Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

zumasi
3. jún 2013

@valika_val kolko babo spapa je individualne, ale tych 90 sa mi zda malo, moj papal okolo 120. ale vravim, je to rozne. skus ponuknut viac, ak spapa tak davaj viac, ak ma dost tak viac nebude chciet 🙂

anny1984
3. jún 2013

@valika_val Ja by som povedala, že ak priberá a nechudne, tak jej to stačí. Ja malého raz do týždňa vážim či priberá. 🙂

valika_val
3. jún 2013

@ladybirdie @zumasi @anny1984
no ked jej dam tych 90ml, tak posledne hlty uz idu pomalsie, uz si dava aj pauzu, vypluva flasku, ale stale dopije. nemam pocit, ze by sa jej malilo. mozno by 120ml vypila, ale mne sa to zda na jedn eraz do takeho maleho zaludka vela. ci nie?
no, niekedy skusim spravit viac 🙂 len by som nerada vylievala.
a kolko vydrzi, tak 2,5-3 hodiny.
a aj u vas je to tak, ze ked dieta dopije a sa mu mali, idem dorobit, ale potom uz nechce? akoby sa urazila, ze ked to nedostala naraz, tak uz dodatocne nechce 😅 i ked po prvej davke este poplakava... zvlastne.
a dakujem vam

anny1984
3. jún 2013

@valika_val Ak by si spravila viac, aj tých 120ml a nechcela by, tak 30ml UM zase nie je tak veľa.
Aj môj v takom veku papal len toľko čo tvoja, neriadila som sa tabuľkami, len stále kontrolovala váhu. 🙂 Mala som vo fľaške stále troška viac pripraveného mlieka (keby niečo).

zumasi
3. jún 2013

@valika_val ano aj moj to tak robi ze ked nema naraz viac, tak co mu spravim dodatocne uz nechce 🙂 vsak poskusaj, ak je babo spokojne a prospieva to je najdolezitejsie 🙂

valika_val
3. jún 2013

@anny1984 no, 30ml je jedna odmerka 😀 kazdy den zo dve - tri, a riadne sa to nazbiera 😉
@zumasi no to je sranda s tymi deckami, co? 😀 kto by to bol povedal, ze taky maly clovek a moze mat take (a tak vela a rozne) fanty... 😀 😀 😀
na porazenie dakedy 😅 🙄 🙄

anny1984
3. jún 2013

@valika_val ja viem, myslela som, aby si len raz skúsila dať viac, či toľko nespapá 🙂

kikuska8
8. jún 2013

Ahojte, tak konecne som sa doslala po dvoch tyzdnoch na koniec temy 😀 vo vela prispevkoch som sa nasla... ale idem od zaciatku. Nasa Nikol sa narodila predcasne v 35+0tt s nizkou porodnou hmotnostou 1700g a sekciou kvoli KP. 5 dni bola v inkubatore a uz v nemocnici si zvykla na flasu. Laktacia sa mi spustila na treti den po sekcii. Cize som uz v nemocnici odsavala. Sice najskor po kvapkach, ale predsa. Ked nas po 18 dnoch pustili z nemocnice s vahou 2200g radili, ze mam zacat skusat prikladat az ked bude mat 3kila. Co bola hlupost (ako som sa dozvedela od laktacnej), doma bola este krmena z flase a ako mala tri kila zacala som ju prikladat. Zo zaciatku sa zle prisavala, aj bradavky ma boleli. Len to co si vytiahla nestacilo, tak som ju dokrmovala cez cievku na prsniku. Odsavala som rucnou, kazde 2-3 hod., ale po tom co som dostala brnenie do zapasti som si kupila elektricku Medelu Mini Elektrik a som spokojna. Problem bol ten, ze zacala odmietat prsnik s cievkou. Tak som sa skontaktovala s jednou "laktacnou" z Mamily. Poradila mi, ze ju mam dokrmit cievkou cez prst. Lenze ako som sa neskor dozvedela, bola to len sestricka z nemocnice s kurzom, co sa tomu nevenuje. Ked som sil nasla inu, po navsteve u nej som bola o dost mudrejsia. Zial sme stratili mesiac, mala mala 3 mesiace a strajkovala na ciciku. Mohloto byt aj tym, ze sme museli cvicit Vojtovku. Laktacna cievku okamzite zatrhla, vdaka nej a flaske mala totalne zle prisavanie. To som bola taka sklamana, pretoze som chcela silou mocou dojcit. Povedala mi, ze mam zrusit cievku na prste, aj flasku a ak sa nebude chciet prisat tak nakrmit lyzickou... ten tyzden co som to skusala neprajem zazit nikomu. Plac (moj aj malej), nervy, stresy... zacalo sa mi stracat mlieko. Mala bola mrzuta, uplakana. Prisala sa len vtedy, ked zaspala. V noci sa dojcila pekne len cez den to bola hroza... tak som s tym prastila. Pytala som sa laktacnej, kolko by to trvalo a ona ze mozno mesiac alebo aj 3. Som si povedala, ze to trapenie a stresy za to nestoja... ved dojcenie ma byt prijemnou chvilkou pre obe. Tak teraz odsavam... mala vypije 80 - 110ml. S MM vystacime len tak tak... niekedy musim dat davku UM. Ale sme pokojnejsie... mala je znova usmiata... v noci prespi aj 5 hodin. Dojcime sa aspon v noci, to sa prisaje... beriem Costi, len to mi na tvorbu mliecka zabralo. Zajtra mame 4 mesiace a 5 kg. Papame niekedy aj kazdu hodinu, teraz sa jej to zmenilo. Chcela by som vydrzat do 6. mesiaca, potom uvidime. Chcem Vas preto vsetky povzbudit a povedat, ze sme si vybrali sice tu narocnejsu cestu, ale co by sme pre tie nase pokladiky nespravili 😉 drzim Vam palce a prajem VELA MLIECKA!!! 😀

