Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

sashulik
1. okt 2018

Odsavam už 9 mesiacov. Je tu niekto kto odsavala dlhšie a bez pridávania UM?

blanka1011
1. okt 2018

ja som odsávala do 18 mesiacov potom som to sama ukončila už som nevladala

tajanocka
1. okt 2018

Presne dva roky. UM malý odmietal.

stenlinka.p
20. okt 2018

Maly mal nedávno rok. Odsavam 3-4x denne

morganaaa
24. okt 2018

Ahoj,Odsavam 3x denne, v noci sa malý dojci,má rok.

simba606
5. mar 2019

Ahojte, som 3 týždne po pôrode, nedari sa mi kojit. V porodnici po cisárskom reze sa malý neprisal tak ho dokrmovali z fľaše a potom to kojenie bol už boj, neprišla dostatočná stimulácia prsníky sa mi nenaliali tak mam malo mlieka. Doma sme skúšali kojiť mala som aj laktacnu poradkynu ale nepodarilo sa nám. Mame odsavacka ale odsavam malo mlieka, ráno je to najviac asi 120 ml ale to hneď malý vypije a potom už odsajem len po 40 ml a dokrmnujeme UM. skúšala som aj byliny senovku a benedikt lekársky, fakt mam nastudovane všetko co som o kojeni nasla no podľa mňa mam malo mlieka prsia vôbec nie sú naliate akurát ráno sú, aj keď odsavam aj v noci tak fakt už nevytiahnem skoro nič pričom v noci by to malo byt najviac no u mňa ráno najviac a potom čím ďalej tým menej. Bola by som rada keby som odsala aspoň na pol dňa ale nedarí sa mi a kazdy dňom je mlieka menej keďže malý ma stále väčšiu potrebu. Som z toho trochu sklamaná ale fakt už neviem ako si pomôcť, pijem dosť beriem bylinky a nič žiadny efekt. Tak neviem ako dlho nám to odsávanie vydrží...

jajcinka1
5. mar 2019

@simba606
Ja som vyskúšala asi všetko. Na začiatku som mala mlieka na rozdávanie, mrazila som až som bola z toho zúfalá, nevedela som čo sním, to som malého kojila a po cca 1-2 mesiacoch sa to pokazilo, keď som ponúkla fľašku a odvtedy prešiel postupne na fľašu a z prsa už nechcel piť. Vtedy sa to začalo kaziť a mlieka ubúdalo. Po vyskúšaní všetkých možných čajov, byliniek, homeopatík, hroznového muštu, odsávania niekedy možno aj 15x za deň aj noc som prešla na jedinú možnosť. Lieky COSTI, jediné mi zabrali a odsávala som nakoniec 19mesiacov. Pozor je to ale liek na predpis a lekári ho moc nechcú predpisovať. Ja som ale po prečítaní niekoľkých článkov a radenia sa s LP usúdila, že lepšia možnosť ako umelé mlieko...prajem veľa šťastia 🙂

nikusiak9
5. mar 2019

@simba606 no jedine pit matysaka a skusat maleho prikladat ked je hladny.

alby2014
5. mar 2019

@jajcinka1 sorry, ale volba medzi costi a UM...je jasna a nie je to predavkovanie sa liekom na zaludok s negativnmi dosledkami...

jajcinka1
5. mar 2019

@alby2014
No ja som sa určite nepredávkovala a neviem čo máte namysli tie negatívne dôsledky, ale tiež neviem o ničom, čo by sa nejak prejavilo...

terus00
5. mar 2019

@simba606 ja som odsavala pri vsetkych troch detoch. Zozaciatku som odsala malo ale postupne som odsavala viac a viac. Ale treba odsavat poctivo aspon kazde tri hodiny. Aj v noci - to je zaklad. Ak v noci nebudes, coskoro prides o mlieko. Inac na tvorbu pomaha aj prvosienkovy caj. Pri chorobe sa mi naplnili, aj ked som uz skoncila s odsavanim. Drzim palce, este to nevzdavaj

12katika
20. okt 2019

Ahojte žienky. Ste tu aj take ktorym odsavanie vyhovovalo? A da sa udrzat tvorba mlieka ked sa neodsava v noci ale len cez den?

simba606
20. okt 2019

@12katika nemyslím si ze sa da dlhodobo, ja som vydržala len dva mesiace aj to keď som neodsala v noci lebo malý spal tak sa zmensovala produkcia až to nakoniec skoncilo

elliie
20. okt 2019

@simba606 ja som odsavala 10 mesiacov... Chcela som dlhšie ale keďže malý už papal a moje telo to ako keby vedelo aj keď som odsavala už so. Neodsala tak veľa... A nakoniec sa úplne stratilo

lula313
20. okt 2019

@12katika vyhovovalo v tom, že dieťa nechcelo byt na prse cely deň a rýchlejšie zaspalo, keď dostalo fľašu, ale nakoniec som bola rada, že sa nám podarilo prejst na normálne kojenieasi v 5 mesiacoch, lebo dcéra spala celu noc a ja, keby som nevstavala každé tri-štyri hodiny v noci a neodsavala, tak mlieko nemam(keď som nejaké odsavanie vynechala, už bol na druhý deň problem, že ho bolo menej).. a dosť úbytok som citila po zavedení prikrmov, kedy sa vynechavala porcia mlieka, ale ja som mala od začiatku problem, že som mala mlieka menej a každé kojenie som musela kŕmiť z oboch, aby malo dieťa dost

