Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
8. júl 2012

@monikkak to mas super, ze mas taku kludnu, na rozdiel odo mna 😀 moja jak vrtula 🙂

ladybirds
8. júl 2012

@vierka0 za 15min odsajem cca120ml, a potom uz len po kvapach... nechapem.. ved do teraz som mala kopec mlieka... este vcera som si bola objednat sacky na mrazenie a teraz toto.. 😒 a to som bola taka optimistka, ze vydrzime len na MM 😒 musim to predychat.. a naozaj uz dnes nevladzem, citim sa ako vyzmykany citron, od vcera sa tak trapim, este dobre, ze je mm doma... 😔

vierka0
8. júl 2012

@ladybirds tak odsavaj len tych 20minut a dost, a potom zase o tie tri hodiny..

monikkak
8. júl 2012

@vierka0 tak ti uz mas velku slecnu 🙂 tak nemoze byt ticho... ja to budem mat uz za chvilu...uz sa na to "tesim,, ked bude vymyslat🙂 ale bude to aj lepsie ked zacneme davat prikrmy a tak...

katka.m
9. júl 2012

Ahojte. Na mliečko je dobré Ricinus comunis 5CH. Ja som to užívala, odsávala som 2 roky. A hlavne veľa piť. Čaje pre dojčiace matky (mne najviac sedel ten bio tescový)Odsávať môžeš každé 2 hodiny, hlavne kľud. Určite by som nedávala lieky na predpis, pretože to všetko ide do mliečka a aby ste neurobili viac škody ako úžitku. Odsávačku som mala el.Medelu, avent som 2x reklamovala a neťahala tak dobre. Medela mi vydržala celé 2 roky a tá sa teda narobila 😀 Držím palce.

katrenka111
9. júl 2012

@katka.m Ahoj 2 roky?? no tak to ta teda obdivujem,ako si to tak dlho vydržala???

monikkak
9. júl 2012

@katka.m ten caj vyskusam. Tak dlho si vydrzala odsavat🙂 ja mam rucnu odsavacku tommee tippee tak sa namakam 🙂 ale nastastie mi to netrva dlho, mliecko odsajem za 10 min🙂 ale niekedy uz nevladzem ked malu drzim dlhsie na rukach tak len sposledneho odsavam. Ja odsavam kazde 2,5hod az 3.a odsajem 120 ml niekedy aj menej ako kedy

rolla20
9. júl 2012

@monikkak to je homeopatikum a tiez ho mam doma a vobec mi nezabralo, ale urcite vyskusaj, vela mamiciek si to vychvaluje, ja som asi vynimka 🙂
@katka.m aj som napisala, ze to costi je az najposlednejsia moznost, ako prve senovka, potom doplnit benedikt alebo to homeo. mne ani jedno nepomohlo, tak som musela vyskusat domperidon a uz sme sa rozbiehali. moje prve odsavanie bolo 4ml 🙂 bo najskor som nevedela, co s naliatymi prsnikmi, tak som skusala rucne (zial doma som odsavacku nemala ziadnu) a proste to neslo, maly mal koliky, tak sa ledva pricucol a po mesiaci som bola s laktacnou poradkynou, ktora mi to ako tak pomohla rozbehnut,... viem, ze som mohla pre to dojcenie spravit viac, ale tie nareky z boleni bruska synceka mi tiez dali zabrat

katka.m
10. júl 2012

Všetko chce najmä kľud. Doma som mala krabicu s UM, že keby niečo. Už toto ma upokojilo. A keď som odsávala, tak som čítala knihy, pozerala telku a proste oddychovala. Potom bolo mliečka koopa a aj som dávala aj do mliečnej banky. A že je to o pohode viem, pretože staršieho som nedojčila, nevedela som, že čo ako kedy a preto som to nezvládla 😀

monikkak
10. júl 2012

Dnes som prvý krát odsala ráno 260 ml 🙂 ma to potešilo, že tak veľa 🙂 som myslela, že už toľko neodsajem keď som tieto dni málo mlieka odsala...