kikuska8
8. jún 2013

a este by som potrebovala poradit... mala zacala tak pred piatimi dnami odmietat flasku... aj som urobila viac dierok, aj som ich vymenila asi 5 a ani jeden nechce. ked je hladna vypije 30ml a koniec. skusila som s nadejou aj cicik, ale aj ten nechce. mate niektora s tym skusenost?

nikam
9. jún 2013

@kikuska8 Pekne si to napisala. Nas pribeh je podobny, tiez 35tt, tiez navyk na flasku z nemocky, prisal sa len jeden jediny krat, skusali sme kadeco. Mala som podobny ciel ako Ty, najprv odsavat aspon do 3 mesiacov, potom do siestich a vydrzali sme 8,5 🙂, odsavala som do poslednej kvapky.
Predpokladam, ze malinka je plne kojena a ked odmieta flasku, tak vlastne odmieta Tvoje mlieko. Nezmenila si nieco v strave? Nemas uz menzes? To by mohli byt priciny podla mna, nie cumlik.

kikuska8
9. jún 2013

no tak to je skvele 8,5 mesiaca 🙂 nam sa stala osudna ta cievka po prste... teraz cez flasu vypije len ked je hladna tych 30ml a viac ani kvapku... ked jej dam zvysok davky dopapat cez prst spapa to... menzes este nemam ani nejake zmeny v jedalnicku... tiez som si myslela, ze je to mojim mliekom, ale ked jej ho dam hned cez prst, tak spapa celu davku.... nechapem.

nikam
9. jún 2013

@kikuska8 Aha tak, ze cez cievku dopapa. A cievku mas na striekacke, ci je tam nejaky podtlak? Alebo jej to ide uplne lahko cez nu? Tak potom to asi nebude stravou. Neviem, neporadim. Drzim palce, nech to vyriesite.

kikuska8
10. jún 2013

@nikam cievku mam na prste a prstek cuca...praveze jej to ide tazsie ako z flasky pretoze musi tahat. je to zahada pre mna, bo vcera cez den pila na jednu davku cca 60ml no a vecer pred spanim 120ml a po prvom zobudeni 100ml. ako keby to dohana... od druheho mesiaca papavala tych 90ml len teraz sa to znizilo aj pomalsie priberame.... u vas to bolo ako s papanim a priberanim v tychto mesiacoch? a mozem sa spytat, ci a ako dlho ste cvicili Vojtovku a ci vam pomohla? vdaka 🙂

kikuska8
10. jún 2013

@nikam a este som zabudla... vzdy ked ju dokrmim, teda ze uz nechce a vypluva, dedukujem ze uz nie je hladna, ale ona si potom zacne cmulat prsteky, takze asi hladna este bude len papat uz nechce... je to pre mna zahada.

