Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petka035
19. jan 2010

kašu jej ešte nedávame a už sa mu končí zarúka 😅 mám v mraziaku dosť mliečka ,ktoré už tam bude 3m

catrine
19. jan 2010

Baby možem sa spytat ako to robite myslim ked si odsajete mlieko date ho hned do chladničky k ostatnemu mlieku, lebo som čitala že by sa nemalo hned miešat to v chladničke s čerstvym že najprv nechat trocha schladit a potom vyliat k tomu ostatnemu, zaujímal by ma postup ako to robite. Možem ho v chladničke skladovat aj v poharoch od džemu v tych sklenenych, alebo z detskych vyživ, teraz to robim tak že to mam vo flaške normalnej dojčenskej, odsajem si s odsavačkou tu dam na pol hodku do chladničky a potom to tam vylejem, potom odsavačku len umyjem v horucej vode, myslite že to robim dobre. Mohli by ste mi prosim vas poradit ako nato, aby som niečo nepokašlala. Začala som od včera odsavat lebo mala začala vyvadzat na prsníku nechce sa jej tahat mliečko je leniva, tak to skušam aspom takto, a potom dokrmit s obyč. nutrilonom, no len problem je že aj z flaše je leniva tahat včera mi pri tom zaspala a pila skoro hodinu, asi musim vymenit dudlik za vačšiu dierku, ake flaše použivate vy, prosim poradte mi budem vdačna. pa

deina
19. jan 2010

Petka, moze tam byt az 6 mesiacov. 😉

Catrine, ja robim podobne - odsajem, necham to v tej flaske, dam do chladnicky a potom neskor prilejem do uz vychladeneho odsateho.

sunea
19. jan 2010

catrine, napis do temy "Dakujeme annag" - myslim, ze trapeniu s flasou, umelym mliekom, vyvaranim flias a pod. sa mozes velmi lahko vyhnut.

catrine
19. jan 2010

sunea už som pisala radila mi malu si častejšie prikladat to som aj robila ale nejako sa mi tvorba mlieka nezvyšila a už som vyskušala aj čaje, homeopatika vela tekutin, polievky a nič nezabera, zatial sa trapime ale ked mam odsate moje, a malej to nestači tak dokrmim, sunea a možem sa spytat prečo si si ty začala odsavat od druheho mesiaca, čo Adamko tiež začal vymyšlat tak ako moja. Ja som rada že sa dneska konečne napapala včera neviem čo mala ako keby vobec nebola hladna, važim ju pred a po kojení tak viem kolko vypila a včera to bola bieda. Deina a potom to ako skladuješ v chladničke myslim do čo ho to davaš. diky baby

deina
19. jan 2010

Catrine, mam to vo flaske, do tej prilievam a kazdy vecer davam cistu flasku.

given
19. jan 2010

Baby, tu najdete vsetko o skladovani mliecka:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

petka035
19. jan 2010

deina ja som mala info zo stranok o kojení že len 3m a aj v nemocnici mi tak povedali ale kuknem ešte .Dakujem 😉

petka035
19. jan 2010

no pozerám a je tam rozdiel so stupnami ale nakolko nám mrazí mraziak netuším 😕

sunea
19. jan 2010

catrine, napisem ti do IP.

ella1980
19. jan 2010

petka035:

Ahoj, a co keby si skusila pouzit klobuciky na kojenie? mozno by ten silikon malej pripominal flasu a tak by sa chytila. Mozno trosku odsat pred kojenim, nech jej hned tecie a necaka chvilku na ten spustaci reflex (z flase tecie hned, vsakze 🙂...inak skus vydrzat odsavat tych 6 mesiacov, povedz si ze to je cobi dup 🙂)). to je uzasne kolko mliecka mas (co by za to ine dali 🙂)), ja mam tak 500 ml za cely den a zdaleka nestaci, ale zevraj kazda kvapka dobra...ja odsavam 6x denne, neviem si predsavit odsavat hodinku, co keby si aj ty odsavala trosku castejsie a trosku kratsie? ta myslienka uz musi byt trosku unavna ze hodinu teraz idem odsavat..ale ked si povies, ze len napr. 25 minut, tak to uz znie lepsie, nie? 🙂) inak ja mam syna trochu starsieho od Tvojej dcerky (4 mesiace 3 tyzdne) a tiez mi spi cez den len v kociku vonku. Pri odsavani uz byva niekedy po 15 minutach nespokojny, hlavne ked uz mame ist von, snazim sa sa ho zabavat ako sa len da...porad prosim nejaky tip, co ty robis s malou tu hodinku? Vdaka...Ja mu spievam, hojdam (nohou) v postielke, hra sa s kolotocikom nad sebou, alebo je v lehatku a tak, striedam to.

