Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

shira_
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a ja mám el. medelu, tam som si nastavila silu tahu, najprv len taký jemný lebo som mala doničené bradavky a aj kým sa mliečko rozbehlo. potom som postupne pridávala, kolko znesiem. v noci som odsávala možno iba po 4 hod alebo podľa potreby a cez deň min. každé 3 hod a keď som odsala málo, tak aj po hodinke znova trochu. postupne sa to pekne rozbehlo. výborná vec tá odsávačka, nemusela som zaťažovať ruky a odsaté som mala raz dva.

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@shira_ ja v noci tiez neodsavam tak pravidelne..odsavas 10min jedno a 10 druhe? 100ka z jedneho sa mi podari az po 5 ci 6 hodinach a to nestaci 10min..budem musiet pridat tlak 😉

virivka
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a odsavas z kazdeho 10 minut? Ja odsavam pokial tecie mliecko, niekedy aj polhodinu z jedneho.

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@virivka v noci, ked maly dopapa a zaspi, vtedy aspon 10min., ale cez den aj 20min., ked po 6 hodinach tak aj 30min., ale aj prehadzujem z jedneho na druhe🙂

shira_
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a ja som tiež tak odsávala, kým som všetko neodsala, potom som na konci ešte prehadzovala z jedného na druhý hore dole 2-3 krát, vždy tam ešte trochu bolo. 100 z jedného som vytiahla keď som začala znova kojiť, dieťa asi viac stimuluje, mala som zase prsia na prasknutie 😕 teraz s tým bojujem, lebo sa mi malý dusí s mliekom a nechcem už odsávať, aby sa tvorba ustálila a stlmila tak akurát. prvú noc, keď som začala malého dávať zase na prsník, som odsala 200 a to som odsala v noci len raz, to bolo šialené, a to malý bol tiež nakojený do sýta a spal. to som už odsávala ručnou, nech je ticho v noci, akože tam už tolko toho nebude, ked začne malý dobre piť.

e.l.i.e.n.k.a
13. jan 2011

@shira_ drzim palce, aby si uz len kojila, tvorba sa ustali podla toho, kolko bude malinky potrebovat..super, ze si zacala kojit, ja skusam tiez, ale maly uz pozna flasu, spociatku taha a potom sa jeduje, keby bol po kojeni spokojny, budem kojit podla jeho potreby, ale on pokojny nie je..ked ti pride nahodou laktacna kriza, vytiahnes znovu kamaratku odsavacku 😀

gretkab
13. jan 2011

@awalancha3 Ja som pri malom, ked som len odsavala, odsala cca liter denne. Ale pri malej, ktora bola kojena som neodsala v podstate nic (po kojeni) - odsala som v podstate jedine tak, ze som ju nenakojila, ale som to odsala (ale teda som sa ani velmi nesnazila, len testovacio som skusila). Cize pri kojeni sa to mnozstvo asi ozaj prisposobuje potrebam dietata. V kazdom pripade drzim palce.

awalancha3
13. jan 2011

no, už mám váhu aj odsávačku.....idem bojovať.............................. 😒

awalancha3
13. jan 2011

..........ešte jedna vec...........po akej dobe sa pri odsávaní spusti mlieko? hned, či po nejakej dobe? po akej dobe to už nemá zmysel zbytočne siliť?.................

shira_
13. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a moj po 2t fľaši nechcel vobec prsník, ale prišla laktačná a podarilo sa ho priložiť a potom už nemal inú možnosť, lebo fľašu viac nedostal. bol to boj a stále je, ale lepšie zo dňa na deň. teraz je on úplne v pohode len ešte prsia sa musia umúdriť. keď bude kríza, zase zavolám laktačnú. ale s odsávačkou sa dá podľa mňa tiež podporiť tvorba mlieka.

fanta
13. jan 2011

Ahojte baby, idem vás trochu povzbudiť. Nelka má už 19 mesiacov a ja jej ešte stále odsávam svoje mliečko. Ešte vydržím pár mesiacov a potom to nechám tak. Teraz už to nie je také hrozné, ako na začiatku, odsávam len 3x denne cca 400 ml denne a to jej stačí. Začala som odsávať, pretože mám vpadnuté bradavky, malá bola stále nervózna, plakala a ja s ňou. Urobili sa mi trhlinky, tie potom krvácali, hnisali, no katastrofa. Chceli by sme aj druhé bábätko, tak dúfam, že to kojenie už zvládnem a bradavky sa tiež umúdria a už sa nevrátia dovnútra, čo myslíte?
Ešte vám poradím, ak vám už nejde nič odsať, chyťte si medzi prsty bradavku a chvíľu si ju len tak masírujte. Znie to síce divne, ale fakt to funguje. Zachvíľu pocítite v prsiach také pichanie a to sa vám tvorí mliečko. Aspoň mne to vždy tak funguje.

