Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
17. mar 2011

@martinka1981 Vysoka skola to je, ale ked sa podari, tak to stoji za to 😉.

skippy7
17. mar 2011

@virivka
@majamat
ahojte, chcem sa opytať, ja som dnes kupila taky lacny sterilizator v Tescu za 3,50, no, a v mw vznikne hrozna para-uplne je zamlžená, je to ok? som to radšej skorej vypla.... hore v tom veku je taky maly otvor, aj to tam ma byť?
dikes

majamat
17. mar 2011

@skippy7 to je vlastne sterilizacia parou. tie otvory su tam preto, aby ta para mala kde unikat. keby tam neboli, asi by to bolo poriadne natlakovane.

virivka
18. mar 2011

@skippy7 ja na veku nemam ziaden otvor, ale veko sa mi vzdy kadejako poskruca. Suhlasim s majamat. Na kolko minut to davas do mikrovlnky?

skippy7
18. mar 2011

@virivka no je tam napisane,že podľa vykonu mw je aj čas sterilizovania, čiže ja to tam davam na 8 min....

virivka
18. mar 2011

@skippy7 ja davam o polovicu kratsie🙂

skippy7
19. mar 2011

@virivka len v navode pišu že mw do 850W- 8minut, a nad 850W - 3 minuty....a ja mam 750W mikrošku....tak preto

mona777
19. mar 2011

baby čo ste dávali svojim detičkám ked ste prestali odsávať - umelé mlieko?

gretkab
19. mar 2011

@mona777 Ano, ja som po roku davala UM, zacala som Nutrilonom, postupne prestriedala vselijake, co sme mali vzorky a skoncili sme pri oranzovom Sunare, ale Marekovi okrem Hipp, ktore bolo huste, nevadilo ziadne.

zipsy
21. mar 2011

@skippy7 ahoj, no ako sa dari? odsavate, ci uz pekne kojis? my stale odsavame...

len mam trosku dilemu, zacal mi viac plakat, aj po jedle. vypije tak 100 ml na jeden raz, a po hodine place jak divy, tak neviem ci je hladny, alebo co, tak mu radsej dam este nejakych 40 ml. co som citala tak by mal vypit 125-150ml na kg svojej vahy za 24 hodin. t.j. cca 500 ml za den. vypije mi praveze aj 600 ml, tak neviem ci je hladny, alebo co.
ci nemoze byt problem v tom, ze ja odsavam len 5-10 min. oba prsniky, a spolu to je tak od 80-125 ml. podla toho ci rano, alebo vecer. a cca tak 6 x za den aj odsavame, aj papame. odsavam dovtedy kym prestane mliecko striekat, to znamena, ze by uz malo byt vsetko vonku, nie? bojim sa, ci ma dostatok "zadneho" mlieka, ci to zadne tiez strieka, alebo to su praveze tie posledne "kvapky" ...

virivka
21. mar 2011

@zipsy mozno ho brusko boli, nasa mala take obdobie, ze vzdy po poobednajsom krmeni plakala, a vlastne aj pocas neho, nozicky vypinala. Aj ja odsavam, kym tecie m,liecko a potom este skusam odsavacku prilozit o trosku dalej, vzdy este nieco vytecie.

skippy7
21. mar 2011

@zipsy ahoj....nie ,nekojim, odsavam poctivo 😝 ....no moj mi už davnejšie začal plakať, na začiatku bol jak hodinky,ked sme ho doniesli z nemocky a teraz.... ☹ ...a nechce mi spavať, a tiež po jedle niekedy reve a ja netušim prečo,možno ani on 😅 ..niekedy fakt potím krv ☹ , a tebe stači to mliečko? ked mu davaš až 100ml - kolko krat denne.....moj papá až 8x denne, čo je pre mna dosť vyčerpavajuce, ja mu davam 65ml, čo mi vychadza v pohode ked papa tak často.... aj ja odsavam 6x denne, inak mne to strieka, potom prestane a potom zase...tak skus ešte chvilu počkať,možno ti zase začne tiecť ...minule mi to strašne ťažko išlo,až po 10min. sa to rozprudilo 😒 ...alebo si aj stačam prsnik pri odsavaní,aby to išlo lepšie...inak ja mam brutal citlive bradavky z toho ....vy nie??
inak som chorá, bolí ma už tyžden hrdlo a mam kašel 😝
inak ja mam tiež depky z toho ,že tu budem pol roka zavreta nalepená na odsavačke .....mali by sme sa navštevovať 🙂

gretkab
21. mar 2011

Mne bol Marek strasne citlivy na to, co som zjedla - takze som skoncila na suchej ryzi s mrkvou a suchych rozkoch (viac-menej) a vtedy bolo dobre 😉.

@skippy7 Neboj, polrok ubehne ako voda a o 2 roky si uz ani nespomenies. A drzim palce, nech si cim skor fit.

julienka
21. mar 2011

Baby, ak vám malé náhodou nevypije mliečko, dávate mu ho ešte raz ohrievať, alebo vylievate? mne teraz ostalo 90 ml... a je mi to ľúto vyliať...

gretkab
21. mar 2011

@julienka Uz sme to tu spominali - malo by sa vyliat. Ale ja som tiez pisala, ze ja som pripravovala davku akoby o davku vopred, t.j. to mlieko vlastne cca 3 hodiny cakalo, kym ho pil a fungovali sme tak rok bez problemov.

