Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

martina46
25. máj 2010

ivka, to je taka dost rozoberatelna flasa, dno je na zavit a vlkada sa tam dovnutra take tesniace koliesko, aby to bolo natesno no a ja som to asi zle zasrobovala a umiestnila.
asi to tak urobili kvoli lahsiemu cisteniu, no je s tym tusim viac roboty :D

katarina822
25. máj 2010

ahojte my sme pouzivali flasu z dm protikolikovu a bola na spode take tesniace koliesko ked sme ju pouzivali asi 3mes.asi uz slebsie tesnilo tak nam tieklo tak sme flasu vymenili kupili sme ju lebo mala aj regulovany cumel.

martina46
25. máj 2010

katka, takze casom by mi asi tiekla aj tak.... 😒
no problem je vyrieseny, lebo som bola pozriet dnes tie flase a nasla som s objemom 270ml a ta bola bez toho odsrobovatelneho dna, takze parada 😵

svetlankat
26. máj 2010

My pouzivame flasu nuk je do 300 ml antikolikovu a sme velmi spokojni. Doporucujem

dr.janinka
27. máj 2010

babenky, poradte, ktore odsavate, ktora odsavacka je najlepsia, viem, ze pred kupou by som si mala nechat poradit, nestoji to korunu, je lepsia mechanicka rucna alebo elektricka, a aka znacka?

aurra
27. máj 2010

ja mam rucnu avent,

dr.janinka
27. máj 2010

Ale je lepsia ta packova alebo balonikova? Nenicia prsia? Neboli to?

svetlankat
27. máj 2010

ja mam elektricku, medela, je super nedam dopustit, neviem si predstavit pri kazdodennom odsavani pouzivat rucnu. Treba si uvedomit, ze budes odsavat niekolkokrat do dna, tak balonikovu by som vynechala.

aurra
27. máj 2010

mala som elektricku medelu, no nikdy viac, aj elektricku avent, ta bola super, tu som mala pozicanu, kedze som nevedela, ze budem mat mliecko, tak makam rucnou niekolko krat denne, no co uz

katarina822
28. máj 2010

ahojte ja tiez pouzivam rucnu avent.mala som elektricku medela aj rucnu medela aj pakovu znacka premium aj na piestik znacku maws ale .najlepsia je avent je super. 😉

katka.m
28. máj 2010

Ja som mala Avent el. a Medelu el., Avent sa stále kazila, len večne som s ňou mala nerva. Tak som si kúpila opäť medelu, používala som obe Medely el. naraz a nedám dopustiť.

dr.janinka
28. máj 2010

A odsate mliecko davate spolu s UM, alebo davate do flasky ciste materske mliecko a ako ho ohrievate?

katarina822
28. máj 2010

co sa tyka odsavaciek kazdej jaka vyhovuje.

@dr.janinka odsate mliecko zohrej vo vodnom kupeli nesmies v mikrovlnke ani nesmie zovriet.ak mas malo MM daj vypit najprv MM a potom dorob UM.

dr.janinka
28. máj 2010

a Zmiesat sa nemoze? Materske do umeleho? Ved by to bolo v podstate jedno , v zaludocku by sa to aj tak premiesalo, nie?

katarina822
29. máj 2010

ak mozem poradit sprav to takto ak odsavas a maly ti povedzme vypije na 1davku okolo 100ml a ty odsajes okolo 50ml.spoj 2odsate mliecka spolu a daj mu ako jednu davku vypit a tu dalsiu davku mliecka urob 100ml.UM.a skus castejsie odsavat po 2hod. alebo prikladat maleho.

katarina822
4. jún 2010

ahojte baby kde ste vsetky? 😉

ivana2301
4. jún 2010

ahoj katarinka822,prosím ta ty si také zbehlá vo veci....Však ešte stále odsávam ako divá.....ale zaujímalo by ma aké máte skúsenosti vy odsávačky -žienky, s pitím čajíkom..Koľko čajíka Vám vypijú babatka???

katarina822
4. jún 2010

tak moja upnle odmieta cajik nedavam jej pije len mm a vodicku

ivana2301
4. jún 2010

nooo a koľko Ti vypije Katuška vodičky tak iba približne za den???

