Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

andrema
22. mar 2010

Neviete mi poradit,kde by som kupila senovku grecku a benedikt lekarsky na zvysenie produkcie mlieka?

deina
22. mar 2010

Andrema, tieto bylinky su v Milk More Plus kapsulkach (mne velmi pomahali), ale myslim, ze sa daju kupit aj na miestach, kde sa predavaju sypane bylinkove caje, ktosi to tu aj spominal (musela by si kuknut dobrych par stran dozadu).

Simonka, zacali sme minuly tyzden so zeleninou, odrazu strasne vela mlieka zacal pytat, povodne som chcela pockat na 6.mesiac, ale dala som mu ju potom skor - ono to asi pomohlo, je nejaky pokojnejsi, aj lepsie spinka a nie je neustale hladny. 😅 Mrkva mu strasne chutila, zemiak vobec a dnes sme skusali brokolicu, ze navarim na dva dni, figu borovu, vsetko zjedol. 😅 Asi z neho bude dobry jedak.

vanja
22. mar 2010

andrema ja som to tiež užívala ale v čajoch a pomohlo. To boli miešané čaje, ale už si nespomeniem, bolo to pred 2 rokmi.

Akurát som včera malú odstavila od kojenia, má 2 roky a 2 mesiace, lebo som v sobotu dostala zápal prsníka, včera večer horúčky 39,5, a skončila som na pohotovosti. Lekárka mi dala lieky na zastavenie tvorby mlieka. 🙂

sabiatko
23. mar 2010

ahojte... moj maly ma este len tyzden a uz som to vzdala ☹ prve 3 dni sa vobec nevedel prisat, potom horko-tazko a teraz zase nic. asi preto, ze som mala malo mlieka a musela som dokrmovat z flase. som z toho smutna, lebo okolo odsavania je plno roboty a tiez ma mrzi, ze mu musim davat umele mlieko, nutrilon. citim sa neschopna, ale uz sa nedalo pocuvat, ako stale placka od hladu a ze sa nevie prisat, stracal trpezlivost a vacsinu "kojenia" preplakal. dufam, ze mu to do buducnosti neublizi... myslim to umele mlieko 😒

caterine
23. mar 2010

ahojte dlho som tu nebola, ale musim sa vam priznat že už mi to odsavanie lezie riadne na nervy, ani času nie je tolko ako pred tym ked bola mala menšia, vyžaduje si ovela viacej pozornosti, aj mlieka sa mi nejako menej začalo tvorit, uvidim dokedy to potiahnem, možno to priroda sama za mna vyrieši..... niekedy som po celej noci odsala aj skoro 300ml teraz rano len 120 😖 no bieda to je.... sabiatko jasne že mu um nijako neubližiš ved kolko detičiek je na umelom mlieku, teraz su tie mlieka velmi kvalitne tak sa neboj, aj ja davam nutrilon a možno na nom aj my skončime, ked to takto pojde dalej s mojou tvorbou mlieka ☹

andrema
23. mar 2010

sabiatko
Ahoj, ja mam tiez taky problem ako ty a snazim sa malu stale prikladat,ale uz je tak zmatena z tych flasiek,ze uz nechce velmi sat. A citim sa tiez ako neschopna mama proste,ze ju neviem nasytit a musim davat umele mliecko.
A hlavne som to prikrmovanie s nikym nekonzultovala,lebo ked bola u nas doktorka tak len hovorila,ze treba kojit a kojit a dat jej kolko chce a som jej hovorila,ze nemam,ale ona stale,ze to si len namyslam a to sa spravi...Ale mala stale plakala od hladu...tak sme o polnoci boli kupit nutrilon a po papani krasne zaspala a zostali sme pri nom...krmim uz tyzden s tym,ze tak raz za den jej dam moje odsate...ale to je malo... ☹

aurra
23. mar 2010

ahojte, sterilizujete flasky a odsavacku po kazdom pouziti? alebo len umyvate?

