Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vinka
8. aug 2009

A zabudla som príd nás pozrieť do júloviek. 😀 😀

fedra
8. aug 2009

Ahojte ... no ja mam podobny problem. Dcerku som dojcila a malemu som musela mliecko odsavat. Uz v porodnici sa nevedel poriadne napapat. Aj sa prisal, no chudatko asi mu to netieklo podla predstav /alebo bol lenivy tahat/ a tak sa zacal zlostit, plakat a bolo po krmeni.
Teraz vsak po 5 mes. som to uz vzdala. Malu este kojim /rano a 1x cez den/, maly je uz iba na UM. Jednoducho si za stratu mliecka asi mozem aj sama, no uz som to akosi nestihala. Aj kojit, aj odsavat ... s drobcami som cele dni sama, nema mi ich ani na 10 min kto povarovat, manzel do vecera v praci 😝
Dorotka mi cez dennechce spavat /pospi tak 3x po 10 min, viac nie/. A tak som to vzdala 😢
Na jednej strane mi je luto, ze drobcekovia uz nebudu mat MM, ale na strane druhej ... som rada, ze to uz skoncilo 😅

perla ... ak ti to taktpo vyhovuje, tak vobec nie je co riesit. Malicka si papka mm, rastie a obe ste spokojne 😉

kaska
8. aug 2009

Aj ja si mliecko odsavam, ale si ho aj prikladam. Lenze on mi vypije len asi polovicu co by mal za pol hodinu a potom uz zaspava. Takze si odsavam a potom mu po kojeni davam este flasku. Je to casovo dost narocne a najradsej by som bola, keby som len kojila. Lenze aby sa on dosyta napapal, to by som ho musela mat v kuse na prsnikoch. A este k tomu posledne 2 dni mam dost malo mlieka, ledva mi to vychadza na jednu davku vzdy, tak sa bojim, aby mi mlieko neodislo uplne..

vinka
8. aug 2009

Kaska ale on sa môže rozpapať. 😉 A nemá náhodou žltačku?lebo mne to robila malá zo začiatku je ešte stále prižltnutá. 😒 A tzakto som si musela odsávať už v nemocke.Vypila 30 a ked som odsala aj 70 tak doťahala. 😕

kozicka
8. aug 2009

Ahojze, aj ja odsavam, lebo moja mala pyta v noci neustale papat, nechapem preco sa nevie v noci nasytit, tak cez den odsavam a v noci ju s tym dotlacam. Pritom cez den nemame ziadny problem, pyta jest kazde dve-tri hodiny, ale ked sa blizi vecer, uz sa intervaly skracuju az sa to v noci zleje do jedneho neustaleho kojenia, no poculi ste uz o takom niecom?

len.petra
8. aug 2009

ahojte baby.. uz prve pokusy nakojit starsiu dcerku v porodnici boli neuspesne, aj ked som sa velmi snazila.. dufala som, ze sa to doma rozbehne, ale nepodarilo sa, skusala som klobuciky, nepomohlo a tak som ostala pri odsavani vo dne v noci.. takto som to utiahla osem mesiacov a potom som uz nevladala,,
mladsiu dcerku sa mi uz v porodnici podarilo bez problemov kojit a poviem vam, ze to je uplne o niecom inom, az som si to uzivala 😵 .. kojila som rok
kedze to viem porovnat, chapem, ze odsavanie je ovela narocnejsie ako kojenie, ale hlavne je, ze babo ma MM.. takze drzim palce vsetkym odsavajucim babaaam 🙂

perla200
autor
9. aug 2009

baby ste úžasné....ani si neviete predstaviť ako ste mi pomohli....dakujem vám moc"! ano už som si povedala, že no a čo ked poviem, že nekojím, nikomu nebudem vysvetlovať prečo nekojím..... a som stastná, že som neni sama, inaks om čítala že 80% žien ma problémy s dojčením.....

fakt vám dakujem 😉

briketa
9. aug 2009

Perla, s grckanim sa vobec netrap, niektore deti odgrnu, niektore nie. Ja som mala syna kojeneho cele dva roky, bez akychkolvek inych mliek a negrgol si ani raz!!!!! Skratka to vsetko spotreboval. Vobec to neber ako nejaku dilemu.
A ak sa Ti nedari kojit, nerob si z toho velku hlavu, hlavne sa snaz byt v pohode. Urobis co sa da a ak sa neda, tak sa neda. Nervozita matky sa prenasa na dieta, teraz ste vo velmi silnom napojeni.

