Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petrusk
1. sep 2010

@keminek dakujem za odpoved. no budit ju v noci nechcem, lebo ma dost zakerny reflux a casto sa hocikedy nie len po jedeni dusi. v nemocnici sme lezali po dvoch duseniach a povedali mi, ze ju nemam na ziadnu aktivitu budit, tak neriskujem, preto mi je tazko kojit po 2 - 2,5 hodinach, ak si nevypyta a nahodou spi. ked som si po kojeniach neodsavala a mala som vacsi rozostup medzi kojeniami, tak som mala na kojenie mlieko aj ked nie kazde. ako odsavam, tak ked odsajem o cca 22,30 a robim to striedavo, tak o cca 2-4 sa budi, skor o 4, tak uz toho mlieka tolko nie je. ale zatial to staci vacsinou, cez den je to horsie. v nemocnici mi nadavali, ze dlho kojim, tak sme spravili test, odvazili sme ju po 10 minutach na jednom prsniku a vypila 25, takze, ked to spocitame, tych 100 ked mam vypije, ale musi mat cas, sem tam prispava, tak ju budim. ale ona aj ked je hore, casto oddychuje, potiahne 3-4x a potom chvilu oddych, netaha v kuse. teraz sa to snazim dat na 15 minut na jednom. zatial sa celkom dari. ale ked vidim, ze jej tecie mlieko, kedze kojim cez klobuk, tak jej prso este necham, nech radsej vycuca co tam je. dnes mi poobede zaspala a papala po 4 hodinach a vypila 130, co som skoro odpadla, za prve ze tolko este nevypila a za druhe, kde sa mi tolko mlieka zobralo, ale je pravda, ze dnes som nie po kazdom kojeni odsavala. bojim sa v noci odsavat, lebo by som vlastne odsala cca hodinku - dve pred jej krmenim a to by som jej nemala co dat, mozno nejakych 30-40 co je bieda. co sa tyka cumlika, ona cumle, ale nie vzdy, nevyzaduje mat cely den dudel, len niekedy.
asi vyskusam ten test kojenia aj zajtra, dam ju 10 minut na kazdy prsnik a uvidim kolko vypije. skusim teda dnes neodsat vecer a zajtra len kazde druhe kojenie a pozajtra odsajem v noci a po kazdom kojeni, skusim tie dni takto striedat tyzdena uvidim. som z toho zufala, chcela som aby mala moje mliecko. caste kojenie nam komplikuje jej spanok, a ja popri malej este pracujem, kedze nemam na vyber, ale nastastie doma, alebo len 1-2 hodiny za den idem do prace medzi kojenim. vacsinou az vecer ked sa naposledy napapa.
@katarinka2010 ako to robis, ze odsavas kazde 4,3, a dve hodiny? kojis? lebo keby to mam takto robit, tak potom by som jej musela mlieko davat z flase, lebo ked by zrovna chcela jest, tak by tam nic nebolo. ona ma intervaly do troch hodin, malokedy do styroch, niekedy pyta uz po 2,5 ale v noci zas vobec, naje sa najneskor do osmej a potom az rano vacsinou o 3-4, malokedy o druhej. a z flase stale krmit, sa bojim, aby sa potom chcela prisat.

ivkaivka
1. sep 2010

no tak dnes som musela po 4 dnoch opat odsat. Odsala som radsej len 90 ml, no mala to mliecko uz nechcela. Moze byt, ze je zle? Kedze som 4 dni neodsavala, inac si to neviem vysvetlit...alebo si uz zvykla za tie 4 dni na UM???

katarinka2010
2. sep 2010

@petrusk Ja som mala podobny problem...sice som nemala malo mlieka ale malinkemu sa už ku koncu nechcelo tahat lenivcovi...tak sa rozjedoval a tak som ho dokrmila...najskor s bebou a neskor ked som si kupila odsavačku asi ked mal 1 mes. tak odsatym mliekom,...potom som bola chora...davala som flašu a bolo to tam...od vtedy sme len na flaši a odsatym mliekom...keby som mala druhe a rovnaky problem ...naozaj neviem ako by som to riešila...a to prikladat..prikladat...bolo tiež pre mna nepoužitelne...on sa chcel poriadne najest a potom na 2 hodiny zaspal...to som ho mala akože budit a prikladat????? nechapem...ja odsavam už 3,5-4 mesiace...a niektore maminky na tomto fore aj oveeeeela dlhšie