katka.m
23. mar 2010

4 mesiace som sterilizovala po každom, potom len 2x denne a nakoniec 1x za 3-4dni. Tiež tie deti musíme zvykať na realitu života 🙂

ivkaivka
23. mar 2010

ja uz nesteriizujem, umyjem v umyvacke a oplachnem horucou vodou, niekedy ked si urobim kavicku a mam zvysnu prevarenu vodu, tak to zlejem. No 7 mes. odsavania je za mnou, dala som ci ciel 8 mes. no neviem ci to teraz ustojim, fakt sa mi uz nechce a mala si vyzaduje vela casu,uvidme. Odsavam uz len 2x rano a ppred spanim, asi preto sa mi tvori menej mliecka, no staci to, aj do mrazaku dam, tak uvidime.

kveta
23. mar 2010

Andrema, skús laktačné poradkyne.. nemusím byť vôbec problém v tom, že by si mala málo mlieka, ale napríklad môže byť nesprávne prisaté, atď. Laktačná poradkyňa príde bezplatne až k Tebe domov... http://sites.google.com/site/vasamamila/

vicky
24. mar 2010

Tak mi sme nakoniec dostali to odporucanie na prestrihnutie uzdicky v ustach, tak teraz cakame do ktorej nemocnice nas poslu. Dufam ze potom to uz bude lepsie a bude sa dat aj normalne kojit.

baby, fakt vas obdivujem za to odsavanie, ,mne sa vacsinou nechce, ale tak co neurobim kvoli vlastnemu dietatu. Najhorsie je to v noci. Ako vy to zvladate?

vicky
24. mar 2010

Boze, to som teda slovencinarka - na zaciatku prispevku malo byt MY a nie mi. 😉

sabiatko
24. mar 2010

dik baby za povzbudenie, sa s tym uz pomaly zmierujem. po odsavani sa mi zacalo aj troska viac mlieka tvorit, tak hadam sa to raz vysplha na tolko, aby som nemusela dokrmovat. ja sterilizujem rano a vecer, inak len oplachujem.
vicky, mojmu malemu tiez strihli tu uzdicku este ked sme boli v nemocke. ale nepomohlo to ku kojeniu 😒 ale aspon nebude mat problemy s artikulaciou.

svetlankat
24. mar 2010

Sabiatko gratulujem k malemu.

simonka11
24. mar 2010

deina...
a este odsavas ci uz si prestala? no to som rada ze malemu tak napapa super ze je jedak podla mna je horise mat babatko ktore vobec nehcce nic papat moja znama ma dcerku ktorej nic nechuti nic nehcce papat a aj mliecko malo papa a malo pribera a len velmi tazko nieco do nej dostane.(((

aj ja sa tieto posledne dni dostavam do nejakej krizi mam o nieco menej mliecka a uz sa mi horzne nehcce odsavat pretoze predtym som pri odsavanmi sravila 30 minut ale teraz to trva az 50 minut som z toho na nervy...a maly mi zacal zas pytat viacej mliecka tak uvidim ze ci mu bude moje este vobec stacit uz si pyta aj tych 170-180ml na kadze papkanie tak 5 krat denne....

sabiatko - len skusaj odsavat a dost casto aj kazde 3 hodinky ja viem je to hroze unavne a otravne ale co uz..a tiez si myslim ze tvojmu babatku urcite neublizi ze papa nutrilon poznam vela deticiek ktore su uz vacsie a boli na nutrilone a su zdrave a v poriadku🙂))!!!

ja sterilizujem po kazdom odsavani ..najprv umyjem spaponatom poriadne oplachnem a vysterilizujem.....

vicky --..pre mna nie je az take hrozne odsavat v noci ale skor rano ked sa mi maly zobudi druhy kat okolo 7-8-9hodine vtedy nevladzem vacsinou....ale snazim sa prekonat a odsavat len keby to tolko netrvalo jaj.......

tak mamicky drzte sa pri odsavani 🙂)))

vicky
25. mar 2010

dnes sme boli na klinike na kontrole, nastastie maly pribral cca 300gr co som rada, ale ked sa ma spytali ci je to cisto len z kojenia a ja ze nie, ze davam aj UM, tak sa az tak nadsene netvarili.