petinka1
21. mar 2011

@julienka Ja by som ho určite nevylievala - fakt je to škoda. Ja som vždy mliečko nechala vychladnúť na izbovej teplote, potom som ho dala do chladničky a ohriala ešte raz. A malá nemala žiadne problémy z toho 🙂 Veď je to obrovská škoda vylievať materské mlieko do umývadla - teda pokiaľ ho nemá žena na litre a nejakých 90 ml nie je pre ňu nič. Ja teda neplytvám ani s 1ml 🙂

majamat
21. mar 2011

@zipsy veru skus odsat co najviac. ak nemas dost mliecka, takto sa ti zacne tvotit. pokial sa da, je dobre davat mliecko z jedneho prsnika, aby malo babatko aj zadne mliecko, ktore viac zasyti. predne moze sposobovat koliku a je viac od smadu.
@skippy7 babatko byva po jedle nespokojne, ked sa mu vracia mliecko hore - reflux. nam pomaha Nutriton do materskeho mlieka, ale kaka z neho nahusto. casto jej musim pomoct rekt. rurkou.
@julienka pokial je uz ohrievane, tak vylievam. teraz navyse z Nutritonom sa moc zahusti, tak musim vyliat. mne je to tiez luto. moja vypije za den cez 800ml a ja odsajem cez 1700ml.
@gretkab niekde som citala, ze pri izbovej teplote moze stat 3 hod, ale inde bolo az 6 hod.

julienka
22. mar 2011

@gretkab
@majamat
@petinka1
díky kočky 😉

gretkab
22. mar 2011

@majamat 1700 😲 😲 😲 😲 WOW! Tak to je super, ze sa ti tolko podari!

skippy7
22. mar 2011

@zipsy tak ked ti tolko spinka a sa nudiš, tak čo sem neprideš kuk... 😉 😵 ...mne zas moc doma nespinka....akurat sme došli zvonka,aspon že vonku spinká....

majamat
22. mar 2011

@gretkab zapisujem si posledne dni, lebo som nikdy nemala prehlad. vcera sa mi podarilo dokonca 2050ml. niekedy je to urcite aj menej - 1300 - 1500ml, ale v poslednej dobe sa mi dari pri mojej narocnej dcere odsavat 6x denne a snazim sa aspon 150ml z jedneho. to je pre moju princeznu jedna davka. nie vzdy sa podari. preto sa mi to za posledne dni tak rozbehlo.

skippy7
22. mar 2011

@majamat ty brdo,to si iná dojka 🙂 ....ja sa bojim, že mi to mliečko časom nebude stačiť pre maleho 😢 , ja mam male prsia, tam by sa ani tolko nevmestilo, ja nemam 150ml ani z dvoch ☹

majamat
22. mar 2011

@skippy7 aj to je slusne. niektore maminy nemaju ani tolko.v noci sa tvori viac mliecka a vacsie babo uz v noci vacsinou nepapa. mozes si odsat a nechat v chladnicke. moze sa ti aj zvysit tvorba. treba odsavat co najviac, aby sa prsia vyprazdnili. ozaj a ja mam riadne mliekarne. ked sa naplnia, mam co nosit. vzdy som mala vacsie prsia.

gretkab
23. mar 2011

@skippy7 Aby som ta potesila, aj ja mam male prsia a mlieka bolo dost, vobec to s tym nesuvisi.

andrea142
23. mar 2011

ahojte
môžem sa aj ja pridať?

prvú dcéru som kojila cca. 2,5m aj to s dokrmovaním UM plus sa mi občas podarilo niečo odsať tak dostala to mlieko. a ani teraz to moc ružovo nevypadá. z nemocnice sme odchádzali s tým ,že ju dokrmujem UM ,lebo mala silnú žltačku a musela jesť pravidelne a v nemocnici som si vedela odsať iba nejakých 5ml z oboch prsníkov , tak nakoniec sme potom dostali UM. no ale moc sa mi to nezlepšilo ,vlastne lepšie povedané pomaly sa to rozbieha. včera mi sestra poradila aby som jeden deň vynechala kojenie a mám si odsávať tak zatiaľ sa mi podarilo odsať 240ml 😖 to bude mať akúrat na dvakrát. niekedy sa mi podarí odsať z oboch 40ml - 60ml ale viac nie. .............má to zmysel?

gretkab
23. mar 2011

@andrea142 240 ml znie fajn, Sofi ma len 2 tyzdne, ked budes pravidelne odsavat, tak sa to postupne bude zvysovat. Ak mas odhodlanie sa s tym "trosku" potrapit a podari sa, tak to za to urcite stoji.

andrea142
23. mar 2011

@gretkab: ďakujem, no pravdupovediac odhodlanie mám , len ma strašili s tým že sa mi mlieko nebude tvoriť ak si ho budem iba odsávať ,že sa tvorí iba pri kojení 😖 ..... z kojenia mám iba depku, lebo neviem koľko mi malá zje a psychika 0bodov, 😖 😅

gretkab
23. mar 2011

@andrea142 Ja som rok len odsavala (maly bol predcasne narodeny, cez 2 mesiace na JIRSke a patologickych novorodencoch), mlieka sme mali dost - takze nie je to pravda, kludne sa vrhni na odsavanie 🙂.

jannas
23. mar 2011

@andrea142
ja sa pripajam k nazoru gretkab, moj maly bol tiez predcasne narodeny, rovnako bol v nemocnici 2 mesiace a ja som mu kazdy den nosila moje mliecko. stale fungujeme na odsavani lebo sme sa nenaucili kojit 😒 a dokonca som bola aj darkynou lebo denne som odsala 1500 ml... treba verit, ze to aj ty zvladnes. ja som si voobec nepripustala, ze by som nemala dost mlieka 😉

e.l.i.e.n.k.a
23. mar 2011

@majamat wau, to by som potrebovala 1,7litra pri mojom papkacovi!!! to odsavas ako casto? a vzdy 15 - 20min z jedneho? ci aj prehadzujes? inak, akby som odsavala cely den, aj ja by som tolko mala 😀 mliecko sa tvori stale..