petrusk
2. sep 2010

@katarinka2010 ja odsavacku mam, ale mne cez nu nic nejde, tak odsavam rukou, aj v nemocnici aj laktacna poradkyna mi radili, aby som nepouzivala odsavacku, ze si nou nicim bradavky. ja po kojeni odsajem ako kedy 10-40. mne sa mala nerozjeduje, nechavam ju pokial vidim, ze v klobuku je mlieko, ked nie je, tak ju odstavim. a ona fakt potrebuje dlhsi cas. vcera vecer som neodsala, dnes sa mi zobudila az o 5,15 a vcera jedla naposledy o 19,30 a nemala som prsia na prasknutie ale boli plne. teraz cakam kedy sa zobudi, a uz mam trochu naliate ale nie nejak vela. po kojeni odsajem a uvidim kolko dokopy v nich bolo. som z toho nestastna, lebo ona ma malo na krmenie niekedy, a nemozeme ani nikam poriadne ist, kedze nikdy neviem, ci jej bude dost, vzdy sa musime stihnut vratit medzi kojeniami a ja aj preto chodim do roboty neskoro vecer, ked sa uz uklada spat. vacsinou jej musim 30-60 ml pocas dna dat aj nutrilonu, malokedy sa stane ze aj odstreknute mlieko staci na dokrmenie.

katarina822
2. sep 2010

@ivkaivka ja som zazila opacny problem ku koncu som davala Um a este som jej nazbierala na 1davku MM to moje vypila a potom mi tri davky zasobou odmietala UM tak pila len cajik alebo vodicku tak potom som jej uz cisto davala UM a tych par ml co som vytiahla svojho mliecka som jej uz nedavala. mliecko ked dlho stoji v prsnikoch tak ako tebe 4dni ma inu chut lebo tak laicky povedane nejaky hormon vysiela signal ze uz sa ma zastavit tvoraba mliecka lebo ho nedavas von teda neodsavas. ale u teba nadalej sa tvori takze podla mna je to o chuti.

ivkaivka
6. sep 2010

ahojte, tak dnes som si bola pre tabletky na zastavenie laktacie. Uz sa to nedalo vydrzat, prsia naliate, v noci som sa musela prezliekat aj 2x, plachta cela mokra...rano som mala take naliate prsia, ze som sa ich nemohla ani dotknut, musela som troch odstriekat do umyvadla, uz som nechcela pouzit odsavacku, no bolest úzastna....co by som dala za taketo stavy pred rokom. To som sa trapila,ako som mohla.
Lekar vravel,ze su velmi tazke na zaludok a co som citala pri vedlajsich ucinkoch...tak sa len modlit, nech to ostane pri tom bolestivom zaludku 😅

irsina83
6. sep 2010

ahojte aj ja odsavam a davam malickej mliecko z flasky. mala je predcasne narodena a naucena bola na flasu v inkubatory a tak sme pri tom ostali a velmi mi to vyhovuje a aj malickej 😉

ajka123
7. sep 2010

Ahojte, priznam sa, ze mozno sa uz na tomto fore taky problem vyskytol, ale naozaj nestiham si to cele precitat, pretoze cely den sa tocim pri malom, odsavani a starsej dcere(2.5 roka). Mozno mi budete vediet poradit. Pred tyzdnom nam zacala laktacna kriza. Maleho som sice stale prikladala a prikladala, ale po dvoch dnoch upenliveho placu, ked sa sice prisal, ale ked zistil, ze nic netecie, strasne sa zlostil a tak vobec nesal a skoncil na flasi. Uz je na nej tyzden. Odsavam a odsavam, ale nestaci a musim dokrmit nutrilonom. Je to naozaj unavne a ani po troch dnoch intenzivneho odsavania sa mi mliecko nerozbehlo. Beriem ricinus, pijem vela aj caje, len s tym oddychovanim je to problem, pretoze maly skoro vobec nespi (koliky). Ako ho naucit spat pit z prsnika, ked on sa sice prisaje, ale taha iba tak pol minuty. Alebo ako zvysit tvorbu mlieka. Neviem si predstavit, ze kazdy den po dvoch hodinach budem hodinu odsavat a odsajem tak 40 -50. Dik za kazdu radu