katarina822
4. jún 2010

okolo 100ml.ona dost malo papa a dost malo pije. ale co uz cajik som skusala tak max.1glg do seba dostala viac neexistuje

martina46
4. jún 2010

ahojte, ja som mala teraz krizu - spustanie mliecka, trvalo mi odstriekat 2nasobne dlhsie, no teraz je to tusim uz lepsie, mala sa mi 2x prisala po dlhsom case 😵 ale len naprazdno z prazdnych prsnikov dudlala, no aspon nieco 🙂

chcela som sa opytat, ked zhromazduete mlieko do jednej nadoby, aka je to nadoba, moze to byt aj zavaraninovy pohar s tym klasickym vickom kovovym? a teple mlieko prave odstriekane v chladnicke niecim prikryvate, ci az ked vychladne? ja neprikryvam, sa bojim, ze sa pokazi, no nemam skusenost, preto sa pytam.

katarina822
5. jún 2010

ahojte
@martina46 ja jedno odsavanie davam do 1flase zavriem flasu a dam do chladnicky necakam kym vychladne. nesmie sa spojit uz vychladnute mlieko s prave odsatym teplym. ak nemas flasu tak moze byt myslim aj ta zavaraninova flasa ale samozrejme ju najprv vysterlizuj.
prajem ti este uspesne kojenie. 😉

martina46
5. jún 2010

@katarina822 dakujem. no a to davas do kojeneckej flase?

katarina822
5. jún 2010

@martina46 ano do kojeneckej. 😉

ivana2301
5. jún 2010

martina46 ja to robým tak,že ked si odsajem ihned dám mliečko do chladničky bud do kojeneckej fľašky alebo do umelej nadobky od aventu a nechám otvorené nezakrývam a ked vychladne asi tak za pol hodku,tak potom ho dobre uzavriem vrchnákom.A čo jedno odsatie to jedna nádobke..V chladničke nemešam dokopy.(Iba ked idem zamraziť tak spojím 2 dávky vychladnuté...)No a do mrazničky som si dávala do vyvarených horčicových fľašiek...a do umelých avent nádobiek..no lenže ked som rozmrazila maličká my vôbec nechce papkať mrazené mliečko a to mám fakt dobrú zásobu vyše 20 fľašiek po 180ml.A rozmrazovala som ho len tak položené na kuchynskej linke...(som koštovala to rozmrazené mliečko a malo aj inú chuť...)

martina46
5. jún 2010

ivana, ja davam tiez do voacerych nadobiek, no nezakryvam vobec, ale ono, ked dam starsie, co vlastne vzdy je niekolkohodinove - ma obcas kozacinovu chut, no a moje mlieko pije aj starsia, tej nic nevadi, no nemam z toho dobry pocit, preto rozmyslam, ze ked budem v priebehu 12 hodin vlievat vsetko do jednej nadoby, mohla by sa ta chut zlepsit... takze pouzijem asi tie zavaraninove pohare. len som mala divny pocit z toho kovoveho vicka, neviem preco 😅

ivana2301
6. jún 2010

Martinka, odsaté mliečko sa musí spotrebovať do 24hod.Takže ja to tak akurát stihnem..Ja som nepobadala žeby to napr 12hodinové malo inakšiu chuť ako to čerstvé..Musím to odsledovať....Noo neviem to kovové víčko 😕 ...tiež neviem či to nemení chuť..noo,ja zatiaľ používam umelé nádobky..tak neviem

martina46
7. jún 2010

ja uz som to vyriesila, davam do sklenench nadob od nuttely, je to sklo a ma to plastove vicko 🙂
este len testujem, tak uvidime, co spravi to pomiesane mliecko, zatial necham len tych 12 hodin ccA A MOZNO VYSKUSAM AJ 24 HODIN.

@ivana2301 skusala si tu chut mlieka starsieho? ale sice kedze zlievas, tak sa to neda az tak odskusat, to by si musela nechat stat 12 hodin jedno mlieko, nepriliat a potom ochutnat. to by ma teda zaujimalo.... 🙂

aurra
7. jún 2010

preco sa nema prilievat prave odsate mliecko do uz odsateho a schladeneho v chladnicke?