Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
11. feb 2013

@angeljh nie, vtedy mozno na 2x, ale do 6m som zvladla z oboch po 8-9 hod aj 700ml. za den to robilo do 2l a behom tych 6m mi to kleslo na 0,5l.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sloto
12. feb 2013

ahojte, ja som mamička dvojičiek. jedna sa mi odstavila od prsníka, keď sme boli v decembri cez sviatky v nemocnici, to mala akurát 4 mesiace. hrozne ma to mrzelo, pretože mlieka som mala aj mám až až. proste kvôli hlienom, ktoré mala mi zrazu nechcela piť z prsníka. tak som bola nútená začať odsávať. ale poviem vám som z toho na nervy, pretože ako pri prvej dcérke aj teraz pri dvojičkách som mala i mám nadprodukciu mliečka. anetkaadamko - ja som prvé dva mesiace po každom nakojení oboch dvojičiek cca 500 ml ešte odsala. teraz jednu nakojím z jedného prsníka a z druhého prsníka odsajem cca 200-250 ml. závisí od toho ako pijem cez deň, niekedy si doslova musím dávať pozor aby som veľa nepila, inak mám v prsiach obrovské hrče, ako pinpongové loptičky a vtedy aj hrozne veľa mliečka.
teraz majú moje babule 5 mesiacov, a jedna je plne kojená, druhej odsávam mliečko, ale v noci jej dávam nutrilon, pretože kým sa mi moje mliečko ohreje, tak je schopná zobudiť celý panelák a hlavne veľmi sa preberie. teraz sme 4 deň už i na zeleninových príkrmoch. odsávať však mienim dokedy sa bude dať. je to však premňa pri dvojičkách časovo veľmi náročné, dá sa povedať že okrem kojenia, odsávania, kŕmenia nič iné poriadne ani nestíham....

lalus
12. feb 2013

@sloto neskúšala si ju dostať opäť na prsník? možno by to za pár dní šlo.... zrušiť fľašku, dokrmovať s cievkou po prste, neskôr , keď už pochopí, že mliečko samé netečie, ale musí ťahať, tak na prsník...ja som môjho malého takto dostala na prsník, keď mal 3 mesiace 😉

@anetkaadamko vy máte jedálniček ako my 😝 akože v dobré dni si dá aj trochu z obeda, aj trochu jablčka...ale v tie horšie (teraz aktuálne už ťaháme 5 deň taký) má na raňajky cca polku jogurtu a potom až na večeru kašu 😠 tlačí sa mu zub, to preto, ale aj tak zje zúfalo málo. chlieb, pečivo mi nechce vôbec ani v dobré dni 😝

sloto
12. feb 2013

@lalus skúšala som ju dať na prsník odvtedy snáď milión krát, ale ona je neskutočne tvrdohlavá a hlavne keď som to skúšala, tak nechcela potom ani len flašku vziať do úst, čo bola taká nahnevaná. ani v noci ma nechce keď je v polospánku, skúšala som aj cievku - vkašlala sa mi na ňu. nič.... tak nevadí, čo narobím, ale hlavne že papá, lebo v nemocnici sa mi veľmi prehĺbil váhový rozdiel medzi dvojičkami, mali sme stále okolo 800 g a počas choroby a nemocnice sa nám prehĺbil až na 1200!!! teraz v 5 mesiacoch váži menšia Karolínka 5,5 kila a väčšia Viktorka 6,3 kila takže už je to lepšie....

sloto
12. feb 2013

@lalus skúšala som ju dať na prsník odvtedy snáď milión krát, ale ona je neskutočne tvrdohlavá a hlavne keď som to skúšala, tak nechcela potom ani len flašku vziať do úst, čo bola taká nahnevaná. ani v noci ma nechce keď je v polospánku, skúšala som aj cievku - vkašlala sa mi na ňu. nič.... tak nevadí, čo narobím, ale hlavne že papá, lebo v nemocnici sa mi veľmi prehĺbil váhový rozdiel medzi dvojičkami, mali sme stále okolo 800 g a počas choroby a nemocnice sa nám prehĺbil až na 1200!!! teraz v 5 mesiacoch váži menšia Karolínka 5,5 kila a väčšia Viktorka 6,3 kila takže už je to lepšie....

