Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
1. feb 2011

Baby, tak pazrave dieta bol vzdy moj sen 😉. (Nepodarilo sa ani pri jednom 😉).

ajkalc
1. feb 2011

maminy,mate niektora skusenost s mlieckom Hami? My sme na Bebe,nedojcime a mojmu malemu je stale malo. Tak chcem prejst na Hami,alebo Nutrilon,lebo oni maju aj radu plus,ktora sa dava na noc a deticky su napapanejsie.

gretkab
1. feb 2011

@ajkalc Mojmu malemu bolo uplne jedno, ake mlieko je, kombinovala som krizom, nemal s tym problemy, ale na spanok nemalo vplyv ani ziadne mlieko ani kasa 🙂.

ajkalc
1. feb 2011

@gretkab no vdaka."potesila" si ma 😢 😢 😢 😢

gretkab
1. feb 2011

@ajkalc A mozno u vas bude fungovat, sak vyskusaj 😉.

kiwinka21
1. feb 2011

@mona777 no neviem ale myslim ze takto to bude najlepsie

kiwinka21
1. feb 2011

@gretkab gretka poslem ti moju ivku a hned vezmes spat ze chces pazrave dieta.🙂

gretkab
1. feb 2011

@kiwinka21 🙂 🙂 🙂

kiwinka21
1. feb 2011

sak srandicky len ked ona zbada maso tak je koniec srandy..🙂

gretkab
1. feb 2011

@kiwinka21 My ked sme s Marekom prisli z nemocky (co mal asi 2,5 mesiaca), tak mal davku 35 ml mlieka - a to pil 3/4 hodiny a aj tak to nie vzdy dopil - ked bolo velmi zle, tak sme ho krmili polozeneho dole bruskom na ruke, hopsajuc na fitlopte a zboku pchali flasu, jaaaaj, vtipne bolo to nase dieta. Takze ja by som furt menila za pazrave 😉.

mona777
1. feb 2011

@liliana82 aj ja odsavam medelou ale ako čítam tak avent je lepšia - rozmyslam že si ju kúpim. Tato medela je sice celkom OK ale ja mam tú dvojfázovú a tá časť čo sa dava na prso nie je tvrdá ale tak pohyblivá makka - a tade mi mlieko kvapka na nohy-vždy mam plienku - mi to lezie na nervy

julienka
2. feb 2011

@ajkalc Ahojky, Nutrilon ma radu Extra - co je pre väcsie zasytenie a moze sa davat kedykolvek, nielen na noc. Hami osobne nepoznam, ani sme neskusali 😉

ajkalc
2. feb 2011

@julienka no tak dnes sme v noci dali ten nutrilon sytejsi.ale prd pomohlo.aj tak sme boli vkuse hore.a mozno ho aj brusko bolelo,lebo mrnkal dost vela

julienka
2. feb 2011

@ajkalc no dietatko si musi zvyknut na UM.. a aj na ine UM, na ktore bolo zvyknute.. nam ten prechod trval zhruba 2 tyzdne...

kiwinka21
2. feb 2011

@gretkab no to muselo byt zaujimave..-) ivka tiez mala svoje muchy hlavne jak sme zacali prikrmovat takze bolo tiez dost veselo..som zvedava co si pripravi nase druhe.. 😀

e.l.i.e.n.k.a
3. feb 2011

@mona777 doma som plne dojcila do 5tt, aj ked neviem, ci posledny tyzden som prikladala cez den kazdu hodinu..maleho mi v nemocnici prvykrat prilozili az na treti den, mala som komplikovany cisarsky a skoncila som na krvnych transfuziach, takze 3 dni ho plne krmili flaskou a potom mi ho nosili a dokrmovali flaskou, pustili nas na 8 den..doma sme bojovali..potom sme skoncili na kojeneckom,malinky mal zapal mocovych ciest, bol na infukach, tam bol dokrmovany opat z flase..maly mal problem so sanim, ktory vznikoluz v porodnici, kedze sinedali namahu, aby ho krmili z striekackou, dali flasu, sklenu, ktora im tam zostala este z cias socializmu s velkou dierou v cumliku! 😠 sestricky sa smiali, ze jemu to nechuti z flase,kde musi tahat, ale z tej z ktorej lepsie tecie!!! 😠

mona777
3. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a to mi je lúto - takýchto lekárov a sestričky by mali za to čo robia trestať - nedať im výplatu alebo niečo podobné ☹ ☹

