mlieko a bolo jedno akú som mala odsávačku aj ako veľmi som túžila kojiť, mliečka bolo každým dňom menej a menej po mesiaci som sa celý deň trápila aby som malinkej nazbierala mliečko na jedinú dávku a nakoniec som to vzdala. odsávaním som strávila viac času ako zo všetkým ostatným dodnes lutujem že som počúvla ich radu keby som si bola liečila bradavky a popritom kojila možno by bolo všetko iné. no prešli sme aj ked nedobrovoľne na nutrilon a dnes sme nádherný 🙂

vikinkaamaminka
4. júl 2012

@martina646 moja ako 6 týždňová papala 120ml ale každé mimino je iné treba jeden deň spočítať koľko spapá na odsatom mliečku, a vydeliť počtom krmení tak to asi bude najlepšie

katrenka111
4. júl 2012

@majamat hej ja len ci to nema vplyv na to odsavanie....dnes som skusala tiež a zasa nic neslo ale rucne som si práve teraz odstriekala 200ml

martina646
4. júl 2012

Zase tolko jej nechcem davat flasu a ani tak vela neodsavam, aby som pokryla cely den. Tak asi nachystam 3 nadobky po 50ml na jedno krmenie. Kolko moze ostat rozmrazene mlieko v chladnicke? Mam dobre info, ze najlepsie je postupne ho nechat romrazit v chladnicke a potom len zohriat na tepolu pri krmeni?

evka4
4. júl 2012

@vikinkaamaminka da sa odsavat aj dlhodobo, len treba obrovsku davku trpezlivosti, ja som vyse pol roka odsavala 6x denne, kazde odsavanie minimalne pol hodinu, vacsinu aj hodinu a za cely den som neodsala dokopy ani 500ml... cely den bol jeden kolotoc, prebalit, nakrmit, odsat a potom rychlo prechadzka...citila som sa ako stroj, ale kvoli malej som to vydrzala...aj ked na to obdobie dost nerada spominam 🙂 jasne, ze je jednoduchsie kojit, ale nie vzdy sa to podari a ked sa niekto vyzbroji obrovskou davkou trpezlivosti a ma kludne dietatko, da sa fungovat aj dlhodobo 🙂
ty si urcite urobila to, co bolo v tvojich silach a si pre svoje dietatko ta naj maminka na svete 🙂 materske mlieko je dobre, ale nie to najdolezitejsie, ze ano 🙂

vikinkaamaminka
4. júl 2012

@martina646 no tri nádobky budú určite aj veľa ale keď nemáte menšiu tak to asi budete musieť spraviť takto, a v chladničke môže zostať rozmrazené 12 hodín aspoň podľa mojich skúseností potom má trošku inú vôňu a moja to nechcela a áno treba ho nechať postupne rozmraziť a len pri kŕmení zohriať pretože odsate materské mliečko sa môže zohrievať len jeden krát a keby ste ho rozmrazili v mikrovlnke trebalo by ho hneď spotrebovať

martini
4. júl 2012

@zarabono bojuj dievča bojuj...nevzdavaj to prikladanie. malý zosilnie a bude elektívnejšie sať (verím). Moj malý ma skoro 8 mesiacov a dopadli sme tak, že prvý mesiac som mala málo mlieka a dokrmovali sme nutrilonom (nie veľa, ale predsa). potom som začala odstriekavať (ani manualna aventka ani elek. medela nefungovali v mojom prípade) každé dve hodiny, aj v noci a po týždni trápenia sa to rozbehlo až tak, že som nasledujúce 4 mesiace udržiavala nadprodukciu mlieka takú, že som zmrazila asi 14 litrov mlieka...ale malý zlenivel a prisať sa cez deň nechcel ani za nič...v noci sa dal ukecať, ale nesmel byť prebudený úplne a nesmelo to byť kojenie po ležiačky...no a takto som zabezpečila mojmu malému, že (až na ten prvý mesiac) bol do pol roka výlučne kojený MM a teraz to má tak pol na pol ...stále odsávam, ale už len 2x denne (po 220 ml)...ale je to drina, stojí to veľa času a o zodretej koži z odstriekavania na prsiach ani nehovorím...vyzerá to dosť zle... takže prikladaj a podporuj malého, nech pekne pije sám. Hovorí sa, že mnohé deti sa poriadne chytia až ked majú tri mesiace a vy ste malinký, tak aj to hrá rolu...držííím prsty.