Ale uz sa trapit s tym, ze nedokazem ho kojit nemienim. Vsetci naokolo len dohovaraju aka je to skoda, ze by sme to mali skusat a skusat. Tak to mi zrovna na nalade nepridava. Sa mu snazim davat MM aspon cez odsavanie.

Sabiatko - takze nie si v tom sama, ja mam tie iste pocity. Clovek mieni ale priroda meni ☹

ivkaivka
25. mar 2010

vicky, nic si z toho nerob, na mna tiez hladia, ze som neschopna, ze neviem nakojit, ale najdu sa aj ludia, co povedia, klobuk dole...tak sa drz, nech Ti to vydrzi. Ja uz mam za sebou 7 mesiace, uvidis, potom uz tolko mliecka nebude chceiet, pridu prikrmy a a bude to lahsie - aspon trosicku 😉

deina
25. mar 2010

Vicki, naozaj si z toho nic nerob. Je uzasne, ze mozes aspon odsavat a tak davatn malemu svoje mliecko, kazda jedna kvapka sa ceni. 😉

Simonka, este odsavam, ale pomaly koncim, teraz mu moje vychadza na 3x denne, raz ma zeleninu a zvysok ma UM. Ak mi niekto povie, ze som mohla este dlhsie vydrzat, tak ho niekam poslem... stalo ma to strasne vela namahy. Zavidim zenam, ktore napr mozu odsavat len 2-3x denne a to mnozstvo, co odsaju, staci detom na plne davky len samotneho mm. Ja aby som mala noc, som musela odsavat pravidelne kazde 3 hodiny a aspon raz v noci. 😖 No a teraz uz maly potrebuje viac pozornosti, starsi maly je tiez doma, tak konecne zacinam mat viacej casu sa im venovat. 🙂

deina
25. mar 2010

Ozaj, myslite, ze mam sancu predat odsavacku, ktorou som denno denne odsavala? Bojim sa, ze ju predam a ona tej novej mamicke skape... ale je v zaruke, mam ju len 2 mesiace, lebo povodnu som si rozbila.

mirinda10
25. mar 2010

ja sa tiez pridam kombinujeme UM s odsatavanim aj ked na jedno odsavanie mam max 20ml asi za 15 min odsavania a odsavam kazde 3 hodky ide to po kvapkach
neviem ako si mam zvysit tvorbu mlieka inak aj malu stale prikladam ale potiahne si max 15ml po 30 min kojenia tak potom nastupuje flasa
ja by som bola stastna keby som odsala aspon 40ku nech jej davam ob davku MM a nie iba UM, moje dostane tak 2x za den po 80ml

som vdacna za kazdy radu

deina
25. mar 2010

Mirinda, skus castejsie odsavat, kludne aj po 2 hodinach a v noci tiez, aj 2x, ak mozes. Malo by sa to rozbehnut. A stale ju prikladaj, aj ked vela nevypije, bude ti stimulovat tvorbu mlieka. Mne este pomahalo vela, vela pit, byt v pohode a neriesit to, leros caj a milk more plus.

evikg
25. mar 2010

odsavajuce mamicky, ja som sice uz dlho neprispela, ale citam si vas stale. Hlasim, ze uz nepatrim medzi odsavajuce mamicky po dlhych 11 mesiacoch. Som rada, ze som to tak dlho vydrzala. 🙂
naozaj sa netreba trapit, ked je mliecka menej. Ved robime, co sa da, aby ho bolo viac. Chcem si predstavit, co by robili ti, ktori maju mudre reci okolo kojenia, ked by boli v takejto situacii 😉