mona777
3. feb 2011

baby čo ste odsávali - nemalo vaše babo problémy s bruškom? Moj malý sa v poslednej dobe dosť hneval ked pil z flaše zlostil sa a dnes pri tom aj plače - skoro nič nezjedol a od rána sa velmi zlostí a plače - ked mu dám piť mlieko tak reve. Myslím si že to je z toho odsatého mlieka - však prelievanie hore dole a zohrievanie mlieka - nemôže byť velmi zdravé pre také maličké bábo. Co by som s tym mala robiť? ☹

silvia123
3. feb 2011

Ahojte malá ma začala odmietať, tak som začala kojiť v polospánku a fľašu odsatého dala 1-2 krát za deň, keď sa mi ju nepodarilo od hladu uspať, neskôr nechytila ani v polospánku, tak som plne odsávala 2 tt, teraz som prešla na plné dojčenie, neverila som že sa to dá, ale dá sa to, malá mala fľašu o 8,30 naposledy, zavrela som sa s ňou do izby, keď plakala utešovala ju, mojkala a potom o 15,00 keď som to už chcela vzdať konečne chytila keď som stála a pomaly sa s ňou pohupovala po izbe, prihovárala som sa jej, proste nedala som jej na výber buď chytí, alebo bude hladná (mienila som vydržať 7-8 hodín, potom by som to vzdala), ale vyšlo mi to, druhý krát chytila o 19,00 a potom to už šlo, päť dní som kojila v kolíske v náručí po stojačky, teraz mi už dovolí aj posediačky. Takže ani neviem prečo to sem píšem, ale možno preto, že mňa povzbudilo keď mi jedna mamina povedala, že mala krízu a jej malý mal fľašu mesiac a vrátila sa ku kojeniu, tak som to chcela skúsiť aj ja a vyšlo mi to. Tak len... že dá sa to, aj keď by som predtým sama moc neverila 🙂

gretkab
3. feb 2011

@mona777 Mne Marek takto plakaval, ked som zjedla nieco nevhodne, ale pre neho bolo nevhodne takmer vsetko, takze u nas ked som zila na suchej ryzi s mkrvou a suchymi rozkami, tak bol ok 😉. Odsate mlieko by malo byt pre brusko vhodnejsie (lahsie stravitelne) ako akekolvek umele. Mozes este skusit dat SAB Simplex (resp. Espumisan), my sme davali tusim s kazdym druhym jedenim, kym bol malinky.

@silvia123 To je super ze sa podarilo!!!

e.l.i.e.n.k.a
3. feb 2011

@mona777 ja vravim, ze im odsavacku otrieskam o hlavu 😀 tolko casu, co ma to stoji!!! 😠

mona777
3. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a to by si mala a takú poriadnu na kravy im otrieskaj o hlavu 🙂 lebo ta mala pre nas by ich nebolela

e.l.i.e.n.k.a
3. feb 2011

@mona777 😀 ked som povedala kamaratke, ze odsajem 950 denne, tak si zmyslela na kravu 😵 mozno s vacsimi by nam to islo zdatnejsie 😀

mona777
3. feb 2011

@e.l.i.e.n.k.a 😀 😀 asi áno

silvia123
5. feb 2011

@gretkab ďakujem, som veľmi šťastná, lebo to odsávanie ma ubíjalo... ja som odsala každé tri hodiny 100 ml +- čo malej akurát tak stačilo, takže som odsávala aj v noci a už sa mi aj odsávačka začala kaziť a to ešte šťastie, že mi predtým odišla ručná, ktorú som mala po malom, tak potom som si kúpila elektrickú, lebo by som asi prišla o ruky pri ručnej.... Každej mamine, ktorá odsáva a trápi sa s odsávačkou držím palce, nech čo najdlhšie vydrží, je to náročné a možno len každú obdivovať, ktorá vydrží odsávať a nedáva UM.

shira_
5. feb 2011

@silvia123 no vidíš, paráda že si to nevzdala, je to super!!

silvia123
5. feb 2011

@shira_ 🙂

petinka1
7. feb 2011

Chcem sa spýtať - od 22.1. som musela začať prikrmovať Nutrilonom - Sonička mala 4 mesiace a týždeň ☹ Vychádza mi to väčšinou na 1 /max. 2/ dávky UM denne. Robím čo môžem, niekedy má len 30-50 ml UM denne 🙂Treba začať s príkrmom /zemiak, mrkva a pod./ skôr ako po 6. mesiaci? Vďaka 🙂

petinka1
7. feb 2011

Inak odsávam od pôrodnice - mala som najskôr medelu mini elektric a bola to hrôza 😢 Išlo to po kvapkách - trápila som sa dlhé hodiny denne ☹ Teraz som si kúpila Avent - elektrickú a nedám na ňu dopustiť 🙂

petinka1
7. feb 2011

Nie teraz - ale v decembri 🙂