katarina822
7. sep 2010

@ajka123 nemas moznost sa skontaktovat s laktacnou poradkinou to by bolo najlep[sie aby prisla a pomohla ti cim viac budes krmit s flase tym tahsie bude ho dostat na prsnik v tom ti neporadim preco iba minutu pije sku s napisat tu https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ ak odsavas je tazke ak mas male dievcatko lebo odsavanie je narocne na cas skus odsavat kazde 2hod. max.20min.skus zmenit inu odsavacku hod.nesmies odsavat je to vycerpavajuce a vysilujes a tym stracas mliecko na zvysenie tvrby mliecka je dolezite chciet odsavat byt v pohode pravidelne odsavat aj v noci kazde .3hod.dostatok tekutin a pravidelne sa stravovat co viem ze lahko sa rozprava.neviem ci by som zvladala odsavat pri dvoch detoch..moja tiez mala koliku a priznam sa tie tri prve mes.som nerobila nmic ine len odsavala sterlizovala a nosila ju na rukach. skus kliknut http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... a http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... a http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

ajka123
7. sep 2010

@katarina822
Dakujem za rady Katarinka, ale je to naozaj tazke. V kontakte som s tromi laktacnymi poradcami, ale chcela som poznat aj nazor inych mamiciek a ich skusenosti, pretoze teoria je niekedy naozaj iba teoria, ktoru ja ovladam skoro naspamat.
Odsavacky som skusila dve. Rucnu a elektricku a s rucnou odsajem co to, s elektrickou skoro nic. Dcerku som dala do skolky (sukromnej - dalsie peniaze), aby som mala klud a povedala som si, ze dokedy neochorie, tak to budem skusat aj keby som neviem co a tak skacem s malym na fit lopte a v druhej ruke mam odsavacku :o)))
Ak vsak dcerka ostane doma, tak to urcite nezvladnem, aspon nie odsavat kazde dve hodiny.

monky1
8. sep 2010

ahojte dievcata, aj my sme mali problem s mlieckom - mam 3 mesacnu Elinku a uz 2 mesiace bojujeme, akonahle je mlieka menej - tzn. netecie samo, odtahuje sa, zlosti sa .... odzrkadlilo sa to aj na vahe - za 2. mesiac pribrala len 340g ... isty cas boli prsia fakt skoro prazdne, odsavackou som odsala minimum, tak som zacala odsavat po kazdom dojceni, zacala som uzivat senovku spolu s benediktom a posledne tri dni aj tabletky Costi a funguje to uuuuuzasne
...vcera v poradni mi dr. povedala, ze maicka pribrala 860g (posl. tyzden rovnych 200g)

...mam ale otazku k tabletkam Costi - ako dlho sa mozu uzivat a ci je fakt potrena davka 3 tabl. 3x denne
DAKUJEM, SNAD NIEKTO PORADI 🙂

monky1
8. sep 2010

@ajka123 dovolim si poradit, lebo som si precitala tvoj prispevok

ak to mliecko nemas, skus brat senovku grecku - ci uz v praskovej podobe zapijes cajom al. uvaris zo semien odvar, k tomu benedikt lekrasky - caj, prip. na zaciatok na rozbehnutie aj tabletky Costi - mne za 2 dni zabrali fantasticky

...kym by sa laktacia rozbehla a bola by si nutena davat malinkemu UM, nedavaj mu ho z flase - skus pomocou cievky a prska - nalep na prso, bude tahat a stimulovat prsko a mliecko mu pojde ... katarinka822 tu dala link, j e to tam vyobrazene .... ja som to parkrat takto robila - je to narocne, zvlast ked mame doma este jedno drobča, ale aspon skus - my sme tiez mali viackrat krizu, ale flasu som nedala, lebo starsej dcere som dala ked mala 2 a pol mesiaca a uz mi uuuplne odmietala prsnik

ajka123
8. sep 2010

@monky1
Dik za radu, tu cievku by som mala skusat od zajtra. Muz mi ju dnes zhana. No to odsavanie uz budem dodrziavat poctivo, kazde dve hodiny taham a taham, ale mam pocit, ze je tam toho menej a menej. Na tych strankach od Katariny822 sa pise, ze sa nema odsavat dlhsie ako 20minut z obidvoch prsnikov a to na striedacku a ja takto vytiahnem, napr. dnes:
2:30 50 ml
6:00 80ml
8:00 50 ml
10:00 40 ml

