Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petka035
25. nov 2012

@caballoazul dakujem 😉 tú termotašku od aventu nemám-a kupovať asi nebudem-ale idem to kuk 😉 ,skor tú termosku poriešim
🙂 ja teda ked idem niekde,napr.k rodičom, tak vezmem z domu mlieko a u nich dám do chladničky,alebo teda rovno odsávačku vezmem,len som myslela teda na také ako je návšteva lekára a čakanie v poradni-tam by som asi neodsávala a neviem či by drobec vydržal kým odsajem.
a mne teda v nemocnici o studenej a teplej vode nepovedali,ani v papieroch čo mi dali to nie je,ale ked ti to povedali tak na tom možno niečo bude 🙂 len teda ja zatial umývam len horúcou vodou,ale zostáva tam tá mastnota-tak kúpim ten eko saponát.A sterilizujem aj dva krát denne,lebo ked sterilizujem flašky alebo avent poháriky tak tam šupnem vždy aj odsávačku

petka035
25. nov 2012

@caballoazul môžem poprosiť ešte o princíp tej tašky? môžem tam dať mlieko ohriate na teplotu akú má dieťa piť a tie cca 4hodiny to tú teplotu udrží?som nepochopila prečo si tam dala flašku s teplou vodou 😅

caballoazul
25. nov 2012

@petka035 Tu je: http://detske-lahve.heureka.cz/avent-thermabag-...
Neviem, ci je lepsia ako ine termotasky/obaly, my sme jednoducho tuto kupili, lebo sa nam pozdavala. Urcite aj ine znacky su dobre. V principe drzi teple teplym a studene studenym cca 2-4 hodiny. Jasne, ze to nie je ziadna termoska a preto aj unik teploty je vacsi....a tu prisla na rad ta flaska s teplou vodou...lol Kedze teplota vo vnutri tasky bola vzdy mensia ako teplota ohriateho mlieka, tak som potrebovala zvysit teplotu tasky predtym, ako tam supnem ohriate mlieko. A flaska s teplou vodou to spravila. Jednoducho som do termotasky dala flasku s teplou vodou, pokial sa mlieko hrialo...a potom vybrala a dala do vnutra mlieko. Ci dieta zbadalo rozdiel? Neviem, pilo rovnako predtym, aj potom 🙂 len mne sa to mlieko zdalo pri konzumacii teplejsie. Jaj, a mlieko som vzdy ohriala o nieco teplejsie ako potrebne pri piti.
Dufam, ze som to vysvetlila zrozumitelne. Ak nie, kludne sa pytaj.

Plus ju vyuzivam aj teraz, ked uz je na UM. Ak potrebujem len raz dat mlieko, ked sme vonku, tak zovriem vodu, necham, 10-15 min postat, dam do flasky a do tasky. A viem, ze cca o tie tri-styri hodiny mam OK teplotu na pridanie prasku/UM. Ak je este dost tepla, tak necham postat vonku par minut. Jednoducho som leniva brat so sebou termosku, zda sa mi tazsia.

petka035
25. nov 2012

@caballoazul super, pekne si mi to vysvetlila 😉 dakujem

caballoazul
25. nov 2012

@petka035
Drzim palce pri odsavani!

erzulik
25. nov 2012

Ahojte maminky ako dlho si uz odsavate mlieko? Je to velmi narocne a treba na to velku trpezlivost.

alexia11
26. nov 2012

@erzulik Ahoj, ja odsavam presne 7 tyzdnov, zatial mam mliecka aj naviac, teda ani nespotrbujeme vsetko, je to narocne na cas, ale tak snad aspon este dalsie dva mesiace nam to vydrzi. Dufajme.

erzulik
26. nov 2012

@alexia11 ahoj ja som zo zaciatku dcerku kojila ale musela som si odsavat nakolko som mala malo mlieka trva mi to dodnes malinka ma 14 mesiacov a budeme odsavat nadalej. Odsavam si 2 krat ano a vecer a staci jej to

erzulik
26. nov 2012

@petka035 ja pouzivam Jar a dobre oplachnem

erzulik
26. nov 2012

@raszuz senovku zozenies v kapsuliach cajovna Adonai v Kosiciach. Objednavam si to telefonicky ak mas zaujem mozem ti poslat kontakt ja to uzivam uz 14 mesiacov

petka035
26. nov 2012

@erzulik dakujem 🙂

petka035
26. nov 2012

@erzulik ja som odsávala pri prvej dcere 5mesiacov,potom som s tým v podstate z vlastnej hlúposti sekla,aj ked dovodov bolo na to viac-ale s mliečkom som problém nemala,toho bolo dosť a teray odsávam už mesiac a mám v pláne čo najdlhšie-kludne aj zo dva roky 🙂

raszuz
26. nov 2012

@erzulik ďakujem, poprosím 🙂

alexia11
27. nov 2012

@petka035 Ja by som bola rada keby nam to vydrzalo aspon pol roka, tak snad to zvladnem, lebo ta unava a cas potrebny na odsavanie nie je bohvieco, hlavne ked tak v noci spolu s krmenim, prebalovanim, odgrgnutim a odsavanim stravim hodinku a pol v bdelom stave ale hovorim si, ze je to pre malu, je to pre jej dobro, jej zdravie, tak snad to vydrzim a budem pokracovat co najdlhsie

alexia11
27. nov 2012

@erzulik fuha,tak to ta obdivujem, ze ti to tak dlho vydrzalo. A to si mala celu dobu tolko mliecka, ze si vobec nemusela davat UM alebo si kombinovala Mm spolu s UM?

