Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ivkaivka
31. jan 2010

evig, to si aj tak vydrzala super. Ja uz pomaly stracam nervy. No ja mam pocit, ze moje mlieko je niekedy sfarbene do modro-zelena, na vrchu sa usadza akoby smotana. Vzdy to pordiadne premiesam a tak davam.
Ako pise evikg, netreba to riesit, kazda ma to najlepsie mliecko pre svoje babo.

kuspitka
2. feb 2010

Ahojte dievcata.
chcem sa opytat ,ked si len odsavate a nedavate babo na prsnik nestrati sa stym mlieko?

evikg__2
2. feb 2010

kuspitka, poslednych 5 mesiacov som iba odsavala a neprikladala a kym som odsavala kazde 3-4 hodiny, tak mliecko som nestracala. Az ked som presla na odsavanie kazdych 6-8 hodin, tak sa mliecko zacalo pomalicky stracat. Ja ale odsavam rucne a vtedy sa vraj lepsie stimuluje tvorba mliecka nez je to pri odsavacke. Ak pouzovas odsavacku, tak AnnaG odporuca kombinovat odsavacku a rucne odsavanie.

miau
3. feb 2010

mate obcas niektora menej mliecka tak musite dokrmit napr. 1ci 2x denne UM? ako na to reaguju vase deticky?
pytam sa preto, lebo ja som malej dala 2x nutrilon inak mala len moje mlieko a nejak menej kakala ale uz sa jej to unormalnilo, reku ci to mohlo byt tym nutrilonom...
dakujem

deina
3. feb 2010

Miau, moze byt, ale mozne je aj to, ze to suvis nemalo. Deti zozaciatku kakaju do takmer kazdej plienky a cim su starsie, tym kakaju menej casto. Zevraj cim su starsie, tym lepsie vedia to mlieko spracovat a preto menej casto kakaju.

Ja uz tiez neprikladam a mlieka mam dost. Len niekedy, ked sa mi zhorsi zdravie, tak bojujem, ale nastastie zatial sa mi tie krizy podarilo prekonat.

evikg__2
3. feb 2010

my sme davali aj MM aj UM a kakala tak vselijako. Kazdy 3. den alebo obden. Ale vraj kakanie je v poriadku aj ked je niekolkokrat za den aj ked je raz za niekolko dni. Takze neboj.

miau
3. feb 2010

dakujem, mna to zmietlo lebo pred tym kakala 6x za den a potom zrazu 3x za sebou nic...tak som ju nechala iba v body nech si kopka nozkami, ja som ju masirovala a dala feniklovy cajik a pomohlo 🙂

evikg - v akom pomere davas UM s MM? ja som jej zacala davat 5-6x denne moje a raz umele, podla toho kolko mam mliecka ale hadam 1 davka umeleho denne jej nemoze uskodit...

a kedy vam zacali babatka tak pomenej kakat?

evikg__2
3. feb 2010

no, ked sa narodila, tak sme sa najskor nakojili, potom som jej dala vypit mliecko z predchadzajucej davky a ak este bola hladna, tak NUtrilon cca. 60 ml. Ked mala rastovy spurt, tak sme robili 90-120 ml UM. Casom sa mi produkcia mliecka zvysila a od 4. mesiaca som davala UM iba raz za 3 dni. Od 5. mesiaca uz iba odstriekane MM. Aspon ak sa dobre pamatam. 😉

ivkaivka
3. feb 2010

miau, my sme mali dni ked nekakala aj 7-8dni. Ak je len na MM, tak nemusi mat stolicu aj 10dni, ak je ciste len na UM tak by mala mat kazdy den, a ak je kombinovane, tak nevadi, ak nekaka par dni, hlavne ak MM je v prevahe. UM urcite nemoze uskodit, na inej teme jedna pisala, ze obvodna jej vravela, ze ani v MM nie je tolko vitaminov, kolko davaju do UM, tak neviem. No urcite Ti lepsie priberie a dlhsie pospinka. My sme tiez asi prve 2mes.davali aj UM, potom sa mi produkcia zvysila a dodnes sme len na mojom, teda dnes uz sme aj prikrmili tuhou stravou.

evikg__2
4. feb 2010

miau, samozrejme je MM najlepsie, ale UM nie je jed. Takze uskodit nemoze. Dokonca, ked sem davali viac UM ako MM, tak doktorka povedala, ze ani Kanavit jej nemusim davat, lebo UM to uz obsahuje.

