Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gabriela69111984
4. sep 2014

@stella33 ahoj idem sa pridat, a zasnem tiez nad tvojou poznamkou ze 99% zien co tu pisu by mohlo dojcit, blbost , to ze ty si to 1% šťastne percento, ktore k dojceniu nikdy nikoho nepotrebovalo, sa tu potrebujes hned vystatovat ci ako? a neviem ani, naco si do tej temy zavitala, ved ty si dojcila, a tu mamicky hladaju pomoc s odsavanim, tak asi tvoje komentare v tejto teme NIE SU na mieste . dakujem za pochopenie.

vierka0
4. sep 2014

@duracelko niektorym ano, niektorym nie, ono ja som presvedcena, ze ziadne neodsava dobrovolne 🙂

duracelko
4. sep 2014

@gabriela69111984 no aj ja som hrdá že som kojila svoje deti 🙂 prvého som krátko necelé 4 mesiace, ale nepovažujem to za zlé, za to mohli okolnosti môj vek. atd. . no máš pravdu sú mamičky ktoré fakt majú toho mlieka málo, alebo sú také že babatko odmieta ich mlieko, alebo sa nevie prisať... takže tých dôvodo je vela. ALE MAMICKA ktorá sa snazi a odsáva len pár mesiacov, je tiez MATKA ktorá môze byť na seba hrdá 🙂 vraj do 6 mesiacov je to materské mlieko najdolezitejšie pre bábatko...

lucinocka
5. sep 2014

@stella33 cipana potom nechapem ako moje nedojcene dieta nikdy nebolo chore, ma vyvinutu celust aj zuby ako ma mat, ma ich krasne biele, aj psychicky a fyzicky sa mi zda v pohode:D a nalepena je na mene jak kliest cize o vytvArani supervztahov kojenim tiez nieje rec 🙂 ano ja som z tych lenivych matiek ktore po dvoch mesiacoch trapenia a revu dali decku najest umeleho mlieka a urobila by som to zase 🙂 a aj skor

stella33
5. sep 2014

@lucinocka no vidis 🙂

stella33
5. sep 2014

@gabriela69111984 mas pravdu. uz som to aj olutovala. DISKUTOVAT sa da len v diskusii.

mimi321
5. sep 2014

Mne sa nedarilo vobec odsavat, sice sme sa kojili do 10 mesiacov, potom maly uz nechcel a sam sa odstavil, ale veru asi do pol roka to bol boj... stale malo mlieka... odsavacka nic neodsala, takze ono nie kazda moze kojit... a ked sa dietatko nevie prisat, a este aj odsavacka nic neodsaje, alebo odsaje len malinko tak preco nedat UM? zial kojenie vobec nie je take prirodzene ako by sa na prvy pohlad mohlo zdat.

zuzka82
5. sep 2014

@duracelko ahoj..dakujem za reakciu ale uz sme za vodou...nejakr dva tyzdne sme odsavali,kym som sa yrochu zahojila..maly zacina osmy mesiac, prikrmujeme a stale dojcim na poziadanie, takze sme to zvladli..
papa

saskia64
5. sep 2014

Nebudem menovat tu pani, za kazdou , ktora nekoji , je nejaky pribeh, preco sa to neda. A s tym nizkym sebavedomim, no akoze pardon. Moja dcera bola po narodeni v kome, po prebudeni sa nedarilo prisat, skusala mi pomahat aj laktacna, mala som na vyber, bud bude hladna alebo najedena, prisat sa nechcela, tri tyzdne, a az sa mam pozerat na hladne , placuce dieta, radsej si odsajem a dam jej najest. Tak ci tak mala moje mliecko. Nevidim, ze by bola nejaka chora, a ja mala nejake nizke sebavedomiem, nechcem urazat ,ani nic nemyslim zle, tot moj nazor na danu vec.