Tak dufam, ze sa to zlepsi. Prso malemu stale davam, ale uz ho nechce ani chytit. Uvidime, co to bude s tou cievkou. Tebe to ako islo? A ako dlho si musela takto dojcit?

monky1
8. sep 2010

@ajka123 a aku mas odsavacku? myslim elektricku, ked pises, ze nejde to s nou. Mne sa celkom osvedcila medela mini elektrik - rucnou mi to neslo a ak aj, tak to bolo velmi pracne a unavne - nebola som pri odsavani v pohode - pri elektrickej len prilozim, odsavam a ked uz vidim, ze nejde, prekladam na druhu stranu, predtym ale prsko pomasirujem - chap vsemozne postlacam, vytrasiem a zase sa mliecko spusti ... a na striedacku odavam aj 6 x pri jednom odsavani --- neodsajem vela, lebno to robim po kojeni, ale co to ano - to potom odlozim do chladnicky na vecer, kedy je toho mliecka v prskach menej a ked je nestaci, vecer stiahne cez cievku aj to odsate

a odsavas po kojeni??? alebo aj pred??? ci on ti uz vobec netaha prsko?? lebo ja som iba po - bala som sa, ze sa mi nestihne do dalsieho prisatia vytvorit dostatok - tiez som odsala len 30 - niekedy 60 - to uz bol zazrak

skus to s tou cievkou - verim, ze bude tahat prsko, ked mu pojde mliecko, len musi raz potiahnut, aby dostal impulz, ze mu tecie

skus este tu senovku, benedikt a Costi - verim, ze toto by ti mlieko spustilo ... a potom uz len odsavat a odsavat, prikladat maleho a ked to nepojde, ze sa nebude chciet prisat, tak budes odsavat a davat mu hoc aj z flase - ale tvoje, nie umele
poznam 3 mamicky, co takto "kojili" - jedna 8 mesiacov, druha 10 a teretia vyse roka ... obdivujem ich, ale co mama nespravi pre svoje dieta

ajka123
8. sep 2010

@monky1 Mala som elektricku medelu swing, ale s tou mi neslo odsat takmer nic, iba par kvapiek. Pouzivam avent isis rucnu.
Dik za povzbudive slova, ja uz len cakam, kedy sa to spusti. Trva to uz tyzden, ale priznam sa, neodsavala som pravidelne kazde dve hodiny a ani v noci. Teraz som zacala opat od nedele, tak dufam, ze to pojde.
Moj problem spociva este v tom, ze maly skoro vobec nespi a ak spi, tak maximalne 20 -30 minut suvisle a budi sa na bolesti brucha. No a ja tym padom nikdy neviem, kedy je hladny a kedy ma bolesti. Ved kvoli tomu skoncilo aj moje kojenie, pretoze on bol na prsniku stale nespokojni. To iste mi robi aj pri flasi a tak ho krmim v polospanku. Potom, ked je najedeny je 100x lepsi.

monky1
8. sep 2010

@ajka123 hm, mas to tazke ..... a s medelou swing ti to neslo?????? 😕 😕 😕 ja prave uvazujem, ze si taku kupim, jedna kocka ju predava za velmi dobru cenu 😒
a nema ti s malym kto pomoct? ze by ti ho zobral aspon na chvilku von 😒

ozaj a cumlikujete?

ajka123
8. sep 2010

@monky1
Nie neslo. Aj kamoska, co si ju nevie vynachvalit, tak neverila a dosla sa dokonca pozriet a az potom uverila, ze ani po 10 minutach sa nich nenatiahlo (par kvapiek) a nasledne na to rucnou islo 30 ml.
Doteraz som mala babku, ale uz zial nemoze a ostatni bud maju svoje deti alebo su v praci. Ale nasli sme si system. Skaceme na fit lopte a drzim ho jednou rukou a druhu mam volnu. Ved aj teraz takto tukam do PC. Je to pre mna uz relax, aspon mozem vela citat a takto oddychovat. Odnasa si to iba moj chrbat.