raszuz
10. júl 2012

ja tiež odsávam, pretože si nevedel vytiahnuť a v posledné dni som musela pridať aj trochu nutrilonu ... a už vôbec neviem, čo mal túto noc malý (má tri týždne), ale vypil na etapy: spolu 140 ml odsatého, dokonca visel 2 x po 20 minút na prsiach (ako pribral, tak to trochu zvláda) a stále plakal, ako keby v živote nejedol, tak dostal ešte 30 ml nutrilonu, lebo ja som mu už nemala, čo dať a zostal kľudný - neviem, či mu nestačí moje mlieko, aj keď som počula, že mlieko nemôže byť slabé ... takže zhruba 4 dni to robím takto:cez deň dostáva odsaté, a v noci nutrilon. Dnes som sa rozhodla, že na neho skúsim čisto dojčenie, tak uvidíme, koľko nám to vydrží ....

monikkak
10. júl 2012

@raszuz ja som mala skoro to isté pri malej stále plakala aj keď papala aj po papaní...ja som ničím neprikrmovala. Teraz len odsávam lebo nechce cucať stále sa zlostí na prsníku ale občas jej skúsim dať prsník tak papá ale vydrží nám to pár dní. Môže ho bolieť aj bruško nás tak bolievalo tak som jej natierala pupíkom a pomohlo nám to velmi

katka.m
11. júl 2012

A dievčatá, to odsávanie každé tri hodinky aj v noci. 😖

raszuz
11. júl 2012

@monikkak dnes som ešte nutrilon nedávala, snažím sa aj prikladať, tak si cucne a zaspí ...a dokonca som dnes doniesla z lekárne pupíka, hádam pomôže, lebo túto noc začal o jednej v noci a skončil o štvrtej ...

vierka0
11. júl 2012

@katka.m ja som v noci neodsavala, tam som mala 6hodinovu pauzu, teda som odsavala o polnoci a potom o siestej az siedmej rano..

rolla20
11. júl 2012

@katka.m sice som vobec nemala az tolko mlieka ako tu pisete, ale ani ja som v noci neodsavala, lenze podprsenka s tamponami to istila, i ked ani to vacsinou nepomohlo a som cakala, kym sa maly zobudi a to bola ulava, ked zacal cuckat o dusu 🙂 a zopar krat som odsavala rano o piatej. skoda, ze ma to nenapadlo skor, ze miesto odsavania som mohla ich len rucne uvolnit, bolo by to behom chvile a ja som mohla spinkat dalej 😀

majamat
11. júl 2012

@katka.m ja som v noci na zaciatku odsavala castejsie, kazde 4-5 hod, podla toho ako sa mala budila a potom kazdych 6 hod. az neskor, po 6m som mozno aj po 8 hod.

monikkak
12. júl 2012

@katka.m ja v noci neodsavam, odsajem vecer okolo desiatej a potom len rano okolo piatej

zarabono
12. júl 2012

@vierka0 @rolla20 @majamat @monikkak babule to ticho zasvidim,ja momentalne aj v noci odsavam kazde 2,5hod,bo som mala zapal.este aj produkcia mi klesla a zvysil sa maleho apetit
@monikkak
@monikkak ta tommi tippee odsavacka rucna je dobra?rozmyslam nad nou 😕

monikkak
12. júl 2012

@zarabono tak to sa vecer velmo nevyspis len vydrzat kym sa to upravi... odsavacka tommee tippee je dobra som snou spokojna odsaje dobre, dobre sa snou masiruju aj prsniky lebo okraje ma z makeho slikonu...mozem len odporucat 🙂 s tou znackou som celkovo spokojna len tu pouzivam co sa tyka flasiek atd...

zarabono
12. júl 2012

@monikkak
@monikkak asi si aj ja rucnu este tuto kupim.lebo mam elektricku medelu,ale napr dnes sme nemali elektriku...no veru,spanok je uzkoprofilovy tovar

monikkak
12. júl 2012

@zarabono ja zase uvazujem nad elektrickou odsavackou lebo dakedy uz nevladzem odsavat ked mam malu dlhsie na rukach predsa uz coto vazi tak len sposledneho odsavam 🙂 aj ked mi to netrva dlho len 10 min. ale este porozmyslam....

