Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

jannas
1. apr 2011

@e.l.i.e.n.k.a ahoj, rano mi to trva najdlhsie, skoro hodinu ale mam hned 500 ml a potom mi uz staci 30 minut a mam 200 - 250 ml... ale zda sa mi, ze uz moju najvyssiu produkciu mam za sebou a den za dnom je mliecka menej ale malickemu to zatial staci 😵

majamat
2. apr 2011

@jannas ja som na tom s odsavanim rovnako, ale moja ma len 2 1/2m. tiez mam rano vela mliecka, lebo 6-7hod. neodsavam.

mona777
2. apr 2011

@zipsy ja vyhadzujem takto strašne vela UM - lebo otvorím, použijem jednu dávku a potom mesiac nič - mam plno Beby plných krabíc - posielam to domov prasatám 🙂 🙂 🙂

zipsy
2. apr 2011

@majamat
@jannas ... baby, odsavate rucnou alebo elektrickou? mne to uz zacina liezt na nervy, tak rozmyslam, ze kupim tu elektricku Avent... a jakto ze tak dlho odsavate? ja tak max 15 min. spolu, lebo uz potom netecie....

renatka100
2. apr 2011

@zipsy ja mam elektricku avent. Je super, odporucam, bez nej si to veru neviem predstavit. Da sa pouzivat aj na baterky )4 ks) alebo na elektriku.

gretkab
2. apr 2011

@zipsy Ja som rok odsavala rucnou Avent - ale keby som bola vedela, ze vydrzim rok, tak by som si bola isto kupila elektricku 😉. A urcite som odsavala dlhsie ako 15 min (ale uz si nepamatam presne vobec).

kiwi98
3. apr 2011

ahojte mamicky, potrebovala by som poradit ako ste to riesili s odsatym mlieckom ked ste chceli ist mimo domu? vzdy ste sa do dalsieho krmenia vratili? dakujem

virivka
3. apr 2011

@kiwi98 ajoj, ja som doma zohrala mliecko najviac ako sa dalo a dala do termoobalu. Ked som prisla domov, tak jedna z prvych veci bola, ze som odsavala, az dobehnem vynechane odsavanie.

gretkab
3. apr 2011

@kiwi98 pridavam sa k virivke, aj ja som zohriala a brala v termoobale - Marek jedaval izbovej teploty, takze kym sme kdesi prisli, mal teplotu akurat 🙂.

majamat
3. apr 2011

@zipsy ja odsavam rucnou Avent a tiez ma to uz nebavy, ale nejak to uz snad vydrzim.
@kiwi98 vtedy si urobim rezervu a beriem so sebou. najlepsie najcerstvejsie. ohriate dam do termoobalu.

kiwi98
3. apr 2011

dakujem vam velmi pekne za rady. bala som sa, ze to mliecko nevydrzi pokial nie je v chladnicke, ale podla vasich prispevkov by sa mu nemalo za tych par hodin nic stat.

skippy7
3. apr 2011

Ahojte dievčata,
tak mne sa podarilo kojiť, bol to ale riadny boj....a teraz, brutal ma bolia bradavky, z každeho prisatia mam hruzu, ako žiletkami keby mi ich rezali ☹ ...tak strašne som chcela kojiť a, ale s takouto bolesťou som neratala 😝 , uvidime, snad to časom prejde a zvyknu si na ten ťah.....

gretkab
3. apr 2011

@skippy7 Blahozelam ku kojeniu a drzim palce, nech to je kazdym kojenim lepsie.

skippy7
3. apr 2011

@gretkab dakujem pekne, verim, že to bude lepšie a že si neuženiem zapal alebo niečo....

majamat
3. apr 2011

@skippy7 mna to tiez strasne bolelo. kricala som od bolesti a preto som zacala odsavat. pridal sa aj dalsi dovod - mala ma reflux. ked pije z flasky, ma lepsiu polohu, viem kolko vypije a davam jej do mlieka Nutriton. inak tiez blahozelam.

zipsy
4. apr 2011

@skippy7 ahoj, gratulujem a zavidim 😉
drzim palce, neboj, bolest pomaly prejde

virivka
4. apr 2011

@skippy7 Blahozelam ku kojeniu.