monky1
8. sep 2010

@ajka123 a satku si neskusala? my mame - je to dobra vec
aj dievcata si ju chvalia - vraj v kociku - postielke problem zaspat a v satke je drobec do 5 minut tuhy 😕

keminek
8. sep 2010

@monky1 moc tě obdivuju, že to zvládáš s 2 dětmi. Já tento týden přestanu mít podporu manžela, bude mít hodně práce a babičky nemůžou mít malého furt (taky jsou mu 3 roky) a já už to neutáhnu.. Začala jsem na odsávání 5-20 ml z obou prsou dohromady po každém kojení.. teď po kojení odsaju i 70-100 ml.. ale těch 90-100 je po 25 min. na etapy.. není to zásoba, která je nedopitá a v pohodě vyteče do lahvičky.. mačkám prsa, střídám.. přesně jak píšeš a ono se to po kouskách spouští, mezitím třeba nějakou dobu neteče vůbec nic. No ale problém je v tom, že malé je dnes 7 týdnů a přestává jí tohle množství stačit.. Poslední 2 dny má sušší plíny až max. středně počůrané. Dneska dostala i odsáté mlíčko 15 ml sice jenom, ale poté měla aspoň počůranou tu plínu víc.. V 6 týdnech vážila lehce přes 4 kila, takže má vypít tak 80 ml při 8 kojeních, pokud budu počítat 1/6 na 1 kg váhy.
Prosím kolik jsi odsála po kojení na začátku a kolik teď? asi odsáváš i kojíš z obou vždycky.. viď? a jak to zvládáš, kolikrát denně kojíš nebo odsáváš? Já už to zas začínám vzdávat a začínám z toho být smutná.. že je taková malinká ještě.. ☹

keminek
8. sep 2010

@ajka123 mám dojem, že s mini electric to jde trochu líp.. odsaju i se swing, ale mini electric má o něco větší tah nebo rychlejší.. nebo je to prostě síla zvyku. Někomu to ale právě líp teče s manuální odsávačkou, to je individuální. Já jí od začátku nějak ukojím, když poté i odsávám.. ale jsou dny, kdy to je jen tak tak.. vlastně se s ní snažím celou dobu držet krok, protože roste.. ale začíná být hnusné počasí a ven to vždy nepůjde, tady doma starší syn se bude nudit a já teď zvládám akorát odsávat a být unavená.. no už musím jít zas kojit.. a má hlad po hodině a půl od odsávání, takže mi to mlíko tentokrát stačit nebude tuplem..

keminek
8. sep 2010

@ivkaivka tenhle pocit znám.. minule jsem začínala z nuly, při odstavování jsem měla přelitá prsa, nemohla se mlíka zbavit a teď mám problém s mlíkem zas a přesně tak.. teď si říkám, co bych za to dala a netuším, jak jsem takových nalitých prsou dosáhla.. 😒

ajka123
8. sep 2010

@keminek
Ako som spominala. Dominika je do 16:30 v skolke. Musim ist pre nu a vecer je narocny, hlavne ked obidve deti su unavene a chcu ist spat. Tam sa to odsavanie nie vzdy dodrzi. A hlavne tolerantneho manzela, ktoremu na veceru stacia polievky alebo chlieb.
Ja kym som maleho kojila (do 6.5 tyzdna), tak som nedokazala odsat nic, iba par kvapiek rukou, ale nejako som to ani neskusala, myslela som, ze mam dost, ved priberal 350 g za tyzden. Potom nastal zlom. Odmietal najprv jeden prsnik, druhy mu nestacil a tak bol mrzuty. Ja som si myslela, ze su to koliky a ze ho boli brucho a preto nechce viac tahat. Potom zacal odmietat aj druhy prsnik a po troch dnoch, ked skoro nic nezjedol a plienky mal len malinko ocikane, som ho dokrmila a vypil 100ml a vypil by aj viac, len viac vo flasi nebolo. Zacala som odsavat, dokrmovat lyzickou a striekackou, ale to neslo a dnes je situacia taka, ze maly sice prso chyti, ale potiahne 3x, zisti, ze netecie a zlosti sa.
Dnes by mi mal prist ten Suplemental, tak skusim s tym. Potom uvidim.
Odsavam uz od minulej nedele, cize jeden a pol tyzdna a tiez som s tym sekla, ale po 8 hodinach sa mi naliali prsia tak, ze som vytiahla 120 bez problemov a rano dokonca 250ml. Ale to bol len svetly okamzik na povzbudenie a opat sme na 40 az 70, ako kedy. Ale verim, ze po tomto vikende sa to zmeni.
Ja musim kormovat, pretoze Marosko ma 7.5 tyzdna, meria 60 cm a vazi 5800g. Niekedy vypije z flase 90, niekedy 150. Chcem kojit, chcem kojit, chcem kojit, lebo pri jeho spotrebe by som sa mlieka nedoplatila.