snehulienka_mrazova
27. nov 2012

Ja som odsavala asi mesiac..nevyhovovalo mi to, tak som kojila cely cas pomocou klobucikov. Inak sa nedalo.

norcima
27. nov 2012

@alexia11 neboj casom to bude coraz lepsie. Zaciatky su tazke, hlavne je vtedy vysoka intenzita odsavania, ale da sa to. Ja tiez odsavam, mala uz papa aj prikrmy, tak uz nepotrebujem tak vela mliecka, uz odsavam len kazdych 8 hodin. Postupne som predlzovala intervali, na zaciatku to bolo kazde 3 hodiny, potom 4, neskor 5, 6 a teraz len 8 a stale mam kopec mliecka, nikdy sme nedavali umele 🙂.

alexia11
27. nov 2012

@norcima Tak to je super ze takto v pohode to zvladas. Ja teraz odsavam tak cca medzi pol deviatou az pol desiatou rano, potom cca okolo pol jednej, predtym ako ideme vonku, potom okolo piatej, o nejakej deviatej a okolo pol stvrtej v noci. Cize dokopy cca 5 krat v priebehu 24 hodin. Kazde tri hodky by som to ani nestihala, ked si mala vyzaduje pozornost a potrebujem postihat kopu inych veci v priebehu dna aj v domacnosti. Cez vikend pohoda, to je doma cez den aj priatel ale v tyzdni je to tazsie, ked som sama doma do vecera. No ale snazim sa, robim co mozem 🙂

anetkaadamko
27. nov 2012

ja idem na 9 mesiac odsávania................odsávam ráno 160 ml, na obed 80 a večer 100 ml..............a posledný týždeň mi hrozne kleslo mlieko.........aj sa snažím viac piť a nič....ako zatial mlieko stačí......viac nechce......

erzulik
27. nov 2012

@alexia11 prve tri mesiace ako sa malinka narodila som musela davat aj UM, kojila som pouzivala aj cievkou aby som mala viac a aj som si odsavala takze odsavam od zaciatku. Mlieko som nemala zo zaciatku vobec, 🙂 mala som zdrav. problemy a teraz jej uz staci. Este chcem vydrzat aspon do konca roka lebo to je pre mna uz dost narocne dlho to trva cca 35 minut a to dcerku nedokazem zabavit na tak dlhu dobu.

erzulik
27. nov 2012

@anetkaadamko skus si odsavat iba rano a vecer, mozno odsajes po takom dlhom case vecer tych 180 co by si odsala na 2 krat. Aspon ja mam taku skusenost ze 500 ml som odsavala na 3 krat a teraz na 2 krat a je to niekedy aj viac.ake velke mas dietako?

anetkaadamko
28. nov 2012

@erzulik malý bude mať 8.dec. 1 rok................ale on mi vôbec nechce jesť zeleninu a mäso.........zje nasilu a pomixované, lebo ho napínajú kúsky....A musímmu dávať zvýšenej polohe ležmo...lebo posediačky mi ani pusu neotvorí........tak preto chcem ešte svoje mlieko mu dávať, aby mal nejaké živiny......A mlieko od 7 mes. cez deň nevypije ani kvapku......iba večer 180 ml a v noci cca 150-170 ml..............Ked som odsala iba 2x za deň, tak bolo mlieka ešte menej......tak občas sa snažím aj 5x a na nasledujúce dni mám viac........občas mi niečo asi v strave pomôže, lebo mám vela mlieka a neviem čo to je .......🙂

erzulik
28. nov 2012

@anetkaadamko ja mam viac mlieka ked vypijem vela vody a vela sa najem. Aj mojej dcerke mixujem obedy nechce mi papat velke kusky. Zaujimave je ze parky mi zje alebo chlebik ale obed pokial nie je pomyxovany tak nezje. Ryzu zje bez problemov. Nechapem tomu ale si z toho nerobim tazku hlavu. Molja malinka by mlieko pila od rana do vecera vypije za cely den okolo 450 ml ale zase mi nepije vela vody. Meria 88 cm vazi okolo 11 kg , ma 14 mesiacov, je to velka baba 😵

alexia11
29. nov 2012

@erzulik Tak mne to odsavanie zabera tiez tak 25 - 35 minut, krat 5 krat denne, tak to naozaj zabera slusny cas...... Najhorsie je to v noci, ked sa mi drieme, kym malu nachovam, kym odgrgne, prebalime sa a potom odsavam.....niekedy to cele trva aj hodinu a pol. Ale musim odsavst aj v noci nakolko som uz mala aj zapalaneriskujem prilis naliate prsia, aby sa to nevratilo.
Ja neodsavam tak, ze to rovno davam malej. Zbieram a potom si nachydtam na celyden, resp.vecer na noc doflasiek a potom to prihrievam. Chudatko by sa nacakalakym by som ja poodsavala tak, abysom jej tovzdy rovno davala papat.
Ja na jedno odsatie dam z obovh prsnikov tak cca 220 - 250 ml.