shira_
14. jan 2011

@fanta tak teda klobúk dole! ja som začala s odsávaním hned po príchode z porodnice a ak mám pravdu povedať, ked som si pomyslela že takto budem fungovať rok, bolo mi zle...hlavne to odsávanie v noci, ked bol malý nakrmený a všetci spali a mne padala hlava od únavy, ale bolo treba nachystať aspon dalšiu dávku... a pri pomyslení na kojenie mi bolo ešte horšie 😒 chvalabohu sme už z toho vonku 😵naučili sme sa nakojiť a už to bolí len trochu, tie prvé ťahy, kým sa poriadne prisaje a rozťahá. s druhým bábätkom budem bojovať hned od začiatku, aby sme kojili. 😉

fanta
14. jan 2011

@shira_ mňa nejak ani nenapadlo, že by som neskoršie mohla vyskúšať nakojiť, či by sa chytila, nejak som to neriešila, v tej dobe to bolo pre mňa pohodlnejšie odsať, rýchlo sa napapala a spinkala, dokonca aj v noci sa nebudila. Ale ak bude druhé bábätko, tiež budem viac bojovať s kojením, pri dvoch deťoch by som už asi nestíhala odsávať a ani neviem či by som sa na to dala, ak by som vedela čo ma čaká 🙂

mona777
14. jan 2011

baby teraz som sa dočítala o falšiach a cumloch značiek Tommee Tippee alebo Dr. Brown - vyzerajú velmi dobre http://www.brendon.sk/products/list/kŕmenie z f... Neviete náhodou niečo o týchto typoch???? - zdá sa mi že sú to super flaše - najma teda tie cumle

e.l.i.e.n.k.a
14. jan 2011

@fanta masirovala si len bradavku, ci cely dvorec?

betkav
14. jan 2011

ahojte, ja som tiez musela odsavat z dovodu vpadnutych bradaviek, skusala som kojit ale v porodnici mi nikto nepomohol, zijem v irsku a tu skor uprednostnuju flasky, ked sestricka videla ze mi kojenie neslo a maly place, povedala ze je zo mna frustrovany, tak mi hned strcila do ruky flasku. Hned po prichode z porodnice som si kupila elektricku odsavacku a odsavala kazde 3 hodinky. Ked mal maly 4 mesiace tak mi jeho otec, teraz uz moj ex sposobil obrovsky sok a ja som prisla v minute o mlieko. Velmi ma to mrzelo a dufam, ze ked najdem toho praveho a bude druhe babo tak sa mi podari kojit normalne, budem bojovat o to aby sa mi v porodnici venovali a pomohli mi, pretoze teraz uz viem ze aj s vpadnutymi bradavkami sa kojit da a po tom odsavani sa aj trocha upravili.

fanta
15. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a masírujem iba bradavku, keď začínam odsávať, tak si chytím bradavku medzi prsty a pomasírujem, aby sa mi rýchlejšie spustilo mliečko a aby rýchlejšie tieklo a potom masírujem keď už mi nejde a potom sa znova spustí (bóže keď to takto vysvetľujem, pridám si ako úchyláčka 😀 )

katka.m
16. jan 2011

Jój, dievčatá, ja som odsávala od pôrodu do 24 mesiaca 😉 Zo začiatku to bolo náročné, potom som si pri tom oddychovala a teraz spomínam s nostalgiou 😅 Držím vám všetkým pršteky, nech vám bábätká rastú do krásy.
A ešte, na spustenie mliečka sú dobré aj veeeeľmi teplé obklady na prsník...

zuzka32
16. jan 2011

ja som tiez odsavala mliecko nakolko boli maly predcasne narodeni a mala som velke bradavky a nevedeli sa prisat .Skusali sme aj klobuciky ale nam to neslo,tak som kazdy den odsavala mlieko 1rok a 2 tyzdne .Kazdy den tak okolo1200ml ,potom som mala zaludocne problemi tak doktor povedal,ze mam prestat.Je to narocne na cas ale nelutujem .