ivkaivka
19. jan 2010

ja mam asi 5 via poharikov a v tom to skladujem. Nezlievam to dokopy.

petka035
19. jan 2010

ella no tak kojiť sa už nebude dať,už len odsávať,klobúčiky samozrejme mám,ale to skôr by si chytila bradavku ako klobučik,už ked bola v nemocnici na jis-ke tak povedali že klobúčiky sa deťom klžu,tak som ju kojila cez cumlik obyčajny,ten sa priložil na bradavku a to celkom išlo,ale teraz už ani to,len ked sme jej cumel zmenili tak sa slečne nepáčilo a neťahala
😖 a okrem toho mám ploché bradavky,teda tak sa mi zdá

erika160669
20. jan 2010

Ahojte maminy.Ja som tu nova ale mliecko odstriekane moze byt v chladnicke 24h a potom ho treba dat do mraznicky.Ja som to takto robila 3mesiace lebo maly bol 2a pol mesiaca v nemocnici.

ivkaivka
20. jan 2010

ja neviem, ja davam do do chladnicky a ked idem odsat a vidim, ze uz mam v chladnicke velmi vela, ze to asi nevypije za 24 hod. tak hned supnem do mrazu. Z chladnicky som ho do mrazu nedavala...
Dnes som skusila malu po neviem kolkych mesiacoch prilozit, tak len vyplazovala jazyk, zobrala do pusy, no brala to len ako srandu a ze ma v puse cumlik. Mrska mala nepotiahla nic, len sa smiala a brusila si dasna, takze ma super dokusala..

deina
20. jan 2010

Neviem, co sa deje, ale od vcera mam ovela menej mlieka. Neviem, co sa zmenilo, odsavam viac menej tak ako predtym, tak preco je ho odrazu malo? 😨 Mali ste niekedy takuto krizu? Nieco podobne som mala ku koncu sestonedelia, ale to som sa aj zle citila zdravotne a teraz mi je dobre, takze nerozumiem tomu. Moze si mlieko len tak odist aj napriek odsavaniu?

evikg__2
20. jan 2010

deina, ja mam momentalne podobny problem. odsavam rovnako, ale mliecka je menej. i ked je pravda, ze poslednou dobou sa stravujem aj pijem tak kadejako. ale zacala som uz brat to, co mi predtym pomohlo mnozstvo mliecka zvysit, tak cakam, ci to pomoze.

deina
20. jan 2010

A co to bolo, co ti pomohlo? Ja si davam Milk More Plus, ale to si davam casto a tentokrat rozdiel nevidim (zatial). Snad je to len nieco prechodne...

deina
20. jan 2010

Este ma tak napada... citala som, ze v pripade, ze dietatu nestaci mm, je lepsie mu zacat davat zeleninu ako UM. Co myslite? Ale u Matka je na zeleninu este skoro (narodil sa v 33tt), tak dufam, ze este vydrzime aspon mesiac, teraz bude mat 4 mesiace o dva dni.

evikg__2
20. jan 2010

deina, presne to beriem aj ja 😀 . I ked naposledy som to brala v septembri. Zacala som znovu az teraz. Este, ze som si kupila dvojite balenie. 😀 Beriem teraz 2. den a zda sa mi, ze to pribuda.

