Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petuska14
14. sep 2011

@majamat ĎAKUJEM ZA POMOC:::DUFAM ZE TO POJDE:o)

majamat
14. sep 2011

@petuska14 drzim palce

ildici12
8. okt 2011

ahojte maminky,
ja tiez odsavam pre svoju 5tyzdnovu dceru, nakolko sa jej nechce prisat sa... odsavanie mi vsak trva dost dlho, niekedy za hodinu si odsajem iba 80 ml, casto 5-10 min si odsavam len tak, ze z prsnika mi netecie nic. tie spustacie reflexy mam celkom kratke a neopakuju sa casto. chcela by som sa opytat, ze ako ste na tom vy s tym spustacim reflexom a ci nemate nahodou nejake triky, ako zvysit ich frekvenciu. prsia si pri odsavani masirujem j potlacanim. cely den v podstate sedim pri odsavacke, lebo nestiham si odsat dost mliecka pre malu. kazdu radu si cenim. dakujem 🙂

nikam
8. okt 2011

@ildici12 Ak mas infralampu, nahrievaj si pocas odsavania prsia, hlavne teraz, ked mame chladnejsie. Ak nemas, tak teplu sprchu alebo nejake obklady. Tomu spustaciemu reflexu nerozumiem, ako zistis, ze ho mas? Ja odsavam ked mam cas a ta faza bez tecenia mlieka trva asi tak minutu. Ako casto odsavas?

ildici12
9. okt 2011

no ten spustaci reflex je, ked ti zacne prudom tiect mlieko prudom, aspon takto som to citala... odsavam kazde 2-3 hodinky, niekedy aj castejsie, a preto mi to trva tak dlho, lebo mam tam tie pauzy, niekedy odsavam aj hodinu...na zaciatku to krasne tecie, potom sa to zastavi, pricom citim ze nemam prazdne prsia... skusim tu infralampu... pocas celeho odsavania si mam prsia zohrievat? ty ako dlho odsavas a kolko si naraz odsajes?

luciana789
9. okt 2011

Ahojte, ja mám skoro 6 mesačného synčeka a od začiatku odsávam, prvé dva týždne som ho aj dokrmovala, no potom sa to spustilo a mala som dostatok mliečka, aj u nás boli časy, keď som si myslela, že budeme musieť prejsť na umelú, no našťastie to vydržalo do piateho mesiaca, vtedy mi začalo chýbať na jednu dávku a doktorka mi povedala, že radšej ako dávať umelé mám začať s príkrmami, no čo čert nechcel, tak teraz mám mliečka toľko, že až až 🙂 🙂
V nemocnici aj detská doktorka mi hovorili, že je to takto náročné (aj to teda veľa času zabralo), no pre malinkého je dôležitá každá jedna kvapka.

nikam
9. okt 2011

@ildici12 Ja som si zo zaciatku nahrievala prsia po celu dobu odsavania. Ja uz pol roka, presne na den 🙂 a odsajem podla toho, aku dlhu mam pauzu. Vecer odsavam naposledy okolo jedenastej a potom bud v noci okolo tretej alebo az rano, ked ma drobec zobudi (cca o siestej) a to je tych 200ml. Inak cez den okolo 160ml, ale ak by som odsavala tak casto, ako pises Ty, bolo by to podobne, okolo 80ml.
@luciana789 Tak to sme na to velmi podobne, az na ten start, ja som mala od zaciatku mliecka dost, aj som mrazila (a ako sa neskor zislo 🙂 ). Teraz uz prikrmujem ale mliecka je menej. Pomahaju mi kapsle More milk plus a trosku aj homeopatika.

luciana789
9. okt 2011

Ja som najskôr odsávala každé tri hodiny, do toho piateho mesiaca aj v noci - okolo tretej, keď sa malý zobudil na papanie. Teraz už v noci neodsávam, až ráno keď sa malý zobudí, to mám na dve dávky aj niečo, potom ešte raz cez deň a tretí krát odsávam po ôsmej, keď ho uložím spinkať. Ja mám práve teraz mliečko aj na zamrazenie, uvidíme dokedy 🙂

ildici12
9. okt 2011

aj ja som mala na zaciatku vela mlieka, som si za 10 minut odsala 100 ml, ale potom som dostala hnacku a nejak sa mi ta tvorba mlieka znizila.. odvtedy s tym bojujem, berem aj senovku, celkom mi to pomaha. su dni alebo casy pocas dna, ked mi to ide pekne prudom, za 20 minut mam 120 ml, inokedy sa s tym trapim aj 30-40 minut a mam len 60 ml. strasne sa vzdy bojim, aby vysla krpcovi jedna davka, nechcela by som ju moc prikrmovat nutrilonom, ajked sme uz zoparkat boli prinuteni ☹ moja na to, ze ma 5 tyzdnov, strasne vela papa, vcera vecer napr. od 8 do 10 vypila 300 ml, aj cez den niekedy 180... snazim sa byt v pohode, a nestresovat kvoli mnozstvu mlieka, ale je to tazke 😒

luciana789
9. okt 2011

ja ti verím, aj ja som sa vždy bála, aby som ho mala dosť na dávku, keď mal asi štyri mesiace, tak mi nejakých 30 ml chýbalo a dala som mu hipp, nechcel to, vzlykal, to bolo strašné, inak niekde som čítala, že poobede je tvorba mlieka nižšia, ildici, kedy odsaješ menej ?