Kozicka, v takom veku ako je Tvoje babatko je akekolvek caste kojenie normalne. To prejde. Ja som zvykla plakat od unavy. Maly bol na mna nasaty nonstop. Kojila som ho uz potom aj za chodu, vo dne, v noci... Babo si casom najde rezim a prejde na napr. kazde tri hodky, v noci kazde styri.

vinka
9. aug 2009

perla ale ty krmiš MM.Tak na otázku"či kojíš?Odpovedaj.Krmim MM 😀 😀

perla200
autor
9. aug 2009

ano vinka.... ale odpovedám, že "nie nekojím, odsávam" a to sa dalej nepýtajú.... ale už som sa nejako s tým zmierila....mala je spokojná tak to je najdôležitejšie..

briketa - naša mala grgá ako starý chlap🙂 to som asi ja nepísala🙂

veronika81
9. aug 2009

Perla a ideš sa stretnúť s tou laktačnou poradkyňou? Tvoja malá je ešte maličká, môže sa to ešte naučiť 😉

perla200
autor
9. aug 2009

asi nie veronika.... neviem sama....skúsam to sama a uvidíme 😉

veronika81
10. aug 2009

Perla, nemám samozrejme nič proti odsávaniu, práve naopak..veľmi obdivujem mamičky, ktoré to tak dlho vydržali, ja som odsávala 3 týždne a mala som dosť! Aj keď teraz sa ti to možno zdá v pohode, že odsávanie ti vyhovuje, ale ver tomu, kojenie je oooooveľa pohodlnejšie 😉 A nepísala by som ti to iba tak, vychádzam z vlastnej skúsenosti a hlavne z toho, že môj malý mal tri týždne, keď sa prisal na prsník. Keby tvoja malá mala už pár mesiacov, tak ani neceknem 🙂 ale také malé bäbetko ako máš ty, sa to ešte môže ľahko naučiť. Podľa mňa za pokus to určite stojí, treba len vyskúšať, veď za to nič nedáš. Sama si písala vyššie, že pre dcérku urobíš všetko, tak vyskúšaj aj toto 😉 Určite, dávaš jej MM, čo je v tomto prípade najdôležitejšie, ale prečo si to neuľahčiť trošku aj sebe? A hlavne ten kontakt matky s dieťaťom, ktorý je pri dojčení 😵 😵

Toľko môj názor..

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

perla musim ta poopravit. ty kojist!!!!!!!!!!!!! na nete su uveden dva sposoby kojenia. jeden sa vola ekonimicky to je priamo z prsnika a potom druhy sposob a ten sa vola kulturny a to je krmenie odsatym mlieckom. Takze kojis. Nikomu nemusis vysvetlovat akym sposobom ale kojist 🙂 🙂 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

kosist = kojis akosi my to zakazdym uslo 🙂

perla200
autor
10. aug 2009

to fakt cestovatelka???? tak o tom som ani netušila..... si velmi zlatá a dakujem za povzbudenie!)!!!!!

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

pockaj najdem ti ten link na nete a mozes prestudovat 😉

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=552186 tu je jeden link ale je ich vela na nete. to ekonomicke kojenie ma byt ekologicke sorry. ale ty kojis kulturne tak drzim palec aby si to vydrzala 😉