ajka123
8. sep 2010

@keminek
A nevzdavaj to. Kazda kvapka materskeho mlieka je dobra. Ci to bude denne len 100 alebo 300 ml a zvysok umele mlieko. Stale to trosku zo mna to babo dostane. Hlavne treba klud a nestresovat sa. Bude bude, nebude nebude, ale treba verit, ze bude :o))) O tyzden ti poviem, ci som taka optimistka :o))))

keminek
8. sep 2010

@ajka123 díky.. 🙂 posledních pár dní mi je z toho smutno, ale pokud jde o nervy z mlíka, tak ty nemám. Se synem jsem se dostala do pořádných nervů, když najednou nebylo mlíko.. byla jsem z toho úplně vedle. Ale teď už jsem zvyklá, není to poprvé, tak to zvládám bez stresu. Ale líto mi to je ☹ Teda máš pěkného žroutíka.. 😀 mně stačí ty 4 kila 😒 S 2,5letým dítětem to je taky pěkná fuška. Já jsem mohla dát malého do soukromé školky (ve státní nebylo už místo), ale nakonec jsem nedala, protože jsem se bála těch nemocí.. kvůli kojení.. 😅 No tak ti nevím.. přitáhne blbou rýmu a je vymalováno. Ale zas bych mohla o něco dýl vydržet.. těžko říct.. Děkuju za povzbuzení, protože vzdávací tendence sílí.. 😅

Holky první děti jste kojily déle nebo naopak? Já déle a o to mi to teď připadá vůči malé nic moc.. Jo s malým, když mlíko bylo, tak to jsem neřešila nic. Jen prostě kojila, když chtěl z obou, dostal z obou, když chtěl dřív dostal dřív, když spal dýl, dostal dýl.. a mlíka furt bylo dost. Furt říkám, že není umění kojit, to zvládne každý tydýt. Ale rozkojit to z mizerných množství, to už je pro opravdové borce.. Myslím katka na straně 19, 20 nebo na nějaké straně poblíž 😅 😀 píše, že z nějakých 30 ml to dotáhla až na dávání mléka do mléčné banky 😎

keminek
8. sep 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/matky-nekojicky/nekojim-ale-odsavam-ako-to-riesit-na-cestach/
😎 😉 Jo jo.. to by se mi taky líbilo, ale je to tak, že jsem ráda za každý další den.. natož týden.. 🙂

martinaho1
8. sep 2010

@monky1 Ahoj ja beru Motilium, obsahuje to stejnou ucinnou latku. Brala jsem ho pred tim asi 2 mesice, mlicka bylo vic, ale pak uz jsem ho vysadila a to byla chyba, pak mi mliko hodne ubylo...Je nutne ho vysazovat hooodne pomalu, nejdriv jen o jednu tabletku snizit denni davku, pockat zda mlika neubyde a pak zase jednu tabletku az do uplneho vysazeni. Ted ho beru zase, ale zatim ucinek nepozoruji, teda pred tim mi zabral trochu ale az po mesici ☹. Tak drzim palce 🙂

monky1
8. sep 2010

@keminek ahoj, keminek, neviem, ci si zasluzim tvoj obdiv, ale dakujem 😉 .... ma to o to lahsie, ze starsia dcera je dost rozumna, vo febr. bude mat 4 roky a malinka je zasa take usmievave slniecko, ktore mi potiahne aj 2x po 3 hodiny cez den - v noci vstavam 2x
pytas sa, kolko som odsala na zaciatku a kolko teraz - ja som odsavala vzdy po kojeni a to z oboch stran - ciel - stimulovat prsia a tiez nasetrit par ml na vecer, ak by sa nestihlo mliecka vytvorit dost - islo to rozne - niekedy 5ml, inokedy aj 50ml, ale tiez 20 - 30 minut na striedacku s masazou prsnikov
teraz vytiahnem len o trolinku viac, ale to preto, lebo malicka aj viac vytiahne - vidim, ako mlaska, je spotena ... krasa pozerat .. a aj je spokojnejsia po kojeni, takze stale rovnake mnozstvo, ale ona ma v brusku viac
predtym sa mi stavalo, ze z laveho prsnika parkrat potiahla, tahala, kym islo prudom - prvych par minut a potom nic - chytila, potiahla, pustila ... chytila, trhla, pustila ... aj 20x ... a nervacila o 106 .. teraz to nerobi, lebo jej tecie a taha intenzivne aj 15 minut - predtym cca 5 - 10