12katika
21. okt 2019

@simba606 da sa to dlhodobo ale asi musia byt prsniky vyprazdnovane aj v noci. Ja som pri predchadzajucej dcere odsavala 9 mesiacov ale v noci sa kojila. Teraz ma dalsiu dceru a nechce prsnik. Ale problem je že ona mi nechyti prso ani v noci. Preto som sa pytala ci je to mozne odsavat len cez den a v noci nie. Ci by mlieko vydrzalo. Mne by ani nevadilo odsat v noci ale keby mala nebola tak vela hore. Lebo dost sa ustavam k nej a ked konecne spi a mohla by som spat aj ja tak ja musim odsavat. 😣

12katika
21. okt 2019

@lula313 presne z toho isteho dovodu som aj ja odsavala pri predchadzajucej dcere lebo bola v kuse na prse a vkuse nespokojna. A teraz tato dcera sa pekne dojcila normalne, nie v kuse a zrazu zacal odmietat prsnik. 🙁

12katika
21. okt 2019

@lula313 prosim ta ako sa ti podarilo znova zacat dojcit v tych 5tich mesiacoch?

lula313
21. okt 2019

@12katika u nás bol problem s uzdickami(hore aj dole). Krava pediatrička má hneď neposlala na ORL len má odbila, že je normálne, že kojenie boli. Mne z prs striekala až krv. Nevedela sa prisat, čiže na prse bola stále, ale najesť sa do sýta nevedela. Po strihnuti uzdiciek sa mi prsia zahojili a už kojenie nebolelo a dceru som amnestovala a dávala jej pit z prsa. U nás bola vyhoda tá, že dcéra bola pazrava(dodnes je) a bolo jej jedno, či prso, či flasa, čiže prechod nebol tazky

lula313
21. okt 2019

@12katika a inak tiež čakám druhé a úplne sa na to kojenie netesim, či zas nebude problem. Ale teraz som si povedala, že už takto seba aj dieťa by som netrápila a dala by som UM.

12katika
21. okt 2019

@lula313 jaj tak to je super dieta ked jej bolo jedno z coho pije. Mne sa ta predchadzajuca dcera chytila ktorej som odsavala 9 mesiacov potom chytila v 9tich mesiacoch. Ale potom bola castejsie hore v noci. Tak som jej vecer normalne dala flasu mlieka. A potom jej to uz nevadilo ked bola taka velka. Normalne sa kojila a vecer vypila flasu mlieka a kojila sa v noci len raz max 2 krat. Nakoniec sme kojili do roka a pol. Ale s touto dcerou je to zlozitejsie. Ona nechce chytit ani v noci. Vela sa budi. Asi len vydrzat snad sa bude budit menej

12katika
21. okt 2019

@lula313 ja mam stvrte a pre odsavanie mam zanedbanu domacnost, nemam cas na deti, som brutal nevyspata. Navarene len blbosti narychlo.

lula313
21. okt 2019

@12katika viem si predstavit, preto píšem, že už by som toto s ďalším dietatom nepodstupovala. Ona bola taká, že rano mi kľudne vypila na supu mlieko z dvoch nočných odsavani(to dieťa nemalo dno a ani nevracalo😀🙈) a ja nervy, že zas nemam nič v zásobe a nedajbože som nemala odsate, kým sa zobudila s hladom, to boli revy. A kým spala, ja som sterilizovala odsávačku, vytierala do sucha, odsavala a keď som si chcela oddychnut, tak už sa dieťa zas zobudilo..Ja viem, že som si s tým odsávaním dávala krátkodobé ciele, že ešte dva dni vydržím, ešte tyzden, aspoň kým bude mat dieťa mesiac, mesiac a pol😀 a odstavila som ju nakoniec v 14 mesiacoch..

12katika
22. okt 2019

@lula313 no je to veru narocne. Kazdy den sa to vo mne bije či odsavat alebo skoncit. Kazdy den si poviem este potiahnem. Mala ma len necelych 7 tyzdnov. Bolo by fajn tak do pol roka aspon. Ale strasne ma to nebavi. Asi aj preto ze uz pri predoslej som odsavala tak uz som z toho taka znechutena. Mam uz aj umele mlieko kupene a kazdy den si vravim ze dnes jej ho skusim ci jej sadne a nikdy jej ho nedam, prejde den a ja si poviem skusim zajtra. Ale furt mi to akosi neda. Ale ked vidim ako je domacnost hore nohami tak som z toho na nervy.