majamat
9. okt 2011

@nikam ja som mala od zaciatku vela mliecka, aj 2l za den. niekedy trosku menej. ked sme zacali s prikrmovanim, povedala som si, ze nebudem uz tolko odsavat a citila som, ze uz to ide tazsie. teraz odsavam polovicu z toho, ale niekedy sa vytrapim. malej odsajem jednu davku mlieka tak za 5 hod, ale v noci to ide tazko. trapim sa aj hodinu. vzdy sa snazim, aby mala to mlieko co najcerstvejsie. nastastie si nechavam mlieko aj v chladnice, ak by mi to nevychadzalo, alebo ak by bola chora a nechcela prikrm. tym chcem povedat, ze sa tvorba mlieka asi pravdepodobne po polroku znizuje. vsak uz tolko mliecka netreba.

nikam
9. okt 2011

@ildici12 @luciana789 Juj, ten pocit, ci bude dost na dalsie krmenie, to dobre poznam.
@ildici12 Fiha, to je teda riadny papkac 😨 Nestresuj sa, nepomoze Ti to. A UM nie je jed, ak nebude dost, prikrmis. Je skvele, ze pre nu odsavas, davas jej tym velmi vela cenneho.

majamat
9. okt 2011

@ildici12 toho sa bojim, ale ja uz mozem nastastie prikrmovat, keby mi troschu mlieka chybalo. mala dokonca pije v jednej davke casto menej mlieka ako pred niekolkymi mesiacmi. od 3m. pije 180ml. teraz jej pripravujem 200ml, ale niekedy nevypije ani 150ml. dnes poobede napr. len 130ml.

nikam
9. okt 2011

@majamat Aj ja omnoho menej odsajem. Ale je to aj tym, ze maly vyzaduje viac pozornosti, byt viac vonku, v spolocnosti a jednoducho na odsavanie uz nie je tolko casu ako predtym. A ja som rada, ked mam v chladnicke zasobu, taky dobry pocit istoty 🙂

ildici12
10. okt 2011

a vam prudi mliecko stale pri odsavani? bo mne to trva fakt kratky cas. a najhorsie je, ze casto si nemozem dovolit cakat 2-3 hodiny medzi odsavaniami, lebo mala si casto pyta papat po 1,5-2 hodinach a musim jej mat nieco pripravene, tak sa s tym trapim a stresujem, ci budem mat dost mleika 😉 inac za den ked zratam neni to az tak zle, tak cca 800 ml, niekedy mi tá 100ka chyba, vtedy ju musim dokrmit. vy si kolko odsajete za den?

ildici12
10. okt 2011

a este ma jedna vec napadla? vy kolko papate cez den? lebo ja niekedy nestiham pri babatku, tak jem asi 3-+4 krat a mozno aj kvoli tomu mam menej mlieka

pitipitipa
10. okt 2011

@ildici12 ahojky,mne prudi stale,ale mozno aj preto,ze odsavam len 4 max 5x do dna a odsajem 1300az 1500ml za den.moji chlapci vypiju cez den po 150ml a na dobru noc si daju 200az 225l a to uz maju pol roka.tak si myslim,ze tvoje drobca papa dost vela.no ale ked si vyzaduje co narobis 😉 nam povedali,ze nekrmit castejsie nez 2.5hod lebo tolko casu treba na vytravenie.ak krmis castejsie,nestiha travim a moze mat bolesti bruska

pitipitipa
10. okt 2011

@ildici12 vela pit...tekutiny,polievky,mineralky,dzus,melon atd..

ildici12
10. okt 2011

no tiňo vsetko papam, vypijem aspon 4l denne... mam asi pomaly tok mlieka... dost ma to trapi, ale hlavnr aby malá mala vobec nejako mm... od stvrtka beriem aj senovku, trosku sa to zlepsilo, tak uvidime :D

pitipitipa
10. okt 2011

Aku odsavacku mas?lebo aj ta robi rozdiel 😉

ildici12
10. okt 2011

@pitipitipa
medelu mini electric. v nemocnici som to vyskusala, a bola som s nou vtedy spokojna. ked som prisla domov, mala som tommee tippee ručnú, ale to bola drina... tak sme si kupili medelu, ale nejak tazko sa mi vyprazdnia prsia. ty mas aku?