odsavacka
10. aug 2009

Ahojte, ja odsvam mliecko uz styri mesiace. Spociatku malinka pila z flase odsate mliecko, po mesiaci sa mi pomcou laktacnej pomocky ( suplementoru ) podarilo babatko prisat, nejaky cas sme sa dojcili´plus som si odsavala, az malinka zacala velmi pomaly priberat, zacali sme z vazenim a zistili sme ze malicka si s prsnika nedokaze pravdepodobne mliecko vytiahnut. pila velmi malinko. Tak som opat presla na odsavanie ale mliecko nepodavam flaskou ale pomocou suplementoru - nadobka zavesena na krku z ktorej ide tenka hadicka ktoru si prilepim na prsnik a malej ju zavediem do pusinky. Takto babatko pije na prsniku, tym stimuje tvorbu mliecka a ja vo volnom case odsavam. Je to drina, predovsetkym mala mi placka, ked pucuje odsavacku, tak sa snazim ked buva, ale niekedy mam co robit.Okrem toho mi kamaratka vypomaha mlieckom, pretoze ho ma privela. Neviem ako dlho este takto budeme fungovat, cim je babatko vacsie, tym viac nas potrebuje. Je dolezite dokazat zvazit, co je dolezitejsie pre dany okamih🙂Drzte sa.

odsavacka
10. aug 2009

Perla, mne sa moja malinka prisala na prsnik po mesiaci staleho prikladania, casto som mala uz zufale stavy ale vnutorne som to nikdy nechcela vzdat, verim, ze malinka tvoj prsnik neodmieta, len nevie ako nan, aj mne to tak prislo a nebolo to tak, tiez nemam dobre bradavky, dvorec mam hladky a sotva ho odlisit od farby prsnika, takze v tomto by som problem nevidela, skusaj ju dalej prikladat, minimalne sa ti zvysi tvorba mliecka🙂A ak by si mala zaujem vyskusaj laktacnu pomocku o ktorej som pisala v predoslom prispevku, pretoze prave pomocou nej mi mala prsnik prijala🙂mozem ti prip. poradit kde ju zakupis. Daj vediet. Ja s nou krmim do dnes, tak ako som pisala z toho dovodu, ze malinka sa pravdepodobne nenaucila poriadne tahat alebo mam problem so spustacim reflexom, pretoze raz mi ide mliecko, potom zase nie, tak v tomto smere nemam este uplne jasno, ale uz asi ani nemusim. Malinka je spokojna, a teda aj mamina🙂Vytrapili sme sa uz dost, budem odsavat a ked pocitim, ze uz to nejde a su dolezitejsie ine veci, tak to ukoncim. Najlepsie na tom je, ze pomocou tejto pomocky mozes kojit ako dlho chces, mozes cez nu podat aj UM🙂 A MM nestratis🙂 Je to naozaj o tom, co je pre teba a tvoje babatko dolezitejsie🙂A nik nema pravo posudzovat🙂

dudlo
10. aug 2009

ja som odsávala 7,5 mesiaca 🙂

dudlo
10. aug 2009

skúšali sme asi týždeň, potom cez klobúčiky, cez cumeľ z flaše (to mi poradila detská sestrička, ona to tak praktizovala 3 mesiace) a nakoniec len odsávať a odsávať ....... makačka riadna,ale bola som rada, že mal malý celý čas moje mlieko.

odsavacka
10. aug 2009

dudlo, tak to je fajn, co si napisala🙂idem akurat s malou von, ale ak by si mi mohla o tom viac napsat budem rada. Napr. kedy si zvykla odsavat a ako casto, kolko a pod. Dakujem🙂

perla200
autor
10. aug 2009

ano dudlo...to robím aj ja.... ale je to drina velká, ale čo neurobíme pre svoje deti?

dudlo
10. aug 2009

odsavacka - cez deň som asi 4x a v noci raz, zo začiatku dosť málo, v "plodnom mliečnom období" aj 200-250ml na jedno odsatie.
Keď som zistila, že že na jednotlivé odsatia odsajem čoraz menej, prešla som na 3x za deň a raz v noci, potom 2x, nakoniec raz za deň a raz v noci, potom sa mi mlieko samo stratilo, takže som prešla na nutrilo, len raz za dva-tri dni som trochu odsala, aby sa mi nezapálili prsníky, ale to som už malému nedávala piť 😵

odsavacka
10. aug 2009

dudlo, ja by som sa ti este ozvala, ak by som mohla, mala by someste nejake otazky, mozno by si mi vedela poradit🙂prip. ti moslem spravu - internu postu🙂Tak zatial pa