majamat
29. nov 2012

@anetkaadamko mne zacalo mlieko klesat po 6m a ja som mala teda fakt vela mlieka a vzdy to islo lahko, ked neratam obdobia, co sa mi nedalo dobre odsavat. a po tych 6m to bolo tazsie a tazsie. ku koncu, hlavne po 1r som sa uz poriadne natrapila a dlho to trvalo, nez som poodsavala. ako sme sa bavili s gyn. asi to tak ma byt, lebo dieta je uz prikrmovane, tak uz potrebuje menej a menej mlieka.
a s tym stravovanim sa tiez trapime. mne mala jedla kusky az po roku, skor ju tiez napinalo. od 6m mala problem zo zubkami a chorobami, tak jedavala menej, ale prikrm ako tak, ale mala obdobia, ze pila malo mlieka. od 14m mi pol roka mlieko uplne odmietala a preto som skoncila s odsavanim. od tych 14m sme mali problem s jedenim cohokolvek, ale na navsteve, resp. vonku medzi deckami, nemala problem jest chrumky a sladkosti. no naptrapili sme sa a niekedy mi toho pojedla fakt malo. teraz ako tak spapa, ale tiez to nie je nic moc.
@erzulik ja by som neznizovala frekvenciu odsavania, lebo aj to je dolezite, ako casto odsavas. keby @anetkaadamko odsavala 2x denne, za par dni by sa mohlo stat, ze vecer neodsaje tych 180 ml, ale len polovicu. bol by to pre telo signal, ze je treba menej mlieka. teraz citam, ze to tam uz aj pisala.
teraz pozeram, ze ste vacsi ako my a to mame 22m. moja ma okolo 10kg a sotva 80cm. je to taky drobcek, ale zaroven aj certik maly. vieme zurit ako koby sme mali najmenej meter 😀
@alexia11 to sa bude zlepsovat. prsia sa najviac nalievaju na zaciatku. potom sa tvorba ustali, uz aj to bolestive nalievanie ustupuje, takze casom mozes skoncit aj s nocnym odsavanim. ja som mala vela mlieka a nemohla som urobit velku pauzu medzi odsavaniami a asi nie je dobre prekracovat viac ako 8 hod a cez den samozrejme menej. ja som okolo polnoci odsavala a potom rano okolo 8 hod. ako mi to vychadzalo. ked som bola na zaciatku, ako ty, snazila som sa za cely den odsat aspon 5x, ked sa nedalo a odsavala som4x, laktacia klesala. ani neviem, kedy som presla na 4x, mozno som to aj striedala a od 6m som si uz tazku hlavu nerobila a tusim som 3x a od 1r. 2x. laktacia prirodzene klesala a aj ked som sa pokusala castejsie odsavat, nezlepsilo sa to. asi to tak malo byt.

majamat
29. nov 2012

taky moj postreh.

niekde vyhlasuju, ze dlhodobe kojenie neohrozuje matku nedostatkom niektorych latok, co je nezmysel, kedze radia matkam jest viac vapnika a pod. tak v tom musi nieco byt,. jasne, ze je rozdiel, ked mamicka v svojom najlepsiom obdobi ma 500ml a 2000ml mlieka za den. ja som teda vela odsala a az teraz mi doslo, ze po porode som sa az po 16-17m citila konecne fit a nebola som tak unavena a stuhnuta. predtym som sa vobec nevedela hybat, stuhnute svaly som mala. odsavala som do 14m. pravdepodobne to ma suvis.

anetkaadamko
29. nov 2012

môj malý meria iba 75 cm, ale narodil sa 52 cm........a váži 10,60........a bude mať za 2 týždne rok................je o mesiacskôr narodený........
Asi do polroka po pôrode som mala tolko mlieka, žemitieklo..........a teraz už eeeeeeeeeeeeee.........ale odsávam iba 3x denne, viac už pri nom nezvládam......

majamat
29. nov 2012

@anetkaadamko to poznam. aj ja som chcela castejsie odsavat, ked mi uz dochadzalo, ale kolkokrat som si spomenula az po niekolkych hodinach. ani som nevedela, ako mi cas ubehol.

erzulik
29. nov 2012

@alexia11 ja tiez skladujem mlieko a v priebehu dna pije

zarabono
6. dec 2012

babule,ako znizit pri odsavani mlieko?uz som natiahla cas na kazde styri hodiny,ale stale je ho nenormalne moc.hlavne vnoci odsajem kolkokrat na jedno odsavanie aj 4dcl 😕