kast
12. jún 2022

@lula313 Ahoj, zvazujem zacat odsavat miesto kojenia. Dcera ma 8 tyzdnov a uz 3 tyzdne bojkotuje kojenie, nakoji sa jedine v spanku/polospanku. Mam starsieho syna, ktory ju stale budi a som uz unavena z toho, ako striehnem, kedy sa zacne budit. Navyse az bude menej spat, je to neudrzatelne :( Ako ste fungovali, ked ste isli von? Da sa nejak MM zobrat so sebou, aby bolo teple a nepokazilo sa? A ako v noci? Vobec netusim ako s tym fungovat. Dakujem pekne

12katika
12. jún 2022

@kast viem ze si sa pýtala inej mamičky ale ak môžem napíšem ti môj názor. Viem aký je hrozne unavný bojkot dieťaťa, ale nedávaj sa na odsavanie, to je tiež mega únavné. Ja verím ze tvoje dieťatko čoskoro prejde ten bojkot a bude dobre. Odsavanie je hrozne nepraktické. Ja viem bojkot je tiež o nervy, ale možno to prejde čoskoro a bude dobre. Ja som to veľmi ľutovala ze som nevydržala ten bojkot

kast
14. jún 2022

@12katika Kebyze mam len dcerku, tak je to ine. Takto tym velmi trpi starsi syn. Uz teraz ma problemy v skolke, ze si tam nevhodnym sposobom vynucuje pozornost. Len ho stale okrikujem aby bol ticho a nemam na neho vobec cas :( Dceru treba hojdat v hacke, inak nespi. No a ked ju zobudi, tak mam len stres a smolu. Ak sa nenapije, mlieko mizne a to je dalsi stres. Budem skusat este po kojeni odsavat, ked to bude mozne, aby sa navysila tvorba. No to som uz raz robila, tvorba sa zvysila, dcerka aj tak nedopijala prsia a mlieko zase mizlo. A teda bojkot tym neskoncil. Takze ak mam kojit len v spanku/polospanku, aj odsavat stale, tak to mozem rovno len odsavat. Navyse o chvilu sa jej bude redukovat spanok. Ako ju nakojim potom?

12katika
14. jún 2022

@kast áno áno úplne ta chápem je to taky začarovaný kruh. Presne preto co opisuješ som prešla na odsavanie, lebo som mala ešte 4 ďalšie deti. A všetko doma hore nohami. Vieš čo aj my to odsavanie pomohlo v tom ze som sa trochu ukludnila, lebo je to veľký stres ako píšeš keď dieťa bojkotuje. Urob hlavne tak aby ste boli šťastní. Aby si bola spokojná. Ja som chcela strašne kojiť a strašne som sa s tým nevedela zmieriť a furt som plakala a ľutovala ze som prešla na odsavanie ale na druhej strane opadol ten stres z toho ze ako nakojím keď male nervači a co si počnem keď kdesi pôjdeme...určite urob ako to ty cítiš, aby si bola šťastná 😊 a detičky spokojne 😊 netráp sa. Prajem všetko dobré 😊

kast
14. jún 2022

@12katika Dakujem. Ved prave, ja tiez uz som x krat kvoli kojeniu plakala, tiez sa mi s tym tazko zmieruje. Syna som kojila do samoodstavu, tiez to bolo vydrete kojenie, tam bol ale iny problem a jeho prve 3m mam vdaka tomu v totalnej ciernej hmle. Vobec som si ho neuzila :( A ako ste teda fungovali s odsatym mlieckom, ked ste sli von? V com ste nosili? A v noci ako? Dakujem

12katika
14. jún 2022

@kast keď sme šli napr na návštevu tak som si nosila v termoobale zimné z chladničky, a tam som si prihriala. A keď som išla napr. k lekárke ze sa tam nedalo ohrievat tak som si v termoobale nosila už ohriate. A v noci niektoré kočky odsavaju každé 3 h čo ja teda obdivujem. Ja som odsavala len raz. Napr som odsala naposledy večer o 21:30, potom okolo 2 v noci alebo podľa toho ako sa mala zobudila. Ona sa budila často. A potom ráno až. Asi do 4 mesiacov takto, ale stále mi ostávalo nazvyš mlieko tak potom som odsavala už len cez deň každé 3h približne. A stačilo mliečko. Takto som to mala pri tejto mojej najmladšej, odsavala som do 8 mesiacov. Ale chcem ta povzbudiť, pri tretorodenej sme fungovali, ze cez deň som odsavala lebo strajkovala a v noci pila v pohode z prsníka. Takto sme fungovali 9 mesiacov a potom zrazu v pohode začala piť z prsa aj cez deň a kojila som ju do 1 a pol roka. Ak ti aspoň v noci pije v pohode z prsa, tak je to super nemusíš v noci riešiť odsavanie. A cez deň sa to dá zvládnuť. Držím prsty. Ak dačo kľudne napíš aj IP, s odsavanim mam bohaté skúsenosti žiaľ 😅. Rada pomôžem. Viem úplne ako ti je, držím prsty.