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalus
12. feb 2013

@sloto však jasné, že keď priberá, je to OK...to len kvôli tvojmu pohodliu by bolo lepšie. a s tým revom a zlostením sa... no u nás tiež samozrejme, najhoršie boli prvé dva dni, ale som sa zaťala a rozhodla, že budem tvrdohlavejšia ako on. laktačná mi povedala, že to musím skutočne CHCIEŤ, nielen skúsiť, že či sa náhodou nechytí. a tak som začala. prvé krmenie po prste s cievkou nič, len veľa revu... druhé krmenie sa mu podarilo to mliečko obliznuť a veľa revu, tak dostal fľašku, tretie krmenie dal cievkou jeden glg a zase rev (veľa, veľa revu, muž sa na mňa chodil pozerať, že čo to robím, prečo ho trápim a nedám fľašku)...a takto postupne dal 10 glgov, až za nejaké 3 dni bol schopný z prsta vypiť celú dávku. a potom z prsnika tem isty postup...az na to že keď nechcel z prsnika, už som nikdy nedala fľašku, ale dokrmila po prste. celé nám to trvalo tak dva týždne, kým bol schopný celú dávku vypiť z prsa a potom ešte nejaké dni, kým sa naučil správne prisávať. lebo dovtedy ma len žužlal a kusal ďasnami 😝
spätne môžem skonštatovať, že nám to dvojtýždňové trápenie stálo za to. teraz sa krásne dojčí a hlavne sa dojčí rád, zaspáva na prse....nehovoriac o tom, že je to pohodlnejšie ako odsávanie, či krmenie UM 😝
viem, že to nemusí každému zabrať, niektoré deti sú proste tvrdohlavejšie, ale ja si hovorím, že super, že som nepoľavila

sloto
12. feb 2013

@lalus tak to ti fakt gratulujem... 🙂 super, ze si to zvladla. u mna je vsak aj ten problem, ze mam dve a obe su v rovnaku dobu hladne, takze ak sa nenaje rychlo z prsnika, tak som nutena jej dat flasku, lebo inak by sa mi ta druha zasla od placu a zase ked by isla ako druha kajka, tak ta robi taky krik, ze to si nevies ani predstavit. rada by som dojcila obe, ale z casoveho hladiska sa priznam, ze odsavanie je teraz pre mna o cosi casovo vyhodnejsie, pretoze su obe pomerne rychlo najedene, dokonca nieked krmim tak, ze jednej davam z flasky a druhu popri tom kojim :D

majamat
12. feb 2013

@anetkaadamko ak si myslela mna, tak som dokazala odsat 700ml po poslednom odsavani, ktore bolo pred 9 hod. to sa mi stalo, ked sme niekam isli a nemohla som odsavat skor, alebo rano. za den som dokazala poodsavat do 2000ml a ked bolo treba, tak po 2 hod som dokazala malej poodsavat davku 180ml. ked sme niekam isli a potrebovala som pre nu mlieko. ked sa dalo, davala som jej najcerstvejsie, co som mala. preto som az tak moc neuskladnovala a vacsinou som jej nove poodsavala. takze da sa odsat aj 500ml naraz, ale jasne, ze sme skor vynimky. nie je to bezne a ani potrebne.
@sloto to poznam. nadprodukcia je tiez nanic. niekedy som mala pocit, ze mi prsia vybuchnu a odstriekala som v aute aj rucne do plienky a pod. nemohla som sa nikam na dlho pohnut, ale trvalo to do 6m.

