Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

keminek
8. sep 2010

@monky1 hlučnější je mini electric; swing má dobrou tu stimulační fázi, tak rychle to tahá, fakt příjemný 😀 ale já to nepotřebuju, když mi to stimuluje malá 😉 a navíc se mi to spustí tak jako tak, i kdybych předtím nekojila.
no jo, to jsou ty rady.. já malého kojila jednou tak, podruhý onak.. vůbec jsem to neřešila, mlíko bylo.. Jenže pak mi spadlo a několikrát jsem to nahodila odsávačkou, několikrát to zas spadlo, až se mi jednoho krásného dne to podařilo udržet. Jenže nevim jak 🙄 Jen vím, že jsem furt odsávala stejně jako ty..

keminek
8. sep 2010

@monky1 fíha, po 2 dnech.. tak za to nic nedám.. 😅 máte to na SK volně prodejné nebo jen na předpis?
jinak kojím i odsávám z obou prs, jedno nestačí 😝
@martinaho1 držím palce, ať se to zvedá...

ajka123
8. sep 2010

@monky1
Swing je jednoznacne tizsia a o hodne.mozem sa opytat, ako si tu hadicku davala do ust?Islo to lahko? Maly sa zlosti.

martinaho1
8. sep 2010

@monky1 Ja jsem brala i recke seno, snedla jsem 1kg, brala jsem to soucasne s Motiliem, takze nevim co zabralo vic, jestli Motilium nebo ten senohnus 🙂... Tak uvidim ted 🙂

monky1
8. sep 2010

joj, baby, nestiham 😀

@ajka123 kuk sem http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

ja som si to prilepila k prsniku - je to narocnejsie, niekto by mal asistovat, alebo kojit v lahu ... ked po palci, tak nemusis lepit

virivka
8. sep 2010

Ahojte. Tak pridavam sa aj ja k vam 🙂 Ja odsavam uz od zaciatku(mala ma sedem tyzdnov) a krmime len odsatym mlieckom. Spociatku som tiez odsala malo, ale postupne sa to zlepsilo. U mna pomaha to, ze pijem vela vody, aj v noci mam na nocnom stoliku hrncek s vodou. A obcas vineu. Len nezufajte, ja dakedy odsajem ledva 60 ml, a inokedy v poho 150 ml.

monky1
8. sep 2010

@keminek vela otazok, neviem na ktore skor odpisat 😀

na SK je Costi, u vas Motilium, ako pise martinaho1 ... my to mame na predpis (ak mas znamu v lekarni, da sa aj bez), u vas vraj volne kupis

a my sme sa asi nepochopili - ja neodsavam uplne po kazdom kojeni a v noci uz vobec nie, vtedy sa mi prsia pekne aj samy naleju , to robi ten oddych ..... odsavala som hlavne vtedy, ked som videla, ze je to bieda cez den, aby som aspon par kvapiek vytiahla na vecer, lebo mi bolo jasne, ze vecer bude kriza
v noci len kojim - 2x - okolo polnoci (o 1 -2 h) a potom nadranom (o 4 - 5h)

samotne odsavanie mi tu laktaciu urcite nenastartovalo - vyrazne zlepsenie po senovka a po Costi uplne super

evina34
9. sep 2010

Ahojte...chcela by som Vás poprosiť o radu. Taktiež osávam už tretí mesiac a mám takýto problém...Predtým som malej stále dávala čerstvé odsaté mlieko. V poslednom obdobi mi to časovo nevychadza /kedze musime cvicit aj Vojtovu metodu/, takze mlieko si predpripravim, dam do chladničky a potom ohrejem /mlieko , ktore jej davam nema viac ako 3-4h, vsetky hygienicke zasady dodrziavam/...Jedna sa o to , ze mala mi po nociach prestala spavat, budi sa po 3.5 h na prdiky...predtym mi prespala takmer celu noc. Teraz neviem , ci to mam do suvisu davat s tym, ze mlieko je prihrievane...alebo je tam nejaky iny problem...Mate s tym nejake skusenosti? Davate Vasim babatkam len cerstvo odstriekane mlieko? Dakujem za odpovede

ivankaalenka
9. sep 2010

pre Evina34:davala som aj z mrazaku. Okolo 3 mesiaca ma vacsina deti koliky, do 3 mesiacov by sa potom mali stratit, takze mozno je to ono a staci masirovat brusko a mat trpezlivost, malo by to prejst same 😉

evina34
9. sep 2010

Dakujem za odpoved. My mame dnes presne 4 mesiace. S kolikami som to do suvisu nedavala /myslela som si, ze su do 3 mesiacov.../. Zeby u nas nastupili neskorsie?...a budu trvat dalsie 3 mesiace?..no zbohom 🙂

katarina822
9. sep 2010

@evina34 v chladnicke moze byt mliecko max. 24hod. ja som pouzivala mliecko po 2,3,4hod.bezne ohrievane. a vacsina bab to robi tak zeby v chladnice mali nejaku davku odsateho mliecka popripade aj v mrazaku pre pripad nudze. najprv ohreju daju vypit babu potom odsaju a daju do chladnicky a kolobeh. to ze ti v noci sa budi na prdiky moze byt len to ze pije mliecko s flase napije sa vela vzduchu neodgrgne a p[otom ten vzduch musi nejak vyjst naprklad prdikmi. ja osobne si nemyslim ze mala tvoja 4mes.teraz dostala kolkiku.kolika najcastejsie zacina kolo mes.do 3,4 a neskor maju babetka a hlavne prejavuje sa placom bolestami bruska vacsinou v popoludnajsich hod.