ivkaivka
20. jan 2010

deina, mne obvodna tiez povedala, ze ked nebude stacit moje mlieko,tak prikrm, no ale my uz napozajtra mame 5 mesiacov. Radsej sa opytaj pediatricky. Drzim palce, nech sa to opat rozbehne

sisulka7
21. jan 2010

mne sa tak znizilo mnozstvo a nepomahalo nic ani homeo, ani moremilk ☹

deina
21. jan 2010

No u nas je urcite este skoro na prikrm, on je predcasniatko. Ach jaj, ani dnes ho nie je viacej. ☹

atrami
21. jan 2010

deina,
máš pravdu, že na zavedenie príkrmu je u Matejka skoro.
Mne homeopatiká zabrali vždy.

miau
21. jan 2010

mne sa asi pred tyzdnom stalo ze z nicoho nic slo menej mliecka a vyrázne, 100ml som odsavala aj vyse hodiny, co mam normalne za 15-20 minut...zacala som zas pit vineu a v priebehu 2 dni sa to dostalo do normalu 🙂

este by som sa chcela opytat ako riesite ked idete s drobcom na dlhsie prec a viete ze ho bude cakat aj papanie - akym sposobom prenasate mliecko? dakujem

ivkaivka
21. jan 2010

miau, ja som si kupila kvalitnu termosku. Tepla voda v nej vydrzi aj 16 hodin. Ked idem na dlhsie prec, pooooriadne zohrejm mlieko, je uplne horuce a dam do termosky (sestricka povedala, ze take 3-4hodky moze byt teple, aj v porodnici si pripravuju mliecko dopredu). Kedze davam len nejakych 120ml tak aj rychlejsie chladne, takze po tych 3 hod. je take akurat. Ked prideme niekde kde je chladnicka, tak mliecko len prelejem do flasky, necham troska schladnut a supnem do chladu. Na termosku nedam dopustit, uz takto fungujeme par mesiacov a malej este nic nebolo, takze je to fajn.

zeleny_cajik
22. jan 2010

ahojte, ja kojim, ale musela som ist na operaciu (pred tyzdnom) a kojit kvoli ATB a inemu sajrajtu, co mi davaju nemozem 3 tyzdne. rozhodla som sa tento cas odsavat mliecko a vylievat a velmi dufam, ze po tych 3 tyzdnoch zas zacnem kojit. maly ma zatial nutrilon HA, lebo som mala zamrazene odsate mliecko len na par dni.

akurat som znepokojena tym, ze malo odsajem. mam rucku odsavacku aj elektricku medela, ide to s nou dobre, odsaje mi prsia "na vechte", ale rano odsajem tak 200 ml, potom cez den odsavam kazde dve hodiny, ale odsajem tak max. 70-80 ml, niekedy ani to nie 😒 fakt je, ze od operacie (pred tyzdnom) nemozem jest a este asi tyzden jedt nebudem, mozem iba pit vodu, caj a nutridrinky. bojim sa, ze o mliecko pridem... baby, kolko odsajete na jeden krat, resp. za den, pokial davate babu iba mm?

evikg__2
22. jan 2010

zeleny cajik, toho mliecka zase nemas az tak malo. Za 24 hodin to moze byt tych 800-900 ml, co zase nie je tak malo pre 3 mesacne babo. Podla mna ho mas akurat.
moje babo ma uz skoro 9 mesiacov, ale ja mam denne tak 500 ml, co tiez momentalne uplne staci. Ked som mala svoj mliecny vrchol 😀 (babo malo 5-6 mesiacov), tak som denne odsala max 1200 ml.
Drzim palce tebe aj babatku.

katarina822
22. jan 2010

ahojte baby tiez patrim medzi vas odsavam mliecko od prichodu s porodnice.
mozem sa opytat ako casto sterlizujete odsavacku a flasky.v knihach som nasla ze flase sa sterlizuju do ukon.4mes.veku babetka.ze staci uz len potom zo saponatom.a odsavacku?

evikg__2
22. jan 2010

katarina, prvy mesiac som vsetko sterilizovala kazdy den, ale potom uz iba raz za 3 dni. Neskor uz raz za tyzden a uz dlho pouzivam iba saponat a horucu vodu. Nikdy sme ziadne problemy s tym nemali.