lucreziaborgia
13. feb 2013

Mamicky,mozno znie tato otazka hlupo,ale mozu vas drzat v nemocnici po porode 4-5 den preto, ze plnohodnotne nedojcite a potrebujete casto prikrmovat? Som 4 den v nemocnici,ja som Ok, maly je ok a stale mam pocit ze problem vidia v mojom slabuckom dojceni. Som z toho tak deprimovana,ze nejdem domov, ze sa ank necudujem,ze sa nam s prisatim vobec nedari.☹(

sloto
13. feb 2013

@majamat ja som mala pri prvej nadprodukciu 9 mesiacov, kojila som ju do roka... no som zvedava ako teraz pri dvojickach, ale zase lepsie ze mam ak nemam, ved usetrim na umelom mlieku. pri dvojickach by to bola sila kupovat tolko... ale keby nebolo, museli by sme, to je jasne...

majamat
13. feb 2013

@sloto pri dvojickach je nadprodukcia aj vyhoda. ja keby mam dvojicky takych papkacov ako som mala jednu, tak mi ani tie 2l nestacia. bolo obdobie, ked bolo este len na mlieku a vypila nieco cez 1100ml za den. no vsak mala ako 6m cez 8kg a teraz ma 2r a ma 10kg priblizne. aj to mi rok poriadne nepribrala, mozno 0,5kg. ja som mala nadprodukciu do 6m, ale aj potom bolo vela, lebo to klesalo postupne. v 9m som dokazala odsat este 1500ml za den, ale uz to bolo tazsie ako do tych 6m. a v 12m som odsala uz len 500ml a v 14m sme skoncili, lebo bol problem poodsavat aspon na 1 davku - 150ml. to uz mi neslo. asi to tak malo byt a priroda to tak zariadila. mala mi uz od toho 6m obcas omietala mlieko, alebo pila menej, ale prikrmy este papala. od toho 14m omietala uz skoro vsetko a mlieko uplne. spapala len mliecne produkty, skor prisladene, tiez zelenina a ovocie je chutilo, ci uz varene, alebo cerstve a aj vela pila. teraz sa to otocilo. asi 2m mi konecne zacala papat aj varene jedlo, chlieb a pod, ale zas uz nechce tolko zeleniny a ovocia a aj menej pije. no uvidime ako cez leto.

majamat
13. feb 2013

myslela som to tak, ze od tych 6m sa mi uz nedalo tak lahko poodsavat. uz to bolo narocne. do 6m uplne pohoda a islo to rychlo. niekedy do 5min som odsala aj 200ml. uplna parada. no zaciatky boli tazke, lebo mala mi nedovolila odsavat. velmi vela plakala a ja velakrat s nou. ked som musela polhodinu pri odsavani pocuvat jej plac, bolo to na nervy.

evamarcel
13. feb 2013

dievcata a pri odsavani sa dostava dietatu aj to sytne zadne mliecko? dokaze odsavacka vysat tak dobre ako aj dieta? ja tiez zrejme budem odsavat u nas je to tak raz papame pekne inokedy zurime a som z toho neustaleho prikladania uz dost na nervy a mne sa zda ta flasa lepsia v tom ze viem kolko zje a na ako dlho by mala vydrzat a tok mliecka je rovnaky kdezto z prsnikov je to raz tak raz tak...

majamat
13. feb 2013

@evamarcel urcite sa da odsat aj zadne. ja som mala vela mlieka a urcite to nemohlo byt len predne. predneho je menej. ked ti mlieko postoji, urobi sa ti tam na vrchu tukova vrstva. neviem ako to je, keby to bolo len predne mlieko, ale pri zadnom ta vrstva tam je.

erikasadek
15. feb 2013

@angeljh tak ako ? 😉

erikasadek
15. feb 2013

@evamarcel zadne odsajes ked stlacas pocas odsavania hlavne na konci dal aosm jendo video , kde je ako sa odsva a zvysuje tvorba mlieka a tym padom ako na vec aby pri odsavani silo aj to zadne mlieko... 😉

evamarcel
15. feb 2013

@erikasadek dakujem za radu a kde najdem to video o odsavani ?