nikam
10. jún 2013

@kikuska8 Mam uplne presne zaznamy toho, ako papal, pisali sme si to. Uz si to nepamatam, mozem pozriet. Kazdopadne, davky na jeden krat vypiteho mlieka sa vzdy len zvysovala, interval bol najskor 3h (z nemocky) a neskor presne kazde 3,5h cez den. Od 4. mesiaca prespal celu noc (od 22 do 6), ak sa dobre pamatam.
To s cmulanim prstekov sme mali aj my, tiez sme si mysleli, ze je este hladny, ale po 4 dnoch "krmenia cez flasku po 20-30ml na poziadanie" sme prisli na to, ze to tak nie je. Asi si proste objavuju rucky, tak ich cmulaju 🙂
Vojtovku sme nastastie cvicit nemuseli, jedine jeden jednoduchy cvik na pretacanie sa, ktory velmi rychlo pomohol.

kikuska8
11. jún 2013

@nikam jasne budem rada, dakujem... u nas stale nic moc... najma rano ked papa a spusti sa jej ten kakaci reflex tak nezje skoro nic, len sa kruti, tlaci a prdka... buduci tyzden ideme detskej, tak som zvedava na vahu

janelle5
12. jún 2013

@kikuska8 ja maleho aj kojim aj pije odstriekane mliecko,teraz ma 4,5 mesiaca a prednedavnom mi zacal ovela menej papat ako tebe odmietal aj prsnik a ledva nieco vypil z flase,rano nechcel vobec.Za tyzden nic nepribral este aj schudol,ale asi pon10 dnoch zacal zase papat ako predtym neviem cim to bolo sposobene ale teraz papa uz dobre.Mozno aj u vas je to len take prechodne obdobie.A mliecko som stracala tiez uz som mu musela dat 2x umele(minulo sa vsetko zamrazene ☹ ).Pila som kazdy den asi liter Vinei,prikladala som si maleho asi kazde 2 hodky alebo odsavala a kupila som si tabletky More milk plus a zabralo to na 100%.Mliecka ma opat dost 🙂 Tak uvidis co ti povie doktorka,ja som citala ze niektore babatka maju take obdobia ze menej papaju.Prsteky si nas maly papa od 4 mesiaca skoro cely den, myslim ze od hladu to nebude.

kikuska8
12. jún 2013

@janelle5 vdaka za reakciu, dufam, ze sa jej to papanie upravi lebo uz aj pochudla trosku...

nikam
16. jún 2013

@kikuska8 Ahoj, trochu osneskorene, ale predsa. Takze ked mal syncek 4 mesiace aj tyzden, tak jedol 5x denne po 160 ml odsateho mlieka.
Uz je lepsie?

veeron
16. jún 2013

@kikuska8 Ahoj Kika, my sme boli na tom tak isto, mala bude mat 7 mesiacov a stale odsavam, sice uz menej ale predsa...od zaciatku mala nechcela prsa, len v noci v pohode, inak cez den na odsavacke.. No teraz uz pomaly koncime s mlieckom a prechadzame cisto na UM... 🙂 Aj aj tak som na seba pysna, ze tolko sme vydrzali...viem co si prezivala, ale to konecne uspokojenie, ze tolko si vydrzala, je super, nie?

kikuska8
17. jún 2013

@veeron presne, to uspokojenie a spokojnost malej stoji za tie prebdene noci pri odsavani 😉 mne zacalo vyhovovat odsavanie az po 4-5 hodinach, mliecka bolo viac... len teraz mi mala zacala menej priberat, tak asi pridam davku UM. drzim palce a hodne zdravia 🙂

kikuska8
17. jún 2013

@nikam dakujem, no prave sme prisli z poradne a mala ma 4820g, za poslednych 11 dni pribrala len 80g, jej davka bola 80-90 7x denne, ale dnes ako sme prisli od doktorky, tak vypila 140ml 😀 mozno sa to lepsi, uvidime. boli sme zvyknuti, ze pribera tak 130g za tyzden.