evina34
9. sep 2010

@katarina822 dakujem za odpoved...samozrejme, ze ju po kazdej flasi davam odgrgnut {vacsinou si odgrgne aj 3x}...davam aj probiotika...a predtym sme taketo problemy nemali {...ale ako som spominala mlieko bolo cerstve...takze som si to dala do suvisu}...ale teraz ma napada, ze som zmenila cumel na flasi {predtym sme pouzivali 0-3 mesiace, teraz 3-4 mesiace s trosku vacsou dierkou...ci to aj tym nebude}

katarina822
9. sep 2010

@evina34 moze byt. nemyslela som ze neodgrgne tak ako pise niekedy babetko aj trikrat si po papani odgrgne.napr.ja som malu v noci ked pila mliecko nedavala odgrgnut to by bolo placu teraz sa pretoci na brusko v spanku a si odgrgne a spi dalej. detia sa nahlce vzduch aj cez vacsiu dierku ako pije ak pije hltavo ale aj pri placi pri tahani cumlika ale to plati pre tie najmensie deti.myslim ze u tvojej to bude tym vacsim cumlikom.

ajka123
9. sep 2010

Ahojte, mozno mi skusene "odsavacky" :o)) budu vediet poradit. Ako ohrievate odsate mlieko z chladnicky? Cez den v pohode v teplom kupeli, len to trosku trva, ale da sa. Horsie to je v noci, ked to mlieko potrebujem rychlo. Ako to robite vy?
A este nieco. Ak nahodou mu zohrejem 100ml a on vypije iba 50 ml. Musim to vyhodit? Da sa to este raz ohriat? Neskodi to?

katarina822
9. sep 2010

@ajka123 ahoj chlapcek ma len mes.mala by si vyliat nedopite opatovne chladenie a ohrievanie by sa nemalo. v noci som ja vedela moja pila kazde 3hod.aj cez noc pred spanim som ohriala vypila potom ja som zvykla ist spat neskor tak som ohriala mliecko a dala jej vypit cca o 3hod.a lahla spat a ked sa zobudila dala som cumlik apobehla ohriat mliecko. alebo ked bol manzelik doma isla som spat s malou a on ju krmil ked chcela papat.kolo 22,- 23hod.

virivka
9. sep 2010

@ajka123 ajoj, cez den sa snazim davat cerstvo odsate mliecko a v noci z chladnicky. Mala si trosku poplace kym sa ohreje. Ja mliecko, ktore nevypije vylievam, niekedy mi je to fakt luto, hlavne ked je ho vela nevypiteho. Ale najprv ho este necham vo flaske, bo niekedy ju po papani zacne ckat, tak vtedy jej ho este dam. V noci jej dam radsej menej mliecka a ked este chce, tak jej dolejem prave cerstvo odsateho.

katarina822
14. sep 2010

Ahojte baby ako vam to ide co mate nove? 🙂

ivkaivka
14. sep 2010

ahojte, no ja som definitivne skoncila s odsavanim. Zabrali az tabletky, no poviem vam, hnus. Ked som uzila prvu, myslela som, ze uz koncim. V zivote mi nebolo tak zle. Na druhy den som mala strach opat zobrat, no rozdelila som to na polovice, ale to bolo tiez dost zle. Na treti den sa to uz dalo vydrzat, ale nikdy viac nechcem zazit take stavy. Olivia si super zvykla na UM, ked vidi flasu, cumel vypluje a nahodi usmev. Tak sme spokojne obe. Zatial davam Nutrilon HA, ale uz pomalicky prejdeme na obycajny Nutrilon.

ivana2301
22. sep 2010

Ahojte žienky po dlhom odmlčaní sa zasé hlásim 😉 Ako sa máte?Aha ivka ivka ako vidím ty už tiež neodsávaš-vydržala si fakt dlho 🙂 no a ako čítam si sa aj porápila aby si mohla prestať odsávať...Achcem sa opýtať Tebe už pekne papá Olívia príkrm?Lebo Natalka sa už pomaličky chytá jesť.Zje aspon 3 lyž.na obed a pár lyž.bananu a termixu alebo ochuteného tvarohu.Masový príkrm to absolútne ani vidieť, žiadne maso,žiadne pečivko..Ale je to už fakt lepšie ako pred mesiacom čo mi vôbec nič nejedla...Ozaj a začala už aj trošku piť vodičky 😉 Katarinka seruus a ty sa ako máš s katuškou?