dudlo
10. aug 2009

odsavacka v pohode 😉

pasoa
10. aug 2009

keila,veľmi by ma zaujímalo, v ktorom meste si rodila, bože, vždy ma zarazí takýto otrasný prístup personálu v pôrodniciach, ktorý sa chová, akoby nie oni tam boli pre nás, ale my im na obtiaž 😠

perla, založila si super tému, ani som nevedela, že tu je.
Môj Matúško má dnes 5m a pár dní a od jeho 1m odsávam. T.j odsávam zatiaľ 4 mesiace. Narodil sa s nízkou pôr. hmotnosťou, nevedel sa prisať ale prvý mesiac sme bojovali. niekedy trvalo aj 3/4 hodinu, kým sa prisal a potom namiesto papania spal. (niekedy spal aj pred papaním tak tvrdo, že sa mi ho vôbec nedarilo zobudiť a keby som sa riadila radou "nechať ho nech si sám pýta" tak by mi umrel od hladu asi. A ak aj bol hore, vôbec neotváral ústočká, proste enbolo možné dostať mu bradavku do úst. ) K tomu sa pridal silný reflux a to málo čo spapal, vyvrátil. Skončili sme v nemocnici s podvýživou a dehydratáciou ☹ Tam som prevažovaním (povinným) zistila, že vypije tak 10-15ml.
Tak som začala odstrekovať - ručne. Odsávačka (ručná Medela) mi spôsobovala neuveriteľnú bolesť. Neskôr som si však na ňu tak zvykla, aj ruky už mám pomaly ako keby som chodila do posilky 😀 a tú dávku, čo malý vypije, vždy naodsávam. Najprv som odsávala pred kŕmením a to som mu rovno dávala, ale keďže neikedy ide rýchlejšie inokedy pomalšie, niekedy viac a inokedy menej, sem-tam malý pýta skôr atď, tak som začala odsávať po kŕmení a šup do chladničky a pred ďalším papaním zohrievam vo vodnom kúpeli.
Odsávam každé 3 hod, prvé mesiace aj v noci. Hrooozne ma to spočiatku otravovalo, tie neprespaté noci - nakŕmiť, odgrgnúť, uspať, ísť odsávať, ľahla som si a mohla som znova vstať a kŕmiť... neskôr som si s manželom podelila úlohy, on kŕmil a ja som si zatiaľ odsala. Vravela som si, vydržať aspoň do 3 mesiacov! Neskôr už som si v tom ale našla systém a odsávanie je rutina a vravím si, že budem odsávať, kým budem mať MM.
Teraz už matúško prespí celú noc (KLOP-KLOP) a ja mám ráno prsia ako nabité bomby, ale zatiaľ je to v pohode.
Za mesiac začneme s príkrmami, tak sa teším. Dúfam, že MM budem mať stále dosť no a navyše mám plný mrazák zamrazených zásob...
držím palce všetkým odsávajúcim maminám a gratulujem tým, čo to tak dlho vydržali. 😉

perla, ja som malého dávala grgnúť asi až ako 2mesačného, predtým vôbec.
a kvôli refluxu som ho mávala zabaleného v perinke a opretého na stojáka na gauči, teraz už ho mám v takom polohovateľnom chicco lehátku a to je úplne super, lebo aj vidí okolo seba a aj negrcká.

a ozik, na otázku, či dojčím, odpovedám, áno, pasívne 😀

a ešte k odsávačke... skúsila som aj Medelu elektrickú, ale to mi prišlo veľmi pomalé... tak makám ručnou aj naďalej, ale ako som už písala, je to pre mňa už rutina.

dudlo
10. aug 2009

pasoa - aj ja som mala ručnú medelu 😵 a tiež zmrazené zásoby 😵 Presne, ako píšeš, časom sa dá nájsť systém.

cestovatelkaandrea
10. aug 2009

baby chcem vas vsetky podporit, drzte sa a kulturne kojte dalej (odsavanie) ja som to vydrzala devat mesiacov a niekedy mi je za tym smutno- asi som divna. 🙂