skippy7
4. apr 2011

dakujem dakujem 🙂
@majamat a nechcela si počkať, kym bolesť prejde? či bolo to neznesiteľné? aj moj maly ma reflux, teda nie až taky hrozny, Nutriton som tiež davala, ale teraz som sa na to vyprdla-a tu kašičku z Nutr.mi nechce zjesť 😒
@zipsy no, sice papa každe 2 hodiny, ale čo už....a ty si nechcela skušať? ho prikladať? ja som bojovala jak tiger,vyše mesiaca na cievke-po prste, už už som chcela isť na fľašu, potom som skusila klobučiky- chytil sa, skusila bez a hned sa chytil, bol to zazrak...

skippy7
4. apr 2011

@virivka vdaka 🙂

zipsy
4. apr 2011

@skippy7 ja som to vzdala asi po 2 dnoch skusania. kaslem na to. davam flasu a hotovo. nejako uz dobojujeme, ved ten cas tak leti 🙂

majamat
4. apr 2011

@skippy7 ja som si musela nechat vyhojit bradavky. mala som ich popraskane a pridalo sa grckanie - prudom, tak uz len odsavam a Nutriton davam do mlieka. ked sme este Nutriton nepouzivali, tak mala po kazdom jedle uplne amok. nenormalne revala - tlacilo ju brusko.

chrumen
8. apr 2011

čafte žienky 🙂 máte niektorá skúsenosť s odsávaním počas menzesu? ja som ho dostala po 13 týždňoch a všimla som si že mliečka bolo menej :(

julienka
8. apr 2011

@chrumen Mám túto skúsenosť.... už týždeň pred menštr. mi klesne rapídne tvorba mliečka, počas menštr. to tiež nie je bohviečo.. potom sa to akoby "reštartuje", ale len na také dva týždne.. Ináč, aj sa mliečko mení aj chuťovo, malá mi ho nevypije, len s lyžičkou banánovej kašičky (nemliečna Hami).... ináč ani privoňať.... 😖

chrumen
8. apr 2011

@julienka tak s tým žeby jej nechutilo problém nemám len to že ho bolo menej ... ako aj ty píšeš tak sa to už upravilo tak uvidím ako to bude pokračovať 🙂

bambulka0406
9. apr 2011

jaj baby, nepisala som sem, len som vas citala. totizto tiez odsavam. ale mam problem... prekonala som 3x zapal prsnikov, teraz sa doliecujem, beriem atb, ale mam velmi malo mlieka. pred tyzdnom som odsala vyse litra a teraz sice neviem kolko, ale mozno polovicu z toho. ja uz fakt neviem co. stale odsavam, kazdu chvilu, castjsie sa mi neda, al je to bieda, bojim sa ze som skoncila ☹

gretkab
9. apr 2011

@bambulka0406 Podla mna je pol litra stale super a ked budes pokracovat, tak sa to snad zasa utrasie a produkcia sa zvysi. Drzim palce.

bambulka0406
9. apr 2011

@skippy7
@gretkab som taka nervozna z toho..... no vravim si aj ja, ze este neni nic stratene... len som bola taka stastna, ze som dosiahla produkciu ktoru som potrebovala a teraz zo dna na den toto... 😠 moj maly je velky papkac, vypije 150ml 6x za den, niekedy mu je aj malo. vcera mal nutrilon 2x, dnes bude mat asi 3x. no neviem, musim to nejako ustat 😒

sareenah
9. apr 2011

Ahojte baby, v kazkom pripade Vas obdivujem, proste tiez som si presla odsavanim, maly mal reflux, musela som odsavat a davat nutriton a pil z flasky 5X 200 ml...a zo zaciatku to bolo tazke, neslo, zapaly a tak, ale viete co mi najviac pomohlo? Ze mi moja gynekologicka povedala, ze zeny to tak po 3 mesiacoch vzdaju a prejdu na umele mliecko...ale aj tym, ze maly grckal aj z umeleho som sa nejako nastartovala a vydrzala som odsavat kym mal maly rok a pol...a som rada, ze som to takto dobojovala 🙂 A po par mesiacoch som prisla na to, ze najlepsia odsavacka su moje ruky 😀 A teraz cakame dalsie, tak uvidim, co ma bude cakat, tak mi drzte palce 🙂

saska12
10. apr 2011

Ahoj. takisto odsavame. len teraz mame problem, asi posledne dva dni odsajem len 50-60 ml na jedenkrát. pritom poctivo dodrzujem 3 hodiny. mam el. medelu, zda sa mi ako keby vytiahla len predne mlieko a na to zadne uz nestaci. neviem, som zufala, maly potrebuje viac ako som schopna odsat. neviem cim by som mohla pomoct uvolnit to mliecko, pijem kolko vladzem, pijem aj caj na mliecko, aj vineu... ☹ neviete niekto poradit?