duracelko
5. sep 2014

@zuzka82 si super mama🙂 moje bradavky prve mesiace pri dcere boli v tak hroznom stave ako tvoje ale zvykli si na dojcenie aj sa zahojili. A kojili sme dalej 🙂 ja som za dojcenie, je to prirodzene je to tak v prirode. Nasa fenka - psik dokonca pridajala okrem svojich steniatok aj opustene maciatko. Ma neuvetitelne vyvinuty mayetinsky instinkt, dokonca aj kuriatka pcha pod seba🙂

radka0610
6. sep 2014

@duracelko mozem sa ta opytat ako vam kojenie ide? Ja bojujem sa ma so sebou. Mala sa prisaje aj papa, ale vitiahne si len predne hladove potom uz sa jej nechce tahat co znamena koliky caste kojenie minimum spanku. Pri prvej som to neriesila proste ked chcela zula, ked boli koliky sa nosila, ale nemala som nic ine na praci. Lenze teraz musim navarit veci prat lebo starsia ziarli a vydobija si pozornost, ze sa pocikava a musim sa jej a venovat takze mi je jednoduhsie dat z flase, odrgnut v noci sa vyspat, mat rezim a cez den fungovat na 200% ale bojim sa, ze iba odsavanim stratim mliecko. Hadam, ked si ju budem prisavat tak ked bude starsia budeme i kojit

ellenie
21. feb 2015

Ahojte, neviem ci je tato tema este aktualna, ale skusim. V stredu som porodila predcasniatko, 1000g, 37 cm, kvoli preeklampsii. Zatial je na pomocnom dychani, ale bolo mi povedane, ze vy bolo dobre zacat s odsavanim mliecka, kolostrum je vraj najlepsie. Zacala som vcera odsavat, ale nejde toho nejak vela. Ako to spustit viac? A hlavne ako casto odsavat aby sa zacalo tvorit viac mliecka a ako toto mliecko spravne skladovat. Som v nemocnici a este tu dlhu dobu aj pobudneme, kym narastie. Dakujem za rady.

trgypadl
21. feb 2015

@ellenie niekedy sa miecko rozbieha az na 7,ci 8 den.treba odsavat v pravidelnych intervaloch aspon kazde 3 hodky,zo zaciatku to moze byt par ml ale postupne to bude viac.treba len trpezlivost,vela tekutin,a hlavne klud

gaja78
21. feb 2015

@ellenie ja som uzivala senovku grecku a benedikt lekarsky-poradila mi to laktacna poradkyna a tiez caje na podporu tvorby mlieka. To odsavanie musi byt pravidelne, kazde 3 hodiny, aj v noci, treba to take 2 dni vydrzat, ja som potom odsavala tolko, ze som nevedela co s tym.

ellenie
21. feb 2015

@gaja78 najhorsie je, ze som v nemocnici a tu v noci odsavat a budit pacientky na izbe sa bojim🙂 a hlavne, kde to mliecko tu mam skladovat??? V noci ho tu nemam kam dat, na izbe nie je chladnicka a ani na chodbe

mammaroma
21. feb 2015

@ellenie
Ešte čo sa týka skladovania mliečka, to by malo byť zabezpečené v nemocnici buď v banke materského mliečka, alebo minimálne v chladničke/mrazničke na to určenej, takže na to sa popýtaj personálu v nemocnici. A už Ti poradili pravidelne odsávať a keď už to neskôr bude možné, mať kontakt s dieťatkom, klokankovať a prikladať. Držím palčeky, nech sa darí drobčekovi a nech úspešne zvládnete aj kojenie 🙂

trgypadl
21. feb 2015

@ellenie pozri teraz pozeraj na seba,a aby sa mliecko rozbehlo.myslim,ze spolupacientky to pochopia.informuj sa o chladnicke,niekde Ti musia uskladnit mluecko,pripadne na novorodrneckom oddeleni

ukulela
21. feb 2015

@ellenie odsavaj pravidelne, aj kazde tri hodiny cez den (aj v noci). cez den mozno mozes aj castejsie - akoby si dojcila na poziadanie. treba to rozbehnut a pojde to. znami mali tiez predsasnu dcerku, neprisavala sa a mama si odsavala 8 mesiacov takto (den-noc, viem,ze unavne, no robila to pre dieta)
ze budis spolupacientky? ako na to neber, prosim, ohlad ... keby ste lezali s babatkami, budite sa navzajom na plac a kojenie - to je normalne. alebo ked mas pocit, ze ozaj nehcces budit, popros sestricky, ci mozes odsavat pri nich ... nazaciatku tecie ozaj malinko, to je normalne, na podporu - nahrej prsia teplym obkladom, alebo teplou sprchou, u nas mali v porodnici aj infralampu ... a tiez ja ked si odsavam, tak najprv kusok odstriekam, lahsie sa mi potom odsava. resp. mam pocit, ze odstriekam viac ako odsajem, ked mam plne prsia. (ja ale odsavam len v noci, ked maly spi a mam plne prsia, lebo spi dost a nebudi sa kazdu chvilu)
drzte sa,