katarinka2010
1. okt 2010

Ahojte maminky...ozyvam sa po 2 mesiacoch....takže maly ma 6,5 mesiaca a ešte odsavam...už len sice na 50% pokryjem jeho potreby...prikrmy ešte poriadne nepapa...ale ked sa to zlepši..možno nebudem musiet prikrmovat s UM...chcela by som sa opytat..ako to mate s odsavanim v noci....ja odsavam tak v pravidelnych itervaloch...väčšinou každe 4hod...takže večer o 18h, 22h..to je v pohode...ale potom odsavam ked sa maly v noci zobudi..tak okolo druhej v noci alebo ked som hore tak si odsajem o 00h, alebo 01h...avšak v noci mi velmi dlho trva kym sa mi spusti mlieko...a odsajem velmi malo...potom rano je to už v pohode ...len to nočne odsavanie ma trapi...mate niektora podobny problem? je to normalne?

katarinka2010
1. okt 2010

@evina34 Ono sa to neda presne určit ...zavisi to od toho čo zješ, od vyvinu traviaceho systemu babatka...možno je to len obdobie...možno sa tlačia zubky...ja odssavam už 5 mesiacov a normalne davam mlieko z chladničky...alebo z mrazaka...

katarina822
1. okt 2010

@katarinka2010 skus to odsavanie okolo 1hod.vynechat a rano hned jak vstanes odsavaj vsetko bude viac mliecka.ja som zo zaciatku odsavala pravidelne aj v noci cca kazde 3hod.potom kazde v noci druhe krmenie a teraz uz neviem presne kedy som zacala odsavat ze pred spanim okolo 21hod. okolo 1hod. a potom rano kolo 6hod. a neskor som odsavala pred spanim v noci vobec az rano kolo 6hod.

katarinka2010
1. okt 2010

@katarina822 A neznižilo ti to tvorbu mlieka? ja sa toho bojim...už aj tak ho vela nieje...chcem to vydržat aspon do 8 mes...ešte teda takych 1,5 mesiaca....

katarina822
1. okt 2010

@katarinka2010 som pravidelne cez den odsavala ak som mala malo vybrala som z mrazaku ak viac zamrazila som ak nebolo odsavala som castejsie aj po 2hod.dolezite je ak odsajes na raz 100ml pod 100ml nesmies ist a tak si udrzis laktaciu ak chces viac mliecka musis castejsie odsavat do max.ale niekedy to uz nejde...tak ako by sme chceli.. ☹ .je to tak menej odsavas je menej mliecka.musis skusit dva tri dni ak ti velmi poklesne tak zacnes znovu odsavat v noci kolo 1ale u mna to bolo v pohode rano som vstala odychnuta aj ked som v noci vstavala a hriala davku ale nemusela som odsavat a rano prve co som musela hned odsavat tolko bolo mliecka. 😉

aurra
1. okt 2010

tak sme vydrzali odsavat 8 mesiacov, som celkom spokojna, kedze na zaciatku moj ciel bol vydrzat do 6 mesiaca
sa mi to zda teraz az take cudne, ako mam zrazu viac casu

katarinka2010
2. okt 2010

@aurra skvele...aj ja som si dala ciel 6mes....ale teraz mam ciel 8 mes..........a este dalej odsavas? či už konec? ...

katarinka2010
2. okt 2010

@katarina822 no..aj ja si to tak regulujem...len v noci fakt nevladzem...chodim spavat o pol noci a vstavam o šiestej...cely den som akčna...takže cez den nespim...tak este v noci odsavat...to by ma vyradilo...

katarinka2010
2. okt 2010

@ivkaivka a ako ti bolo zle? točila sa ti hlava či od žaludka?

ivkaivka
2. okt 2010

@katarinka2010 , ja som myslela, že už končím. točila sa mi hlava, spadol mi tlak, bolo mi na zvracanie, pred očami sa mi robili hviezdičky...no v živote mi takto zle nebolo. Ale už je fajn a odsávanie je len celkom príjemnou spomienkou. Všetkym odsávajúcim mamičkám držím palce a klobúk dole pred vami.

ivkaivka
2. okt 2010

@ivana2301 , reagujem ešte na sept. prispevok. Olivia už baští všetko, teda to čo dovolim. Papa asi 3 krát denne, na hlavnom jedle trvam, okrem toho ovocie, jogurtik, pečivo. Maso dávam 6x do týždna. Musím mixovať, inač nedá do pusy ani za nič, ale hadam sa naučí aj kuskove. Hlavne je, aby jedla.
Zatial sme na tom tak, ze rano mliecko, obed zeleninova polievka, ked vstane dostane maso s nejakou prilohou, potom ovocie, jogurt, alebo pecivo a vecer kasickou a dorazi to mliekom.
A mliekujeme aj celu noc, napriek tomu, ze uz je len na UM, pije v noci aj 3x a vzdy plnu flasu. mam uz obavy či jej to nemôže poškodiť, predsa oblicky sa poriadne zatazia, no neviem ju oducit od nocneho pita ☹