zarabono
12. júl 2012

@monikkak no ja zas este by som chcela rucnu,pre pripad,ze by sa mi elektricka pokazila alebo nie je elektrina alebo kamsi ideme.inak 10 min je super,ja aj elektrickou elho odsaam a teraz ani nehovorim,lebo sa snazim ich max vyprazdnovat

tinkahalas
19. júl 2012

Ahoj ja mam podobny problem.Uz v nemocnici som zacala kojit cez klobucik a vsetko bolo v poriadku ale kedze som mala este malo mliecka tak som dokrmovala HA nutrilonom ale iba minimalne 30 kou .Do 2 mesiaca bolo vsetko v pohode ale potom prisli tie horucavy a mala dostala koliky a bola unavena a nechcela papat odomna tak som jej davala nutrilon ale iba od 18 hod lebo vtedy ju bolievalo brusko a postupne sa to posunulo od 15 tej a teraz mi papa odomna iba v noci alebo ked je rozospata inak mozem robit co chcem a nechce odomna a iba place a nervaci.Odstriekavam si a davam jej cez flasu ale to strasne rychlo spapa a potom skoro vzdy vygrcne co predtym nerobila. Da sa stym este nieco robit??? poradte

monikkak
19. júl 2012

@tinkahalas ahoj 🙂...po tych troch mesiacoh koliky pejdu mozno aj skor my sme mali dva mesiace. Tak teraz si mliecko len odsavas ci ju aj kojis ? Ak odsavas tak ako casto a kolko mliecka odsajes ak smiem vediet... Ja som tiez chovala malu cez flasku co som si odsala a to grckanie je u malych babatiek bezne aj mne to robila a aj obcas robi...babatka nemaju este poriadne uzavrety pazerak a zaludok maju este kratky...po papany ju este nedavaj hned lezat maj ju este narukack kym jej mliecko trosku potravi. Ak by velmo grckala tak jej daj za malu lyzicku prevarenej ryzy.

tinkahalas
20. júl 2012

ako kedy niekedy kojim ked chce a v noci vacsinou lebo sa rozculuje niekedy jej dam odstriekane a niekedy nutrilon a odstriekam si tak 90 ako kedy zacala som tento tyzden tak este poriadne neviem ako to bude

monikkak
20. júl 2012

@tinkahalas odsavaj castejsie aby sa ti zvysila tvorba mlecka tych 90 je na zaciatok v pohode ja som tiez tolko odsala teraz osavam 120 niekedy 150 malej to staci krmim ju kazde 2,5 hod a odsavam tiez kazde 2,5 - 3hod... Aj ja som jej dala obcas um na vecer lebo mlieka som mala vecerom pomenej...a nemoze ju bolievat brusko aj z nutrilonu lebo vacsina mamiciek to mala s toho

ladybirds
20. júl 2012

@tinkahalas ahoj, urcite odsavaj castejsie ako radi monikkak. ja som odsavala aj naprazdno, ked uz mi nic netieklo, tak som par minut len tak pumpovala. a oplatilo sa. maly papa len moje mliecko a este aj nieco sem tam supnem do mrazaku. teraz uz odsavam "len" kazde 4 hod. 😉

ladybirds
20. júl 2012

@tinkahalas a este som zabudla.. mne tiez malinky z jednej flase spapa rychlo, ale je to tym, ze na cumliku je vacsia dierka.. a po papani mrnci, lebo by este chcel a pri tom stale papa rovnaku davku. skus vymenit cumlik?? 😉

beton
20. júl 2012

@tinkahalas jedine, co s tym mozes urobit je prejst na normalne dojcenie. je super, ze mala sa este vie prisat, kedze ju v noci a v polospanku dojcis. tieto casy urcite vyuzivaj a vzdy dojci, kolko sa da. v flasku vyhodit a ak potrebujete dokrmit, tak jedine cievkou na prsniku. http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
tak bude stimulovat tvorbu mliecka sanim na prsniku, nepokazi si prisatie ako pri flaske a dostane cez cievku UM alebo odstriekane MM. mas este male babatko a v pohode viete prjst na plne dojcenie. chce to len odhodlanie a najlepsie osobnu pomoc laktacnej poradkyne na mieste.
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...