hlavu hore - musime to nejak zvladnut, sme mamicky a tie dokazu aj zazraky 🙂 .... aj mna cakaju narocne 2 tyzdne, tiez mi mm odchadza pracovne - vratane vikendu a babicky mam obe v inom meste, tak sa mam na co tesit 🙄

monky1
8. sep 2010

@ajka123 ze 350g za tyzden - ty kokso!!! my sme pribrali 340g za mesiac!!!!!!!!!! a vtedy som si povedala O BOZE
bol to sok, lebo mesiac predtym pribrala 1180g
ale tak zacala som odsavat, castejsie prikladat, beriem senovku, benedikt, teraz aj Costi a rozbehlo sa to

ze sa ti zlosti na prsniku - moja to robila, ked boli prazdne - teraz uz nie
zaujimalo by ma, kolko by som vytiahla z prsnikov po troch hodinach, ale nie po kojeni ... asi niekedy vyskusam, lebo ja nemam prehlad, kolko vypije za den 😒
a poviem ti, ze Marosko ma kraaaasnu vahu - 5800 a 60cm - my mame 5820g a 59cm a mame 3 mesiace 😅 ..... este som chcela napisat, ze po tom poslednom pribrati (340g) sme teraz pribrali 870g, takze lepsi sa to 😵

a ked chces kojit, tak BUDES KOJIT - super, ze myslis pozitivne 😉

a sklanam hlavu, ked dokazes vstavat v noci a odsavt 😔

monky1
8. sep 2010

@keminek este som zabudla - Hanicku som kojila len 2 a pol mesiaca, lebo som bola hlupa, nepoucena, bez internetu ... a aeste som pocuvla rady jednej pani doktorky v porodnici - 😠 😠 😠 , kt. mi kazala prikladat kazde tri hodny, lebo babatko si musi vytvorit rezim a podobne voloviny - a tak som aj dopadla, malicka mi zacala chudnut a ja v tom soku prve co mi napadlo bolo UM

pises, ze mas vyskusane obe odsavacky - ktora je hlucnejsia??? mini elektrik alebo swim?

@martinaho1 cize treba davku postupne znizovat ... zvlastne, ze ti zabral az po mesiaci - mne po dvoch dnoch
a tu senovku grecku si neskusala???

keminek
8. sep 2010

@monky1 a teď už v noci neodsáváš, jen kojíš? nebo naopak nekojíš a jen si odsaješ? 😀
a prosím tě ještě mi řekni.. ty jsi s tím odsáváním za celou dobu nepřestala? tzn. odsáváš furt, po každém kojení nebo už jen po nějakých kojeních? (už několik týdnů, počítám že už to bereš rutinně.. ) a odsáváš ve stále (přibližně) stejných intervalech, resp. podle toho, jak si malá řekne? já jestli to zvýšení produkce nebylo třeba tím, že jsi někdy neodsála nebo žes třeba (příklad) přestala odsávat v noci a tím pádem jsi pak odsála větší množství ve dne (jako přebytky), jestli jsi nějak neměnila intervaly nebo četnost odsávání.. A poslední věc 😅 pozoruješ zlepšení mléka po tom řeckém senu a benediktu a costi bez ohledu na to odsávání.. cítíš, že se to po tomhle vyloženě zvedlo nebo je to spíš tím odsáváním?
Díky moc.. já se totiž zrovna snažím přijít na to,jak jsem to udělala s malým, protože vím, že 20 ml po kojení mi tehdy přišlo jako obrovské množství, když jsem měla málo mlíka, protože byly chvíle, kdy jsem odsála pár kapiček. No a nakonec jsem měla krásně nalitá prsa po každých 2-3 hod., že to ani nevypil, takže jsem přebytky mrazila. Odsávala jsem po každém kojení stejně jako teď, akorát nevím, jak se mi to povedlo takhle hodně navýšit. Jsem tak pitomá, kdybych si to aspoň někam napsala 😝