pitipitipa
10. okt 2011

@ildici12 medela nevytiahne vsetko,mam ju aj ja.mam aj avent elektricku a poviem ti ze je to asi naj odsavacka..medela mi vytiahla predne mlieko a trochu zadneho.avent vytiahne vsetko zadne mlieko 😉

luciana789
10. okt 2011

@pitipitipa súhlasím, aj mám avent elektrickú a je úplne super 🙂

majamat
10. okt 2011

@ildici12 mne sa po porode pekne rozbehlo mlieko, ale Veronka mala koliky a stale plakala, tak som sa jej musela vela venovat. nedalo sa mi dobre odsavat a nie vzdy som odsala vseko. citila som, ze sa mi znizuje tvorba mlieka a tak som sa snazila odsavat aspon 6x za den. bolo to stresujuce. aby som si udrzala tvorbu mlieka na rovnakej urovni, zacala som odsavat urcite mnozstvo za hodinu. vtedy to bolo 40ml z jedneho za hodinu, takze, ked som odsavala po 3 hod, tak to bolo 120ml atd. toho som sa drzala a islo to super. mlieko striekalo dobre az tesne pred koncom odsavania sa niekedy zoslabil prud. ked som nahodou potrebovala viac mlieka, tak to islo v pohode. po 6m. uz to tak lahko neslo. prud bol len kratko a islo to tazsie, ale malu som uz prikrmovala, tak som to znizila na 30ml za hod. stale sa mi zle odsavalo a teraz odsava,m uz len 20ml za hodinu, ale aj tak je to tazke. niekedy mam taky silny prud mlieka len kratko, alebo vobec a vytrapim sa s tym. obavam sa, ze zachvilu skoncim. chcela by som vydrzat aspon do roka.

majamat
10. okt 2011

@ildici12 ja som tiez nemohla jest a riesila som to sladkostami a potom to tak vypada. stale mam z tehu dost kg navyse a neviem ci sa mi to niekedy podari zhodit.

ja mam odsavacku avent rucku. nieje zla. je to fuska, ale netusila som, ze budem tolko odsavat. keby som vedela, tak investujem do elektrickej. ak este raz budem potrebovat, tak si ju kupim. teraz to uz nema vyznam.

ildici12
11. okt 2011

@majamat no aj ja mam riadne problemy s odsavanim... mam tu elektricku medelu, ale ani po hodinu odsavania nemam pocit prazdnych prs, citim, ze este stale je tam kopa mlieka. tak teraz idem investovat do elektrickeho aventu, este nechcem takto na zaciatku stratit mlieko, aj ked ju zial 1-2x denne musim dokrmit nutrilonom. strasne pomaly mi to ide, posledne dni mam dokopy 50ml z oboch prs za hodinu, hocijako mozem stlacat a masirovat prsia ☹ ☹ tebe stacilo vzdy doteraz tvoje mliecko?
@luciana789 no aj medela mi vytiahne zadne, lebo mala kaka prazenicku, ale vobec mi nevyprazdnuje prsia... dufam, ze sa ten avent osvedci, ked je uz taky drahy 😝 aj ty si mala najprv medelu a potom si si kupila avent?

e.l.i.e.n.k.a
11. okt 2011

..baby, ja koncim s odsavanim tento tyzden, takze budem predavat elektricku avent, ak by mal niekto zaujem, napiste mi do IP..drzim vam vsetkym palce, ste uzasne maminy, lebo niekedy je to straaasne tazke..

luciana789
11. okt 2011

@ildici12 ja som si hneď kúpila avent

majamat
11. okt 2011

@ildici12 ano, nastastie stacilo. boli krizy, ale ked neboli, tak som mala do 2l za den a preto, ked aj bolo menej, stale to stacilo. ja mam to rucnu aventku a je dobra, ale je to unavujuce tolko odsavat. predtym som sa snazila aspon 6x denne. teraz len 4x, ale snazim sa 5x, lebo mi to ide fakt tazko. snad sa to este rozbehne. este aspon 3 mesiace.

majamat
13. okt 2011

@nikam bavili sme sa o tom, ze odsavame menej mlieka ako predtym. tak sa v poslednej dobe snazim vela pit a odsavam 5x denne. nechce sa mi, ale co uz narobim. a mam pocit, ze to zabera. uz sa mi lepsie odsava. ide to lahsie. predtym som uz niekedy odsala v noci po 5 hod. len polovicu z davky, ktoru som potrebovala pre malu na rano a uz som sa len trapila. teraz odsajem tolko, kolko treba a niekedy aj trochu navyse. tusim si niekde pisala, ze odsavas 4x denne. asi to bude malo. ak sa ti to zhorsi, tak skus viackrat odsavat. u mna sa to rapidne zhorsovalo, tak som s tym musela nieco urobit, inak by mi casom mlieko pre malu asi aj chybalo.