ajkalc
17. jan 2011

ahojte.ja som mala aj elektricku odsavacku,ale manualnou to slo lahsie.ale mliecko sa mi tvori aj tak stale menej.ale ja to pripisujem aj tomu,ze mi museli robit sekciu,lebo moj zivot bol ohrozeny,kvoli komplikaciam s pečenou a tlakom.mozno ma ukrizujete,ale mna strasne depta ten tlak,ktory sa vytvara na matky ohladne dojcenia. viem,ze je fajn a je najlepsie pre obidvoch,ked sa dojci,ale ked sa neda,tak sa neda.boze,ako vsetci domna hučia,ze musim urobit milion veci,len aby som dojcila.moj 14 rocny syn bol dojceny 1 mesiac.bola som mlada,netrpezliva,neskusena a nemala som vystupene bradavky.tak som to po case vzdala. a moj syn nebyva aj tak nikdy chory.k lekarke chodime len do poradne a teraz v puberte s mensimi problemami.cele tehotenstvo som sa pripravovala,ze druhe babo uz dojcit budem,ze budem trpezliva.a bac.zas sa neda,lebo jem milion liekov,aby sa moje telo zregenerovalo a moja pečen a trombocity zacali fungovat tak ako maju.kaslem na vsetkych,ktori ma odsudzuju,ze nedojcim.ved som dietatku dala zivot a dam mu lasky tolko,kolko bude treba.a nemyslim si,ze som preto zla mama.a vam,ktore odsavate a tak krmite svoje pokladiky,tak vam drzim palce.prajem vela trpezlivosti.nech vam to vydrzi co najdlhsie.a ked to uz budete chciet ukoncit,tak urcite nebudete zle mamy.

julienka
17. jan 2011

@ajkalc Veľmi pekný príspevok a zdieľam názor! Naozaj, niekedy tie tlaky "dojčiť, dojčiť, dojčiť" niekedy spôsobia, že mamička je psychicky na dne, lebo to nejde a myslí si, že je najhoršia na svete, lebo všetci dookola dojčia, len ona nemôže, všetci dookola radia, ako dojčiť a ono to aj tak nejde... O čo je horšie, keď si odsaje a dá fľaštičkou? Alebo keď nemá mliečko a dá maličkému umelé... Dostane tak či tak to, čo potrebuje. A či má mliečko od mamičky alebo to "kúpenské", dostane nekonečne veľa lásky, ktorú potrebuje najviac zo všetkého.

scarlette
17. jan 2011

@ajkalc suhlasim s tebou, na dojcenie je strasne velky tlak a ked to nejde tak co... mne sa podarilo odsavat 8mesiacov ale aj tak stale do mna hucali aby som kojila aj ked chlapci sa nechceli na prso po zapaloch co som mala vobec chytit... zatial su zdravi, sem tam mame soplik ktorz len odsajeme, ale myslim ze je to normalne

martinka1981
17. jan 2011

@ajkalc uplny suhlas. ja som prvu dcerku nekojila ale len chvilku odsavala a mliečko sa mi do 3 tyždnov stratilo. Nepytaj sa ako mi bolo 😔 čo som sa kvoli tomu naplakala,psychika bola v haji a malu som si ani nevedela užiť. Tiež mam ploche bradavky a proste to nešlo. A teraz pri druhej dcerke to iste 😒 . Ale aspon sme zachranili mliečko a davam z flašky. Som rada že je to aspon takto. A ked Viki vela papa a ja nemam dosť mojho mlieka dam jej umele. Už to neriešim. Su aj ine veci a ovela doležitejšie ako to či kojim alebo nie. A neznašam otazky okolia: a kojiš????? 😠 😠 😠

julienka
17. jan 2011

@martinka1981 naozaj, psychika spravi svoje.. nas dorazila detska doktorka, ked mi povedala, ze mala nepribera a do toho mi po ockovani zacala odmietat prsnik a celkovo akoby nechcela papat... som si odplakala tiez svoje ☹ Nastastie fungujeme na odsatom mliecku a tiez, ked nie je dost, doplnime nutrilonikom 😉 A sme spokojne obe, a to je hlavne 😵
Otazky typu "kojis" odpovedam "ANO" 😉 vysvetlovat, preco, zaco... je na mojom mliecku? aj ked scasti, ale je 😉)))))) neklamem :-P

ajkalc
17. jan 2011

@julienka
@scarlette
@martinka1981
kočky,dakujem vam za podporu.hned mi je lepsie.naozaj.

misha8
19. jan 2011

@shira_ môžem sa spýtať koľko stojí laktačná ked príde k tebe domov???

misha8
19. jan 2011

kočky nemáte kontakt na laktačnú čo je tu na modrom koníku ???

akdarka
19. jan 2011

@misha8 annag na koniku inak jej stranka http://dojcenie.wordpress.com/about/
mna stala navsteva laktacnej raz 5€ (isiel pre nu moj manzel) a ked prisla sama tak 10€

misha8
19. jan 2011

viete mi poradiť koľko si ručnou odsavačkou treba odsavať len pokým ide mlieko alebo sa snažiť aj dlhšie ,?? ja odsajem malo 2Oml z oboch na jedenkrát :(((((

misha8
19. jan 2011

@akdarka a pomohla ti??? mala ma 6 týždnov , je na UM flaškou a MM čo odstriekam len ho mám malinko:((( možno niečo robím zle .... 😒