miau
4. feb 2010

dakuje, ste ma potesili, ja som sa najma obavala aby nedostala z toho koliku...
davam jej 1, max 2x za den UM inak MM, veru lepsie po nutriilon spinka, asi ju to viac zasyti...zacala som davat aj UM bo je papkac a keby jej chcem davat iba MM tak by som musela skoro nontop odsavat potom nemam cas sa jej venovat, pohrat, pomaznat 😒

katarina822
4. feb 2010

ahojte baby
mia mala s toho nedostane koliku.kolika nieje z UM. skus si cez noc nabehnut davku ak napriklad vydrzi 5hod.spat skus po 2hod.vstat a odsat mliecko.vies cim viac budes odsavat tym viac sa ti bude tvorit.a nema zmysel odsavat skor ako po 1,5hod.2.lebo ta to vycerpa.ja teraz odsavam uz menej zacali sme papat zeleninku a kasicky.a cez den odsavam najcastejsie ked zaspi. 😉

miau
4. feb 2010

katarina - bodaj by 😉 ja som niekde citala ze aj UM moze mat vplyv na koliku ale o kolike sa toho toooolko napisalo tak snad to neni pravda...ci myslis ze ked ju ma dostat tak ju dostane a ked nie tak nie?

caterine
4. feb 2010

Ahojte babule aj ja davam cez den mm a jednu davku nutrilonu toho mi vypije dokonca viacej ako mojho 😅 , a aj moja Nelka mala take obdobia že kakavala do každej plienky, potom raz za den a teraz už druhy den nekakala, tak čakam kedy zase naloži plnu pllienku, lebo vtedy sa pokaka tak že to ma až za ušami skoro.

miau
4. feb 2010

caterine a kolko vypije nutrilonu? ja malej davam mojho po 100ml a na krabici nutrilonu bolo na jej vek pisane 150ml ale zda sa mi to byt vela...
co u tvojej zmenilo kakanie nevies? a brusko ju neboli?

simonka11
4. feb 2010

ajoj mamičky , chcem sa Vás spýtať m že ako dlho vydrží odsaté mliečko v chladničke a v mrazničke ? Ďakujem za radu

miau
4. feb 2010

simonka - v ladnicke 24hod a v mraznicke 3 mesiace 😉

katarina822
5. feb 2010

ahojte baby simonka tak ako pise miau v chladnicke max.24hod a v mraznicke 3mes.ale uz udavaju aj ze 6mes. 🙂

caterine
5. feb 2010

miau neviem prečo sa jej zmenilo kakanie, možno to jej aj vekom. Nutrilon davam jeden krat denne 150ml a vačšinou to vypije, ale mojho tolko nevypije zaujímave, že. Inak papava tak 130- 140, niekedy aj menej, takže si myslím že na mesačne babatko take ako maš ty tak 100 ml je v pohodičke, 150 je vela aj podla mna. Moja mala papavala viacej, teraz už menej takže nechapem, ale nutit ju nebudem, pekne pribera, takže to neriešim. A nebojsa ked davaš tiež len jeden krat nutrilon bruško by ju nemalo boliet, lebo tvoje mliečko je v prevahe,sice niektore detičky boli bruško aj z maminkynho mliečka.

kuspitka
7. feb 2010

Ahojte dievcata.
viete mi napisat aka je najlepsia elektricka odsavacka.
ja si odsavam mlieko a tak davam malej papat.

suyama
7. feb 2010

Ahoj kuspinka aj ja odsavam a davam Oliverkovi mm a mne velmi vyhovuje odsavacka Medela swing 😉

kuspitka
7. feb 2010

suyama ty mas odsavacku elektricku?

miau
8. feb 2010

caterine, ja ani nemam pocit ze by moju nejak bolelo brusko - samozrejme obcas sa popuci, poplace, ale nic strasne - tak ako pred tym ked kakala viacej...len skratka teraz kaka o dost menej a neviem preco 😒

kuspitka
ja mam elektricku avent a je super, denne s nou odsajem tych 500-600ml ani neviem ako, fakt odporucam 😉

kuspitka
8. feb 2010

miau posli link.a ta od medela

miau
8. feb 2010

kuspitka ja som ju kupila cez bazar, ale daj do googla avent elektricka odsavacka a 100% ti to daco vyhodi

kuspitka
8. feb 2010

nevies ci su dobre aj medeli?

katarina822
8. feb 2010

ahojte ja predavam medeli caz bazar tu na modromkoniku aj elektricku aj rucnu mne nevyhovuju ja pouzivam len rucnu zn. maws.inak ak das si www.avent.sk ze fakt su dobre aj rucne aj elektricke.ja mam doma 4 odsavacky ale keby mi ta co pouzivam odisla kupim si znacku avent. 😉

miau
8. feb 2010

kuspitka ja som mala medelu rucnu a bol to des keby mam s tym odsavat tak sme velmi skoro len na UM

janulka182
8. feb 2010

Baby pisete, ze ked vytiahnete mliecko z ladnicky ma na povrchu 1cm hrubu vrstvu tuku. Moje ma tak cca 1-2 mm. Myslite, ze je to v poriadku? Odavam pritom az "do dna". Mala nam pribera dost malo tak 150 g za tyzden.

sunea
8. feb 2010

Janulka, to je uplne v poriadku, aj my sme to tak mali - niektore dni silnejsia vrstva, ine dni mlieko uplne vodickove, az modre, navrchu len tenulinka vrstva tuku. Zlozenie mliecka sa meni a je to tak v poriadku, neboj sa. Potvrdi ti to aj annag v jej teme, kde si sa to tiez pytala.