aurra
26. mar 2010

mirinda, odsavaj co najcastejsie a strasne vela pi, bud v klude. Ja som na zaciatku mala tiez tak malo mliecka ako ty, teraz sa to zlepsilo a uz cca3tyzdne neprikrmujeme

vicky
26. mar 2010

Baby ja mam pocit ze sa to nezlepsuje, stale dokazem odsat len okolo 30ml po 20-30min. Aj sa snazim pit, jest polievky a nerozmyslat nad kojenim, ale ono stale je to rovnake, dokonca mam pocit ze ked si odsavam castejsie, tak mam este menej mlieka. Ja uz neviem, je mozne ze tak rychlo stracam mlieko uz 3 tyzdne po porode?

katarina822
26. mar 2010

ahojte vicky hlavne sa upokoj mozno mas laktacnu krizu ale ak odsavas kazde 2 alebo 3hod.o den dva tri bude viac mliecka.

ivkaivka
26. mar 2010

vicky, neskusala si homeopatika ricinus? Mne velmi pomohli, tiez som na zaciatku odsala nejakych 50ml a teraz aj 250ml.

scarlette
26. mar 2010

vicki ako spomina ivka skus aj ricinus ale iba ten 9H, je potom aj 15 a 30H ale tie su uz na zastavenie laktacie co viem.

ja odsavam este stale uz 7mesiac, ale chystam sa skoncit, nevladzem, chlapi uz pekne papaju dva tyzdne prikrmi a uz dlhsie dokrmujeme nutrilonom kedze som im nestacila, hlavne navecer sa osvedcil, dlhsie vydrzia tie moje pirane 🙂

vicky
26. mar 2010

baby dik, uz som pisala mame nech mi ho prinesie (nastastie pridu uz buduci tyzden), sice mozno to predavaju aj tu v UK, ale tak dufam ze vydrzim do toho buduceho tyzdna.
Este mi viete nieco poradit na bradavku? ked si odsavam tak ma strasne boli (hlavne prvych par tahov), ale len prava. Aj som pozerala ale nic tam nemam, tak si na to davam zatial kalciovu mast.

andyna
26. mar 2010

Ahojte, tak ja sa pridavam k vam odsavackam 🙂 Mam 8 mesacne dvojicky, a doteraz pre ne odsavam. Pre dva tyzdne som ich skusala kojit, ale jedna sa nevedela prisat a druha si tahala len malo a kazdu chvilku a stale pri tom spala, takze som to kojenie vzdala. Umele mlieko maju len obcas, tak zo dva razy za tyzden, ked uz to s mojim nevychadza. Som stratne rada, ze mam dost mlieka pre obidve, a ze im davam to najlepsie. Ale teda na zaciatku som neverila, ze to takto dlho potiahnem s odsavanim, dufala som ze aspon do 3 mesiacov, potom, ze do siestich.... a uz odsavam 8 mesiacov. Sice je to casovo narocne, ale nedokazem to ukoncit, ked viem, ze mliecko mam, bolo by mi to luto. Takze som zvedava do kedy budem ficat na odsavacke. Mam aj elektricku doma, ale osvedcila sa mi Avent rucna, s tou si odsajem najlepsie. Takze pouzivam len tu rucnu, .... no, uz mam svalnatu ruku. 🙂 ALe inak je to poriadny zabijak casu to odsavanie....

ivkaivka
27. mar 2010

scarlette, andyna-klobuk dole, odsavat pre dvojicky, ja saliem ked musim pre jednu. No pozeram, ze to tahame priblizne rovnako, ja mam teraz ciastkovy ciel 8 mes. no v duchu verim, ze do roka, potom vraj to uz nema taky zmysel.
vicky, hlavne odsavaj, kym mamina posle ricinus, nech mliecko nestratis, ono aj ked som ho zacala brat nejaky den trvalo, kym sa to rozbehlo. Vies, co...mna tiez boli prava strana, ked zacinam odsavat, no tak to rozbeham a je to v poho. Kalciovku davam az po doodsavani, ale len pred spanim.