majamat
4. júl 2012

@vikinkaamaminka ja som odsavala 14m, takze to je individualne.
@katrenka111 to netusim. ta silikonova vlozka masiruje, ale nemaju ju vsetky odsavacky, takze by to malo ist aj bez toho.
@martina646 aj ja som citala, ze taketo rozmrazovanie je najlepsie, ale nikdy som nepotrebovala rozmrazovat. vzdy bolo mlieka dost. a moja v 6t pila uz 140ml, ale bola z nej riadna buchticka. kazde dieta je ine. dcera mojej kamosky, ktora je o 4m starsia pila rovnake mnozstvo mlieka ako moja.

vikinkaamaminka
4. júl 2012

@evka4 jéj to boli krásne slová ktoré som potrebovala počuť vtedy keď som sa kôli tomu tak strašne trápila a moja malá je od narodenia hyperaktívna takže som rada keď spravím vôbec niečo 🙂

martini
4. júl 2012

@martina646 rozmrazovanie je fakt najlepšie také pomalé v chladničke, ale bude to trvať aj celú noc kym sa ti rozmrazí. A ja by som to urobila tak, že ak máš aj čerstvé odstriekané mlieko, ktoré si ešte nezmrazila, tak to nechaj v chladničke. Pri teplote minus 7 vydrží v pohode 24 hodín. Ja to tak robím už kopec mesiacov 🙂 Nechaj ho v chladničke na najvyššej poličke vzadu, lebo tam je najnižšia teplota. A ešte k tejto zásobe chladeného (nie rozmrazeného) mlieka pridaj aj to rozmrazené. Najprv nech vypije to rozmrazené (napr. 100ml) a potom ak nebude dosť, tak nech mu dajú vypiť to chladené. a ak nebude chcieť, tak to chladné po tých 24 hodinách skladovanie v chladničke kludne možeš zmraziť. A vie tvoje dieťa vobec piť z flaše? už si to skúšala?

martini
4. júl 2012

@zarabono nestiham všetko čítať...čo máš s bradovkou? ragady? aj s tym mam fakt skusenosť...tak sa o nu ked tak podelím. papa

michaelka5
5. júl 2012

@katrenka111 mam tam ten nadstavec, bol v baleni
@martina646 moj ma 6 mesiacov a vypije na jedno pitie tak 120ml...takze to pri kojenych detoch nikdy nevies presne kolko vypiju, a le 150 ml na jedno krmenie je habadej, rozmrazene mlieko v chladnicke 24 hodin, cerstvo odsate 48 hodin... ohriat v teplom kupely...a ak ti nevie pit z flase a nechces ju to ucit tak nechaj mm striekacku a pomalicky nech jejto dava cez striekacku, alebo ten davkovac z detskeho sirupu(nurofen), cez to moj papka velice rad (teda len vodu, lebo nechce ju pit z flase.)-to len ako tip

martina646
5. júl 2012

@martini Z flasky davam cajik, takze vie 🙂 Asi to spravim tak, ze odstiekam v ten den, nech ma aj cerstve mliecko, nemrazene a to mrazene len na doplnenie. Dakujem 🙂

zarabono
5. júl 2012

@majamat a co ti na to pomohlo?
@martini dakujem moja,si zlata,asi toto som potrebovala pocut.len teraz ten zapal zas....
@martini no daj aj skusenost s ragadami.to sa mi len take trhlinky spravili,nekrvacaju.skor ma bolia bradavky a mam pocit napnutych prs akoby mi vsetko trplo

majamat
5. júl 2012

@zarabono ja som vtedy zacala odsavat, aby sa mi to zahojilo a ked som potom prikladala malu, dusila sa mi mliekom. navyse sa jej objavil reflux a ked som ju skusala normalne kojit, tak mi grckala. nebola v dobrej polohe. potom sme jej zacali do mlieka miesat nutriton - vlakninu, lebo samostatne to nechcela a tak sme zostali pri odsavani a krmeni z flasky. na zaciatku som pouzivala Multi mam compres na prsia. su to take chladive naplaste, ale bolo to dobre, len ked som ich tam mala. potom to zas bolelo. tym, ze sme zostali pri odsavani, sa to zahojilo, aj ked obcas sa mi tam otvorila jedna prasklinka. raz si tak odsavam a pozeram, ze to mlieko ma divnu farbu a to v nom bola krv.