lenitta
15. feb 2013

ja odsávam už 7 a pol mesiaca. Mliečko je zozačiatku také priesvitnejšie a neskôr bielučké, takže odsajem aj to tzv. zadné mliečko

zarabono
15. feb 2013

@evamarcel ja som tiez bezne odsavala zadne,teda aj stale odsavam,uz 9. Mesiac.ked ho mam vo flaske,ci pohari,tak krasne vidiet ako sa voda oddeli od smotany alebo ako to nazvat

katkov
16. feb 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ze ci po papani odsavate vzdy len jeden prsnik alebo teda vzdy obidva. ja tiez odsavam, ale zatial vzdy len jeden prsnik, zhruba kazde 2,5 - 3 hodiny. mala ma mesiac a papame zatial stale len z flasky odstriekane moje mliecko.

majamat
16. feb 2013

@katkov na zaciatku som mala hrce v prsnikoch a tak som odsavala z oboch a potom som musela z oboch, lebo mala mi pila 180ml kazde 3 hod a z jedneho by to nestacilo. navyse sa mi mlieko tak rozbehlo, ze som musela z oboch.

evamarcel
17. feb 2013

@erikasadek dakujem za video aj ked nerozumiem velmi po anglicky ale pochopila som z toho ze aj rukou aj pumpickou je potrebne a stlacanim, mozem sa spytat ako zvladas tri deticky ja mam dve 3roc a 3mes. a uz som hotova maly nevie sam spinkat musim ho uspavat nastastie spinka celu noc semtam ho budi plac malej dost sa v noci budi aj ked v jej veku by mohla spat nepretrzite aj 6hodin ...

evamarcel
17. feb 2013

@zarabono a kolko vypije drobec ako to vies menilo sa to pocas 9mesiacov ze ako si vedela kolko ml je potrebne davala si len kazde 3hod papat? Moja mala ma 3M a vypila mi z flase len 80ml zda sa mi to malo ale viac nechcela a zrejme uz po hodine a pol bola opat hladna ako naucit aby jedla viac a raz za tri hodiny da sa to vobec?

angeljh
17. feb 2013

@erikasadek ahoj video aj bylinky zabrali a hned ako sa mi zvysila produkcia mliecka tak sme zacali zasa kojit. Maly sa mi uz nevspiera na prsniku ale krasne papka. Uvidim dokedy mu to vydrzi 🙂

zarabono
17. feb 2013

@evamarcel maly jedaval kazde dve hodiny.postupne som mu davku zvysovala,podla toho,ci vo flaske nechal alebo nie.skoncili sme na 150ml kazde 2,5hod,teraz uz prikrmujem,tak je to zas inak.ale na noc vypije 250ml mlieka napr.mozno malinkej staci,kolko vypije.skus dat viac a uvidis,ci necha vo flaske alebo nie,ak nie,tak pridas este.musis len skusat

majamat
17. feb 2013

@evamarcel no veru, kazde dieta papa inak. 80ml sa mi zda malo, ale zas pyta castejsie. keby si ju normalne kojila, tiez ti mozno pyta tak casto. niektore deticky papaju casto a pomenej. moja vypila vzdy vsetko, co som jej dala. tiez som nevedela, kolko jej pripravit, lebo ona pila zas az moc vela - 180ml v 3m. sice vydrzala 3 hod, ale zas to tiez nie je dobre. mali sme problemy s refluxom. preto sme sa jej zas snazili obmedzit davku mlieka aspon na 160ml, ale zas pytala kazde 2 hod. vdaka tomu,vypila este viac ako predtym. nastastie sme to nejak prezili. je to dost hadanka, kolko dat dietatu mlieka. ked ti viac nevypije, asi s tym nic nenarobis. nedonutis babo viac papat. casom to mozno pride a aj papat bude viac.

evamarcel
24. feb 2013

dievcata tak uz dva dni iba odsavam lebo mala len plakala na prsniku zrejme sa mi znizila tvorba a jednoducho jej neslo radsej bola hladna... tak som musela na flasu lebo som uz nevedela rady ale teraz po dvoch dnoch sa mi akosi znizilo mliecko uz si neviem len z jedneho odsat 150 ako predtym ako ste si udrzali mlieko tak dlho ked ja tu po 2dnoch uz mam akosi malo.... a neboleli vas prsniky z tej neustaleho odsavania? Ci ste si zvykli? ako zvysovat mliecko kazdu pol hodku odsavat?