bedinka12
24. feb 2015

Ahojte, prosim vas ako je to myslene, odsavat ale zaroven nepouzivat flasky a len kojit? Ved ked odsajem musim pouzit flasku. Ako je ti potom s tym ze babatko si odvykne od prsnika? Ja som z toho jelen.

ukulela
24. feb 2015

@bedinka12 krmi sa napr takto http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
cievkou pri prsniku, alebopo prste ... ale ja davam napr. kazdy vecer raz odsate z flase - inac kojim normalne - a nema problem prejst rovno z flase na prsnik.

bedinka12
24. feb 2015

@ukulela dakujem, toto som fakt vobec netusila! ☺ diky moc za objasnenie a pomoc. Velmi dufaam ze sa naucim kojit a ze nam to s mojou malou pojde.

ukulela
24. feb 2015

@bedinka12 naucis, neboj 🙂 ono aj ja som sa bala, nechcela davat cumel ani flasu ... ale teraz - maly ma 4 mesiace - v kociku zaspava s cumlom, raz denne ma teda flasu a v pohode kojim. nemusim ani prikrmovat umelym. odsavam si v noci - lebo on mi prespi celu noc a do rana by mi didi vybuchli - tak po polnoci odsajem, odlozim do chladnicky a vecer pri poslednom krmeni dam najprv ohriate odsate vo flaske a potom sa este dotlaci na prsniku a zaspi ako dudok 🙂

angelyana
2. mar 2015

Baby, nemate niektora zamrazene MM? Fakt by mi bodlo🙂

lucia_ma
22. mar 2015

Ja sa xcem spytat ci je aj taka mamicka ktora sa rozhodla ist na flasu a len si odsava pripradne dokrmuje umelym ale nekoji-vzdala ten boj?

vierka0
23. mar 2015

@lucia_ma tak ja som sa nerozhodla, ale ina moznost nebola, lebo mala sa nikdy, ale fakt nikdy neprisala..7mesiacov som odsavala, v pravidelnych intervaloch aby som neprisla o mlieko, po siedmich mesiacoch som skoncila - jednak to mnozstvo mlieka klesalo a uz som proste fyzicky to nezvladala..umelym sme zacali dokrmovat az vtedy + so zasobami materskeho mlieka z mrazaku sme to potiahli do 8.mesiaca s materskym mliekom. Potom sme presli uplne na umele (babylove)

tajanocka
20. apr 2015

Baby, ktorá ste ako dlho odsávali? Ja už odsávam viac ako pol roka a chcela by som vydržať, kým budem mať mlieko, ale je to stále viac o hubu, pretože maličký je stále akčnejší a menej spí. Poraďte nejaké finty, grifi, kedy, ako, čo s malým, keď ste odsávali? Bojím sa, že skončím, nie kvôli tomu, že nebudem mať mlieko, ale že to časovo a fyzicky nebudem stíhať. Ďakujem.

vierka0
20. apr 2015

@tajanocka no prave z takeho dovodu som skoncila odsavanie ja 😀 bolo to o drzku stihat dieta, domacnosti aj odsavanie, hlavne ked sa mala zobudila rovno vtedy ked som si sadla k odsavacke..

tajanocka
20. apr 2015

@vierka0 a ako dlho si vydržala?

petruldo
20. apr 2015

@tajanocka ja som odsávala 10 mes. a keby som nemusela skončiť zo zdrav. dôvodov, tak odsávam ďalej

vierka0
20. apr 2015

@tajanocka no ja som 7mesiacov vydrzala..ale mne odsavanie dost dlho trvalo, su zeny, co naodsavaju rychlejsie 🙂