michalag
12. júl 2013

Ahojte, chcem radu alebo povzbudenie?
Kojili sme sa do 3,5 mesiaca v celku dobre, teraz je malo mliecka ale nepomaha na zvysenie tvorby nic od homeopatik, More Milk sa mi tiez zda ze az tak nezabera ☹
Rozmyslam aspon nad odsavanim, maly ma takmer 4,5 mesiaca, je dokrmovany UM ale chcela by som to zmenit a opat prejst cisto na MM aj ked by to bolo uz z flase ale bolo by moje mliecko
Je prvda ze najskor si ho prilozim ale na prsniku vydrzi 2-4 minutky a uz chyta tiky a bojujeme spolu, dochovam a spapa od 150-180ml ako sa napapa odo mna.
Tak sa chcem spytat ci sa to da rozbehnut odsavanim, zeby bolo mliecka viac a mal by na potrebnu davku

luba41
12. júl 2013

@michalag a neskúšala si laktačnú? bylinky je len tak 5% úspechu zvýšenia tvorby...možno máš slabý tok mliečka, klesla tvorba...ja by som zabojovala, kojenie priamo je ovela efektívnejšie, odsávanie je makačka a treba silnú vôlu vydržať dlhšie...

michalag
12. júl 2013

@luba41 odporucala mi benedikt+sennovku, teraz beriem More Milk, ale zlosti sa rychlo. A s cim moze suvisiet ten slaby tok? Ved to ze ja si ho prikladam zakazdy pred papanim aj castejsie, skusam mu nedavat UM a castejsie prikladat ale co z toho ked potom uz nevydrzi na prsniku a zlosti sa takmer hned. Uz netaha. Tak potom sa ani nema ako tvorit to mlieko ☹ Uz som z toho smutna, zufala a snazim sa robit preto vsetko.
Takto som sa trapila aj pri starsich ale uz ovela skor a potom som to vzdala lebo som bola viac vystresovana ako spokojna ako ja tak drobci

luba41
13. júl 2013

@michalag no ved práve, si vystresovaná, lebo čakáš, čo zase bude, či sa zopakuje to čo pri ostatných detoch...podla mna, si moc kojenie "riešila a riešiš",.kedže si mala "problemy" aj predtým pri detoch... skús si malého prikladať ked zaspáva alebo sa zobúdza, v spánku, polospánku..určite sa chytí... a prečítaj protokol o štrajku / ak si ešte nečítala/ http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr... 😉

oxanka73
14. júl 2013

Ste tu veľmi skúsené v odsávaní mlieka. Potrebujem vašu radu. Náš malý má 6 týždňov. Skúšali sme všetko možné, ale výsledok je, že len odsávam a dávam mu to fľaškou. Mám okrem neho ešte 3 deti. Tvorí sa mi strašne veľa mlieka. Odsávam aj v noci a to 3x. Celé to aj so sterilizovaním odsávačky a fľašiek trvá hodinu. Spím nepretržite len 1,5 hodiny, je to veľmi vyčerpávajúce. Aj cez deň mám pocit, že nič iné nerobím len odsávam. Na mrazáku mám už vyše 20 l mlieka. Dá sa to nejako "nastaviť", aby som odsala len večer pred spaním a potom až skoro ráno? Malý krásne spí, takže kvôli nemu netreba vstávať. Tekutiny už obmedziť nemôžem. Mala som už aj zápal prsníka. Som už taká unavená, že som už bola naklonená aj tomu, že ho odstavím, ale je mi to veľmi ľúto. Na 1x odsajem od 250 - 350 ml mlieka a to vôbec nie sú prázdne. Ďakujem Vám za rady.

oxanka73
14. júl 2013

@michalag no ja som asi živý príklad, že odsávaním sa to dá až prehnať. I keď možno mám toho mlieka tak či tak až príliš. Radšej skúšaj ešte prirodzene, lebo ja zasa už nevládzem z toho odsávania ...

barborav
14. júl 2013

Ahojte. Odsavam 6 mesiacov. Maly ma takmer osem mesiacov.chcela by som sa opytat- posledne dni mi ide velmi tazko odsat mlieko, musim potom dostriekat rucne. A mliecka je aj menej ☹moze sa stat, ze mi jednoducho takto odchadza mlieko? Doplnky nefunguju, ani melta... Nic som nezmenila, zrazu sa to len takto deje ☹ dakujem vopred za radu.

priadka
14. júl 2013

@barborav kolkokrat denne odsavas? Aj ked pises, ze si nic nezmenila... ale mozno by pomohlo zvysit frekvenciu odsavania, ak je to este u Teba mozne. To vzdy pomoze.